Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sopwith Camel 1520 mm v rozsypu
PříspěvekNapsal: čtv 10.05.2018 10:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2005
Příspěvky: 288
Bydliště: Polička
Pánové má někdo zkušenost s touto stavebnicí v rozsypu? Mají ji u Pecky za 3799,-Kč. Předem děkuji za odpovědi.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sopwith Camel 1520 mm v rozsypu
PříspěvekNapsal: čtv 10.05.2018 17:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Ahoj,
chvíli jsem o něm uvažoval, tak jsem sháněl nějaké info a našel jsem build log na RCGroups:
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... lane/page2
Třeba tam najdeš nějaké informace, které ti pomůžou. Jinak tenhle model prodává hobbyking, na jejich webu je ke stažení návod ke stavbě. Tam taky můžeš najít nějaké info.
Já do něj nakonec nešel i když Camel je moje srdcovka a tenhle je ve velikosti, která by mi přesně vyhovovala. Ale když jsem koukal na ty obrázky, tak mi to přišlo spíš že je to model "inspirovaný" Camelem.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sopwith Camel 1520 mm v rozsypu
PříspěvekNapsal: sob 12.05.2018 10:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2013
Příspěvky: 557
Bydliště: Praha 8 , ČR
Obrázky: 2
Jestli je to ta samá stavebnice, co nabízí Hobbyking, tak ji všichni, co ještě nevzlétli, chválí :-)
https://hobbyking.com/en_us/sopwith-camel-ww1-fighter-laser-cut-balsa-kit-1520mm.html
Ten, co už letěl, nadšení moc nesdílí :-) Je tam i video (ty nenápadné záložky cca v polovině stránky)

_________________
Futaby T14SG, T9CP+Duplex, FC16+FrSky
už jen elektry, LMS Beckov


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sopwith Camel 1520 mm v rozsypu
PříspěvekNapsal: sob 12.05.2018 11:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
To ještě dopadl dobře. Úhly seřízení křídel, poloha těžiště a vyosení motoru nejsou evidentně ve vzájemné harmonii. Mám podobnou zkušenost z dvoumetrovky Piper Super Cub ARF, kde chybělo potlačení motoru, zato byla výrazně potlačená VOP. Po prvním startu jsem to dodatečně upravoval a snad si na to vzpomenu i příště a hlavně včas až si zase nějaký ARF model koupím.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sopwith Camel 1520 mm v rozsypu
PříspěvekNapsal: sob 12.05.2018 16:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Podle chování na videu to vidím, že má těžiště asi tak na odtokovce horního křídla. :roll: Kdysi (1981) jsem Camela měl na Tono 10ccm a začal se chovat normálně až teprve jsem předělal náznak Clergeta z hliníkovejch na olověný válce a tím posunul těžiště asi do 35% horního křídla. V anglickým plánu bylo v 50%. Fotka je v galerii.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sopwith Camel 1520 mm v rozsypu
PříspěvekNapsal: sob 12.05.2018 19:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Ale na tom videu to nevypadá až tak zle. To musím ten dojem, že je to jen inspirované Camelem přehodnotit.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sopwith Camel 1520 mm v rozsypu
PříspěvekNapsal: sob 12.05.2018 19:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Nájdu sa aj celkom obstojne lietajúce kusy. Z videa nižšie, je zrejmé aj pomerne masívne dováženie.
https://www.youtube.com/watch?v=FULTiEQUGhU


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sopwith Camel 1520 mm v rozsypu
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 6:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
kope: Na tom videu je to zle těžké na ocas, na to to dopadlo ještě docela dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sopwith Camel 1520 mm v rozsypu
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 8:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
JardaRůžička píše:
kope: Na tom videu je to zle těžké na ocas, na to to dopadlo ještě docela dobře.

To jo,s tím souhlasím. Já tím "nevypadá to tak zle" myslel vzhled. Protože jak jsem psal na začátku, tak podle fotek na stránkách u Pecky mi to fakt přišlo jako letadlo inspirované Camelem a ne jako Camel.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sopwith Camel 1520 mm v rozsypu
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 11:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2005
Příspěvky: 288
Bydliště: Polička
Děkuji všem co se do diskuze zapojili. Odkazy, které byly výše uvedeny jsem ale prošel ještě než jsem zadával toto téma. Jako to tak vypadá, tak asi toto éro v česku nikdo nestavěl, nebo nemá zájem se podělit o zkušenosti. Co se týká dotvoření Camela k obrazu svému, včetně ověřených úhlů náběhů a těžiště bych si samozřejmě udělal. Mne by ale zajímalo zda jsou lankové výplety funkční, zda se dá éro jednoduše rozložit pro přepravu, nebo je to konstruované tak, že se přepravuje celé? Horní křídlo je ze tří dílů, spodní ze dvou, uložení na uhlíkové trubky ale co lanka. Kdo dával někdy dvouplocha na letišti dohromady ví co mám na mysli. Toto žádné dostupné video ani foto neřeší ani na RC group o tom nikdo nepíše. Alespoň mně se to nepodařilo nalézt. Ta stavebnice je pro mne velikostně zajímavá, a pěkná polomaketa by se z ní dala dotvořit. Pokud by se našel někdo, kdo o tom má nějaké poznatky, uvítám komunikaci i přes SZ, díky.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sopwith Camel 1520 mm v rozsypu
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 21:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.5.2018
Příspěvky: 11
také jsem na toto éro koukal a přemýšlel, že objednám. Nakonec jsem se dopátral, že flyingwood připravují Sopwith Pup o rozpětí 2050 mm - 1:4, tak si počkám na jeho uvedení ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sopwith Camel 1520 mm v rozsypu
PříspěvekNapsal: pon 30.09.2019 13:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2005
Příspěvky: 288
Bydliště: Polička
Příloha:
canvas_122.png
canvas_122.png
[ 995.92 KiB | Zobrazeno 12184 krát ]

Tak se musím pochlubit jak se mi model povedl, ještě ale neletěl


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sopwith Camel 1520 mm v rozsypu
PříspěvekNapsal: pon 30.09.2019 18:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Pěkný! Jak těžiště, kdysi jsem měl Pupa na HP 10ccm a těžiště hrůza, kolem motoru jsem musel udělat atrapu Clergeta s olověnejma válcema.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sopwith Camel 1520 mm v rozsypu
PříspěvekNapsal: úte 01.10.2019 7:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2005
Příspěvky: 288
Bydliště: Polička
Celeron píše:
Pěkný! Jak těžiště, kdysi jsem měl Pupa na HP 10ccm a těžiště hrůza, kolem motoru jsem musel udělat atrapu Clergeta s olověnejma válcema.

Těžiště podle návodu ve stavebnici je nepoužitelný. Fakt je ten, aby se to podobalo předloze, tak jsem musel zkrátit přední část trupu o 80 mm !! Těžiště jsem různě počítal a konzultoval a pro zálet jej mám 35 mm od náběhu na spodním křídle. Myslím si, že to je s rezervou. Šestičlánek mám v "čumáku" kam jsem pro dovážení do těžiště dal i baterii pro serva (s kterou jsem původně ani nepočítal) a stejně ještě kus olova. S letovou váhou jsem se tak dostal na 3,5 kg. A kde jsi měl těžiště Ty?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sopwith Camel 1520 mm v rozsypu
PříspěvekNapsal: úte 01.10.2019 10:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Těžiště, to už si nepamatuju, je to strašně dlouho. Koukni do mýho alba je tam jedna černobílá fotka. Možná bych našel i další. Někde se mi tu z něj válí kola a plánek bych asi taky našel. Předek jsme dělali kovotlačitelsky z dvouplášťovýho hrnce na mlíko.
Akorát se omlouvám za mystifikaci na fotce není Pup ale Camel s hrbem a dvěma flintama. Pupa jsem stavěl taky ale prodal ho nedodělanýho. Je to už skoro 40 let tak mi to malinko splývá. :oops:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], kaplik a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz