Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 626 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 42  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 03.03.2018 22:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Ono Django se IMHO dá postavit za víkend. Já ho sice stavěl tak 6 - 7 týdnů, ale to hlavně proto, že jsem se k tomu dostával řekněme tak jednou za tři dny tak na půlhodinu až hodinu. Taky nemám 5-ti minutový epoxid, ale jen 30-ti minutový, takže jsem se občas dostal do situace, že bych i pokračoval, ale holt byla technologická přestávka do druhého dne.

Ale já v zimě lyžuju, abych stál v mrazu na letišti, do toho mě nikdo a nic nedostane. :wink: Takže se při tom šnečím tempu stavby alespoň pár zimních večerů nenudím.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 05.03.2018 8:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
BoBik_CZ píše:
Ono Django se IMHO dá postavit za víkend. Já ho sice stavěl tak 6 - 7 týdnů, ale to hlavně proto, že jsem se k tomu dostával řekněme tak jednou za tři dny tak na půlhodinu až hodinu. Taky nemám 5-ti minutový epoxid, ale jen 30-ti minutový, takže jsem se občas dostal do situace, že bych i pokračoval, ale holt byla technologická přestávka do druhého dne.

Ale já v zimě lyžuju, abych stál v mrazu na letišti, do toho mě nikdo a nic nedostane. :wink: Takže se při tom šnečím tempu stavby alespoň pár zimních večerů nenudím.


Přesně takovým tempem jsem taky stavěl. Když už jsem měl vypálený oči z monitoru, nebo mi do hlavy nešlo učení, šel jsem třeba na 10 minut připájet pár prodlužováků, a tak. Občas jsem si s tím jen hrál a vymýšlel co kam dát, z čeho udělám táhla, jak tam dát přijímač... Hrozně příjemná relaxační práce, a to to bylo první éro týhle konstrukce co jsem dělal. Oproti tomu třeba soutěžní halové akrobaty jsem udělal jen tuhle zimu 4, a pořád mě to úplně nebaví musím říct, pořád mi to nepřipadá tak zábavná stavba.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 22:27 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2007
Příspěvky: 51
Bydliště: Praha
HonzaS píše:
Uleželý django je asi jako sex po svatbě... jak to zkusíš tak si říkáš proč jsi s tím proboha nezačal dřív ..........

S tím sexem máš pravdu,...... ale to už je dávno :D

Tak svoje Django už mám doma, krásný kousek se zelenými polepy.
Jako serva do křidélek a "klasických"kormidel dám Dymondy D47, na klapky zvažuji jestli se plácnu trochu přes kapsu a použiji KST X08N, tak jako Bobik CZ nebo koupím levnější Corony DS 843 MG. Regl. mám připravený YEP 30A, kde by snad měl BEC nápor serv u 3čl.LiPol (velikost zvolím dle potřeby dovážení) vydržet.

A teď mám dilema jaký použít motor - zda:
- Dualsky XM 2830/9 (s jakou vrtulí)
https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=1638

nebo

- AXI Long V2 2212/12, vrtule 8x6 co používá tomashr. I když 1950ot/v mi na 3s LiPol připadá hodně, abych motor při delším než "soutěžním" chodu vydržel.
https://www.modelmotors.cz/cs/product/detail/449/

nebo nějaký jiný motor?

Nemám soutěžní ambice (zatím :?: ) a trochu výkonu navíc se hodí.
Děkuji za názory a rady


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.03.2018 8:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2011
Příspěvky: 219
Bydliště: Teplice
les píše:
A teď mám dilema jaký použít motor - zda:
- Dualsky XM 2830/9 (s jakou vrtulí)
https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=1638

nebo

- AXI Long V2 2212/12, vrtule 8x6 co používá tomashr. I když 1950ot/v mi na 3s LiPol připadá hodně, abych motor při delším než "soutěžním" chodu vydržel.
https://www.modelmotors.cz/cs/product/detail/449/

Myslím, že výkonově ten Dualsky je úplně dostačující.

_________________
Létat je tak snadné.........ale padat je snažší !
FrSky Taranis X9E / Django I / EOS II / Xantipa II


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.03.2018 10:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Já lítám Hacker A20 20L a výkonově to nemá chybu. Jde zatížit ještě o kousek víc než mám já (větší vrtulí). A kolega tomu řiká tichá smrt, protože moje Django patří mezi nejtišší modely na soutěži :lol:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.03.2018 11:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2010
Příspěvky: 202
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 4
les píše:
S tím sexem máš pravdu,...... ale to už je dávno :D

Tak svoje Django už mám doma, krásný kousek se zelenými polepy.
Jako serva do křidélek a "klasických"kormidel dám Dymondy D47, na klapky zvažuji jestli se plácnu trochu přes kapsu a použiji KST X08N, tak jako Bobik CZ nebo koupím levnější Corony DS 843 MG. Regl. mám připravený YEP 30A, kde by snad měl BEC nápor serv u 3čl.LiPol (velikost zvolím dle potřeby dovážení) vydržet.

A teď mám dilema jaký použít motor - zda:
- Dualsky XM 2830/9 (s jakou vrtulí)
https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=1638

nebo

- AXI Long V2 2212/12, vrtule 8x6 co používá tomashr. I když 1950ot/v mi na 3s LiPol připadá hodně, abych motor při delším než "soutěžním" chodu vydržel.
https://www.modelmotors.cz/cs/product/detail/449/

nebo nějaký jiný motor?

Nemám soutěžní ambice (zatím :?: ) a trochu výkonu navíc se hodí.
Děkuji za názory a rady


Pouzivame Dualsky 2826/10, 2s, 10x6”RF, APC 10x6 bude mit vetsi odber bez efektu. Pohon uveze 800g do 200m za 30s.

_________________
Robert Jícha
Jeti Duplex DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.03.2018 22:16 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2007
Příspěvky: 51
Bydliště: Praha
HonzaS píše:
Já lítám Hacker A20 20L a výkonově to nemá chybu. Jde zatížit ještě o kousek víc než mám já (větší vrtulí). A kolega tomu řiká tichá smrt, protože moje Django patří mezi nejtišší modely na soutěži :lol:


Děkuji a věřím, že "tvůj"Hacker bude pokud ne nejlepší, tak jedna z nejlepších voleb. Zajímá mě i srovnání s AXikem, který používá "tomashr" a počkám zda nenapíše své zkušenosti.

Děkuji i názorům, které napsali "tim" a "kovyr", kdy motor Dualsky bude asi ekonomicky nejlepší a výkonem dostačující varianta.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.03.2018 7:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Já nemám co psát, ten AXI prostě funguje - nudný spolehlivý pohon. Výkonu přebytek, neřeším.
Na diskusi je jen to, že bych asi dokázal s Djangem stejně dobře létat i za poloviční cenu...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.03.2018 7:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
Vůbec se nebojíme z levných variant používat v tomto případě i Turnigy 2826.

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.03.2018 17:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
tomashr píše:
Já nemám co psát, ten AXI prostě funguje - nudný spolehlivý pohon. Výkonu přebytek, neřeším.
Na diskusi je jen to, že bych asi dokázal s Djangem stejně dobře létat i za poloviční cenu...


Tak to jsou naše pohony srovnatelný :D

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.03.2018 22:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2007
Příspěvky: 51
Bydliště: Praha
tomashr píše:
Já nemám co psát, ten AXI prostě funguje - nudný spolehlivý pohon. Výkonu přebytek, neřeším.
Na diskusi je jen to, že bych asi dokázal s Djangem stejně dobře létat i za poloviční cenu...


OK.

Máš prosím tě údaje kolik m/s ti Django stoupá a s jakou spotřebou?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.03.2018 11:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Mám Djanga s klasickými ocaskami a s kozlíkem pod VOP. Při montáži jsem narazil na to, že vlastně nevím, jak vyřešit připevnění VOP ke kozlíku... Chtěl bych mít VOP odendavací kvůli přepravě a skladování. Protože kozlík je vytvarovaný do profilu VOP, nemůžu použít klasickou uupevňovací matici, jako obvykle v podobných případech používám. Jako první mne napadlo, použít závitovou vložku (http://www.mpjet.info/market/index.php? ... cts_id=187), ale nejmenší je pro šroub M3 a to mi přijde zbytečně humpolácké (a taky zbytečná váha na ocase), takže tudy asi cesta nevede... Poradíte někdo, jak to vyřešit?

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.03.2018 11:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
Dokud máš kozlík sundavání zas tam dací, tak jen nacvakni na trubku, přilep Vop oboustrannkou do polohy, Jen aby teď držela. Potom svrtat Vop i s kozlíkem dohromady. Odlepit a kozlík zespodu vyvrtat tak, aby jsi na vrchním uhlíku nechal jen díry pro šrouby a spodem jsi mohl až k tomu uhlíku zastrčit matičku, nebo ji tam zatahneš šroubem. Pak matku zakapnout, zkrátit šrouby tak aby lezli jen do matek a ne moc dál protože tam pujde táhlo a je to. Kdybych to blbě popsal, volej.

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.03.2018 12:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
Druhá možnost je po svrtani říznou do balzy uvnitř závit a spevnit vsterinakem. Vesměs to samé, ale bez matek.

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.03.2018 12:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2010
Příspěvky: 202
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 4
Papir píše:
Druhá možnost je po svrtani říznou do balzy uvnitř závit a spevnit vsterinakem. Vesměs to samé, ale bez matek.


Mam kozlik z tvrde balzy olaminovany uhlikem. Do kozliku svrtanou diru s VOP. Zavit vyriznuty rovnou do balzy a pro jistotu potom prolitej ridkym vterinakem, pak znovu projetej zavitnikem. Sroub je tam rak 12mm hluboko. Verte, ze driv povoli vse okolo, nez tenhle zavit. Takze za me zbytecna starost s matickama a podobne.

_________________
Robert Jícha
Jeti Duplex DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 626 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 42  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Janek2 a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz