Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 13.04.2018 18:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Ahoj, stala se mi taková nemilá věc-na mikrobrusce se mi kousla převlečná matka, která svírá kleštinu. Ten systém není moc šikovně řešený - při utahování a povolování matky je potřeba zatlačit červený knoflík, který je vidět na fotce a matku klíčkem povolit/utáhnout. Bohužel ten knoflík a asi i protikus v brusce jsou nejspíš z plastu, takže jak je ta matka kousnutá, tak to přeskakuje a bojím se, že když to budu pořád a pořád zkoušet, tak se to celé omele a už to nepůjde nikdy ani povolit, ani utáhnout. Zatím jsem zkusil, jestli nepomůže WD40 a na chvíli jsem to odložil, aby mělo čas zabrat. Ale když to nepomůže, nemáte někdo nějaký nápad, jak tu matku povolit? Poslední cesta je to rozebrat, chytit osku, co se vevnitř točí, do svěráku a zkusit matku povolit, ale to se mi zatím moc nechce.


Přílohy:
WP_20180413_19_36_26_Pro.jpg
WP_20180413_19_36_26_Pro.jpg
[ 86.88 KiB | Zobrazeno 2314 krát ]


_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 13.04.2018 19:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
Ta černá plastová matka jde odšroubovat a pod ná vykoukne i kousek hřídele za který to půjde chytit. Pokud tedy půjde stáhnou přes tu matku :mrgreen:
A až se ti to povede, tak já osobně, nikdy, ale opravdu nikdy neutahuju tu převlečnou matku kleštiny klíčkem, ale pouze rukou.

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.04.2018 19:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Jo jo, už jsem jí sundal, ale je tam tak málo místa, že jakékoli kleště, které mám doma jsou tak široké, že je tam nedostanu :-(

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.04.2018 19:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Často mi pomohlo ťuknout(někdy dost) něčím do kotoučku. Jako bys ho chtěl zarazit dovnitř.Nebo do matky přes například lehce sevřené kombinačky.Mám teda jen extool takže se nemusím moc bát ale nějaké to klepnutí vždy pomohlo a uvolnilo se to.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.04.2018 19:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
dagx píše:
Mám teda jen extool takže se nemusím moc bát ...


Tohle je Parkside z Lidlu, takže něco podobného. Spíš jde o to, že potřebuju brousit a frézovat, takže pokud bych to poničil, tak stojím, než koupím něco jiného :-(. ale veka mi přes SZ poradil, že jistá cesta je rozborka. Tak se do ní asi zítra pustím.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.04.2018 20:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Podle Murphyho zákona, nejde-li to po dobrém, použij větší kladivo. Ale vážně, vezmi to zítra s sebou, třeba na něco přijdeme. Jinak jsou tak asi 4 vruty po obvodě a pak je dost prostoru na chycení hřídele. Mimochodem, mám doma něco podobného a dal jsem tak klasické sklíčidlo. Pecka ho má za nějakých 150,- Kč, Proxxon stojí cca 400,- Kč. Jen jsem musel sundat tu převlečnou matici.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.04.2018 21:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Až budeš mít venku hřídel s kotvou, tak to při povolování chytej za hřídel, ne za kotvu (plechy s cívkama). Už jsem viděl Ferm brusku zničenou, protože plechy na hřídelce drží tak všeljak (asi jsou jen lepený) a při zablokování nástroje při broušení se tím dynamickým rázem pootočily a poškodily se cívky. Pokud máš tu převlečnou matici kleštiny nějak zahryzlou, mohlo by se to při použití velký povolovací síly teoreticky taky protočit.
Vrtačkový sklíčidlo je potřeba vybrat aby bylo přesný, souosý a dobře vyvážený, jinak v některých vyšších otáčkách vibruje. Kleština je vždy přesnější.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.04.2018 1:41 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Po rozebrani brusky je celkem dost prostoru pro fixaci hridele, viz fotky :

Příloha:
poskozeny dremel_001.jpg
poskozeny dremel_001.jpg
[ 109.07 KiB | Zobrazeno 2096 krát ]


Příloha:
poskozeny dremel_002.jpg
poskozeny dremel_002.jpg
[ 98.54 KiB | Zobrazeno 2096 krát ]



veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.04.2018 5:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Celeron píše:
...Vrtačkový sklíčidlo je potřeba vybrat aby bylo přesný, souosý a dobře vyvážený, jinak v některých vyšších otáčkách vibruje. Kleština je vždy přesnější.

To je trochu problém. Sklíčidlo ti prodají zabalené v blistru, po otevření nelze vrátit. Teoreticky tak můžeš koupit deset sklíčidel, než najdeš to pravé. A že v nich rozdíly jsou! Tedy já přišel jen na rozdíl v délce :wink: . Souosost mohu posoudit jen po zapnutí, že se mi nezdá, že vrták litá. A vůbec netuším, jak u takového prcka zjišťovat vyvážení, nebo ho dokonce vyvažovat. Tak dobře vybavenou dílnu nemám, abych měl i vyvažovačku. Ano, kleština je přesnější, ale dodávají se standardně jen dva rozměry (viděl jsem prodávat sadu asi 5 kleštin různých průměrů jako doplněk). Se sklíčidlem mám větší rozsah použití. Používám ho už hezky dlouho a doposud bez problémů, a jen v té podobě, jak jsem to dostal na krámě. Máš-li jinou zkušenost, podél se, rád se seznámím.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.04.2018 10:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Vyřešeno. Zkusil jsem to trochu poklepat zvrchu přes kombinačky kladívkem, nepomohlo. Tak jsem si vzpomněl na kdysi populární píseň Karla Gota - "Dám dělovou ránu" :D , pořádně jsem do toho přes ty kombinačky párkrát mignul a matka šla krásně povolit. Díky všem za tipy, rady a snahu pomoci.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.04.2018 10:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
DAF píše:
Proxxon stojí cca 400,- Kč. Jen jsem musel sundat tu převlečnou matici.

tak som našiel skľučovadlo za 5€ od proxxonu :wink: treba zmerat priemer zavitu 8mm a stupanie väčšinou je 0,75mm.

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.04.2018 11:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jestli se dobře dívám na tu fotku, tak to je Parkside a ta má závit 7mm... Ledaže by inovovali...
Plastová matice tam může zůstat, nedají se pak upnout jen vrtáky nad 2,5mm a ty stejně neutáhne (max. do balzy).
Mám ji a doplňoval jsem do ní ještě ložisko aby tak strašně nevibrovala. Je to tu někde s fotkama.
Dal jsem ji synovi a nahradil LiIon Dremelem, taky žádný zázrak co se týká vibrací. Nevibruje jen 230V Dremel...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.04.2018 11:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
Podobná věc se mi stává taky, ale je to tím že ten kolíček který zapadá do drážky na hřídeli (pro fixaci pro povolení) je otlačený a vyskakuje. Občas to musím řešit i tím že celou brusku rozeberu a hřídel chytnu kleštěma, sikovkama, atd... prostě co je po ruce. Zatahuju jen rukou, ale občas se to prostě nějak hryzne.

Jinak mám na tom tuto univerzálku

https://www.gme.cz/sklicidlo-proxxon-28941


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.04.2018 12:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Kope, když už se ti to povedlo povolit, tak si hlavně oprav ten zajišťovací kolíček. Taky nepoužívám žádný klíč a utahuju jen rukou. Jinak Dremel 4000 má ten závit dokonce nějaký palcový, který jsem ani v tabulkách nenašel.
Průměr závitu je 7,11 x 40 běhů.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz