Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1535 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 103  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: sob 30.06.2018 11:01 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
nabíjet bez dozoru, alespoň občasného je hazard . Takže vypadne šťáva - odpojím baterku . Není co řešit .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: sob 30.06.2018 11:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 533
Bydliště: ČR
@dudaj
nabíjet bez občasného dozoru u mě nepřipadá v úvahu. Já se chtěl jen ujistit, že při případném výpadku sítě 230V při nabíjení se nic nestane.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: sob 30.06.2018 11:46 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
ale sám jsi napsal, že v návodu je při zapojení, je nutno napřed zapnout nabíječ .
Ne při odpojení .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: sob 30.06.2018 12:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 533
Bydliště: ČR
@dudaj
to tam píšou, to je pravda. Mě šlo jenom o to, že při chvilkovém výpadku sítě se stane ten stav, před kterým upozorňují , protože u nabíječky zůstal připojený akumulátor a teprve naskočila síť.
Jinak díky, dost mi to při výběru nabíječky pomohlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: sob 30.06.2018 13:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Vidlák píše:
@guchar, jestli jsem to dobře pochopil, tak je to z důvodu připojení vadného akumulátoru, popř. přepólování a pod. Když při nabíjení nastane výpadek sítě 230V, tak se nic nestane, protože připojení akumulátoru je již otestováno.

Takhle jsi to pobral zcela OK. I když ten můj (hodně obecný popis) měl drobné trhlinky.
a) měl jsem nechat odpovědět někoho kdo SKY RC e660 má / si prohlédnout video (dole)
SKY RC e660 má vestavěný zdroj.Na straně 230V se zapíná zasunutím vidlice do zásuvky
(Nabíječky s externím zdrojem je dobré se řídit návodem.Ale překvapení nejsou vyloučena)
SKY RC e660 1. vidlice 230V do zásuvky 2. připojit baterii
Výpadek+obnovení 230 V AC = video stopáž 3:52 Po výpadku (rozpoj.+zapoj.obsluhou)
nabíječka (díky vestavěné paměti) naskočí do naposled nastaveného nastavení, ale
SAMA NEZAHÁJÍ NABÍJENÍ (vybíjení).Start včetně kontroly(zní fanfáry) až po přidržení tlač.
SkyRC e660 charger Introduction Video

Pozn.: "Nenabíjet bez dozoru" Během krátkých výpadků nestíhám odpojení baterie.
Nicméně nejde příliš výjimečný případ, a výrobce jej ošetřil. Stačí pohledem zkontrolovat
NASTAVENÍ, do kterého nabíječka "naskočila".Je-li NASTAVENÍ OK, přidržením spustím akci
Akce NABÍJENÍ (po výpadku) je vždy spuštěna jako NABÍJENÍ S BALANCOVÁNÍM.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: sob 30.06.2018 14:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 533
Bydliště: ČR
Už jsem si to video uložil. Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: sob 30.06.2018 19:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
dudaj píše:
nabíjet bez dozoru, alespoň občasného je hazard . Takže vypadne šťáva - odpojím baterku . Není co řešit .

Já už tak nabíjím celou dobu, co lipo existují a jdu se do sklepa podívat až slyším pípání, že je hotovo. Takže bych to nebral až tak vážně. Fakt ale je, že jsem nikdy nenabíjel nad 1C a baterky mám podložené na stole betonovou dlaždici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: sob 30.06.2018 20:04 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
záleží kde nabíjíš . Kdyby vykouřila lipolka obývák, asi by to nebylo to pravý ořechový . Já nabíjím v dílně a taky u toho nestojím, ale teplotu čas od času kontroluju. Ale když vypadně štáva v baráku, vím to okamžitě :D . Jednou jsem nabíjel v autě a nehnul jsem se od ní :D .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: sob 30.06.2018 20:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
V obýváku nabíjím max baterky do fotoaparátu. :-)
Baterky pro modely nabíjím ve sklepě rodinného domu v dílně. V autě nenabíjím, tedy pokud se tím nemyslí zvednutá přední kapota, nabíječka napíchnutá na baterku a nabíjené baterky ležící na plastu nad chladičem. Pokud jo, tak je tam stejný režim, jdu k tomu, až to pípá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: ned 01.07.2018 1:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
jio píše:
V autě nenabíjím, tedy pokud se tím nemyslí zvednutá přední kapota, nabíječka napíchnutá na baterku a nabíjené baterky ležící na plastu nad chladičem.

Dávej bacha při tom nabíjení s zvednutou kapotou. Já mám C4 Pikaču, ta má přední masku a plochu nad chladičem plastovou, tak jsem baterky pokládal na ní. Jednou se mi při odpojování baterky od nabíječky podařilo štrejchnout plusem baterky, která byla ještě připojená mínusem na nabíječku o "pochromovananej" plast toho Citrónovýho šípu a byl pěknej prskanec. Naštěstí se chrom asi průměr 8 mm kolem bodu dotyku vypařil až na černý plast a baterka přežila. Jak to je propojený přes ten plast masky s kostrou auta jsem moc nebádal ale někde to je.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: ned 01.07.2018 4:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Celeron píše:
... Jednou se mi při odpojování baterky od nabíječky podařilo štrejchnout plusem baterky, která byla ještě připojená mínusem na nabíječku ...

Tak tos tam měl nejspíš pěkně blbé konektory. Plus je obvykle dutinka (v případě oddělených konektorů), zvenku krytá alespoň smršťovačkou, právě proto aby se to škrtnutí plusem nepovedlo... :|

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: ned 01.07.2018 4:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Taky používám oddělené konektory kryté bužírkou - vypadá to jako na fotce. Při manipulaci se mi však vyjímečně stalo, že se mi podařilo kontakty propojit a zajiskřit - a to přesto, že to na první pohled snad nejde, nicméně stačí mírně poodhrnutá bužírka, trhnutí při rozpojování ...
Při manipulaci jsem se tak naučil striktně používat kryt těchto konektorů udělaný ze smršťovačky. Odpojím jeden pól, nasadím krytku, odpojím druhý pól. Přenesu baterii do letadla, nasadím jeden pól, sundám krytku, nasadím druhý.


Přílohy:
24420.jpg
24420.jpg
[ 31.37 KiB | Zobrazeno 984 krát ]


_________________
-
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: ned 01.07.2018 13:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 533
Bydliště: ČR
Zdravím,
už jsem si chtěl objednat SKY RC e660 ale dnes jsem našel ještě tento typ : Nabíječ HT- C150 (10A-150W) - LiHV, vestavěný zdroj.
Zajímá mě jakýkoliv názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: ned 01.07.2018 15:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Tu nabíječku neznám, ale zkus si odpovědět na otázku, zda budeš nabíjet jen doma nebo i na místě kde létáš v případě, že tam není 230V. Pokud to má napájení JEN přes vestavěný zdroj, tak si tam asi nic nenabiješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: ned 01.07.2018 15:54 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.5.2018
Příspěvky: 68
Bydliště: Kousek od Prahé
Ta nabíječka, samozřejmě, má i vstup DC (11 - 18 V). Já ani neznám žádnou (opravdovou modelářskou), co by byla jen na 230 V.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1535 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 103  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz