Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 276 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Multiplex Royal EVO 9
PříspěvekNapsal: ned 08.06.2008 19:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.9.2007
Příspěvky: 138
Bydliště: Police nad Metují
Zdravím.
Tak stařičkej Multiplex 3010, kterýho jsem koupil společně s NYXem F3F se neosvědčil a dnes jsem ho vrátil. Teď přemýšlím jaký nový rádio pořídit. U EVA vyhovuje jednoduchý programovaní a hlavně, že jsou v ceně všechny přepínače. Teď pátrám jestli se vyskytujou nějaký problémy...Máte někdo zkušenosti? Naprogramuju na tomhle rádiu bezproblémově F3F letadlo?
Do budoucna bych plánoval nějakou (polo)maketu větroně.

Další co přichází v úvahu Graupner MC-19. Ten je ale bez přepínačů.

díky:)

_________________
Tomáš Hejzlar


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.06.2008 19:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.12.2006
Příspěvky: 542
Bydliště: Kutnohorsko
Počkal bych asi na Royal Pro, které by mělo obsahovat PCM. http://www.kolmanl.info/index.php?show= ... EVO_MPCM_2
Libor Kolman je větroňář s evíkem :wink:

_________________
Malé elektolety, zatím do 1kg
Update: elektrolety do 1.5kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.06.2008 19:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
Ahoj ohledne praktických zkusenosti - mam Evo9 - byl jsem s ni navysost spokojeny, jedine co mi na ni vadilo absence PCM . Nicmene po letech spokojenosti, prislo zklamani - odesel mi vf dil - pro upresneni NE po onech magických 100 hodinach viz afery - ale po cca 300 hodinach. Vcelku mne to namichlo jako i cena noveho ( 4k ) . Vzhledem k tomu, ze jsem chtel zkusit vrtulniky koupil jsem JR 9 . Zde jsem si v plne mire uvedomil vyhody programovani MPX :-( hlavne tu intuitivnost a flexibilitu, Zapomnel jsem na onen zvyk pevne prirazenych kanalu :-) . Takze kdyz to shrnu - 1) MPX skvele uzivatelske programovani , 2) nevyhodou je absence PCM 3) Nejsem si jist spolehlivosti - mnohe se proslycha o problemech viz diskuze a o faktu koupe Hitecem , udajne v Nemecku zustali pouze obchodnici - takze i to muze mit vliv na kvalitu - viz i nedavna akce MPX ktery udajne stahuje vysilace z roku 2007 ohledne urcite vady atd. Ja jsem mel jen jeden problem ale zase totalni.
Takze pokud MPX tak urcite novou radu Pro s PCM ale hryze mi v podvedomi cerv neduvery v kvalitu ... Stavajici Evu si necham a pockam na udajny 2,4 modul od Graupnera .


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.06.2008 20:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.9.2007
Příspěvky: 138
Bydliště: Police nad Metují
MakoBear: ten vf díl ti odešel za letu nebo při zapínání?

_________________
Tomáš Hejzlar


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.06.2008 20:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Létám s Evo bez technických problémů od roku 2002. Vyzkoušeno mám tříklakové éro (3 klapky na jedné polovině křídla). Proti: VF modul je uvnitř skříně a vyměna modulů pro různá pásma je tak trochu nepraktická. Absence PCM už byla zmíněna, ale nelétám vrtulníky a tak mi to nechybí.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.06.2008 20:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.9.2007
Příspěvky: 138
Bydliště: Police nad Metují
Libor: Pane Kolman, díky za info. Mimochodem už se těším na nový fotky z Krnovskýho trianglu.:) Letos jsem se byl poprvé podívat a zážitek je to nepopsatelnej.

_________________
Tomáš Hejzlar


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.06.2008 20:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
MakoBear píše:
viz i nedavna akce MPX ktery udajne stahuje vysilace z roku 2007 ohledne urcite vady atd.

Akce je soucasna a preventivni, jde o nespolehlivost nekterych soucastek v nepriznivem pocasi (ja predpokladam, ze se to tyka teplotnich extremu), viz bulletin na webu vyrobce. Vysilace prohlidnou a vrati, nejedna se o nejaky sber radii. Cokoliv oznacene 05/08 a dale uz je upravene.

V pripade Evo 9 bych pockal na prodej Evo Pro - ze umi PCM je sice hezke, za prinosnejsi vlastnost ale povazuji moznost propojeni prijimacu, ktere zvysuje spolehlivost rizeni!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.06.2008 21:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
Tomino_421 píše:
MakoBear: ten vf díl ti odešel za letu nebo při zapínání?


C je spravne :-) po vypnuti - po dni litani, jsem vysilac vypnul , po cca 3 dnech jsem ho zapnul a uplne tuhy, tj ani nepisknul, na display nic. Podezřival jsem aku, zkousel davat stare ale aku to nebylo, laborovanim jsme zjistili, že po vysunuti vf dilu se alespon rozsviti display a zacne pipat ..


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.06.2008 21:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
Honza píše:
Akce je soucasna a preventivni, jde o nespolehlivost nekterych soucastek v nepriznivem pocasi (ja predpokladam, ze se to tyka teplotnich extremu), viz bulletin na webu vyrobce. Vysilace prohlidnou a vrati, nejedna se o nejaky sber radii. Cokoliv oznacene 05/08 a dale uz je upravene.


Pokud by byla akce preventivni, tak klobouk dolu pred MPX ale ja bych to videl na nejaky problem v dané serii ... Mimo to jsem zaslechl o výkvetu na tištáku ( spatný oplach ) ale to je z doslechu. Nicmene nepodezrivam se ze zaujatosti vuci MPX a mam stale pro Evo slabost, protoze mi pripada přesně šité na moje požadavky , ale aby mi MPX kupovany tehdy za 17.000 vydrzel cca 3 roky mi pripada minimalne jako ponekud nezvykle - viz moje stara MC12 ktera stale slape a rozhodne se nema tak fajn jako Evicka ve svem polstrovanem kufriku. :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.06.2008 22:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.9.2007
Příspěvky: 138
Bydliště: Police nad Metují
Víte někdo za jak dlouho přijde na trh ta nová verze Evo pro? Abych se dočkal:D

_________________
Tomáš Hejzlar


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.06.2008 22:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
To s tišťákem jsem četl na MH, ale moc jsem z toho nepobral.

Nové vysílače by měly být do Vánoc. Pokud se dobře pamatuji, nebudou se upgrade starých vysílačů dělat předtím, než budou k sehnání nové verze a úpravy by měly být možné od listopadu. Jestli to někdo najdete a kecám, napište, už to nebudu hledat a ověřovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10.06.2008 23:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
Honza píše:
To s tišťákem jsem četl na MH, ale moc jsem z toho nepobral.

. Pokud se dobře pamatuji, nebudou se upgrade starých vysílačů dělat předtím, než budou k sehnání nové verze a úpravy by měly být možné od listopadu.


Nevim jestli tomu dobre rozumim tak ze by se delaly upgrade Evo na Evo Pro ? Jestli by se mely delat, tak jsem trochu na rozpacich, protoze pred tim nez mi Evo odeslo tak jsem se pidil prave po upgrade pro PCM nebo 2,4 vf dilu do MPX u Pelikanu a tam mi odpovedeli ze NEBUDOU MOZNE upgrady ze starsich verzi Evo na Evo PRO.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2008 7:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Ano, budou se vylepšovat současné vysílače Royal Evo.
Bulletin: http://www.multiplex-rc.de/cms/vorschau ... date_d.pdf

No, nevím, jestli to v době, kdy ses ptal, bylo rozhodnuté nebo ne, možná, že to původně nemělo být možné. Na druhou stranu, když jsem občas volal Pelikánovi a chtěl neco zjistit, byl lepší a rychlejší, když jsem si to našel sám jinde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18.06.2008 21:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.9.2007
Příspěvky: 138
Bydliště: Police nad Metují
dá se přepokládat, že po příchodu EVO Pro spadnou ceny původního EVA? PCM pro mě není nutnost protože lítám jenom větroně. Tak jestli mám čekat až přijde Pro bach mohl koupi levnějc ten starší typ?

_________________
Tomáš Hejzlar


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19.06.2008 8:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
Tomino_421 píše:
dá se přepokládat, že po příchodu EVO Pro spadnou ceny původního EVA? PCM pro mě není nutnost protože lítám jenom větroně. Tak jestli mám čekat až přijde Pro bach mohl koupi levnějc ten starší typ?

Ja myslím, že bude po neakú dobu možnosť upgrade na PRO a staré verzie nebudú ďalej podporované. Znamená to tiež, že obchodníci budú musieť urobiť výpredaj.
Ja som s Evom spokojný, ale trebárs na vrtuľniky je vraj totálne nevhodná. čo sa týka spoľahlivosti.... názory sú rôzne. Ešte som nerozbil žiadne lietadlo vinou rádia.... ale začína mi odchádzať klávesnica. Na jeseň ju chcem poslať na upgrade a potom snáď tie mikrospínače vymním. Na druhej strane u MC 12 som tie mikrospínače menil asi tri krát, takže to nieje až tak rýchle opotrebovanie, rádio mám dlho,+- asi ako Libor.
Ak by som mal meniť, no povedzme FF9, alebo T14


Naposledy upravil lubo1 dne pát 20.06.2008 21:05, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 276 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: olisoft, tomashr, Zenair a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz