Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Olej do vakuovacího kompresoru
PříspěvekNapsal: sob 03.03.2018 17:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Ještě dávám novou informaci:
Koupil jsem ten olej Paramo R2, nalil dvě deci a vývěva funguje zdá se spokojeně.
Zkusil jsem vtok ucpat prstem, vytvořit vakuum a vypínat a zapínat. Není s tím problém, do podtlaku se vývěva rozbíhá ochotně. Takto ucpané (prstem) to udrží podtlak cca 1 minutu než ujde ten objem co je v samotné vývěvě. Takže jakž-takž to těsní, žádný olej to nikam zpět nenasává apod, jak jsem měl obavu. Takže by stačil malý vzdušník (plánuju tak 1 litr z malého autohasičáku - tam je i maličký manometřík, počítám že kdybych mu ulomil rafičku a nalepil jí posunutou, tak by mohl měřit i podtlak :idea: :D ), možná by byl vhodný zpětný ventil a může se laminovat.
A k tomu nějaký ten manostat, už jsem jich několik našel za pár stovek.

Máte někdo zkušenosti, jaký podtlak je pro laminování vhodný?
Před časem jsem používal ledničkáč bez regulace, počítám že vakuum bylo "velké", tj. 100kPa. Fungovalo to dokonale, ale myslím že záleží jak velký výrobek se dělá a jak je jádro křehké.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Olej do vakuovacího kompresoru
PříspěvekNapsal: sob 03.03.2018 17:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Woita píše:
Ještě dávám novou informaci:
Koupil jsem ten olej Paramo R2, nalil dvě deci a vývěva funguje zdá se spokojeně.
Zkusil jsem vtok ucpat prstem, vytvořit vakuum a vypínat a zapínat. Není s tím problém, do podtlaku se vývěva rozbíhá ochotně. Takto ucpané (prstem) to udrží podtlak cca 1 minutu než ujde ten objem co je v samotné vývěvě. Takže jakž-takž to těsní, žádný olej to nikam zpět nenasává apod, jak jsem měl obavu..


No jo, ale kam by to melo ten olej nasavat? Do toho prstu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olej do vakuovacího kompresoru
PříspěvekNapsal: sob 03.03.2018 18:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Máš pravdu, ve flašce bude podtlak, když pak vývěvu vypnu, tak ta flaška by mohla z vývěvy nasávat. Takže asi ano, ten ventil bude důležitý.
Sice vzhledem k tomu, že samotná vývěva držela podtlak minutu po vypnutí ve svém malém objemu, tak podchází jen málo a tedy tipuju že olej by to sebou nebralo. Pro jistotu ale ventil bude užitečný, asi není drahý.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz