Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 74  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 11:27 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2017
Příspěvky: 66
Bydliště: ValMez
objednáno HXT900.
Samozřejmě pokud by šel jiný typ tak na obě klapky :wink:

_________________
GAMA 2100 + P51D-Mustang ŠAD model
Turnigy 9XR (OpenTx)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 13:08 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2017
Příspěvky: 66
Bydliště: ValMez
našel jsem potencionální způsob "léčby":
Obrázek

nemáte zkušenost, zda by pomohlo, rep. jaký typ rušení tato úprava redukuje?

_________________
GAMA 2100 + P51D-Mustang ŠAD model
Turnigy 9XR (OpenTx)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: pon 27.03.2017 22:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
To zapojení je běžný RC článek, použitý jako dolnopropustný filtr:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Dolní_propust
Tj. mohl by teoreticky odfiltrovat vysokofrekvenční rušení. Ale podle mě to není tvůj případ. Spíš máš prostě vadné servo (možná potenciometr nebo převody).
Pro první létání doporučuji na plný plyn rovně nastoupat (nejlépe protivětru) a pak bez motoru klesat a zatáčet. V nízké výšce srovnat letadlo a postup opakovat.
A pozor na ztrátu rychlosti (většinou v příliš ploché zatáčce).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: úte 09.05.2017 19:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.1.2017
Příspěvky: 22
Ahoj,

pořídil jsem si gamu a jsem úplně nadšen :)

Chtěl bych se zeptat, jak jste řešili uchycení křídel? Já je mám teď uchycený pouze tím, že jsou zasunuty do těla letadla a relativně tam drží tím, jak je to EPP na EPP. Když s ní ale občas více blbnu, křídla se mi trošku vysunou, rád bych teda předešel jejich vytrhnutí za letu :). Máte na to nějaký typ? Napadlo mě je prostě je přilepit, ale zas si říkám, že nějaká rozumná vůle může být k užitku při tvrdším přistání.

Díky za rady ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: stř 10.05.2017 7:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Přilep je pružně. Já jsem na Betě křídla lepil silikonem. Na blbnutí ve vzduchu to stačilo, když jsem s tím prásknul o zem, tak první povolil ten silikon.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: stř 10.05.2017 7:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Předpokládám, že do křídel dáváš ty dvě výztuhy. Pojem občasné blbnutí je široký pojem. Jestli ti při tom blbnutí jdou občas křídla do tvaru U, tak to asi dobrý nebude. Křídla bych k sobě nelepil už jen kvůli snadné přepravě. Možná by měli stačit magnety.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: ned 14.05.2017 10:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.11.2010
Příspěvky: 403
Bydliště: Velké Meziříčí
Křídla určitě nelepit, stačí ty dvě tyčky zajištěné zavlačkami a ja tam mám v těch dřevěných nosníkach zapustěné a vlepené magnety, což bohatě stačí.

_________________
T-REX450, Themik, EXCEL ,SU 31,Beagle, Acro MK2, Phoenix ,Tucano, Partenavia Olympik, Spitfire


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2017 16:50 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2009
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha 11
Koupil jsem si Gamu 2100 Sport z druhé ruky. Prosím o radu, kde sehnat návod a nastavení výchylek kormidel a klapek. Díky

_________________
Samos


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: pát 04.08.2017 19:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.1.2017
Příspěvky: 22
Ahoj,

mám gamu už několik měsíců a nalétáno mám asi 30 hodin.
Už od začátku mám mírně vytrimované výchylky křidélek do prava (mírně i směrovku). Poslední dobou ale musím mít ten trim nastaven na úplný max do prava a letadlo pak velmi špatně zatáčí do prava (mnohem pomaleji než doleva).

Také se stává, že jakmyle nabere letadlo větší rychlost, okamžitě přejde do zatáčky, kdy naprosto přestane reagovat na křidélka, je téměř neovladatelné a musím vychylovat na max i směrovku a okamžitě zabrdzit..

Nemáte někdo tip, čím to může být? Obě křídla jsou relativně nepoškozená a zdají se být naprosto ok, serva jsou také v pořádku,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: pát 04.08.2017 20:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
To, že točí hůř vpravo než vlevo je obvykle dáno gyroskopickým momentem vrtule. Takže nic moc neobvyklého. Čím větší vrtule, tím větší vliv. Při zkrouceném modelu je pak vliv o to větší.
To, že máš trvale posunuté trimy je patrně způsobené zkroucením modelu. Stačí i malé zkroucení. Nejrychleji to zjistíš pohledem zepředu z trošku větší dálky než je délka paže.
Ta neovladatelnost může být způsobena vůlemi v náhonech nebo malou tuhostí konstrukce. Ten model ale neznám, viděl jsem jen nabídku u Pelikána.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: pát 04.08.2017 23:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
jio píše:
To, že točí hůř vpravo než vlevo je obvykle dáno gyroskopickým momentem vrtule. Takže nic moc neobvyklého. Čím větší vrtule, tím větší vliv. Při zkrouceném modelu je pak vliv o to větší.
To, že máš trvale posunuté trimy je patrně způsobené zkroucením modelu. Stačí i malé zkroucení. Nejrychleji to zjistíš pohledem zepředu z trošku větší dálky než je délka paže.
Ta neovladatelnost může být způsobena vůlemi v náhonech nebo malou tuhostí konstrukce. Ten model ale neznám, viděl jsem jen nabídku u Pelikána.

U gamy gyroskopický problém nebude. Vrtule je malá a lehká, trup dlouhý a na motor se létá jen zlomek času.
Osobně bych hledal nějakou prasklinu u ocasu nebo podobnou možnost deformace spojenou s vyšší rychlostí a namáháním. A nebo nějaký problém s táhlem, bovdenem nebo servem.
Každopádně to není normální chování. Mě se nic podobného nedělo.
Resp. dělo se mi, že model nechtěl vybírat strmé klesání poté co zrychlil. Při pokusu střemhlavý let vyrovnat se vytvořil půhyb na táhlu výškovky a chvíli trvalo než zase vymizel.
Potom, co jsem se při tom párkrát zapotil, jsem zlepšil přichycení bovdenu v zadní části. Viz odkaz zde:
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=118&t=81134&start=30#p1371039


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: čtv 10.08.2017 16:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
To Grugh ..............Potom, co jsem se při tom párkrát zapotil, jsem zlepšil přichycení bovdenu v zadní části. Viz odkaz zde:
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=1 ... ...........čím jsi přilepil bovdeny k trupu, dík? :?: :wink:

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: pát 11.08.2017 19:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
ZIPP píše:
To Grugh ..............Potom, co jsem se při tom párkrát zapotil, jsem zlepšil přichycení bovdenu v zadní části. Viz odkaz zde:
viewtopic.php?f=118&t=81134&start=30#p1371039............čím jsi přilepil bovdeny k trupu, dík? :?: :wink:

Z nějakého zbylého materiálu (asi EPO) jsem udělal takové jakoby lichoběžníkové hranoly mezi trup a bovden. Lepil jsem to běžným středním vteřiňákem.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: úte 20.03.2018 9:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.3.2018
Příspěvky: 1
Ahoj před pár dny jsem si pořídíl gamu 2100 ve verzi kit dal jsem do ní serva na výškovku a směrovku + křídelka hitech 82mg po uprávě jsem je vložil tak aby pasovali chci se zeptat jak je to s seřízením serv v gamě popřípadě jak jste to řešili vy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: úte 20.03.2018 12:01 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.6.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Uherské Hradiště
Tak blahopřeju k novému modelu ,
jak jsme to řešili my je popsáno v těch předchozích stránkách tak si počti někdy je to zajímavé a poučné.
Někteří se trápili a jiní to měli hned. A nebo najdi někoho v okolí kdo ti pomůže to je vůbec nejlepší.
Přeju mnoho povedených přistání. :)

_________________
SkyClimber,Velox 2m,Pitss,Scout,Yak54,Click2,GeeBee r3,Bird of Time,Me110,B-26,Tilia25, Aurora9


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 74  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz