Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 470 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: sob 17.02.2018 21:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2018
Příspěvky: 23
Nevím, zda je toto vlákno po více než roce ještě pořád aktivní, ale stejně to zkusím.

Zkušeností je tu opravdu mnoho, vlákno jsem ale nečetl celé, bylo by to na dlouho. Mohl by mi, prosím nějaký uživatel tohoto vysílače poradit, zda má smysl si ho pořizovat jako rádio, které mi nějakou dobu vydrží a nebudu ho brzo měnit? Jsem ještě ne začátečník, chystám se koupit si první pořádný model, ne jen hračku. Setovku považuju za zbytečnou investici, chtěl bych si koupit něco, co vydrží ideálně napořád, nebo aspoň na dlouho.
U tohoto vysílače akorát úplně nevím, jestli mám věřit komplet číňanovi (tzn. nejen výroba, aůe i návrh z číny).

Dík za radu


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: sob 17.02.2018 21:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
pedyngro píše:
Nevím, zda je toto vlákno po více než roce ještě pořád aktivní, ale stejně to zkusím.

Zkušeností je tu opravdu mnoho, vlákno jsem ale nečetl celé, bylo by to na dlouho. Mohl by mi, prosím nějaký uživatel tohoto vysílače poradit, zda má smysl si ho pořizovat jako rádio, které mi nějakou dobu vydrží a nebudu ho brzo měnit? Jsem ještě ne začátečník, chystám se koupit si první pořádný model, ne jen hračku. Setovku považuju za zbytečnou investici, chtěl bych si koupit něco, co vydrží ideálně napořád, nebo aspoň na dlouho.
U tohoto vysílače akorát úplně nevím, jestli mám věřit komplet číňanovi (tzn. nejen výroba, aůe i návrh z číny).

Dík za radu

Synovi jsem ho kupoval také jako první rádio, v pohodě funkcema vyhoví, dobře se nastavuje, s dosahem jsme neměli problém. Na dlouho a jako první investice se rozhodně vyplatí poměr funkce a cena.
Neboj se doporučuji.

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: sob 17.02.2018 21:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
YenyaKas píše:
Jo, tak to tam dej asi poslední co je. qba667 psal v changelogu, že to někdy mezi 1.7.1 a 1.7.5 zakazoval kvůli místu v paměti, kterého je fakt málo. Zřejmě se tlak na výšku pro tento senzor přepočítává až ve vysílačce, zatímco já ho počítám už v arduinu a do RX a dál do TX jde už výška. Jestli máš aspoň údaj o tlaku, pro vario pípání to stačí:

V rozsahu výšek a času, ve kterém se model pohybuje, můžeme klidně považovat výšku za lineárně závislou na tlaku. Takže do Extra menu do sekce vario nastav ten tlakový senzor, nějaký zisk, udělá to z tohoto hlediska stejnou službu, jako výškový senzor.

Ani nepotřebuji vario jako údaj o výšce, doma se mi povaluje arduino s tlakoměrem, tak zkusím oživit výškoměr dle tvého nastavení.
Díky moc za rady a tvůj čas.

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: stř 21.02.2018 22:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Tak dobra zprava pro Xkare jako jsem ja.: https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... FlySky-I6X

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flysky FS-i6 pro 250
PříspěvekNapsal: čtv 01.03.2018 21:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.1.2018
Příspěvky: 73
Bydliště: Sadská
Ahoj pánové,měl bych dotaz,asi na YenyaKase,mám FlySky i6 a při změně modelu v menu vysílače musím znovu bindovat přijímač,je to OK ?,jinak mám tovární SW díky Luboš.Jen mě prosím nezahrnte
teoriema o RC soupravách,je mi padesát a moje předešlé rádio byla Modela Digi(ta červená plechová :D ).K lítání jsem se vrátil díky desetiletýmu synovi,kterej objevil V2ku na půdě a celkem ho to vzalo .máme na jaro nachystanou EasyStar a balsovej větroň 1,6m elektro tak nám držte palce :D :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flysky FS-i6 pro 250
PříspěvekNapsal: čtv 01.03.2018 22:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
A je to jiný přijímač?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flysky FS-i6 pro 250
PříspěvekNapsal: čtv 01.03.2018 22:17 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.1.2018
Příspěvky: 73
Bydliště: Sadská
Ano, v každém letadle mám jiný prijímač(stejný typ)když oba nabinduju na jedno nastavení,např easystar tak to funguje normálně ,zapnu rádio,zapnu jeden z modelů a jede to,ale když v menu vysílače přepnu model,tak musím bindovatznovu a skoušel jsem i spojit jeden v nastavení easystar a druhý v nastavení vetroň a stejně po přepnuti musím bindovat díky Luboš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flysky FS-i6 pro 250
PříspěvekNapsal: čtv 01.03.2018 22:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.1.2018
Příspěvky: 73
Bydliště: Sadská
Ještě pro upřesnění,přijímač je FS-IA6B


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flysky FS-i6 pro 250
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 10:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
lubostom píše:
Ahoj pánové,měl bych dotaz,asi na YenyaKase,mám FlySky i6 a při změně modelu v menu vysílače musím znovu bindovat přijímač,je to OK ?,


Při prvním použití jiného modelu v menu nebo při použití nového Rx pro tentýž model je třeba bindovat znovu. Ale pak už stačí mít v modelu to správné Rx a jen vybrat v levém menu ten správný model, znovu se bindovat nemusí. Dokonce funguje i případ, kdy jedno a totéž Rx mám ve více modelech napípaných v Tx - já mám teď třeba Sky Surfera ve vysílačce 2x - jednou bez stabilizace a se samostatně ovládanými křidélky, a jednou se stabilizaci, která má jen tři kanály, takže křidélka musí být na Y kabelu.

Jo a ještě při upgradu ze standardního firmwaru na komunitní FlyPlus myslím vysílačka zapomene všechny modely, takže je třeba bindovat (a konfigurovat) všechno znovu.

Jinak ale toto je to správné vlákno o i6 - tady v tomhle se řeší jen ty koptéry.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 17:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.1.2018
Příspěvky: 73
Bydliště: Sadská
díky za vysvětlení,bál jsem se,že něco dělám špatně
ještě bych měl dva dotazy
jde nastavit křidélka zároveň jako brzdy?mám je na kanálu 1a5,
jaký je pro mě prínos komunitního SW ?
díky Luboš
PS za přesunutí do právného vlákna děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 20:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Příklad nastavení křidélek jako flaperony je ve vlákně o Sky Surferovi. A o stránku dvě dál je úprava, jak tam přidat diferenciaci.

Komunitní SW: 14 kanálů, časovač, uživatelské alarmy, pátý přepínač, vario, víc věcí v telemetrii, všechny senzory dosažitelné z hlavní obrazovky, kabel učitel-žák jako zdroj dalších kanálů (například pro přidání nezávislého ovládání gimbalu), atd.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 20:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Blbá otázka - já nějak nepobírám ty "stopky"... Je mi jasné jak je spustit - vyberu ovládací kanál a dám nějakou hodnotu impulsu, kdy se pustí, to šlape perfektně. Ale dají se taky nějak zastavit? Logicky bych čekal, že při padnutí pod nastavenou hodnotu se zastaví, ale neděje se to. Dělám něco blbě anebo je jejich implementace opravdu tak "minimalistická"?

Jinak verze 1.7.5 mi chodí perfektně, jak jsem si tu před časem postěžoval, že jsem se musel vrátit k tomu původní 10ch fw kvůli divnému chování 14ch, tak to je minulost, aktuálně vše OK. V podstatě jediné, co mi buď nechodí anebo je to udělané tak problematicky, až bych si neodpustil i přes úctu k autorům značnou kritiku, jsou ty stopky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 21:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Stopky se zastavují jen pokud je nastavený parametr "Hold" tuším na nulu. S Hold na 1 se jen spustí a pak dál už běží furt. Já to mám takto:

Kód:
System → Extra → Timer
   Channel 3
   Value 1200
   Alarm 00:20:00
   Hold 0


Jo a ještě takový trik - stopky jdou vyresetovat delším stiskem Cancel z hlavní obrazovky (musí svítit displej, takže nejdřív případně krátce Cancel nebo jiné tlačítko, a pak dlouze Cancel). Jde to použít třeba za letu jako potvrzení, žes zaznamenal vypršení času a nemá to dál otravovat. Akorát škoda, že ta tlačítka jsou tak málo vystouplá - teď v zimě se to v rukavicích dá dost blbě nahmátnout.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: pon 05.03.2018 8:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Na Cancel jsem přišel, to mi funguje také.
Zkusím odpoledne ten Hold, díky za námět, to jsem asi nezkoušel (nemám teď rádio před sebou, ale asi ne).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vyvážení vysílačky
PříspěvekNapsal: pon 05.03.2018 10:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Řešíte nějak vyvážení vysílačky? Já mám zavěšenou vysílačku na popruhu kolem krku, což má několik nevýhod:

  • Přes popruh nevidím na displej, když chci na zemi něco nastavit nebo za letu rychle mrknout na telemetrii.
  • Dokonce i když popruh sundám z krku, tak se furt plete přes ten displej. Asi by bylo lepší odepínat vysílačku z karabinky než sundávat popruh z krku, ale to zase hrozí, že by se časem popruh dostal jinam než je vysílačka a už bych ho nenašel :-)
  • A největší problém je přistání do ruky - vysílačka se sklopí páčkama směrem k tělu, a hrozí, že třeba pohnu s plynem a způsobím průšvih.

Má tenhle problém nějaké rozumné řešení? Teda jiné než pult - řízení palci bych se nerad přeučoval na něco jiného.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 470 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 32  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: MomoBrut a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz