Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 580 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2018 3:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
s tímto vysílačem
(Compatibility: FrSky X series, D series and V8-II series receivers (plus other receivers if an external module is used) )
FrSky ACCST Taranis Q X7 2.4GHz 16CH Mode 2 Transmitter Blue Orange for RC FPV Racing Drone
spolupracují tyto přijímače ?
1) Compatibility:FrSky D16 mode
2) Compatibility: FrSky X-series Module,X9D,X9DP,X9E,X12S(XSR is incompatible with D-series Module
FrSky Ultralight XM Receiver Up To 16CH for RC Drone FPV Racing
Frsky XM+ Micro D16 SBUS Full Range Receiver Up to 16CH for RC FPV Racing Dron
FrSky XSR 2.4GHz 16CH ACCST Receiver S-Bus CPPM Output Support X9D X9E X9DP X12S X Series


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 18:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Zdravicko pobezi na tom radiu tento prijimac? https://www.banggood.com/Eachine-Minicu ... mds=search potrebuji prestavet svou kopteru lizard95 z flysky na frsky a chtel bych si tady v cz prave na rcstudiu koupit tento vysilac. Nekde pisou ze to jde a jinde ze zase ne a ja o frsky nic nevim, tak me to zajima...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 20:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
mam Auroru68 kde je jako prijimac jen ten kousek z tedle kosticky a s ceskym/eu Taranisem z RCStudia to slape normalne. Takze nevidim duvod proc by nemela slapat Q7

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: stř 23.05.2018 13:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Amper píše:
mam Auroru68 kde je jako prijimac jen ten kousek z tedle kosticky a s ceskym/eu Taranisem z RCStudia to slape normalne. Takze nevidim duvod proc by nemela slapat Q7


No tak snad to poslape, neni to jedine reseni, ale rozhodne nejlepsi...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2018 14:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Vse je napajene a funguje to celkem dobre. Je ale jedina vec, ktera se mi nezda. Kdyz jsem blizko radia, tak spadne telemetrie a to je zda se bezny jev u tohoto radia a tak to neresim. Ale stalo se mi, ze kdyz jsem letel blizko radia v modu horizon, tak si kopter delal co chtel, jakoby se rozletel jednim smerem a nereagoval na prikazy. Vzdy jsem vypl motory a padl. Netusim, jestli je to normalni, jako s tou telemetrii, ze kdyz jsem blizko muze to zacit blbnout a nebo je problem spis v koptere treba. Taky jsem dnes neumel odemknout motory, dokud jsem nesel s kopterem dal od radia. Pokud to bylo do jednoho metru nemohl jsem je odemknout a nebo se jen tak na sekundu zatocili a zase se vyply.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2018 18:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Na metr ci dva muze vypadavat telemetrie nebo rizeni, prste se RF casti prebudi.

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2018 21:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
To myslíš opravdu vážně, že ještě ve vzdálenosti 2m může docházet k selhání řízení? U telemetrie je to celkem jedno, ale u řízení ???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2018 21:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
2m by asi byla rarita. Mám dva systémy FrSky a běžně házím éro s vysílačem na břichu, žádný výpadek jsem nikdy nezaznamenal. Nakonec to lze snadno ověřit s přijímačem na stole.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 7:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Lark píše:
To myslíš opravdu vážně, že ještě ve vzdálenosti 2m může docházet k selhání řízení? U telemetrie je to celkem jedno, ale u řízení ???

Ne to ne to jsem napsal spatne, rizeni tak do 50cm kdy jsou fakt blizko na stole atp. , telemtrie tak do 1m. Mam vetrone kde me vypadla telemetrie na 1.5m kdyz jsem ho polozil na zem do travy a mel anteny upne dole v trupu. Tak radsi strasim :)

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 12:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak to už beru. Jen si myslím, že takovým výrokem si sám zaděláváš zase na bouřlivou debatu. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 13:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Je to tak, jak pise. Telemetrie spadne pri priblizeni okolo 1,5 metru a to ovladani mi dela blbosti pri priblizeni na 0,5 metru. Ty samovolne odjezdy na vetsi vzdalenost asi budou problem kopteru. Kdyz pouzivam acro nic takoveho se nestava.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 15:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Lark píše:
Tak to už beru. Jen si myslím, že takovým výrokem si sám zaděláváš zase na bouřlivou debatu. :D

Shrnul jsem to v rychlosti do jedne vety pomerne nestrastne to mas pravdu, myslis ze uz tu cihaji? :lol:

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 15:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
RCStudio píše:
Ne to ne to jsem napsal spatne, rizeni tak do 50cm kdy jsou fakt blizko na stole atp. , telemtrie tak do 1m. Mam vetrone kde me vypadla telemetrie na 1.5m kdyz jsem ho polozil na zem do travy a mel anteny upne dole v trupu. Tak radsi strasim :)


V souvislosti s předchozí debatou jsem si své předchozí ne zcela pozitivní pocity z těchto "výpadků na blízko" ověřoval detailněji, nějak jsem to zapomněl napsat...
Výsledek se ale dost liší podle přijímače... Co jsem zkoušel, tak X8R byl celkem v pohodě, tam nastaly problémy teprve dost pod půl metru (spíš pod 20 cm), což je celkem OK, tady by opravdu nebezpečná situace nastat mohla spíš jen teoreticky.
Naproti tomu ale s X4R-SB v tomto ohledu spokojen moc nejsem, tam problémy nastávaly mezi 50-100cm běžně a občas i nad metr. V praxi mám tento přijímač v soutěžním RCVS větroni a při manipulaci s modelem při umisťování na gumiprak minimálně telemetrie nadává při prakticky každém startu. Pak při zvednutí nad hlavu pro vypuštění už držím druhou rukou vysílač obvykle dost daleko, takže se to uklidní, ale dobrý pocit z toho nemám.

Tolik fakta, pro pořádek dodávám, že mám X9D plus SE, ale nemyslím si, že by proti Q X7 z titulu tohoto threadu byl zrovna v tomto velký rozdíl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 18:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
RCStudio píše:
Shrnul jsem to v rychlosti do jedne vety pomerne nestrastne to mas pravdu, myslis ze uz tu cihaji? :lol:

No poslední dobou bych řek, že tu pořád někdo číhá. :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 18:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Resim to hlavne proto, ze kdo ma deti a nejaky kopter do trech palcu, tak muze na fpv podletavat sam sebe mezi nohama a prave to je situace, kde se dostava prijimac blizko k radiu :D

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 580 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 39  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Zenair a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz