Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 325 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: stř 25.04.2018 21:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
Ahoj musíš minout hlavni odbočku na letiště budes pokračovat cca 150m smerem na Březinku, kde po pravé strane odbočis do brány a už uvidíš parkovat auta od soutěžících.Jsou tam hangáry UL a chatky.

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2018 16:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
sramy píše:
Ahoj musíš minout hlavni odbočku na letiště budes pokračovat cca 150m smerem na Březinku, kde po pravé strane odbočis do brány a už uvidíš parkovat auta od soutěžících.Jsou tam hangáry UL a chatky.


Díky, zítra dorazím.

Jinak zpátky k RES - nakonec jsem se rozhodl, že jako další chci něco pojatého trochu "jinak" a tak mi už dnes dorazil MadRES. Hezká ukázka 3D CNC, frézováno z plné balsy, tohle udělat před 15ti lety by byl neskutečný opruz a dovolím si tvrdit, že i zkušený stavitel by o nějak moc přesném dodržení profilu spíš jen vyprávěl pohádky, dneska to ale zkrátka jde.
Stavbu budu fotit a dám odkaz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pon 11.06.2018 7:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
V nedeľu sme mali prvú súťaž F3RES aj na Slovensku v Nevericiach. Lietali sme 7 piloti a odlietali sme 10 kôl. Hádam sme navnadili aj ďalších modelárov, ktorí neboli ešte rozhodnutý postaviť takýto model a nabudúce nás bude viac. Lietali modely ako X-RES, MOANA, airRES, PURES V2, Samba R.E.S Evo a veterán Admirál 2.


Přílohy:
1528656607-6685.jpg
1528656607-6685.jpg
[ 516.12 KiB | Zobrazeno 4197 krát ]

1528656544-1532.jpg
1528656544-1532.jpg
[ 114.01 KiB | Zobrazeno 4197 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pát 07.09.2018 9:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.3.2013
Příspěvky: 41
Zdravím, pánové jaký motor regl a baterku by jste dali z běžně dostupných do motorizovaného 2m RES modelu? Andreas,Miles etc..

díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pát 07.09.2018 11:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
F3RES su bezmotorove lietadla vystrelujuce gumou,ovladane su iba smerovka a vyskovka pri pristati sa vyklopi brzdny stit.Do tak lahkych modelov treba aj zodpovedajuce vybavenie cize co najlahsie ale zase nepodcenit silu serv.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pát 07.09.2018 12:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Ještě chvilku si to tu budu číst a objednám nějaký rozsyp (a asi tak za tři roky začnu potahovat :) ), ale myšlenka lehouše bez motoru, vrtule, baterek, nabíječky... to fakt nezní špatně. Na gumě jsem sice startoval snad dvakrát v životě (a pak šel motor na pylon), ale nějak se mi to začíná zamlouvat. Když nic jiného, dobře se to tu čte :)

Koukám na toho AndREaSe - jak to má uchycené / dělené křídlo? Jestli čtu dobře, jako spojka je pětka ocelový drát?

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pát 07.09.2018 12:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.3.2017
Příspěvky: 37
Bydliště: okr. Vyškov
JJ, ocel + magnety ... čeká v hrubé kostře jako bude čas na dodělání :)


Přílohy:
IMG_0382.jpg
IMG_0382.jpg
[ 185.12 KiB | Zobrazeno 3664 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: čtv 07.02.2019 11:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Nějak to tady usnulo. Slováci pořádají letos už 6 soutěží. Něco však chystám!


Přílohy:
reska.JPG
reska.JPG
[ 97.17 KiB | Zobrazeno 2812 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: čtv 07.02.2019 13:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.11.2014
Příspěvky: 288
Bydliště: S.M.
TomHlavinka píše:
Nějak to tady usnulo. Slováci pořádají letos už 6 soutěží. Něco však chystám!

Můžeme čekat rozsyp modelu na plánku v příloze?
Petr

_________________
Avalon57


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: čtv 07.02.2019 16:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Ano, během pár týdnu bude k dispozici. Včetně elegantní krabice, 1:1 A0 plánu, nějakého zatím základního návodu, ale hlavně přípravků pro lepení křídla a trupu, přípravků pro přesné broušení, ocelových a bukových balastů a frézovaného pouzdra na ně. Různých udělátek z 3D tiskárny, např takový "magnetodržák" na konektor v křídle, aby nezapadával dírou do trupu při přepravě atd. atd. Už zbývá jen vymyslet název.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: čtv 07.02.2019 18:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Když jsme u toho, tak SMČR zajistil pro kroužky nějaké stavebnice SambaRES.
Jeden kus jsem pro test stavěl, fotky viz https://adobe.ly/2q4UXSu , je to model, který byl na stánku SMČR na ModelHobby - http://svazmodelaru.cz/klem/2018/10/31/ ... obby-2018/ .
Na zálet ještě nedošlo kvůli počasí, ale je plně připraven. Stavebnice třeba viz https://www.hyperflight.co.uk/products. ... amba-res-2 .

Vlastně už jsem RES2m stavěl 4 kusy, fakt příjemná kategorie. Na okraj dodávám, že ze stavebnic, které jsem zatím měl, je nejlepší AndREaS - přijde mi jediný, který fakt nemá žádnou konstrukční chybu. Tím neříkám, že by ostatní neměly být letuschopné, reálně budou v pohodě, jen mi zkrátka AndREaS přijde tak nějak nejdomyšlenější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: čtv 07.02.2019 20:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.11.2014
Příspěvky: 288
Bydliště: S.M.
TomHlavinka píše:
Ano, během pár týdnu bude k dispozici. Včetně elegantní krabice, 1:1 A0 plánu, nějakého zatím základního návodu, ale hlavně přípravků pro lepení křídla a trupu, přípravků pro přesné broušení, ocelových a bukových balastů a frézovaného pouzdra na ně. Různých udělátek z 3D tiskárny, např takový "magnetodržák" na konektor v křídle, aby nezapadával dírou do trupu při přepravě atd. atd. Už zbývá jen vymyslet název.....

A uvažuješ i verzi elektro ?

_________________
Avalon57


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: čtv 07.02.2019 22:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
V první přepážce budou 4 díry v klasické rozteči. Takže buď se nalepí špice nebo osadí maličký motor. Nevím však jestli s motorem takový model trochu neztrácí půvab. Na druhou stranu, když není letiště na gumicuk, nebo se nechce chodit pro špagát, tak je motor řešení. Možnost motorizace tu prostě je. Zajímavá varianta může být také 2 trupy na jedny křídla. Oficiální eRES bude ještě asi trvat dlouho, když nemáme ani RES. Jinak trup je oproti německým modelům velmi štíhlý, takže motor průměru 28mm se vleze jen tak tak...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pát 08.02.2019 6:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
tomashr píše:
... AndREaS - přijde mi jediný, který fakt nemá žádnou konstrukční chybu. ...

Tome, které asi tak největší chyby (nedomyšlenosti) se u ostatních vyskytují? Čemu se hlavně vyhnout?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pát 08.02.2019 8:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
jyrry píše:
Tome, které asi tak největší chyby (nedomyšlenosti) se u ostatních vyskytují? Čemu se hlavně vyhnout?


Asi nejčastější je blbé řešení nosníku - špatně dělané stojiny atd. To je asi i problém s největšími možnými reálnými dopady.
Pak různé drobnosti - spojení křídel v dělení, blbě udělaný návod, který i mne jako zkušeného modeláře v některém bodě mate a obecně věci, které by se daly udělat lépe, to už by se muselo jít podle konkrétních modelů.
AndREaS je udělaný dobře, tam snad ani nevidím chybu žádnou.
Docela slušně je udělaný i model RESolution od Hoelleina/Grunera, ale ten byl pojetím spíš pro začátečníky než na vyloženě top výkon (a zřejmě se už nedělá, výrobce teď má nový PuRES V2 - https://zeller-modellbau.com/flugzeuge/ ... uener.html ).
Mimochodem ten Pures mě docela láká - docela by mne zajímalo porovnání klasiky a motýla u této kategorie a Pures mi přijde z motýlových variant v dané chvíli asi nejzajímavější.

SambaRES už je horší, diskutabilních věcí je tam více (nevyřešené spojení oddělávacích uší, vyřešil jsem magnety, zavádějící návod u trupu, ani nosník není optimální).
MadRES s křídlem z plné balsy má nesmyslné dělení křídla, pokud ti nevadí mít dva metry v kuse a tedy to poslepovat dohromady, tak je OK, ale pokud by ti to vadilo, tak to trochu blbé je.
Samokřídlo Dart mám jen stavebnici a ještě jsem se nedostal k stavbě, ale na první kouknutí mě tam štve stavba bez plánu - sice jsou dodané na pohled hezké šablony z deptronu, kam se osadí výstupky na žebrech, ale přeci jen plán je plán. A když jsem četl návod, tak jsem místy úplně nechápal.

Z doslechu pak vím, že problémy s nosníkem má i Chrysalis a XRES...


Naposledy upravil tomashr dne pát 08.02.2019 8:59, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 325 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz