Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: stř 28.02.2018 7:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Jednou (milosrdnou) vlastností postupujícího věku jsou i změny zraku.
Výhoda: Co je blízko bez brýlí nevidím. Nevýhoda: Nevidím to, ani když to chci a potřebuji vidět.
Řešení: 1)Na příležitostné užití levné plastové = ČTECÍ 2)Pro delší činnosti: Lepší(dražší) od optika.
Nedávno jsem narazil na JAKÉSI, které dám před ty běžně užívané místo zvětšovací ČOČKY
Zvětšovací brýle – Big vision
Vizmaxx Magnifying Glasses
Nasazovací (klipy) vyžadují, aby brýle (kam se klip přicvakne) byly robustní a dostatečně "pohdlné"
Lupa 1,5x s klipem na brýle BV-15
Brýlové lupy a klipy
- Používáte někdo takový typ? Který konkrétně? Jak se osvědčil? Výhody a nevýhody?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: stř 28.02.2018 8:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Mám taky brýle, a to co tedˇty podnikáš mám už několik let za sebou,dojdi si na oční a nech si udělat brýle od optika. Může se stát že budeš mít na každém oku jinou dioptrii a s těmito zvětšovacími brýlemi si budeš zrak ještě víc zhoršovat.Po použití těch tvých zvětšovadel tě budou pálit večer oči a budeš si říkat, já si na ty brejle nezvyknu, to jsem taky zkoušel, různými výrobky od vietnamců a i jinde.Až přestaneš, nedej bože, vidět špatně na dálku jako já, tak ti žádné vietnam výrobky nepomůžou.Vietnam výrobky ber vše co se prodává i třeba v drogeii.To jsou vyhozené peníze.Takže tedˇmám brýle multifokální t.j. na dálku i na blízko.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: stř 28.02.2018 9:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.7.2013
Příspěvky: 496
Bydliště: Světlá nad Sázavou
No musím s kolegou jen souhlasit ,tyhle brýle od větví mám například v autě když potřebuji jen na pár vteřin něco přečíst prostě je použít jednou za půl roku,na delší činost opravdu kvalitní optiku oči máš jen jedny.Jen se zeptám kolegy ,jak dlouho ti trvalo než si zvyknul na multifokály?Já mám totiž jedny na blízko a druhé na dálku a přemýšlel jsem o tom taky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: stř 28.02.2018 10:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Multifokály mám už řadu let a přes veškeré výhrůžky škarohlídů se žádné zvykání nekonalo. Přesněji, proběhlo to naprosto stejně jako při jakékoliv výměně brýlí - pár minut cizí pocit a pak vše OK.

Obecně velká spokojenost. Jediný zádrhel je tučná cena. Ovšem pokud to člověk porovná s tím, že jinak by potřeboval další dvoje-troje brýle, které navíc sem tam někde zapomene a pak kupuje nové, tak je to vlastně nastejno.

Doporučuji vybrat taková skla, která mají tu střední oblast co nejširší, co kapsa unese. Je to pak pohodlnější.

Jo, a multifokály mají jednu skvělou vlastnost. Spodní oblast je k zaostření na blízko, takže člověk detailně nevidí na zem. Chůzi to samozřejmě nevadí, protože tam se upřeně nedívá ani normálně. Ovšem pozornosti začnou unikat drobnosti na zemi - drobty, nitě a podobné podružnosti. Tím pádem se potřeba zametání a luxování snižuje nejméně na polovinu! :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: stř 28.02.2018 10:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Už se to tu kdysi řešilo a naprostý souhlas s beka. Nech si očizměřit u lékaře a u optika udělat správné brýle na blízko, nebo další na počítač (na větší vzdálenost). Pak na titěrné věci můžeš používat ten klip 1,5x nebo se dělá i 2x. Používám ho snad už 20 let a mám už třetí. Nekaž si dál oči nějakým šmejdem. Multifokály jsem zkoušel 2x a nezvykl jsem si na ně. Dnes už mám naštěstí jen na blízko a na dálku vidím bez brýlí (po operaci šedého zákalu).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: stř 28.02.2018 11:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Pánové četli jste vůbec na co reagujete??? Ty reakce jsou totiž úplně mimo téma, guchar tu neřeší otázku základních brýlí na čtení (k tomu by ty reakce seděly), ale použití doplňkových předsádek pro práce s něčím hodně malým přímo na brýle...

A tohle samozřejmě smysl dává, já mám například učebnicový příklad toho, čemu se depresivně říká "stařecká vetchozrakost", tedy bezproblémové vidění na dálku, ale naprostá nemožnost čtení bez brýlí. Brýle musím mít dokonce dvoje, jedny 1,5D na velký monitor počítače, druhé 2,5D na ještě bližší koukání na notebook a menší práce. Tohle mám řádně probráno s lékařem a optikem a doporučuji pořídit brýle pořádné a ne ty "lowend na čtení", u optika se především řádně centruje čočka a za druhé se hodí sklo s antireflexem, to se opravdu pozná.

Nicméně i tak musím řešit situace s fakt malými věcmi, třeba SMD pájení a tam buď zírám přes lupu, anebo si beru právě ty "čtecí brýle z hypermarketu" ještě o dost silnější (3-3,5D), se kterými vidím tak do půl metru a fungují spíš jako lupa. Docela si umím představit, že nějaký odkazovaný klip jako https://www.mikroshop.cz/cz/od-14-carso ... m-na-bryle by měl půvab, člověk by pořád neprohazoval brýle, zatím jsem ale nezkoušel.
Zkušenost mám s něčím jako https://www.mikroshop.cz/cz/lupa-levenh ... zor-g1-20x ,funguje slušně, ale to už nesouvisí vůbec se zrakovou vadou, to je prostě lupa třeba pro hodináře atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: stř 28.02.2018 11:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Vždyť jsem to psal, že si má nechat oči pořádně změřit u lékaře a nechat si u optika udělat pořádné brýle. Jde i o to, že může mít i nějakou další optickou vadu a optik mu udělá brýle přesně na míru i s korekcí vady a přesnou roztečí očí. Nejaké brýle z marketu bych nikdy nepoužil, maximálně v největší nouzi. Drobná práce pod lupou mi dělala problémy, nebo jsem musel koukat jen jedním okem, protože se díváš jednou čočkou a zkresluje to prostorové vidění. Na to používám právě ten klip, který je na občasné práce naprosto vyhovující a doporučují ho a prodávají i v optice. Existují i "dalekohledy" třeba pro mikrochirurgii, kdy se díváš z normální vzdálenosti a při tom máš zvětšený obraz, ale to už je trochu jiná cenová kategorie za desítky tisíc Kč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: stř 28.02.2018 11:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2717
Bydliště: Ústí nad Labem
Také jsem byl nucen nosit brýle. Když jsem je vyhazoval, byla to docela slušná otýpka. Vyhodit jsem je mohl díky tomu, že jsem si nechal své vlastní (stařecky vetchozraké a částečně se již kalící) vyměnit za umělé. Nebylo to levné, ale ta sbírka brýlí byla určitě dražší. Dnes je nepotřebuji (již asi 2,5 roku) na žádnou vzdálenost. Na ty nejmenší věci pak používám náhlavní lupu (tu jsem používal i dříve, jde i přes brýle).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: stř 28.02.2018 11:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Lark píše:
Drobná práce pod lupou mi dělala problémy, nebo jsem musel koukat jen jedním okem, protože se díváš jednou čočkou a zkresluje to prostorové vidění. Na to používám právě ten klip, který je na občasné práce naprosto vyhovující a doporučují ho a prodávají i v optice.


No na to právě byl dotaz - píšeš, že se ti klip osvědčil, což mne také zajímá - beru to jako potvrzení že by to dávalo smysl :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: stř 28.02.2018 11:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.8.2009
Příspěvky: 888
Bydliště:
Obrázky: 0
zdzd píše:
Multifokály mám už řadu let a přes veškeré výhrůžky škarohlídů se žádné zvykání nekonalo. Přesněji, proběhlo to naprosto stejně jako při jakékoliv výměně brýlí - pár minut cizí pocit a pak vše OK.

Obecně velká spokojenost. Jediný zádrhel je tučná cena. Ovšem pokud to člověk porovná s tím, že jinak by potřeboval další dvoje-troje brýle, které navíc sem tam někde zapomene a pak kupuje nové, tak je to vlastně nastejno.

Doporučuji vybrat taková skla, která mají tu střední oblast co nejširší, co kapsa unese. Je to pak pohodlnější.

Jo, a multifokály mají jednu skvělou vlastnost. Spodní oblast je k zaostření na blízko, takže člověk detailně nevidí na zem. Chůzi to samozřejmě nevadí, protože tam se upřeně nedívá ani normálně. Ovšem pozornosti začnou unikat drobnosti na zemi - drobty, nitě a podobné podružnosti. Tím pádem se potřeba zametání a luxování snižuje nejméně na polovinu! :wink:


Mohu jen potvrdit tento příspěvěk. Tyto brýle jsou skvělé jak do auta, na letiště i do práce. Ta cena se vrátí ve spokojenosti s užíváním.

_________________
Loop VA Models ; Spacewalker II SIG 1/4 ve výstavbě


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: stř 28.02.2018 11:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
JardaRůžička píše:
Také jsem byl nucen nosit brýle. Když jsem je vyhazoval, byla to docela slušná otýpka. Vyhodit jsem je mohl díky tomu, že jsem si nechal své vlastní (stařecky vetchozraké a částečně se již kalící) vyměnit za umělé. Nebylo to levné, ale ta sbírka brýlí byla určitě dražší. Dnes je nepotřebuji (již asi 2,5 roku) na žádnou vzdálenost.


Totální offtopic - to jsi kupoval nějak drahé brýle, ne? Co já vím, tak zrovna tento typ operací s výměnou čočky za multifokál je dost hnusně drahý, pro obě oči cca 60-80 tisíc, což je brýlí na čtení fakt slušný svazek...
Asi to dává smysl při kombinaci s šedým zákalem, pak se zabijí dvě mouchy jednou ranou, ale pokud člověk zákal nemá a má opravdu čistou vetchozrakost, tedy brýle potřebuje jen na čtení a ne na dálku, tak to je to docela drahá legrace :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: stř 28.02.2018 12:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nechápu proč tu pořád píšete o multifokálech. Guchar psal jen o brýlích na blízko. Já už mám umělé čočky deset let a platila mi to pojišťovna. Tenkrát ale ty přeostřovací ještě nebyly a určitě bych si za ně připlatil, takže mám jen dvoje brýle na blízko. Jedny na monitor a druhé na čtení. Jinak ten klip 2x jsem používal už dávno před operací.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: stř 28.02.2018 12:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
tomashr píše:

Totální offtopic - to jsi kupoval nějak drahé brýle, ne? Co já vím, tak zrovna tento typ operací s výměnou čočky za multifokál je dost hnusně drahý, pro obě oči cca 60-80 tisíc, což je brýlí na čtení fakt slušný svazek...
Asi to dává smysl při kombinaci s šedým zákalem, pak se zabijí dvě mouchy jednou ranou, ale pokud člověk zákal nemá a má opravdu čistou vetchozrakost, tedy brýle potřebuje jen na čtení a ne na dálku, tak to je to docela drahá legrace :-(
Pokiaľ letujem niečo na SMD doskách , tak používam tento klip......
https://www.ebay.com/itm/Loupe-Eyeglass ... 4af45493d3
Má to zvečšenie 2. Používam to namiesto lupy - netreba ďaľšiu ruku......
Mám tiež multifokály, ale na tieto drobné veci to nestačí.....
Jeden problém s multifokálmi je - problém s prácou nad hlaavou..... tam by som potreboval klasické okuliare na blízko.....

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: stř 28.02.2018 12:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
No na různé dotazy už se tady odpovědělo, s tou operací to také není tak jednoduchý já si ji také chtěl nechat udělat, tak jsem na ni naškudlil, tenkrát asi 60tis.za obě oči,ale při vyšetření mě zjistili ještě nějakou vadu,už neví jakou, musel bych to hledat,takže ušetřený peníz padl na modelařinu :D a další brýle.A ty multifokály mám udělaný tak že vidím i hodně blízko asi 20cm i na počítač a až co natáhnu ruce.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: stř 28.02.2018 13:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Podnítili jste mně ku hledání čehosi podobného, také už to nějakou dobu potřebuji...
https://www.banggood.com/Wholesale-Head ... -5325.html

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz