Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jaký spalovací motor.
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 17:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.3.2015
Příspěvky: 25
Bydliště: Pozořice.Brno-venkov
Zdravím všechny dobré modeláře.
Potřeboval bych radu ohledně spalováku. Jsem pokročilý začátečník. Mám hornoplošník,elektrovětroń a samokřídlo,vše na elektropohon.Protože bych chtěl jít v modelařině zase o něco dál,tak uvažuji o nějakém modelu na spalovací motor.Potřebuji poradit jaký spalovák do začátku a taky něco kolem spalovacích motorů. Nemám v tom ještě přehled.
Moje představa je nějaký hornoplošník o rozpětí cca 1000-1200mm ,ale co dál čím to osadit pro začátek.
Díky všem za dobrou radu.
Zdraví Janek-cz.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký spalovací motor.
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 18:06 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Silnějším elektromotorem. Spalovací motory tě vrátí zpět. Pokud chceš jít v modelařině dál, tak si najdi nějakou závodní disciplínu. Nebo partu modelářů, kde bude létat společně. To tě posune.

Když spalovací motor, tak 50ccm benzín do akrobata 2metry nebo polomakety 2,5metru.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký spalovací motor.
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 18:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
Uf - to se mi zdá brutální ta rada od TomasC - jasně, menší spalováky jsou na ústupu, není pořádně kde létat, ale tazatel se chce posunout podle mě také orientací v jiném pohonu, byť né prspektivním v těchto kubaturách. Ale naučit se ovládat a seřizovat motor kolem 2,5 ccm a vše, co k tomu patří, to se mu určitě hodí i pokud se propracuje na ty velké akrobaty s 50 ccm motory. (?) A přece jenom éro které vrčí - to nenahradí žádná elektrika ani s imitovaným zvukem.

Tedy za mě hornoplošník kolem 1,2 metru, motor bohatě stačí 2,5 ccm, klidně i s křidýlkama - a neni co řešit. Doporučených modelů a návody na práce se spalovacím motorem se najde na netu určitě dost.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký spalovací motor.
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 18:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.3.2015
Příspěvky: 25
Bydliště: Pozořice.Brno-venkov
Rakos.
Jak to popisuješ tak tohle je má představa, Hlavně se nechci vracet ,ale chci si taky přičichnout ke spalovákům co to obnáší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký spalovací motor.
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 18:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Zkratka spalovak neni dalsim stupnem nad elektropohonem, je to jiny smer.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký spalovací motor.
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 18:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Janku-cz, předpokládám, že zde nejsi poprvé (a doufám, že ani naposled). Rada, kterou dostává snad každý, kde se vyskytuješ? Dej si to do profilu pro případný osobní kontakt s někým z okolí.
Hornoplošník s rozpětím cca 1000 - 1200 mm, to bude s hmotností kolem kila. Dva a půlka to utáhne na pohodové létání, akrobacie s tím ale moc nenaděláš. Pokud by si se dostal přes kilo třicet- čtyřicet, už to je na třiapůlku, resp. čtyřijedničku. Pokud máš možnost řezat polystyren, za sebe doporučuju něco z nabídky Model Hobby Magazínu.
Osobně jsem měl toto https://www.modelmagazin.cz/obchod/planky/85-maybug/ , poměrně jednoduchá stavba, dobré letové vlastnosti, jen to je na 6,5 ccm. Tohle https://www.modelmagazin.cz/obchod/planky/113-tony/ a https://www.modelmagazin.cz/obchod/planky/161-observer/ je koncepčně podobné, zhruba v tebou požadované velikosti. Samozřejmě si vyber, co se líbí tobě.
K motoru, pokud jsi žádný čuďák neměl, budeš kromě motoru potřebovat i nějakou výbavu. Při koupi bych klidně vybíral z Čínských ASP, jsou to slušné spotřební motory za přijatelnou cenu, mají slušný výkon i životnost. Určitě budeš potřebovat žhavení, bez toho to nenahodíš. Pak to zde prostuduj, byl zde dobrý návod na seřizování motoru (jen nevím v jaké sekci a pod jakým názvem). Časem zauvažuj (pokud tě budou čuďáci bavit), jestli nedokoupíš např. startér, nějaký power panel (pokud si něco takového sám nevyrobíš, mívá vestavenou regulaci na žhavení, jen k tomu pak potřebuješ 12 V baterku), elektrické palivové čerpadlo (nějak to do té bandy dostat musíš a přetahovat to desítkou stříkačkou do čtvrtlitrové bandy není žádná hitparáda), případně nějaké další věci pro zpříjemnění provozu. Jó a počítej s tím, že ta svině svíčka se spálí zrovna ve chvíli, kdy nemáš náhradní :lol: . A také počítej s tím, že ať budeš dělat co budeš dělat, bude to "voblemcané" od ricinu a půjde to (hlavně po zaschnutí) blbě dolů.
TomasC má pravdu v tom, že malé čuďáky jsou pomalu na úbytě a nahrazují je elektriky. Já zase tvrdím, že ten čuďák má něco do sebe.
P.S. Kreyson má pravdu, je to jen jiný směr. Ale pro mě dobrý.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký spalovací motor.
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 19:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Janku, pokud Tě láká zkusit spalováky, tak to prostě zkus. Jinak se nedovíš, jaké to je. Já například je vytrvale provozuji právě proto, že mě to baví (pro co jiného bych měl modelařit??). A jestli je in něco jiného - to je mi úplně jedno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký spalovací motor.
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 19:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Jasne ze ta aj maly zhavik posunie dopredu, elektromotor sa za motor nepovazuje - to je spontanny vyrok maleho pilota

Ja mam aj 2.5ccm ASP a chodi spolahlivo, treba dobru sviecku a palivo

Nekupuj Evolution

Tlacit niekomu do hlavy elektromotor povazujem za vacsiu brutalitu ako temu mode1 alebo mode 2 na dialkovom ovladaci

Drzim palce nech sa potesis pri ozajstnom motore - hadam nebudes domontovavat simulator zvuku spalovacieho motora ku elektromotoru - tak toto mi uz moja hlava naozaj neberie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký spalovací motor.
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 20:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ještě doplním, nekupuj úplné prcky, jako je WASP 061 apod. Spíš jdi do něčeho středního, od zhruba 4 kubíků řekněme do 6,5 ccm. Je s nimi trochu lepší manipulace, než s prckama. Zrovna ta jednička se rukou nespouští zrovna nejlépe (je vhodný startér), dvaapůlka je na tom lépe. A ještě poznámku, pokud budeš startovat rukou, je třeba nastavit správně nastavit vrtuli. Při pohledu zepředu, když je píst před horní úvrati, je list vrtule v pozici 11 hodin. Nějaká ochrana na prsty je pak samozřejmostí.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký spalovací motor.
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 21:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.3.2015
Příspěvky: 25
Bydliště: Pozořice.Brno-venkov
Pro: Kreyson,Daf,JardaRůžička,Sky59.
Díky kluci za případné informace.Mám zkušenosti jenom s upoutanými modely (to ještě z dob totáče) kde jsme používali vysokootáčkový detoňáky. No žádná sláva to nebyla co model to zem! Jinak díky jdu do toho.
Janek-cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký spalovací motor.
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 21:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
A ještě si pozorně přečti první větu mého prvního příspěvku a zařiď se potom ale podle sebe.
Pokud jsi pracoval s detoňáky, tak aspoň něco málo o tom víš. Jó a upoutanci, to byla věc! Se slzou v oku na ně vzpomínám.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký spalovací motor.
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 21:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
DAF píše:
Při pohledu zepředu, když je píst před horní úvrati, je list vrtule v pozici 11 hodin. Nějaká ochrana na prsty je pak samozřejmostí.


Já bych hlasoval pro dvě, tři hoďky navíc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký spalovací motor.
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 22:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
zdzd píše:
Já bych hlasoval pro dvě, tři hoďky navíc.


Já se to kdysi, na konci 70 let, kdy jsem s motory (detoňáky) začínal, naučil takto. Kde jsem k té informaci přišel, po těch cca 40 letech, nedokážu říct.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký spalovací motor.
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 22:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.3.2015
Příspěvky: 25
Bydliště: Pozořice.Brno-venkov
Pro Daf,
Bydliště jsem tam hodil a jdu dál studovat motory.Mimochodem ty plánky jsou bezva nic složitýho, přesně pro mě.Jinak řezačku na polystyren mám.
Tak letu zdar.


Naposledy upravil Janek-cz dne pát 02.03.2018 22:32, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký spalovací motor.
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 22:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
DAF píše:

Já se to kdysi, na konci 70 let, kdy jsem s motory (detoňáky) začínal, naučil takto. Kde jsem k té informaci přišel, po těch cca 40 letech, nedokážu říct.

To si sa naučil hodne blbo.
PS pre zakladateľa vlákna. Spalovák do 50ccm je oproti elektromotorom krok späť, do 100ccm je to krok bokom...

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz