Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: T Rex 600 nitro ... Airwolf
PříspěvekNapsal: pát 23.03.2018 17:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Futaba u vsech svych produktu s oznacenim HV uvadi provoz na 2S LiPol.

https://www.futabarc.com/servos/sbus.html

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: T Rex 600 nitro ... Airwolf
PříspěvekNapsal: pát 23.03.2018 23:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.2.2011
Příspěvky: 138
Bydliště: opava
Zdravím ,
Petře díky za reakci .. konstatování že 7,4 V znamená LiPo baterku jsem sice nenašel ve tvém odkazu .. nicméně .. ano uznávám že v tomto případě je z parametrů zřejmé co výrobce říká .. a říká .. nominální hodnotu tedy LiPo 7,4 V.

Přiznávám že bych rád zůstal této značce věrný .. nicméně S- bus technologii nemám takže ji nevyužiji a pro klasiku je servo za téměř 4 tisíce myslím drahé.
Zamýšlel jsem např JX a tady se dovozce vyjádřil že 7,4 je 7,4 a nikoliv LiPo .. tzn. Max LiFe .. je pravda že tento výrobce uvádí u svých serv 6 - 7,4 - 8,4 V a z toho usuzuji že je použita jiná logika sdělení tzn. Max napětí .. obecně je v tom guláš / sám mám vrtulníkové servo na regulovaných 6V místo na 4,8 a to podle vyjádření výrobce Futaba na svých stránkách neuvádí ale někde je místo 4,8 napsáno 4cl. NiMh a ten má nabitý 6V .. servo šlape už 12 let/

Ufff a co teď ??

_________________
RP

Trex600 benzín-Airwolf, 450 Airwolf, 450 Hughes, Trex 600 Hughes vel.700 nitro, T-Rex600-benzín


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T Rex 600 nitro ... Airwolf
PříspěvekNapsal: pát 23.03.2018 23:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.2.2011
Příspěvky: 138
Bydliště: opava
Ještě jednou Petře ahoj ,

Jsem si četl mou úvodní otázku ... a už rozumím tvé odpovědi víc ... Myslel jsem v dotazu HV serva obecně .. jak jsem už napsal .. pokud do toho půjdu .. Futaba to s největší pravděpodobností bohužel nebude .. můj dotaz se týká označení HV .. a zmatků kolem toho .. když někdo riskuje vědomě ..a jsou takoví mezi námi .. je to jejich věc .. já chci mít jasno než koupím .. že to bude spolehlivě fungovat .. že neriskuji bezpečnost svou .. okolí i stroje ..
PS.. a možná to pomůže i jiným kteří netuší ... že něco není jak vypadá .. že může být něco špatně aniž to tuší

Díky
R

_________________
RP

Trex600 benzín-Airwolf, 450 Airwolf, 450 Hughes, Trex 600 Hughes vel.700 nitro, T-Rex600-benzín


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T Rex 600 nitro ... Airwolf
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 4:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
V tom odkazu si klikni na HV servo a otevre se ti datasheet kde je napsano, ze je to na 2s LiPol.
Z tve otazky jsem prave pochopil ze chces zase Futabu. Proto ten odkaz.
FS617 nezvladne 2S LiPol, to doufam vis.
No, tak sem napis nejake favority, nejaka serva co by pripadala do uvahy a pobavime se o nich. Neco se vybere.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T Rex 600 nitro ... Airwolf
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 21:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.2.2011
Příspěvky: 138
Bydliště: opava
Ahoj ,

Přemýšlel jsem o tomto servu :
https://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz ... 07sec-32kg

Parametry se zdají Ok ..

Co ty na to ??

Případně zkus navrhnout s ohledem na můj přijímač a klasický PWM přenos nějaký tip na těch právě s ohledem na přijímač 2S LiFe

Díky za konzultaci
R

_________________
RP

Trex600 benzín-Airwolf, 450 Airwolf, 450 Hughes, Trex 600 Hughes vel.700 nitro, T-Rex600-benzín


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T Rex 600 nitro ... Airwolf
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 23:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 346
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
I ja se znovu pridam do teto diskuze.

pkotatko: Ahoj, dival jsem se na tu stranku, co jsi posilal. Prosel jsem datasheet ke vsem servum a zda se, ze to je tak 60%-40% ve prospech toho, ze u HV je napsani 2SLiPo. Je sice od vyrobce moc hezke, ze to tam napise, ovsem zapis v elektro-velicinach to kontruje. Papir a web snese vsechno, proto je to pri nejmensim zvlastni.
Pokud to teda snese 2S, tak budto rozsah stanovim do 8,4V, nebo napisu dobu, po kterou to tech 8,4V zvladne (stejne jako regulator 60A[stalych] a 85A[spickove]).
Z pohledu kupujiciho je to matouci, ale jak se rika: Nejednoznacnost ve smlouve nahrava te strane, ktera smlouvu nenavrhla.

Kazdopadne se mi take zda, ze je v tom zmatek.
V odkazu Rendy je u serva patrny zapis 6~7,4V, coz si myslim, ze je dostacujici. Tou vlnovkou, co by rozsahem vyrobce jasne stanovil, ze 7,4V je top a tim to servo konci. Na 2S se to zkusit muze, ale pokud se neco stane, da od toho prodavajici ruce pryc.
Nicmene, pokud se nemylim, a servo ma brushless motor, musi mit i miniaturni regulator otacek (nebo system jemu podobny) a tam na napeti bude kladen velky zretel :)

Jsou to jen me nazory, neberte to nejak vazne :lol:

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T Rex 600 nitro ... Airwolf
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 5:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Jasne ze je v tom bordel. Stejne tak jako u serv pro ctyr nebo peticlanek Nixx. nekdo udava nominalni napeti. Servo na ctyrclanek s udavanym napetim 4,8V musi (nebo by melo) vydrzet plne nabity ctyrclanek, tzn. 6V.

Mam osobne vyzkousena serva Futaba HV, serva BK a MKS v dlouhodobejsim provozu na 8V ( z BECu ).

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T Rex 600 nitro ... Airwolf
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 7:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Přemýšlel jsem o tomto servu :
https://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz ... 07sec-32kg

Neznam tyto serva. Parametry vypadaji skvele, na papiru. Urcite bych si vyzadal pisemne potvrzeni ze serva mohou byt provozovana na 2S LiPol naprimo. Otazkou stale zustava spolehlivost, zivotnost, vule, centrovani atd. Treba tu s nimi nekdo zkusenost ma. Stalo by za to napsat dotaz do sekce palubni elektroniky.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T Rex 600 nitro ... Airwolf
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 7:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 346
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Tak je zase fajn, ze to mas vyzkousene.
Nevim, proc to vsechno nema jasny rad. Vzdyt je ti uplne jednoduche. Vydrzi 2SLiPo, napisu 6~8,4V, nevydrzi-li napisu 6~7,4V. Ale jak se rika: To nechme konovi, ten ma vetsi hlavu.
Omlouvam se ted, ze odpovidam i na druhy prispevek. U serv JX, ktere ma Renda v planu poridit, je rozsah 6~7,4V. Bohuzel tedy neni na 2S LiPo (zjisteno a potvrzeno dovozcem-bighobby[pan Bures]).
Takze jak uz bylo napsano, jedine pouzit 2S LiFe a nabijet jej do 3,7V na clanek :)

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T Rex 600 nitro ... Airwolf
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 12:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.2.2011
Příspěvky: 138
Bydliště: opava
Zdar pánové,
Nechtěl bych aby se toto vlákno zvrhlo na téma serva .. je to moje chyba neměl jsem s tím začínat .. Petře otevřel jsem sekci .. palubní elektronika .. a tam jsou přesně věty z předchozích příspěvků .. tápou zdá se všichni .. nejen já
Zkusím se tam dotázat na zkušenost s JX .. případně risknu a objednám

Tak ještě jednou díky
R
PS.. příště napíšu co a jak s modelem .. očekávám příští týden dva balíčky tuningu .. nebo spíše modernizace některých detailů které dostane mechanika aby výsledek byl hezčí při zachování funkčnosti ..
Tak zatím zdar a doufám že nám Velikonoce dají šanci oprášit modely

_________________
RP

Trex600 benzín-Airwolf, 450 Airwolf, 450 Hughes, Trex 600 Hughes vel.700 nitro, T-Rex600-benzín


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T Rex 600 nitro ... Airwolf
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 14:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Velikonoce ? Ja se tesim na Ramadan... :wink: :D

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T Rex 600 nitro ... Airwolf
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 18:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Jeste takove uvaha k oznaceni napeti. Byt je to uz hodne mimo tema.
Myslim, ze spravne by melo byt uvedene napeti dle nominalniho napeti baterie. Je to, nebo to alespon bylo, zvykem u niklacu. 4S Nixx je proste 4,8V a nazdar. Koneckoncu i primo na vsech LiPolkach je uvedeno napeti nominalni a ne maximalni. Takze servo co je na 7,4V by proste melo 2S Lipol zvladnout bez problemu. Jenze soudruzi z lidove republiky tento nazor jaksi nesdileji.
Proto zrejme ma Futaba v katalogu spravne uvedeno 7,4V a proto tam jeste v popisu ma i upresnene ty 2S LiPol.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T Rex 600 nitro ... Airwolf
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 20:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.2.2011
Příspěvky: 138
Bydliště: opava
Ahoj ... Přesně tak to cítím i já .. v dobách mých začátků jsem např o nabíjení nevěděl nic .. takže mi logika "Futaba" přijde i z těchto důvodů jediná správná .. ovšem představa že někdo vlivný čte tyto řádky je z říše snů ... No a moje budoucí maketa je dokladem že se někdy sny plní .. tak třeba jednou ........

R

_________________
RP

Trex600 benzín-Airwolf, 450 Airwolf, 450 Hughes, Trex 600 Hughes vel.700 nitro, T-Rex600-benzín


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T Rex 600 nitro ... Airwolf
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 20:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.2.2011
Příspěvky: 138
Bydliště: opava
Co serva KST .. tam je uvedeno 8,4 V cena podobná .. jenom nevím jestli využiju to napětí protože kombinace .. plná 2SLipo do serv a regulovat přijímač mi připadá těžkopádné .. nebo by jste si takovou palubu uměli představit ??

_________________
RP

Trex600 benzín-Airwolf, 450 Airwolf, 450 Hughes, Trex 600 Hughes vel.700 nitro, T-Rex600-benzín


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T Rex 600 nitro ... Airwolf
PříspěvekNapsal: pon 26.03.2018 4:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Pokud chces HV serva a napajeni 2S LiPol, tak bych urcite mel i zbytek paluby na toto napeti. Davat nejaky, byt maly regulator pred prijimac, rozdelovat napajeni pro serva zvlast atd. mi neprijde jako dobry napad. Ztracis tam potom tu hlavni vyhodu a to je jednoduchost/spolehlivost.
Za me ma smysl jen razantni rez. Budto vsechno na HV, nebo to nechat jak to je ted. Pokud jsem to pochopil dobre, prechod na HV byl zpocatku planovan prave kvuli zjednoduseni napajeni.

Petr

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: hosa a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz