Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 91  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 28.02.2018 21:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Máme za sebou půlku tohoto mrazivého týdne, což vůbec není můj šálek čaje, tak si vylepšuju vnitřní klid sledováním různých skutečných paraglidových videí pilotů ze dní, kdy bylo teplo. Tohle video by se mohlo líbit i ostatním, ten kluk vkládá do svých letových videí do obrazu různé krátké psané komentáře a není to nuda.




Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 18.03.2018 9:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=MHDcuZVVBRA
Tak já zase přidám jedno video s Cross Alpem


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 18.03.2018 16:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Ta bílá barva mu fakt sluší. Cena už bohužel ne :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 18.03.2018 22:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
V německé diskuzi u tohodle videa probírali, že pro speed je tam plachetnicové navijákové servo s bubnem pro lanko (nebo jen ten navijákový buben na servu), je to vidět když na zemi ukazují krosnu.

V časopisech a na netu bylo vidět, že Punkair sdílejí stánek s českým Hackerem. Dnes jsem se tam díval a kolonku na paragliders už tam mají, uvnitř je sice zatím jen epp model ála rogalo, ale asi se časem dočkáme prodeje CA i zde.

http://www.zoomport.eu/shop/RC-MODELY-a ... 00000.aspx


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 22.03.2018 19:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Ono s pákou nedosáhneš tak velké stažení já mám stažení 5cm a víc už to nepůjde leda zvětšit páku, ale tu už mám dost velkou a i tak v krajních polohách serva je stažení už minimální už se to dostává do tzv. mrtvého chodu. Na druhou krosnu také počítám s kladkou. Jinek dneska jsem byl provětrat padák, hodil jsem dvě baterky s celkovým časem 1h23min, ale dost pofukovalo a i přes slunečné počasí byla dobrá zima.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 26.03.2018 14:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
To tady ještě nikdo nevytáhl padák? Dneska jsem nebyl v práci, tak jsem si šel znovu zalétat. Vůbec nefoukalo, akorát po 70min. mě vyhnalo prskání.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 30.03.2018 11:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Včera večer bylo u nás 9° a bezvětří, tak jsem šel prubnout první noční let v tomto roce.
Udělal jsem dva starty s celkovým náletem 1h13min a jeden výškový noční rekord.
Maximální dosažená výška byla 746m a padák byl velmi dobře viditelný. Podle mě za světla by to až tak vysoko nešlo, jelikož by byla viditelnost mnohem horší. Napadlo mě změřit za jak dlouho padák v klouzavém letu vyklesá takovou výšku. S padákem jsem dělal plynulé zatáčky a vrchlík měl odtokovou hranu v neutrální poloze. Myslím si že kdyby byl lehce přibržděn byla by klouzavost ještě větší.
Takže mi opadání padáku vyšlo na 1,02m/s při váze krosny 2180g + 350g vrchlík.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 16.04.2018 6:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Po delší době, zase něco přidám. I když se to netýká přímo padáků, ale myslím si , že se zde najdou modeláři, kterí nelétají pouze RC paragliding a le i normální éra. Minulý týden mi přišel objednaný přijímač REX 10 Asisst. vyzkoušet jsem se ho rozhodl ve svém starším obouchaném modelu Flash od firmy RC Factory.
Tuto sobotu jsem konečně vyzkoušel Asissta poprvé v luftě. Zatím jem nic neměnil a hodnoty nechal nastavené od výrobce. První zjištění bylo, že to funguje a to velice dobře. Někde o tom psali jako o vypínači větru a skutečně je tomu tak je. 700 gr. Flash držel ve vzduchu jako přibitý a jezdil jako po kolejích. Vítr byl v nárazech kolem 4m/s a do toho chodila termika. Kopané výkruty se zastavovaly skoro na místě a výkrut na 4 doby nebyl rovněž problém. Nožový let rovněž pohoda. Více jsem si to užil v režimu normal, než loock. Po zapnutí stabilizace éro trochu otupělo , ale nic horozného. Když se vzalo pořádně za kniply, tak bylo obratné až až . Další zjištění je, že asisst nelétá sám, ale pouze asistuje. Začátečnikovi co neumí létat hodně pomůže v začátcích, ale létat za něj rozhodně nebude. To samé platí o visení na vrtuli, nožáku a jiných vychytávkách. Prostě když si spletu při nožáku 1 metr nad zemí výchylku směrovky, tak to prostě spadne.
Také je dobré mít před zapnutím stabilizace éro zalétané a vytrimovované,aby prostě létalo rovně a nikam neutíkalo. Kdyby tomu tak nebylo asisst by si s tím do jisté míry poradil, ale zbytečně by makala serva navíc.
Dal jsem za sobotu celkem 12 devíti minutových letů a hodně si to užil. Občas jsem asistenci vypínal, abych mohl porovnávat a posledních 5 letů jsem už jí nechal zapnutou nastálo.
Celkem vzato Asisst není nutnost a dá se bez něj létat, ale po vyzkoušení jsem zjistil, že je to velice návykové zařízení na které si pilot velice rád zvykne :-)
Myslím si, že by tento přijímač šel použít i při řízení RC paraglidingového křídla a to třeba tak, že při kývání krosny dopředu a dozadu by přibrzdil a nebo odbrzdil vrchlík . To samé při bočním kývání by pilot (panák) mohl střídavě přibržďovat levou nebo pravou řidičku. Je to jen nápad vůbec nevím, jak by se to chovalo a chtělo by to vyzkoušet :-)
Co jednou ale určitě vyzkouším, že si změřím přetížení na krosnu a to jak při lopingu a nebo sestupné spirále, abych konečně věděl, jaké síly na řidičky a šňůry v letu působí. Asisst měří přetížení až do 16G což by mělo stačit :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 16.04.2018 7:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
V neděli skončilo první letošní setkání Rc paraglidingu Moosberg-Cup 2018 v Německu.
Jak se dalo předpokládat ve vzduchu byly většinou vrchlíky CrossAlps :-)



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz.

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 16.04.2018 16:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Taky jsem už v sobotu vytáhnul krosnu s Flair 4.5, byl jsem zvědav jak bude fungovat nové vario v úpravě kdy pípá jen při vypnutém motoru. A opravdu jsem několikrát na chvilenku bezmotorově stoupal a vario pípalo. Bohužel jsem uvěřil předpovědi mírného větru jen 2,6m/s, což byla obrovská nepravda, někdy jsem dost krutě couval. Většinu času byl vrchlík na zemi větrem nafouknutý. Dám si ještě jedno letové odpoledne tentokrát už zaručeně v klidném ovzduší a pak už se vrhnu na rozlítání krosny s vrchlíkem Hybrid 3.0. Tam totiž v návodu není napsaná konkrétní délka řidiček jako u Hackera, tak to budu ladit až na louce.


Přílohy:
P1120344.JPG
P1120344.JPG
[ 110.72 KiB | Zobrazeno 2067 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 16.04.2018 20:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Tak konečně začínáte létat :D V sobotu měl spřátelený klub LMK Halenkovice otevírání nebe, tak jsem tam dorazil, krom jiného i s padákem. Perfektní počasí prvně bezvětří pak velmi slabí vánek, prostě na krátké tričko a až doma jsem hleděl jak jsem se opálil. Vydrželi jsme tam až do tmy i noční let se povedl akorát se mi v jeho průběhu vybil vysílač a tím se dolétalo.

Dub, myslím si že by ta stabilizace ten padák rozkývala ještě víc. Přece jenom je to řízení trochu opožděné tak nevím, ale chce to vyzkoušet v reálu. Na to přetížení jsem také zvědavý, mě se také zamlouvá funkce ovládání led pásku který může hrát všemi barvami a jakkoliv blikat atd. Umím si představit prstenec kolem ochranného koše vrtule který bude pro noční létání efektně naprogramován.

Stabilizace pro řízení letadel je dle mě podvod sám na sebe, řídím modely letadel protože mě to baví a i boj s větrem k tomu patří. Navíc létání ne zrovna v ideálních podmínkách, zvyšuje pilotní dovednosti. Co bude v budoucnu? Postavím model na dráhu a on pak zalétá bezchybně nějakou akrobatickou sestavu, sám přistane a pak ho sbalím.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2018 6:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Ahoj, myslet si, že se ten asistent bude chovat jako nějaký automat, je omyl. On jenom zpříjemňuje řízení modelu . Kdo lítat neumí, tak při prvním startu s asisstem éro taky neuřídí. Vidím to u nás na letišti. Pilot tahá za kniply jak rajčáky u tanku, odletí daleko ztratí orientaci a je vymalováno. Jsou však tací, kteří si nechají poradit a prostě začnou pomalu a od píky. To jen tak na okraj. To aby za mě asistent řídil model by se mi taky nelíbilo, Ale pilotáž zpřijemnit, když nejsou podmínky pro daný model zrovna ideální se mi líbí. Lítám již skoro 30 let s RC modely a asistenta jsem nepotřeboval, ale když je teď ta možnost, tak proč to nevyužít. To k asisstu :-)
Taky jsem rád, že už je venku tepleji. Krosna XS2 od opálů už je před dokončením, ještě čekám, až mi přijde regulátor a pak ji osadím a napevno zadrátuji :-). Včera jsem ji dal na váhu a komplet s 3 čl. lipolek 3,5 Ah by měla vážit asi 1100gr. Což z motorem o výkonu kolem 600W by mohlo dělat ve vzduchu slušné kotrmelce. Bude pod vrchlíkem Power 1,1 což je singl skin také od Opale.
Do týdne by mohla do vzduchu., tak už se docela těším.
Dávám si to svoje RC paraglidingové vybavení dohromady, abych nemusel převazovaz vrchlíky pod jednu krosnu. Prostě chci mít komplet sety nabít a jít lítat, tak jako jsem na to zvyklý u letadel.

Tak chlapi ať Vám to lítá a občas na forum něco napište. Zima už skončila a výmluvy, že nebylo letové počasí začínají být liché :-) :-) :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 15:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Mě je jasné co to dělá, už jsem letěl se stabilizací Spektrum i FrSKy. To bylo myšleno jako vidina budoucnosti že to bude za chvilku létat samo :D.

Včera jsem zjistil že mi nejde jedním servem v jednom směru pohnout rukou za paži pilota. A hned mi to došlo že jsem o víkendu půjčil padák na jeden let bráchovy a ten při přistání měl kotrmelec, ale zapomněl jsem mu říct že musí držet přitažené paže než se krosna zastaví (dokutálí). Takže jak to hned povolil dostalo to ránu. Myslel jsem že je lehce načatý zub, jelikož servo normálně chodilo a ještě ten den jsem provedl bez problémů dva starty. Po rozdělání serva jsem zjistil že jsou převody v naprostém pořádku, ale odneslo to uložení prostřední osy ozubených kol. Po tom rázu do koleček oska uhla v horním krytu serva do strany. A to přitom byla uložená ještě v mosazném pouzdře, které prasklo napůl. Právě při pohybu rukou se kolečka začnou křížit a nejede to. Horší je na tom že se nedá koupit náhradní krabička :(

martin z, můžu tě poprosit o změření výšky hlavy pilota od brady po vršek helmy. Díky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 16:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Zde to je, můžeme se těšit na jeho klon?


Přílohy:
P1120351.JPG
P1120351.JPG
[ 66.58 KiB | Zobrazeno 1962 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 19:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Díky moc, bude tedy asi jeho klon jelikož jiného vhodného pilota jsem nenašel. Původně jsem chtěl vzít nějakého bez helmy a helmu si vylaminovat. Když však zvážím, jaké někdy dostává pilot rány právě do hlavy, tak by to laminátová helma nemusela přežít a tento pilot je celý takový gumový. Můžu se ještě zeptat ty boty a ruce je tvůj výtvor nebo jsi data stáhl někde na netu? Tak jako tak vypadají velmi dobře. Jako základ krosny hodlám použít potah na sedačku od Hackera XXL https://www.hacker-motor-shop.com/Para-RC/Para-RC-XXL/Para-RC-Gurtzeug-XXL.htm?SessionId=&a=article&ProdNr=67002084&p=7983
Cena není zrovna lidová, ale vypadá pěkně. Navíc budu používat velké packy lionek které se musí někde schovat a ještě je tam elegantně vyřešen speed na boku sedačky. Zbytek bude vlastní výroby.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 91  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz