Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Létání v národních parcích
PříspěvekNapsal: úte 11.04.2017 11:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No, a ono na všechno musí vyjít zákon, zákaz, nařízení... :?:
Stačilo by používat hlavu na to na co je tak nějak určená, ne jen na nošení čepic, Raybanů, náušnic či pírsingu :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání v národních parcích
PříspěvekNapsal: úte 11.04.2017 13:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
To "jyrry" Plný souhlas. Nechme bokem přestupky a trestné činy, kde je snaha nějaké nástroje vytvořit.
Pak jsou i jednání co jsou v rozporu jen s 1)DOBROU PRAXÍ nebo jen 2)S MORÁLKOU.
Ty pod 1) dost obtížně, ale přece jen někdy postižitelná. Ty pod 2) nejsou OK, leč jsou právně nepostižitelná.
- Že by všichni jedinci byli tak uvědomělí, že společnost nebude potřebovat DONUCOVACÍ PROSTŘEDKY,
je bohužel jen utopistický sen a nikoli realita. K nápravě většinou nevedou tvrdé represe.
Ale rychlost a procento odhalení NEPRAVOSTÍ. S následným nekompromisním zveřejněním.
I když ne všem, tak velké části jedinců ŠPATNÁ POVĚST u ostatních, přece jenom (zatím ještě) VADÍ.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání v národních parcích
PříspěvekNapsal: stř 12.04.2017 18:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Praha 4
Takže už nebudu svým dvoumetrovým termickým větroněm plašit koloběžkáře na krkonošských sjezdovkách, nebudu hlukem rušit plechové bobové dráhy, a chlapci na čtyřkolkách nebudou rozptylováni pokukováním po nebi.

A národní park bude hned národnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání v národních parcích
PříspěvekNapsal: stř 12.04.2017 19:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
OrDa píše:
Takže už nebudu svým dvoumetrovým termickým větroněm plašit koloběžkáře na krkonošských sjezdovkách, nebudu hlukem rušit plechové bobové dráhy, a chlapci na čtyřkolkách nebudou rozptylováni pokukováním po nebi.

A národní park bude hned národnější.


To co píšeš je demagogie.
Celou dobu je tady řeč o dr... , co bzučí jak rozuřenej roj včel. A to v zóně NP. Pochybuju, že bobovka je v chráněný zóně. Nevím jak v Krkonoších, ale na Šumavě jsem u Kvildy platil 500,- za jízdu na kole po cestě (spojnice asi 3 km), kde byl zákaz. Ne, že bych byl tak drzej, ale četl jsem si velkou ceduli o chráněným území a nevšiml si značky tak 3/4 m nad zemí. Moje blbost.
A čtyřkolky. Zase do zóny NP vjede stejnej blbec jako s kopterou, co nic nerespektuje.
A že tam nemůžeš vletět s tichým větroněm? Za to poděkuj těmto blbcům!

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání v národních parcích
PříspěvekNapsal: čtv 13.04.2017 5:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Praha 4
Shorty píše:

To co píšeš je demagogie.
Celou dobu je tady řeč o dr... , co bzučí jak rozuřenej roj včel. A to v zóně NP. Pochybuju, že bobovka je v chráněný zóně. Nevím jak v Krkonoších, ale na Šumavě jsem u Kvildy platil 500,- za jízdu na kole po cestě (spojnice asi 3 km), kde byl zákaz. Ne, že bych byl tak drzej, ale četl jsem si velkou ceduli o chráněným území a nevšiml si značky tak 3/4 m nad zemí. Moje blbost.
A čtyřkolky. Zase do zóny NP vjede stejnej blbec jako s kopterou, co nic nerespektuje.
A že tam nemůžeš vletět s tichým větroněm? Za to poděkuj těmto blbcům!

Zákon ovšem nepíše nic o koptérách. Pouze o modelech. Neřeší ani motor či bezmotor. A neřeší chráněné zóny. Říká, že na celém území národního parku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání v národních parcích
PříspěvekNapsal: čtv 13.04.2017 6:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Asi to nečteš pořádně. Tady je řeč o dronech, v zákoně už je to zakázáno komplet bez rozlišení. Proto ta poslední věta, nabádající k poděkování.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání v národních parcích
PříspěvekNapsal: čtv 13.04.2017 7:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Praha 4
JosefSvejk píše:
Asi to nečteš pořádně. Tady je řeč o dronech, v zákoně už je to zakázáno komplet bez rozlišení. Proto ta poslední věta, nabádající k poděkování.

Ano. Ovšem můj povzdech směřoval k zákonu, který praví, že pokud si chci zalétat s termickým větroněm, musím opustit území národního parku.

A vy tady tvrdíte, že je to kvůli několika případům, kdy někdo někde létal s čímsi z hračkárny a rušil tím desetitisíce koloběžkářů ječících po sjezdovkách a tisíce bobistů dunících v plechových korytech ..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání v národních parcích
PříspěvekNapsal: čtv 13.04.2017 7:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Soptícím vulkánům poletující DRONE, zatím naštěstí nevadí. (Fuego - Guatemala)
Drones Sacrificed for Spectacular Volcano Video - National Geographic
poslali nad vybuchující sopku drone a natočili výjimečné záběry
Un DRONE frente a un incendio forestal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání v národních parcích
PříspěvekNapsal: čtv 13.04.2017 11:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
OrDa píše:
Ano. Ovšem můj povzdech směřoval k zákonu, který praví, že pokud si chci zalétat s termickým větroněm, musím opustit území národního parku.

A vy tady tvrdíte, že je to kvůli několika případům, kdy někdo někde létal s čímsi z hračkárny a rušil tím desetitisíce koloběžkářů ječících po sjezdovkách a tisíce bobistů dunících v plechových korytech ..


Asi nechápeš rozdíl mezi pohořím Krkonoše a zónou NP. Nechceš snad tvrdit, že bobová dráha a sjezdovky jsou v ochraný zóně. To asi ne. A nejspíš ten zákon není na jejich ochranu. Ta je kvůli zvěři, která v oblasti žije.
A aby sis nemyslel. Z toho, že se tam dělají tyto atrakce (bysnys je bysnys a peníze nesmrdí) taky nejsem nadšenej. Ale znovu opakuju. Oni za to nemůžou.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání v národních parcích
PříspěvekNapsal: čtv 13.04.2017 13:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2011
Příspěvky: 492
Bydliště: Ústí nad Labem
Shorty píše:
Asi nechápeš rozdíl mezi pohořím Krkonoše a zónou NP.


Kdo to nechápe jsi ty. Podívej se na mapy.cz - celé Krkonoše jsou národní park. Tady nemluvíme o nějaké první zóně, mluvíme o celém území NP.

_________________
Bixler, Super Sky Surfer, DJI F550, Mavic Pro | FrSky Taranis X9D+
Blog: http://tinyurl.com/ctuoqtx


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání v národních parcích
PříspěvekNapsal: čtv 13.04.2017 14:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Borek píše:

Kdo to nechápe jsi ty. Podívej se na mapy.cz - celé Krkonoše jsou národní park. Tady nemluvíme o nějaké první zóně, mluvíme o celém území NP.


Mapu jsem nestudoval. Je-li to tak, beru zpět. Ovšem za tím, že ten rozuřenej roj není zakázanej kvuli lidem , ale zvěři platí. Je však s podivem, že lidi nevadí a toto jo. To potom je něco špatně. Ž by z kopter nešli peníze?

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání v národních parcích
PříspěvekNapsal: čtv 13.04.2017 14:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Tak jsem koukl na tu mapu. Jak pravím. Je to o penězích. Špindl a okolní sjezdovky jsou vyjmutý a je až úsměvný, jak hranice přesně kopíruje sjezdovky. Tím pádem je mimo NP i bobová dráha a koloběžkaři.
Ale pořád platí, že se tichej větroň svezl s kopterama. Bohužel.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání v národních parcích
PříspěvekNapsal: sob 15.04.2017 8:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Území: národní park, chráněná krajinná oblast, (létání dro_y)
- RŮZNÉ ÚHLY POHLEDU A NÁZORY
Echo24 Našli jste pod stromečkem dro_? Moc si s ním legálně nezalítáte
BLESK.CZ Dro_y mají na Šumavu i do Krkonoš „zákaz vstupu“. Z parků je vyžene novela
Droneweb Dro_y nebudou smět do národních parků

- ÚCL (CAA) AČ DLOUHÉ TAK NÁZORNÉ (i když PARKY a CHKO tam zatím nejsou)
ÚCL - (CAA) ((airzonetv)) Létejte s pokorou a používejte hlavu - Dro_y (6/6) – Bezohlednost se trestá
ÚCL - (CAA) ((airzonetv)) Bezpečnostní vzdělávací kampaň zaměřená na problematiku bezpilotních letadel (dro_ů) - Seriály 1 až 6, DRO_Y 2016


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání v národních parcích
PříspěvekNapsal: ned 13.05.2018 19:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
Chtěl bych se zeptat jaká je současná praxe lítání v CHKO. Platí zákaz uvedený v doplňku X i na CHKO, nebo je zákaz lítání platný jen na Národní parky ? Úplně konkrétně se mě jedná o lítání s Mavic Pro v CHKO Český ráj. Chtěl bych lítat kolem staveb (zřícenin hradů), které se na tomto území nacházejí. Máte s tím někdo zkušenost ? Je dobré před samotným letem kontaktovat správu CHKO a domluvit se s nimi, nebo je to zakázané a žádná domluva není možná, nebo ji vůbec správa CHKO nepřipouští ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání v národních parcích
PříspěvekNapsal: ned 13.05.2018 20:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2011
Příspěvky: 492
Bydliště: Ústí nad Labem
epox píše:
Chtěl bych se zeptat jaká je současná praxe lítání v CHKO. Platí zákaz uvedený v doplňku X i na CHKO, nebo je zákaz lítání platný jen na Národní parky ? Úplně konkrétně se mě jedná o lítání s Mavic Pro v CHKO Český ráj. Chtěl bych lítat kolem staveb (zřícenin hradů), které se na tomto území nacházejí. Máte s tím někdo zkušenost ? Je dobré před samotným letem kontaktovat správu CHKO a domluvit se s nimi, nebo je to zakázané a žádná domluva není možná, nebo ji vůbec správa CHKO nepřipouští ?


CHKO by měly být v pohodě, zákon mluví jen o národních parcích. Ono pokud chceš lítat striktně podle "doplňku X", tak si kolem budov (a zřícenina hradu hádám se stále počítá jako budova) moc nezalítáš (min. vzdálenost 100 m).

EDIT: Výše uvedené není pravda, lety v CHKO vyžadují povolení, viz diskuse níže.

_________________
Bixler, Super Sky Surfer, DJI F550, Mavic Pro | FrSky Taranis X9D+
Blog: http://tinyurl.com/ctuoqtx


Naposledy upravil Borek dne pon 14.05.2018 9:28, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz