Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: čtv 19.04.2018 22:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Děkuji ti kamaráde hlavně za tvoji podporu a rady,je to hodně tvoje zásluha že jsem se malinko odlepil od začátečnického dna.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: pon 23.04.2018 8:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz Slíbený zálet nového Mirage z EPP. Krásné počasí i když s poryvy větru mě pomohlo překonat strach a tak jsem vyrazil na akci,Přiznávám že se mi klepaly ruce i nohy a taky to bylo znát na divokosti prvního startu který skončil po pár sekundách na stromě.Ani se mi k tomu nechtělo jít protože to byla slušná rána a obava že to visí na vysokém stromě.Neviselo,bylo to na zemi a bez jediného šrámu takže následoval druhý pokus a ten už byl malinko lepší i když s drsnějším přistáním,(musel jsem protože ze mě lilo strachem i z horkého slunce a čúrky potu mě štípaly do očí).Stále mi dělá problém když éro letí čelně proti mě tak zmatkuji s určením pravá-levá.Jinak mě překvapily letové vlastnosti,okamžitá reakce na povely,lehkost letu jen na půl plynu.....celkem i vyzkoušená odolnost ale do země bych to rozhodně netestoval jako NEROZBITŇÁKA.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: ned 27.05.2018 9:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz Další kus z mého rychovýrobního programu-Concorde vlastní konstrukce,délka 1400mm,rozpětí 640mm, centrální EDF 70mm,materiál klasický poliš +křídla EPP.Zálet se zdařil i nezdařil,do vzduchu jsem to po otevření předních dvířek(přidání vzduchu) a posunutí těžiště dozadu dostal ale nebudu zapírat chybou pilota (po spoceném čele mě sjela do očí kamerka) se mi érko pootočilo a zazmatkoval jsem s následným prudkým pádem a obyč polystyren jak známo nic nevydrží ale už je zase opraveno ,hlavně že vím že to lítá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: ned 27.05.2018 9:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz Měl jsem doma jedno volné EDFko 55mm a tak trochu jsem se nechal ovlivnit videi letadélka z LÍDLU a mám rád pokusy tak jsem érko zakoupil za směšnou cenu,osadil dmychadlem (jednoduše vyměnitelným za vrtulový pohon),udělal křidélka a výškovku a tady je první zálet.Jen prostor v kokpitu není dostačující na větší bateri+ přijímač + régl takže improvizace s venkovním ověnčením,je to rychlý i pomalý štírek,supr zábava


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: úte 29.05.2018 19:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2011
Příspěvky: 800
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 37
Paráda ty se činíš.

_________________
LOOP,Su27/Gripen 70EDF/ViperJet 9OEDF/Mig29 2x64EDF/Ardea3m/P51 mz18_hott/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: úte 29.05.2018 21:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Děkuji ti PÉŤASI ,abych pravdu řekl tak jsem vůbec nedoufal že to může na 1 centrální EDFko letět,a zase s počátku ten nešťastný nedostatek vzduchu,po tom 3. pokusu jsem tam nedal zpět ty přední dvířka a ono se to vzneslo,jsem spokojený a už mám v hlavě další projekty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: sob 09.06.2018 9:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz Tak zase trochu obrázků s polétání s EDF pohonem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: sob 09.06.2018 17:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
dratek píše:
Děkuji ti PÉŤASI ,abych pravdu řekl tak jsem vůbec nedoufal že to může na 1 centrální EDFko letět,a zase s počátku ten nešťastný nedostatek vzduchu,po tom 3. pokusu jsem tam nedal zpět ty přední dvířka a ono se to vzneslo,jsem spokojený a už mám v hlavě další projekty.


Letí to pěkně. Ale na 70tku je to dost malý. To by mělo letět jak střela. Jestli jsi to krmil jen přes ty okýnka a potom i dvířka, není to ideální. Musí tam bejt strašný víření před turbínou. Sám jsem nevěřil, jakej byl rozdíl mezi přívodem přes trup a potom přímo od nasávání k EDF u mýho Delfína. Dělá to hodně. A na tom, co jsem to tady zatím naznačil je přívod opravdu rovnej a patřičně velkej. Na mot. zkoušce to táhlo pěkně. Snad už to brzo dodělám a odtajním 8) . Dělal jsem souběžně ještě Spita a ten měl přednost.
Tak bojuj dál. Každej,co se snaží něco dělat sám má moje sympatie.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: sob 09.06.2018 19:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Díky Shorty,no nevím ta kamerka to hodně zmenšuje ,pokud myslíš toho Concorde tak má na délku 138cm a rozpětí cca65cm takže nedokážu posoudit jestli je to na 70mm EDF malé.Váhově to má komplet 800g


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: sob 09.06.2018 21:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Podívej se tady.
viewtopic.php?f=137&t=71282&p=1382724#p1382724
Ten můj má 1200mm a letovou váhu 1740g. A jak vidíš, letí dost svižně.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: ned 10.06.2018 9:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zdar Shorty,no tak možná bych začal u EDF,mám pouze 5 listů,baterku mám jen 4S 1300mAh,přívod vzduchu mám ještě před dmychadlem zespodu ale asi to pořád bude málo,nemám nikde nic vyhlazeného takže asi další ztráty,snad možná je to proč to neletí svižněji ale ten nedostatek vzduchu mě pronásleduje od začátku,snad jen u Mirage to bylo dobré(pomohl mi moc chrpos) ale na druhou stranu jsem rád že to vůbec vždycky vzlétne ,protože valnou většinu letounků dělám bez plánků,každou radu samozřejmě vždy rád uvítám,jsem stále začátečník.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: ned 10.06.2018 11:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Tomu rozumím. On je to někdy docela boj mezi tím, aby to vypadalo a co by potřebovalo EDF.
Až budeš uvažovat o dalším, tak vyzkoušej to co mám já v poslední verzi Delfína. Tam mi přijde přijatelná cena k tomu co nabízí. Líbilo by se mi určitě nějaký výkonnější, ale radši dvě tyto. Rozpočet je omezenej :( .
Každopádně se v případě rady obracej na Dudaje. Mě dost pomohl. Je škoda, že se vytratil FilipV.
Důležitý je, že tě to baví :D :wink: :!:

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: stř 13.06.2018 17:59 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Vmíchám se do diskuze, ať vidím nové příspěvky .
70 edf na 800 g je opravdu nepoměr .
70 by měla táhnout 2 kg a v modelu cca 80 % - což je 1,6 kg takže model váhy cca 1,6 - 2,6 kg v pohodě .
Na EDF mám rád zvuk a rychlost letu . Jinak je lepší lítat s vrtulí . Je to jednodušší , levnější a delší letové časy při nižších nákladech.
docela se mi líbí - ale netuším jak funguje - tohle .
https://www.ebay.com/itm/FMS-50mm-12-Bl ... mjxoCxhZqg
stojí to pár korun a srandy pytel :lol: .
Zvuk vypadá dobře a dát dvě na nějakýho balsovýho jeta .....
já teď zalítával tu vytištěnou Mirage se svou 50 edf - rozpětí 40 cm a váha 420 g .
Ale dal jsem si moc velký výchylky a než si to uvědomil , tak šla do stromu a pěkně dolů pobrala větev za větví :lol: .
Co větev, to ulomenej kus.
Ale včera jsem to poslepoval za hoďku a zkusím znova .


Přílohy:
20180603_141943.jpg
20180603_141943.jpg
[ 56.5 KiB | Zobrazeno 3830 krát ]

20180514_165825.jpg
20180514_165825.jpg
[ 87.11 KiB | Zobrazeno 3830 krát ]

20180514_165745.jpg
20180514_165745.jpg
[ 78.14 KiB | Zobrazeno 3830 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: stř 13.06.2018 20:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zdravím dudaji,musím se omluvit za dezinformaci protože jsem se sekl,mám těch dmychadel a poletuch vícero tak jsem si myslel že je to 70mm ale bylo to 64mm,5ti list,a krmím to jen 4S 1300mAh.Podařilo se mi to totiž ve čtvrtek rozflákat páč mi to ve vzduchu něco nasálo a komplet vyčesalo dmychadlo takže jsem to vykuchal a změřil a už mám přehozený motor v novém obalu a chystám pro něho zase neobvyklý samolet v podobě raketoplánu a opět dle svého návrhu.Nejsem zcela zasvěcen do tajů EDF takže asi sekám chyby za chybou ale na to moje vyblbnutí mi to stačí,jsem spokojen když to vzlétne a pěkně šustí.Vrtule mám taky ale ty se nějak k těmto érum nepasují opticky.Ty si děláš dmychadla sám a jsi mistr v oboru ,já krom jednoho EDFka jsem kupoval již použitá za nízké ceny tak ten výkon asi bude všude nižší.Taky jsem psal že nemám krom výtokovky nic hlazeného takže další ztráty. Jsem ale rád že jsi to tady zase trochu oživil,zdálo se mi že to nějak skomírá.Tu Mirage si tisknul sám??Jo takhle hlaďoučké to musí lítat jako vítr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: stř 13.06.2018 20:46 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
jojo tisknu a modeluju .
Chyby člověk dělá pořád . Já kvůli těžišti musel nacpat baterku skoro do půlky trupu a dával jsem silnější dmychadlo - původní mělo
třetinovej tah a bylo vytištěný včetně rotoru . Takže o nějakých kanálech se nedá mluvit :lol: .
ty výkony i těch Čínskejch edf dost stouply . Tak držím palce .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz