Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2018 22:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Podle toho co jsem viděl, se sklon v menším rozsahu u R1000 nastavit dá. Problém mají vozidla s málo skloněným sklem.
Asi do ní půjdu. Líbí se mi právě ta kompaktnost.

Dík všem za tipy.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: sob 10.02.2018 8:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Ještě obecně ke tvaru autokamery - je třeba se vyhnout těm, které mají formát smartfounu = velká placka s malým objektivem na ploše. Ideální je placatá s objektivem na hraně, zkousnout se dají i ty Truecam, které nejsou o moc vyšší než ten objektiv.

Jde o to aby průřez kamery při pohledu ve směru objektivu byl co nejmenší. Zjednodušuje to její instalaci kvůli omezení výhledu. Do rohu před spolujezdce nejde ve většině aut dát, protože tem nezasahuje stěrač.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: sob 10.02.2018 11:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Nechápem načo tak preberáte. Kameru mám najlacnejšiu fullhd čo som našiel, navitel R400 = nejaký polsko-čínsky noname, je to na nej "vidno" ale obraz je použiteľný. Nemá žiadne gps ani len akcelerometer, no a čo - nech nahráva keď je v elektrike a nešpekuluje.
Vojde sa hore za spätné zrkadlo aj s prísavkou, vo vodičovom zornom poli z nej nie je nič (dúfam že to uhádam keby to nejakému magorovi vadilo).
Jej baterka bola ale vadná už nová, udrží ledva pár sekúnd.
Plánujem ju pripojiť nejak do interiérového svetla nad vodičom namiesto žiarovky - cez "bec" na 5V - ale nerád by som aby mi kvoli tomu vyhorelo auto tak ešte váham s výberom a aj tú vadnú lipolku z nej asi vyberiem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: sob 10.02.2018 13:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Každý ať si pořídí co uzná za vhodné, ale GPS bych rozhodně nezavrhoval, protože je zaznamenává přesná poloha a taky máš vždy přesně nastavený čas. Zrovna tak čidlo akcelerometru při nárazu automaticky uzamkne záznam proti nechtěnému smazání. Na kvalitu záznamu má taky velký vliv velikost objektivu (hlavně v noci) a k zahození není ani polarizační filtr, který dokáže potlačit odlesky třeba na sklech a je vidět dovnitř auta. Jinak souhlasím se zdzd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: sob 10.02.2018 19:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
V každé rozumné autokameře nemá lipolka co dělat. Uvědom si že je obvykle kamera černá a v zavřeném autě za čelním sklem, kolik asi je teplota tý baterky? Používá se 1-2F kondenzátor který stačí na to aby se aktuální záznam stihl uzavřít a uložit na kartu. Například Mobius mi s lipolkou bouchnul jak se baterka nafoukla tak to rozstřelilo kryt. Lipolku jsem vyměnil za kapacitor a je klid, od té doby to prostě funguje a nic neřeším. Další výhodou u Mobiusu je uložení parametrů záznamu na kartě jako soubor takže kamera zapomene max. datum a čas.

A ještě před nákup je nutno zauvažovat o napojení. Jestli má auto např. spínanou zásuvku zapalovače apod. tak aby bylo možno to nainstalovat napevno a nemyslet na to, jinak je to na nic.

_________________
Raptor E700 (MSH Brain)
MiniProtos (miniVbar 5.2)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: ned 11.02.2018 11:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Autokamery používám as deset roků, vždy s akumulátorem, a bez problémů. V parném létě jsem kameru při delším parkování buď sundával, nebo zakrýval před přímým zářením krytem z alobalu.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: ned 11.02.2018 11:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
jio píše:
Tak TrueCam A6 jsem nakonec zavrhl. Ne kvůli kvalitě, to určitě ne, ale kvůli tomu, co by následovalo při pokusu o instalaci zadní kamery.


Na zadní kameru pozor. ÚOOU je na ní alergický... Nevím jak se k tomu staví teď, protože žádné oficiální stanovisko nikde nemají, ale když jsem řešil kameru já, tak vyhrožovali že za kameru natáčející dění za autem hroz postih.

jio píše:
Otázka tedy zní, je rozdíl mezi 30fps a 60fps při běžném provozu až tak významný?

Více FPS znamená více obrazových informací a třeba v případě že tě někdo protijedoucí vytlačí a ujede je vyšší šance na zachycení jeho SPZ. Ovšem při zhorčených světelncýh podmínkách se už z principu zhoršuje kvalita videa.

BoŠ píše:
Autokamery používám as deset roků, vždy s akumulátorem, a bez problémů. V parném létě jsem kameru při delším parkování buď sundával, nebo zakrýval před přímým zářením krytem z alobalu.

Autokameru mám už čtvrtý rok v kuse, má svůj vestavěný akumulátor a v létě - zimě, pořád jí mám v autě. Schválně jsem vybíral model který pokud možno co nejméně dráždí pohledy nenechavců a něco jako že kamera mrzne/svítí na ní neřeším. Natož abych jí zakrýval. To měl řešit výrobce... A v mém případě vyřešil velmi dobře :)

zdzd píše:
Ještě obecně ke tvaru autokamery - je třeba se vyhnout těm, které mají formát smartfounu = velká placka s malým objektivem na ploše. Ideální je placatá s objektivem na hraně, zkousnout se dají i ty Truecam, které nejsou o moc vyšší než ten objektiv.

Tohle je obecně nemoc snad všech výrobců kamer a v mám pocit že se tím nakazili už i top výrobci. Když jsem kupoval kameru já, tak bylo z čeho vybírat - dnes když začínám uvažovat nad novou kamerou do druhé auta tak kdo nemá placku s naprosto zbytečným displejem jakoby nebyl :(

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: ned 11.02.2018 11:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
malé zvíře píše:

Na zadní kameru pozor. ÚOOU je na ní alergický... Nevím jak se k tomu staví teď, protože žádné oficiální stanovisko nikde nemají, ale když jsem řešil kameru já, tak vyhrožovali že za kameru natáčející dění za autem hroz postih.



Žádný postih za natáčení vám nehrozí. ÚOOÚ (a to všeobecně) řeší pouze nakládání s daty. Pokud se na záznam budete dívat pouze vy a nikomu ho neposkytnete (ať již úmyslně nebo neúmyslně), nemá na vás úřad žádný dosah. Záznam se potom dá dost těžko použít např. jako důkaz při vyšetřování nebo u soudu, ale přesto vám může velmi pomoci při identifikaci případného pachatele nebo svědků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: ned 11.02.2018 12:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Kreyson píše:
... Záznam se potom dá dost těžko použít např. jako důkaz při vyšetřování nebo u soudu, ale přesto vám může velmi pomoci při identifikaci případného pachatele nebo svědků.

Právě proto je možné kamery registrovat na ÚOOÚ. Nevím, jak je to se zadní kamerou, to jsem zatím nezjišťoval. V každém případě záznam z ní lze použít právě pro soudy, policii a správní orgány. Při zveřejňování za jiným účelem by opravdu ÚOOÚ mohl "řvát". Registrace, byť není povinná, je dobrá proto, že způsob získání takovéhoto důkazu je pak nezpochybnitelný.
I ještě, jak mi může záznam konkrétně pomoci při identifikaci svědků, případně pachatele, kdybych ho nemohl předestřít zrovna u jmenovaných orgánů? Jako občan nemám přístup do různých policejních evidencí a mít na fotce nějaký ksicht a nevědět nic dalšího... to mi moc nepomůže. Pravda i četníci s obyčejnou fotkou bez dalšího také moc nepodělají, ale aspoň je možné s ní pracovat. A zveřejňovat takovou fotku třeba někde na FB s tím, že hledám pašíka, to hrozí ze strany ÚOOÚ ještě větší malér.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2018 18:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Kamera dorazila a aby mi nepřekážel napájecí kabel na 12V zásuvku, chtěl bych to napájet od stropního světla. Koupil jsem 12/5V zdroj a vypreparoval z něho plošný spoj, viz fotka, kdy to po vytažení napájení zasmrštím do bužírky.

Předpokládám, že na 12V vstupu by byla vhodná pojistka. Otázka jak silná. Počítám-li že to je 1A zdroj, tak mi při nějakých ztrátách vychází na 12V vstupu 0,5A trubičková pojistka.

Je ta úvaha správná?


Přílohy:
12-5Vzdroj_800.jpg
12-5Vzdroj_800.jpg
[ 147.56 KiB | Zobrazeno 397 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2018 19:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Kreyson píše:
Žádný postih za natáčení vám nehrozí. ÚOOÚ (a to všeobecně) řeší pouze nakládání s daty. Pokud se na záznam budete dívat pouze vy a nikomu ho neposkytnete (ať již úmyslně nebo neúmyslně), nemá na vás úřad žádný dosah. Záznam se potom dá dost těžko použít např. jako důkaz při vyšetřování nebo u soudu, ale přesto vám může velmi pomoci při identifikaci případného pachatele nebo svědků.


Kamery mám zaregistrované, včetně zadní. Žádný problém s tím nebyl. A s květnovým příchodem G D P R nebude potřebná ani registrace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2018 19:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
No a?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: úte 20.02.2018 8:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Ako reálne napájate tie kamerky vpredu? To vám normálne z nej ide kolmo dole kábel do zapaľovača, alebo to máte napojené na stredové svetlo, alebo máte ten kábel dlhý a zvedený do zapaľovača po rohoch?
Ak je zvedený po rohoch, tak čím je uchytený?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: úte 20.02.2018 8:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Vedu ze středového tunelu (buď je tam další zásuvka, nebo tam jednu dalši uvnitř přidělám). Pod sedadlem k prahu dveří. Tam stačí sundat kryty a povytáhnout těsnicí gumy dveří z karoserie. Pak kabel uložit na práh dopředu a kolem přední hrany dveří nahoru až ke střeše. Od tama pod střešním tapecírungem ke kameře. Uchycený je jen těmi kryty a těsnicí gumou.

Tímto způsobem se celkem bez problémů a elegantně vyhneš jak airbagům bočních oken ve střeše, tak airbagům v předních sloupcích.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: úte 20.02.2018 14:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Já naopak přemýšlím, že u Yeti vytáhnu napájení ze stropního světla nad zrcádkem. Jen to asi bude chtít dodělat vypínač, protože je trvale pod proudem a zatím nevím jak to je to se stmívačem po zamknutí auta, nebo nastartování. Nevím jestli ta elektronika je pod krytem toho svítidla, nebo je někde pod přístrojovkou. Autozásuvka na tunelu je ale taky trvale pod proudem, takže to vypínání bych musel taky řešit a navíc tam mám vlastně trvale připojené napájení pro navigaci. Každé auto to ale má jinak.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz