Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 51  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 02.07.2018 20:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
To uz je hodne slusnej vykon, stacilo by i 5 minut a bylo by to super. Osd by se hodilo a lepsi kamera taky neni k zahozeni, diky za doporuceni, je jedna z mych kandidatu. Docela je pekna v te verzi S Pro jak vypada jako zralok, kryt na antenu je super vec, na me qx 95ce mam porad ohnuty listy anteny, prave ji chci vymenit za neco drobnejsiho s turbinama na blbnuti doma.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 02.07.2018 20:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.1.2018
Příspěvky: 14
Mám tyhle baterie ale dělají je i menší. 260 mAh.https://m.aliexpress.com/item/328563030 ... autifyAB=0


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 02.07.2018 21:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.1.2018
Příspěvky: 14
Na prvním Whoopu jsem měl kameru tx01 a taky jsem ji furt rovnal. Pak jsem přešel na tx04 a tx05. Tyhle mají antény po pádu v pohodě. Nedávno jsem na Alíku viděl podobnou kameru s tím že anténu měla na konektoru. Jo a nevím proč ale na desce Beecore V2 jsem musel u kamery tx05 prohodit káblíky video in a out. Jinak byla v brýlích černočerná tma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 02.07.2018 21:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Ja se v tom nejak ztracim, ta e011 se neprodava v zakladu s fpv? Nepotrebuju tam mit panacka lego ale kameru jakej je v tom pak rozdil oproti ostatnim? Trosku to zjednodusim, ktera z tech malejch blech jde objednat s prijimacem flysky, cenove cca kolem tisicovky, bez bryli a toho titernyho gamepadu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 02.07.2018 21:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.1.2018
Příspěvky: 14
Zkus pohledat tady.https://m.facebook.com/groups/308009049553001

V době kdy jsem s tímhle začínal tak jsem si všechno kupoval zvlášť. E011 nemá fpv ale má silnější motory. Po přestavbě mi zůstala původní deska, ovladač i ta figurka :lol:
Nebo koukni na Rotoramu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: úte 03.07.2018 7:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Nebo predelam q95ku na neco takovyho tak motory se daj pak za silnejsi vymenit, na rotorame maj samozdrejme whoopa, premyslel sem o nem ale od eachinu uz by to melo treba osd a lepsi kameru

Nemate nekdo tohle? Eachine E010S PRO 65mm 5.8G 40CH 800TVL Camera F3 Built-in OSD High Hold Mode RC Drone Quadcopter
https://banggood.app.link/r0NDSIU8eO
Co to ma za fpv antenu? Docela sem se divil na tom videu jakej to ma dobrej signal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.07.2018 16:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Dneska už je asi čas na brushless verzi - mám doma Whoop ve stylu BetaFPV - https://betafpv.com/collections/micro-b ... quadcopter -(skládáno z dílů, ale princip viz odkaz) a to je opravdu dost jinde...
Tamtéž najdeš i o něco větší Beta 75mm...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.07.2018 16:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
To je fakt moc pekny ale cenove nekde uplne jinde, staci mi fakt klidnejsi litani, budou za tim jen behat deti, vylozene indoor. Nejspis vezmu tiny whoop z rotoramy, vychazi cenove dobre


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.07.2018 20:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2014
Příspěvky: 447
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
To bych dnes už asi nedělal.. :roll:
Tato kategorie koptérek i když se ještě samozřejmě provozovat dá, je už tak trochu přežitá...
Výkon, letové vlastnosti (a čas) nic moc, navíc jednočláněk a stejnosměrné motory.

V přibližně stejné kategorii (velikost), je například "EMAX, alias Vantac BABYHAWK", viz - https://rcstudio.cz/cs/sety-letadel-a-d ... yhawk.html .
Nebo něco lepšího, jako je třeba "KINGKONG/LDARC ET Series ET100 - 100mm", viz - https://www.banggood.com/Kingkong-ET-Se ... rehouse=CN .

Oba na 2S 300-450mAh, navíc ten LDARC ET100 má ochranné okruží.
Na lítání doma jsem ještě nic lepšího neměl !!
Hodně vydrží (skoro nezničitelný), letový čas s 400 - 450mAh kolem 4-5 minut (doma) a letové vlastnosti na domácí polítání nemají chybu.
Jediné co mu trochu schází, je OSD.
Na druhou stranu, nikomu nebrání si za pár "šupů" (cca 13,-Euro) nechat z banggoodu poslat rám a vybavit si ho ŘJ, ESC, motory a FPV-čkem z "Rotoramy".

Teď jsem si třeba podkládal jeden "LDARC ET115" a doma se s tím dá lítat taky v pohodě.
Komponenty z Rotoramy:
- Motory - 4x - HGLRC Flame 1105 6000KV
- ESC - HGLRC Micro 13A 4in1 BLHeli_S ( tento ESC 4 in 1 má tu výhodu, že při použití s následující ŘJ je podstatně usnadněná montáž a méně kabeláže)
- ŘJ - "HGLRC Micro F4 V2"
- FPV vysílač - Eachine VTX03 25/50/200mW
- FPV kamera - Runcam Nano 2.1mm
Na kamerce a vysílačí se dá ušetřit, třeba zakoupením "Kingkong LDARC Q25 5.8G 16CH 25mW VTX & 800TVL FOV 150°", viz https://www.banggood.com/Kingkong-90GT- ... rehouse=CN

Ano vyšlo mě to dráž, než kdyby jsem koupil hotovou koptéru "LDARC ET115", ale teď to je přesně podle mého "gusta" - představ.
Ne že by hotová koptéra, koupená už sestavená, byla špatná, to v žádném případě.

Čili když to shrnu...
ANO, tyto kptérky vyjdou o něco dráž než ten TINY WHOOP ale ty peníze (cca 120 éček), za to rozhodně stojí.

P.S: A bezpečné je to taky.
Když lítám, kočky co doma mám, na ET-100 pořádají hromadný hon v domění, že to je nějaký "fógl"
Mnohokrát už mě za letu chytíly, nebo srazily packou a vždy všechno v pohodě - jak kočky, tak i koptéra.. :wink:

_________________
Nákazu léčím systematicky - "Pěkně kulkou po kulce".
http://www.vscharlie.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.07.2018 21:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
To je sice vsechno moc hezky ale uplne to postrada smysl proc sem to chtel, mam 95ku a na pomaly litani doma pod zidlema je velka, rozdil oproti 65 je proste velkej, a ano je to opravdu o hodne drazsi, takovy prachy nacpu radeji do me velke koptery. Ale pokud bych nemel tyhle dve tak je to super volba to co mas, urcite velka zabava. Tyni ma ale jeste jednu vyhodu, nahradni dily budou taky o dost levnejsi, vic za to na ty blbinky fakt nedam. Ale i tak diky, vypada to fakt paradne pekne to slo dopredu, uz to musi byt podobny jak s dospelou copterou, treba takovej split pearl musi byt ukrutna sranda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.07.2018 21:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Něco podobného, co napsal VSCharlie, jsem chtěl napsat taky. Mám QX90 a E010C. Oboje lítá, ale pokud jsou baterky trochu unavenější, tak to stojí za prd. Na doma se hodí víc to Tinywhoop, protože má menší rozměry, ale oboje zabíjí ty kartáčové motorky a hlavně 1S pohon. Chtěl jsem něco se stříďákama, tak jsem se po něčem takovém už díval, v podstatě něco takového, na co dal odkaz tomashr. Jenže jak jsem viděl na YT videa, jak tomu na OSD pořád bliká nízké napětí toho jednočlánku, tak nevím, jestli to má smysl. Možná že při klidném domácím žvýkání to chvíli letět vydrží (nemám, nevím), ale asi se spíš budu dívat po něčem mikro na 2S. Už mě to kvůli tomu výkonu a letovému času s tím moc lítat nebaví, tak to možná ani nevezmu s sebou na dovču, jak loni...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.07.2018 22:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Tak kdyby ta beta75 nebo neco podobne velikosti bylo uz na 2s tak by to nebylo spatny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 13:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Fofan píše:
To je fakt moc pekny ale cenove nekde uplne jinde, staci mi fakt klidnejsi litani, budou za tim jen behat deti, vylozene indoor. Nejspis vezmu tiny whoop z rotoramy, vychazi cenove dobre


Cenově jinde??? TinyWhoop E010S z Rotoramy stojí 1900 korun, BetaFPV 65mm je parametry někde úplně jinde a vyjde na 112USD, tedy nějakých 2500 a parametry je totálně jinde (výkon, OSD, kryt kamery atd.). Za 600 korun rozdílu je tedy nárůst parametrů velmi znatelný.
A pokud koupíš od BetaFPV jen rám a zbytek dílů poskládáš po částech z BG/Ali, tak se cena dostane jen mírně nad 2000, pak už je rozdíl ceny vyloženě k smíchu.
Proti TinyWhoop Pro z dílů je rozdíl o něco větší, ale ani tady se mi nezdá, že by se rozdíl dal popsat slovy "někde úplně jinde".
Jinak pokud "brushed whoop", tak jednoznačně radím motory 67k a třílisté vrtule, ale zase se cena zvedne o 200 korun a rozdíl proti brushless se ztenčí.

Pro Marka k tomu odběru brushless verze - ono je to trochu jinak :-) Brushless verze je proti klasice účinnější a pokud budeš létat stejně, jako s klasickým, tak naopak baterky budeš šetřit a dostaneš se na delší dobu letu. "Problém" je ale v tom, že brzy zjistíš, že to zvládá i podstatně divočejší létání a pak začneš být na baterky ošklivý, ale stojí to za to :-) Řešením je použití jednočlánku kolem 500mAh, bez problémů ho to uveze, ale není to nutné.

Jinak bavíme se teď o pokojovém létání, na ven jsou daleko lepší řešení - poskládat si něco s dvoupalcovými vrtulemi a rámem kolem 90mm, motory 1103 kV8000 pro dvoučlánek anebo 1105 kV6000 pro tříčlánek, sám takové coptery mám a jsem spokojen, nejde ale o náhradu TinyWhoopu, pro blbnutí v malém bytě prostě nemá "Tiny" alternativu a jediným krokem vpřed je právě jeho brushless verze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 13:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Ano tohle bych pochopil a vubec nad tim nepremyslel kdyby se to lisilo cenove o par stovek, ale ja tam vidim jinou cenu u toho whoopa,tx04 kameru a beecore v2 s osd, cema 1.5k plus posta a to uz je rozdil skoro tisic korun https://www.rotorama.cz/sety/tiny-whoop-arf-flysky ale musim dat za pravdu ze whoop se stridakama na 2s by byl mnohem lepsi, ta beta je jen na 1s baterie?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 14:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Ano, beta v pojetí TinyWhoop je jen na 1s, integrovaný FC víc neumí. Bohužel jsem zatím FC v takovém tom kosočtvercovém provedení pro whoop ve verzi 2s neviděl.
U těch větších venkovních 80-90mm to problém není, tam se užívají klasické FC 16x16 a k tomu 4-in-1 regly, ale ptáš se na Tiny Whoop...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 51  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz