Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: stř 31.01.2018 17:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
dobre video.....ja bych nebral zebrik ale vzal bych normalne motorovku a bylo by :-))))


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 9:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Nojo, ona by asi stačila i ocaska nebo sekerka, a vzbudilo by to menší rozruch. Ale jednak mám poněkud morální zábrany toto udělat, a jednak tam to bylo plné takových tenkých náletových stromů, že vůbec nebylo jasné, jestli by ten podříznutý strom padl až na zem, a jestli by ty větve přikleply letadlo a rozdrtily ho.

No a pak je tady ten aspekt, že ten strom někomu patří, a má nějakou hodnotu. Třeba tady podle tohoto, jestli jsem to použil správně, může mít 15 metrů vysoký buk s průměrem kmene 20 cm hodnotu přes pět tisíc. A to už bychom se dostali mimo oblast pouhých přestupků.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vidlička k táhlu výškovky
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2018 14:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Další zážitek se Sky Surferem: kde sehnat vidličku k táhlu?

Byl jsem lítat (jo, málem mi upadly ruce :) a zjistil jsem, že mám trim výškovky nadoraz potlačený, ale výškovka směřovala furt trochu nahoru (a letadlo se podle toho chovalo). Tak jsem přistál, a že vycvaknu vidličku a přitáhnu o jednu otáčku závitu. I vycvakl jsem, a asi jak to bylo zmrzlé, tak vidlička praskla - upadla jí jedna půlka (naštěstí ta s dírkou, ne ta s kolíkem, takže při troše odvahy jsem ještě mohl opatrně lítat).

Mám doma vidličky MP-Jet (ty nejmenší co se dělají), ale furt jsou tak aspoň o 7 mm delší než ta na Sky Surferovi. 7 mm závitu navíc na táhle nemám - i tak to táhlo bylo z výroby delší než bylo potřeba, musel jsem tak 3 mm závitu ucvaknout, abych vůbec zašrouboval původní vidličku tam, kam jsem potřeboval.

Takže - kde pořídit vidličku podobnou té původní?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 12:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Nikdo? Zjistil jsem, že ty nejmenší vidličky MP-Jet jsou zhruba stejně dlouhé jako ty setové ze Sky Surfera, takže snad by šly použít bez zakracování táhla. Ale mají větší díru, závit na táhle do nich nejde zašroubovat - prokluzuje. Táhlo má tak 1.2 mm v průměru a závit je o kousek širší - cca 1.4 mm. Vidlička MP-Jet má zřejmě vnitřní závit M2.

Co s tím? Vymyslel jsem, že bych tu díru něčím vyplnil a pak vyvrtal menší a nechal táhlo, ať si vyřízne svůj závit.

Čím byste to vyplnili, aby to drželo a šlo odvrtat na menší průměr? CA? Tavné lepidlo?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 20:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Tak nic, je třeba pokročit. Vzal jsem vidličku MP-Jet, vylil vteřiňákem, zastříkl aktivátorem, hodinu počkal, a že to vyvrtám. K mému překvapení to uvnitř bylo stále tekuté.Tak jsem vytáhl vrták, ještě jednou dal aktivátor, a nechal znovu vytvrdnout. Pak jsem převrtal na 1.2 mm a našrouboval na táhlo. Docela to drželo, ale ve směru šroubování to bylo relativně volné. Tak jsem to prohlásil za funkční, akorát jsem pro jistotu tuhle upravenou vidličku dal na směrovku a tu původní funkční ze směrovky dal na výškovku. Na tah je to pevné dost, zdá se.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: ned 25.02.2018 10:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
"ja bych nebral zebrik ale vzal bych motorovku ..."

Letadlo jde stáhnout ze stromu vlascem. Vlasec se dá přes letadlo přehodit vrháním velké matice s přivázaným vlascem, nebo jejím střílením prakem. Tady v této konkrétní situaci by asi stačilo přehodit vlasec přes větve, a ohnout je tahem za vlasec. Pokud je třeba zvládnout silnější větve, přetáhne se vlascem přes větev provaz. Mnohokrát vyzkoušeno. A prak, vlasec, matky se dají vozit v autě a být v pohotovosti. ;-)

Kameru je dobré v místě zasunutí karty přelepit páskou. Karta dovede i při menší ráně z kamery vyskočit.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: ned 25.02.2018 11:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Pěkné. Že by další kuriózní cesta do rybářských potřeb?

(off-topic příběh s rybářskýma potřebama: praskl mi takový ten vodící silon u žaluzií, tak jsem šel do rybářských potřeb, že koupím 0.8mm vlasec. Přede mnou byli asi tři lidi, prodavač si s každým zasvěceně povídal, kde je nejlepší chytat, jaké háčky jsou na jaké použití nejlepší, prostě rodinná atmosféra. Tak jsem si říkal, o čem si tak budu s prodavačem povídat já, když ryby znám akorát na talíři. No nic, přišel jsem na řadu, tak povídám: "potřeboval bych vlasec 0.8 mm". A prodavač zkušeně: "na žaluzie, že?")

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz