Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 167 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: čtv 01.03.2018 19:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Capcuch píše:




No já zatím vybírám má mi teprvá dojít Marabu.Hodně lidí píše že 1 s je málo mám strach že to přeženu a baterie bude vybitá a já přijdu o letadlo.



Pokud to chceš opravdu používat jako F3k, tak to jsou vyhozené peníze. Bude to měké, když se do toho opřeš, tak to zrušíš. I když to nezrušíš, tak to nevyhodíš tak vysoko, aby se s tím dalo slušně polítat. Na seznámení je IMHO takové minimum např. Longshot od Hořejšího.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: sob 03.03.2018 16:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2009
Příspěvky: 309
Bydliště: LMK Chotěboř
Na ten výhoz jsou tyhle konstrukční házedla bídná. Celé se to při hodu kroutí a moc to nevyhodíš. Až se to naučíš, tak na ten trup můžeš namontovat klidně křídla z Thowta. Trupy mam na tom ze stejné formy. Pak to vyhodíš se stejnou silou minimálně o 15 m výš a to už je jiná :-).

_________________
RCgliders.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: sob 03.03.2018 16:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.1.2016
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha 10
Obrázky: 6
Presne tak. Jestli si chces uzit vsechny pozitky z f3k tak se na konstrukcni vyprdni. Ne ze by to nelitalo ale spis te to bude za chvilku stvat ze to nelita jak chces. Radsi si priplat a rovnou kup plnohodnotne kacko. Letovy projev je o 10000% uplne jinde.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: úte 06.03.2018 18:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.2.2018
Příspěvky: 36
Bydliště: Bohuňovice
onca píše:
Na ten výhoz jsou tyhle konstrukční házedla bídná. Celé se to při hodu kroutí a moc to nevyhodíš. Až se to naučíš, tak na ten trup můžeš namontovat klidně křídla z Thowta. Trupy mam na tom ze stejné formy. Pak to vyhodíš se stejnou silou minimálně o 15 m výš a to už je jiná :-).



Bohužel jsem Marabu již objednal :-)
Tak uvidím rušit už to nebudu.
Porád nevím nechci do toho konstrukčního rvát drahé serva a tak špekuluju jak to udělat na Aku 1s !
Jaké serva a zda budou dost silná na hod i když nebudu teda házet vysoko ????Jak dlouho polétám s aku. tak 1000 mA ????


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: úte 06.03.2018 19:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
1000mAh? 8O Já mám v káčku 350mAh (2S) a 3 hodiny intenzivního létání nejsou problém.

Nevím co jsou u Tebe drahá serva. Ale řídit se u káčka cenou by nemuselo dopadnout dobře. Ta serva musí být silná a přesná. Uvědom si, jaké síly na letadlo v okamžiku hodu působí.

Napiš, co konkrétně tam chceš dát, ale počítej s tím, že takové cenové minimum jsou Dymondy D47 (VOP a SOP) a D60 (křídlo). Tedy cca 600Kč za kus. Nic levnějšího bych tam nedával.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: úte 06.03.2018 21:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.2.2018
Příspěvky: 36
Bydliště: Bohuňovice
BoBik_CZ píše:
1000mAh? 8O Já mám v káčku 350mAh (2S) a 3 hodiny intenzivního létání nejsou problém.

Nevím co jsou u Tebe drahá serva. Ale řídit se u káčka cenou by nemuselo dopadnout dobře. Ta serva musí být silná a přesná. Uvědom si, jaké síly na letadlo v okamžiku hodu působí.

Napiš, co konkrétně tam chceš dát, ale počítej s tím, že takové cenové minimum jsou Dymondy D47 (VOP a SOP) a D60 (křídlo). Tedy cca 600Kč za kus. Nic levnějšího bych tam nedával.




No dobře 2s bych tam dal taky menší ale to bych tam musel dát asi nějaký usměrŇovač napětí.
Serva :
Jelikož nevím zdali by na 1s serva dělané na 4,8 V zvládly, tak jsem našel nízkonapěťové ale asi nic moc :
https://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz ... -6kg-0-12s

Pak jsem uvažoval nad těmahle (ale asik by byl nutný bec nebo usměr.)

https://www.kostkamodelcentrum.cz/obcho ... lozka=4790

No a na přímo na 2s bych šel do těchto :
https://www.kostkamodelcentrum.cz/obcho ... ozka=72326


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: úte 06.03.2018 23:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Na HXT900 zapomeň. To jsou serva do bublinkoletů, ne do káčka.

Ta DSM 44 nevím, neznám. Podle parametrů by mohla být OK, i když je trošku větší na to co poskytuje, ale být Tebou, zjistil bych si reference. Mě by odradila ta cena. Jsou moc levné na to, abych je dal do házedla. :wink:

Z toho výběru bych šel jednoznačně do těch Dymondů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: stř 07.03.2018 17:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 24.8.2014
Příspěvky: 90
Bydliště: Vyškov
Tady něco o DSM-44

viewtopic.php?f=39&t=60226


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: čtv 08.03.2018 9:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.2.2018
Příspěvky: 36
Bydliště: Bohuňovice
vlada123 píše:
Tady něco o DSM-44

viewtopic.php?f=39&t=60226



To je tedy velice pěkné jde to všechno do háje no tak to si budeme za vše připlácet a bude to nekonečný kolotoč !!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: čtv 08.03.2018 9:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Capcuch píše:


To je tedy velice pěkné jde to všechno do háje no tak to si budeme za vše připlácet a bude to nekonečný kolotoč !!!!


Musíš si uvědomit jednu věc. A to, že F3K není levná záležitost. Jakýkoliv pokus o levné káčko nemůže skončit dobře. Minimálně to nebude fungovat tak jak má, a člověka to znechutí nebo to skončí rovnou rozbitím letadla.

Mluvím i z vlastní zkušenosti, taky jsem si nejdříve říkal, že na vyzkoušení pořídím levné házedlo (Fling DLG od Great Planes), dám tam serva z HK za 300Kč a na vyzkoušení a naučení to bude stačit. Nestačilo. Se špatným letadlem se člověk nenaučí nic. Byl to ztracený čas a vyhozené peníze.

Samozřejmě, že i serva za 100Kč mohou dobře posloužit (třeba ty HXT900). Ale ne v káčku . . .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: čtv 08.03.2018 10:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.2.2018
Příspěvky: 36
Bydliště: Bohuňovice
BoBik_CZ píše:

Musíš si uvědomit jednu věc. A to, že F3K není levná záležitost. Jakýkoliv pokus o levné káčko nemůže skončit dobře. Minimálně to nebude fungovat tak jak má, a člověka to znechutí nebo to skončí rovnou rozbitím letadla.

Mluvím i z vlastní zkušenosti, taky jsem si nejdříve říkal, že na vyzkoušení pořídím levné házedlo (Fling DLG od Great Planes), dám tam serva z HK za 300Kč a na vyzkoušení a naučení to bude stačit. Nestačilo. Se špatným letadlem se člověk nenaučí nic. Byl to ztracený čas a vyhozené peníze.

Samozřejmě, že i serva za 100Kč mohou dobře posloužit (třeba ty HXT900). Ale ne v káčku . . .



No jak o tom čím dál víc čtu a koukám na videa asik máš pravdu ,přece jenom není to žádná sranda švihnout s tím vší silou to už musí něco vydržet a to zrychlení ,přetížení to musí být síla !!Zajímalo by mě jaké síly na káčko při hodu působí ???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: čtv 08.03.2018 11:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Pokusím se sepsat své zkušenosti.

Zájemce o F3K by v první řadě neměl šetřit na vybavení. Níže uvedu vybavení, které je odzkoušené a ustojí provoz:

minimum - D60 křidélka + D47 VOP a SOP

Jakékoliv náhrady je vyhazování peněz.

standart - KST X08 V5 na vše, nebo MKS DS65K - obojí provozuji a jsem spokojen, kloním se spíš k servům KST ( hlavně kvůli ceně )

Poslední dobou někteří stateční testují serva BMS-A10 - neznám a nepoužívám. Nějaké info k nim je třeba tady https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... F3K-Servos

Zkoušet jakékoliv jiné serva je na každém dobrodruhovy. Jde jen o jejich peníze, někdy větší, někdy menší.

Napájení je volené podle vybraných serv. Buď 4článek NiMh, nebo 1-2článek Lipol. Je úplně jedno co preferujete, vybírejte dle použitých serv. Výměna baterií je jedinou nejlevnější položkou u F3K. A přitom je to spotřební materiál. Já baterie s preventivních důvodů vyměňuji nejpozději po 2 sezónách.

Jakékoliv BECy atd je další kurvítko, které se může posrat. To samé platí různé nabíjecí konektory. Prostě udělejte instalaci co nejjednodušší. Pro závodní použití jediné co doporučím je magnetický vypínač. I když i u něj jsem u některých tipů slyšel stesky na spolehlivost. Proč magnetický vypínač? Někdy potřebujete rychle přehodit letadla a díky magnetickému vypínači je to otázka pár vteřin. Pro tzv. domácí žvýkání je to zbytečná, ale pohodlná položka ve vybavení.

Toliko sepsané zkušenosti za posledních cca 6 let v soutěžním provoze. Omlouvám se, že vlákno przním informacemi kolem serv, ale ono to tak nějak s těmi baterkami úzce souvisí.

Marcel


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: čtv 08.03.2018 12:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Co takto
https://rcstudio.cz/cs/baterie/465-rush ... p-60c.html
me se krasne vejde do spicky u Matta

a pokud potreba usmernovac
https://rcstudio.cz/cs/esc-pdb-ubec/492 ... -512v.html

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: čtv 08.03.2018 12:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Capcuch píše:
Zajímalo by mě jaké síly na káčko při hodu působí ???


Tak to náhodou vím úplně přesně: velké. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: pát 09.03.2018 7:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.2.2018
Příspěvky: 36
Bydliště: Bohuňovice
makyk píše:
Pokusím se sepsat své zkušenosti.

Zájemce o F3K by v první řadě neměl šetřit na vybavení. Níže uvedu vybavení, které je odzkoušené a ustojí provoz:

minimum - D60 křidélka + D47 VOP a SOP

Jakékoliv náhrady je vyhazování peněz.

standart - KST X08 V5 na vše, nebo MKS DS65K - obojí provozuji a jsem spokojen, kloním se spíš k servům KST ( hlavně kvůli ceně )

Poslední dobou někteří stateční testují serva BMS-A10 - neznám a nepoužívám. Nějaké info k nim je třeba tady https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... F3K-Servos

Zkoušet jakékoliv jiné serva je na každém dobrodruhovy. Jde jen o jejich peníze, někdy větší, někdy menší.

Napájení je volené podle vybraných serv. Buď 4článek NiMh, nebo 1-2článek Lipol. Je úplně jedno co preferujete, vybírejte dle použitých serv. Výměna baterií je jedinou nejlevnější položkou u F3K. A přitom je to spotřební materiál. Já baterie s preventivních důvodů vyměňuji nejpozději po 2 sezónách.

Jakékoliv BECy atd je další kurvítko, které se může posrat. To samé platí různé nabíjecí konektory. Prostě udělejte instalaci co nejjednodušší. Pro závodní použití jediné co doporučím je magnetický vypínač. I když i u něj jsem u některých tipů slyšel stesky na spolehlivost. Proč magnetický vypínač? Někdy potřebujete rychle přehodit letadla a díky magnetickému vypínači je to otázka pár vteřin. Pro tzv. domácí žvýkání je to zbytečná, ale pohodlná položka ve vybavení.

Toliko sepsané zkušenosti za posledních cca 6 let v soutěžním provoze. Omlouvám se, že vlákno przním informacemi kolem serv, ale ono to tak nějak s těmi baterkami úzce souvisí.

Marcel


Děkuji za sdílení zkušeností výstižné a pro mně maximálně dostačující odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 167 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz