Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 56  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 25.02.2018 12:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9139
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ono i dost záleží na typu modelu v jaké síle je schopen letět. Malý lehký model nebude létat ve vichru, zatímco velký těžký model snese třeba i ten. A samozřejmě také záleží na zkušenostech jednoho každého a podle toho na co si troufneš.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 25.02.2018 12:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
Z mé začátečnické praxe: kde budeš lítat ?, vhodná louka se hledá docela těžko. Já taky řešil hlavně výběr letadla a pak jsem zjistil, že složitější je najít vhodné místo k lítání. Dobré je, když stačí velikost fotbalového hřiště, takové plácky s volným přístupem se najdou celkem snadno a dá se na nich v pohodě lítat s modely typu EzFly Trainer (ten mám, váha 230g) , StepOne (ten je podobný) nebo později něco jiného např. z edice Backyard od stejné firmy.

Ten Carbon Cub S+ váží 1050g a má rozpětí 1300mm, takže je to váhová kategorie o trochu větší než Easy Star 2, který váží 800g. S ES2 si já (zatím?) na fotbalové hřiště se stromy okolo netroufnu. Zkušený pilot by to zvládl, simulátor od Multiplexu lítá na letišti 2x fotbalové hřiště a docela často jsem skončil ve stromech. Co zvládne elektronický pilot, to netuším. To letiště na https://youtu.be/-FO7Yrp0JIA mě připadá větší než fotbalové hřiště a má asfaltovou dráhu.

Na viewtopic.php?f=16&t=77631#p1326776 je video, kde jsem těsně po sobě lítal na posekaném nezoraném poli s EzFly Trainerem a Surferem X8, takže se to dá trochu porovnat. Vítr byl asi 3 m/s.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.02.2018 12:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1265
Bydliště: Teplice v Čechách
TiroP3s píše:
Ještě jsem se chtěl zeptat při jakých rychlostech větru lítáte?

Lítáme i za většího větru :-) Ale pro začátek je dobré počkat na bezvětří. Nejlepší takové, že je sotva poznat pohyb vzduchu ve tváři, ale to bývá málo. Takže do dvou metrů. A v létě je dobré se vyhnout létání přes poledne, když nejvíc pracují termické proudy. Vítr i termika dělá turbulenci, vítr unáší letadlo z prostoru létání. Vhodná doba bývá v podvečer.

Hodně lidí čeká na jaro, ale je škoda nevyužít zimních dní. Zvláště těch, které hodnotíme jako hnusné, kdy nás dusí inverze, hudráme, že nefouká. To je příležitost pro nás letce, co zrovna potřebujeme bezvětří. ;-)

Objednej si StepOne. Než ho připravíš, seženeš kamaráda z Brna. A příští víkend nebo přespříští, když bude příznivé povětří, můžeš už dělat první lety. A vlastně Ty jsi důchodce, klidně můžeš jít ve všední den a my, co budeme v práci, Ti budeme závidět (a držet palce)! :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.02.2018 12:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.9.2016
Příspěvky: 137
Bydliště: Brno
Zdravím PremSvo, nádherný let, ten vítr se mi zdál trochu silnější než 3m/s ale je vidět, že to máš pod kontrolou. Na tom videu je vidět ta práce s větrem. Moc pěkný. No ano teorie je nudná ale já jsem zatím v této rovině a snad se k tomu lítání taky někdy dostanu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.02.2018 12:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
S tím malým se dá opravdu na větším plácku. S větším už je to problém. Nezanedbatelnej aspekt je i to, že větší může způsobit i dost škody a je tedy lepší lítat na letišti. Např. u nás jsem pojištěnej coby člen.( Pokud není problém cesta, jsi vítaný :D ). Taky svýho času sháněli členy tady viewtopic.php?f=111&t=76967. A kolega občas chodí s kombaťákama někam k Lelekovicím. V Brně jsem do sametu bydlel a chodil do Medlánek, takže o dalších nevím.

Jen taková O.T. Manželka je nemocná, tak se vykecávám a mezi tím jsem osadil Spita 1630 mm. A abych se nenudil, chystám žebra na další EDF stroj. Když bude dost dlouho nemocná, stihnu do jara i tohle :lol: :lol: .

Libore, hezkýýýýýý: A vlastně Ty jsi důchodce, klidně můžeš jít ve všední den a my, co budeme v práci, Ti budeme závidět (a držet palce)! :-)

Už se taky nemůžu dočkat.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.02.2018 12:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.9.2016
Příspěvky: 137
Bydliště: Brno
Libor, ano mám poměrně dost času, než mě manželka zaměstná z jara na zahrádce. :x No a s tím výběrem modýlku zatím počkám. Jinak rozumím tomu co jsi psal o větru.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.02.2018 12:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.9.2016
Příspěvky: 137
Bydliště: Brno
Shorty, manželce se ihned omluv! :( Jinak dík za tipy na lítání. Taky jsem včera snil o tom jaký by to bylo na Křetínce s Beaverem na plovácích. Tvé nabídky si velice vážím snad to někdy vyjde. Jezdím k manželčině rodině do Křťenova u Olešnice a tam jsem koukal jsou taky docela dobrý plácky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.02.2018 12:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
Neblbni. To byl vtip. Naopak na mě vrčí, ať ji neotravuju, když se jí chodím ptát, jestli něco nechce atd. Naopak nám to zkřížilo plány. Chtěli jsme vyrazit ven užít si sluníčka. :(

P.S. Obyčejně udělám víc, když je zdravá a doma. Naopak, jak je pryč, jen tak klempíruju a nic po mě není. Jsme na sebe dost fixovaní ( světe div se i po 37 letech) a ona to ví a zná mě. :mrgreen:

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.02.2018 12:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
TiroP3s píše:
Jezdím k manželčině rodině do Křťenova u Olešnice a tam jsem koukal jsou taky docela dobrý plácky.


Tak si někdy udělej čas a stav se. Trochu to proberem.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.02.2018 12:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.9.2016
Příspěvky: 137
Bydliště: Brno
Shorty OK, taky jsem to nemyslel zle, no a s tím probráním nevím kdy zase tím směrem pojedu ale určitě bych si rád splkl. Ještě jednou dík za nabídku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.02.2018 14:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
TiroP3s píše:
Shorty dík, já už na to přišel. No s tím místem je to problém. Medlánky asi ne, protože tam se asi schází skoro profíci a nechtěl bych tam dělat ostudu. Najdu si nějakou louku u Brna. Ale zatím holt "teorie" :)

Já chodím lítat nad Líšeň k těm lomům směrem k Ochozi. Louka dost široká, akorát za mokra blátivá, a za větru ty lomy generují dost turbulencí. Ale za bezvětří pěkné místo k začátkům s létáním. Občas tam vídávám nějaké závodní koptéry, a chodí tam ještě pár dalších lidí.

Do Medlánek bych se taky někdy chtěl podívat, ale vůbec nevím, jak postupovat - to je nějak oficiální, je třeba se někde registrovat?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.02.2018 14:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
To nevím. Před asi rokem jsem zatoužil se tam podívat, ale ani jsem nenašel kudy. A prý se tam platí docela dost.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.02.2018 14:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
veka1 píše:
Nejak mi neprislo, ze by ten eroplan mel sklony k uvedenemu: Zvlášť s tříkanálem bez křidélek, se kterým se zatáčí stylem: furt nic, furt nic, furt nic, a teď už je to moc.

veka1


Podle mě to jako nezačátečník nemáš šanci poznat, tvoje zkušenost ti ten rozdíl hladce překryje, víš co máš čekat, jak máš model číst. Ale prostě reakce modelu s křidélky jsou úplně jinde než reakce modelu jen se směrovkou. Už jen třeba přistání v příčném větru je o dost těžší, když nemáš křidélka, než když nemáš směrovku.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.02.2018 15:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9139
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
YenyaKas píše:
Podle mě to jako nezačátečník nemáš šanci poznat,...

Škoda, že jsi ze Štatlu, kdybys byl blíž Práglu, půjčil bych ti ten "tříkanál". Vůbec mi nepřipadá, že "furt nic a pak najednou moc". Je pravdou, že v případě řízení pouze S,V a M je uvedení do zatáčky o něco pomalejší než s křidélkama, ale že by ten rozdíl byl až takový, že by letadlo dlouho nereagovalo a pak náhle někam uhnulo, či dokonce upadlo, tak to ne.
Už nevím u kterého éra to bylo (Easy Star?), si kdosi stěžoval na malou účinnost směrovky. Bylo to dáno špatně navrženou velikostí. Po zvětšení plochy se reakce zlepšila.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.02.2018 17:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.9.2016
Příspěvky: 137
Bydliště: Brno
YenyaKas zdar, o té louce za Klajdou vím chodí tam jeden pán z dronama. Chodí i na Hády. Zkusím taky pohledat v Babicích nad Svitavou bydlí tam dcera a zdá se mi, že by se tam nějaké místečko taky našlo.
Ciao


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 56  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz