Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 380 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 26  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 11.03.2018 17:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.10.2017
Příspěvky: 35
Bydliště: Brno
Obrázky: 3
Reaguji na to že někdo sháněl doporučení na nějqaké kleště na servo konektory a tady jsou jedny super http://www.eshop-rychle.cz/rcservis/esh ... aci-kleste alesak1188

_________________
Mz-24, X-8N HoTT, TLR 22-4 1:10 4WD,CAP 232 ASP52, Trex 450, Aligen 600Benz Pro DFC-spirit system


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 11.03.2018 18:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
alesak1188 píše:
... tady jsou jedny super http://www.eshop-rychle.cz/rcservis/esh ... aci-kleste alesak1188

A máš je opravdu odzkoušené že jsou super?
Tipnu si že to jsou ty z HK . Mám je a servokonektory bych s nimi dělal jen nouzově. Proč, to už se tu dávno řešilo včetně fotek.
Edit - netipuji, JSOU to ony, včetně origo fotky z webu HK.

A kdyby se to nechtělo hledat tak tady to je hezky vedle sebe:
Příloha:
HK_vs_HT220D.jpg
HK_vs_HT220D.jpg
[ 71.42 KiB | Zobrazeno 3346 krát ]

Jde o šířku činných částí kleští v porovnání s délkou pinu servokonektoru kterou je vhodné zamáčknout současně. Z fotky je to snad vidět dostatečně; vlevo jsou ty z HK (které jsou na 99% i na tom odkazu superkleští) a vpravo kleště HT225D které považuji za opravdu vhodné na servokonektory.
Ty z HK nezatracuji, na piny balančních JST jsou výborné, dají se s nimi dělat i pidipiny malinkých servokonektůrků které by zase těmi HT225D nejspíš nešly (ani jsem to nezkoušel)

edit: opraveno označení kleští - správně je HT225D :oops:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.03.2018 18:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Jo tak ty z odkazu jsem si před časem koupil a jak píše jyrry, na JR jsou zcela na 3,14ču. Ten problém se šířkou čelistí bych nepopsal líp.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.03.2018 19:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Když už tady to téma vyplavalo: mám kleště s širšími čelistmi . neposoudím jestli nějaké zmiňované v tomto vlákně. Funguje to, akorát včera mi upadl drát na balančním konektoru jedné baterky a zjistil jsem, že na balanční konektory jsou příliš široké. Nicméně kleště mají výměnné čelisti, tak možná by šlo jen koupit čelisti, do kterých by pasovaly ty dutinky balančních konektorů. Tušíte někdo, pod jakým názvem to hledat? Jak se oficiálně jmenuje ten balanční konektor?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.03.2018 19:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
JST SH

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 21.04.2018 8:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.10.2017
Příspěvky: 35
Bydliště: Brno
Obrázky: 3
Ano mám je odzkoušené a za pětikilo super. Jen to chce trochu pohrát se sílou stisku na zkušebním stejném dratu co budu dělat a potom to omrknout alespon pod lupou, jestli to není moc rozdrcené a izolační packy jsou dobře zmáčklé do izolace. Potom tahací zkouška a je to. Potřeboval jsem udělat šest konektorů k propojkám ke Spiritu a možná ještě někdy nějaký ten konektor bude, tak si myslím, že spíš vyhozený peníze by byly kdybych koupil nějaký za 6,5 tácku. Ono taky dost záleží na mezičlánku mezi kleštěma a tím konektorem, když je někdo kopyto, tak to bezpečně nenakrimpuje ani s kleštěma za deset tisíc. To je jak dobrej soustružník taky uděla věc přesně na vychozeným soustruhu. To že jsou ty kleště o něco užší není vůbec na škodu, zmáčknu po prvé, posunu a domáčknu zbytek, po technické stránce věci to není vůbec na škodu a druhé zamáčknutí už zamáčklému konektoru vůbec nijak neuškodí, pro mě je spíš rozhodující, že jsou přesné a velikostně odpovídají požadavku.


jyrry píše:
A máš je opravdu odzkoušené že jsou super?
Tipnu si že to jsou ty z HK . Mám je a servokonektory bych s nimi dělal jen nouzově. Proč, to už se tu dávno řešilo včetně fotek.
Edit - netipuji, JSOU to ony, včetně origo fotky z webu HK.

A kdyby se to nechtělo hledat tak tady to je hezky vedle sebe:
Příloha:
Příloha HK_vs_HT220D.jpg je dlouhodobě nedostupná.
Jde o šířku činných částí kleští v porovnání s délkou pinu servokonektoru kterou je vhodné zamáčknout současně. Z fotky je to snad vidět dostatečně; vlevo jsou ty z HK (které jsou na 99% i na tom odkazu superkleští) a vpravo kleště HT225D které považuji za opravdu vhodné na servokonektory.
Ty z HK nezatracuji, na piny balančních JST jsou výborné, dají se s nimi dělat i pidipiny malinkých servokonektůrků které by zase těmi HT225D nejspíš nešly (ani jsem to nezkoušel)

edit: opraveno označení kleští - správně je HT225D :oops:


Přílohy:
IMG_0485.JPG
IMG_0485.JPG
[ 35.52 KiB | Zobrazeno 3088 krát ]


_________________
Mz-24, X-8N HoTT, TLR 22-4 1:10 4WD,CAP 232 ASP52, Trex 450, Aligen 600Benz Pro DFC-spirit system
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 21.04.2018 16:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Aha, teď bych se měl nejspíš stydět že jsem si k "vyběhanému soustruhu" za 500,- pořídil ještě "nevyběhaný" za 750,- :oops:

Jen jsem chtěl upozornit na to že na ty piny existuje nástroj vhodnější a za nepříliš větší peníze - čte to tu podstatně víc lidí kteří s tím třeba chtějí udělat i více konektorů než 6 propojek. Ale jestli těch ušetřených 250,- je rozhodujících... :?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.05.2018 14:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@jyrry Z toho co mi vytáhl Google, vypadá že doporučuješ "ke krimpování konektorů SERVO + JST balanční"
kleště HT-225 D? Platí stále?Potřebuji občas pár servo a jst.Zatím užívaný postup(kleště+cín).Ztěžují oči+ruce
- VENKU (třeba ebay) -
HT-225D Full Cycle Ratchet Crimping Tool Open Barrel Connectors AWG 18-22, 24-30
- DOMA např. TME, SOS a za nekřesťanskou cenu GES
HT-225D, Nářadí: pro krimpování; neizolované fastony
HT-225 D, Kleště krimpovací pro piny NSK25, NSK39, CKA, 16-22/24-30 AWG
- Nějací další-vhodnější prodejci DOMA/VENKU ?
==edit02 + DOMA: GME, Lhotsky
https://www.gme.cz/krimpovaci-kleste-pro-konektory-d-sub-v-35-ewz225d
https://www.lhotsky-elektro.cz/krimpovaci-kleste-EWZ-225D-HT-225D-d13191.htm


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.05.2018 17:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
guchar píše:
@jyrry Z toho co mi vytáhl Google, vypadá že doporučuješ "ke krimpování konektorů SERVO + JST balanční"...

Já už radši nedoporučuji nic neboť se vždycky najde někdo kdo to zdrbne :roll:
Jen říkám že spokojeně používám kleště HT225D na krimpování servokonektorů (na jeden zdvih, žádné dvojí přemačkávání) a kleště z HK na krimpování JST napájecích, JST balančních a mikro JST konektůrků.
HOWGH

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.05.2018 13:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@jyrry Promiň, mou natvrdlost.Tedy k "á la jyrry" spokojenému krimpování servo konektor. potřebuji HT-225D a
pro JST balan.(+ JST napájecí + micro JST)dle obr., ještě HobbyKing JST-SH Connector Crimping Tool dle odkazu?
==edit02 video Kleště HK JST-SH Connector Crimping Tool předvádí krimpobání SERVO-KONEKTORU ?!
How To Use The HobbyKing Crimping Tool - HobbyKing Super Daily
A Connector Used In This Tutorial:
JST-SH Servo Plug Set (Futaba) Gold Plated


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.05.2018 15:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Ono to s nimi (HK) také nějak jde ale mně se to prostě nelíbilo, viz. předchozí diskuzní příspěvky včetně fotek proč tomu tak (u mně) je. Mám to tak a používám oboje.
Jo, že jsi to ty :-) tak ve 3:27 v tom videu je vidět to co se mi na tom nezdálo a proč jsem si pořídil ještě HT225D se správně širokými čelistmi.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.05.2018 15:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Sto let jsem vybíral a sto let čekal až číňan začne dodávat správné čelisti :lol: :lol: :lol: .
Nakonec jsem jako už vícekrát dal na Jurovu zkušenost a objednal ty HT225D.
Za dva dny doma a maximální spokojenost. Jiříku díky :D

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.05.2018 18:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@jyrry Máš na mysli to, že plechy konektoru ohýbané-krimpované-zamačkávané přes lanko jsou širší než čelist?
(3:27 patří -naštěstí- k těm časům kdy je snímek ostrý) cca 3:00 (před lehkým stisknutím) vkládá do kleští pin,
a má jej zalícován na zub čelisti. A nechápu proč protilehlá čelist (se zářezem), nemůže mít stejnou sílu materiálu.
Máš pravdu, že HT-225D mají ten zub(snad) ze stejně silného materiálu, jako protilehlá čelist se zářezem (0:15).
Kabel crimpen mit HT-225D
- Odkaz na dost podrobné video s poměrně detailním popisem vložil 12.07.2012 17:23 Drondys pro JmX + další.
Making servo extensions.wm
Dotyčný (před vložením pinu do krimp.) kleští si pomáhá chycením pinu na lanko, lehkým zmáčknutím "křidélek".
Postup s přímým vložením pinu do HT-255D naproti tomu, ukazuje toto video
Crimping a Servo Connector - Futaba J Housing with Deluxe Crimper
- Další mračno obdobných videí lze nalézt v odkazech na boku.
- Řádná vizuální kontrola (vzájemné polohy pinu a lanka), a alespoň trochu jisté ruce, jsou i zde nezbytné.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.05.2018 20:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
viewtopic.php?f=18&t=19351&p=1364228#p1364228

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.05.2018 8:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@jyrry Ď za odkaz do patřičného místa. Já těch krimpovaných spojů dělám pár kusů do roka.
Tudíž mi nevadí případná vyšší pracnost. Důležitá pro mne je snadná, a průběžná vizuální kontrola. Taky
pohodové držení s možností opory. Proto se ani nebráním krimpovat zvlášť izolovanou a neizolovanou část.
- Operace na dvakrát, je nepohodlná, ale za mne schůdná. Např. PA-21 Universal crimping tool for JST Molex
Engineer PA-21 Universal crimping tool for JST Molex AMp Tyco micro & mini crimps
==edit02 Až teď jsem si našel cenu "PA-21 Universal crimping tool". Takže tudy cesta nevede.
- A úplně na okraj (Trocha teorie, nikoho nezabije) Občas není od věci nad cestami k cíli přemýšlet.
Crimp Theory Fundamentals: BASIC
QUALITY CRIMPING HANDBOOK PRODUCED BY THE MOLEX


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 380 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 26  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Janek2 a 77 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz