Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 696 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 47  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2018 15:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Výborná a hlavně levná varianta byla nákup 10-ti metrového pásu smirkového plátna na kov ( šířky 150 mm ) ve Feromatu v Brně ( cenu si už nepamatuji, ale moc přes dvě stovky to nebylo ). Z toho pásu se vystříhnou kotouče, které se nalepí chomoprénem nebo třeba disperzním lepidlem ( obojí mám vyzkoušeno, drží naprosto v pohodě ). To plátno jsem lepil na samodomo vyrobený hliníkový kotouč tl. 10 mm upevněný na brusku ATAS ( 55W ) a nebyl vůbec žádný problém s broušením hliníkových, laminátových a duralových profilů a ocelové kulatiny. Jen se nesmělo moc tlačit, protože výkon ( těch 55 W ) ani nedovolil pořádně přítlačit. Výhoda na druhou stranu byla v tom, že ten kotouč dlouho vydržel relativně ostrý. Na tuto Lidlproxxon brusku to bude akorát.
V Brně před několika lety přestěhovali-zrušili (?) prodejnu profesionálních smirkových pásů ( na rohu Karáskova náměstí ). Nakupovat zbytky bylo to nejlepší, co nás modeláře mohlo potkat - kvalitní papírové a textilní pásy ( zbytky ) vynikající kvality za pár korun. Kdyby někdo z vás na podobnou prodejnu brusiva narazil, dejte, prosím, vědět. Zásoby už pomalu docházejí.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2018 15:39 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 87
Bydliště: Polná
pepinozbrna píše:
Zkoušely jste někdo porovnat? Vyplatí se ty dražší nebo to zas tak velký rozdíl nebude? Díky za váš čas.

Levnější varianta
https://frantisekcerny.eu/obchod/prislu ... 81622.html

Dražší varianta
https://frantisekcerny.eu/obchod/prislu ... 89727.html



no, ty dražší mají průměr 250 mm, ty levnější 125 mm. Lidlovka má průměr kotouče 125 mm. :) jinak si myslím, že budou naprosto stejné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2018 17:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Fedys píše:


no, ty dražší mají průměr 250 mm, ty levnější 125 mm. Lidlovka má průměr kotouče 125 mm. :) jinak si myslím, že budou naprosto stejné.

Ach jo ty oči už tak neslouží :lol: v označení obou je k150 a já to vzal že jsou stejné jen s drobnou změnou v popisu :P
U těch levnějších je napsáno " Z ušlechtilého korundu, průmyslové kvality" a u dražších "Ušlechtilý korund vázaný syntetickou pryskyřicí." a na průměr se už po druhé nepodíval :D

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2018 18:03 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 87
Bydliště: Polná
Já už to bez brýlí taky nedám. Ale zase jsem si všiml jen toho průměru a zbytek jsem moc nestudoval :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2018 18:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dneska jsem něco frézoval ze železa a protože jsem spěchal, tak to bylo dost vorvaný, byly hodně vidět měsíčky od frézy. Tak jsem vytáhl tu nedávno prodávanou lidláckou čelní kotoučovku. Paráda, mám brusku na plocho, na tom stolku se mi to krásně srovnalo a ani se to nijak nerozhoupalo, jen asi 0,04 mm na krajích. :) Na naše zamědělský věci tolerance přijatelná.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2018 9:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Ode dneška maj mít mokrosuchej vysavač 1300W Parkside. Podle barev bych řekl, že se to prodává i jako Karcher. Nojo, ale takováhle věc potřebuje spotřebku ve formě pytlíků na suchý sání. V Lidlu se člověk těžko dočká. Kupodivu tady do něj pytlíky maj, 4 ks za 149,- otázka je, jak dlouho...
Máte ho někdo? Zkušenosti? Něco do dílny by se hodilo.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2018 9:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Mám ho a jsem s ním spokojený - co se týká práce, tak ano, ale s náhradními sáčky a filtry je to problém. Psal jsem do Lidlu o náhradní a přesměrovali mě na firmu Hecht, co pro Lidl zařizuje servis a opravu. Žádal jsem dva textilní pytlíky a tři síťky na mokré vysávání. Po dvou měsících mě přišla jedna síťka na mokré vysávání ( prodávají se v sadě po třech ). Zaplatil jsem za tři ( cca 280,- včetně poštovného ) a zásilku reklamoval. Po dalším zhruba měsíci přišlo nové balení se třemi síťkami ( zdarma ). Nicméně po textilních sáčcích ani vidu, ani slechu. Pošťák mi sdělil, že na tu firmu Hecht si stěžuje hodně lidí - s oblibou posílají zásilky zvlášť ( na několikrát ), se samostatným a dost vysokým balným a poštovným.
Jinak ten vysavač používám na vyčištění dna bazénu - humus po podzimním listí, vysrážený vápenec, zhruba vysátého půl kubíku vody ... zatím po dvou letech vše v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2018 12:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Celeron píše:
... Nojo, ale takováhle věc potřebuje spotřebku ve formě pytlíků na suchý sání. ....

:? on neodlučuje cyklonově na dno nádoby?
Mám sice ne mokrosuchý ale dílenský odsávací, má sáček, vlastně filtr uprostřed na vstupu sání dmychadla, bordel se hromadí na dně. Občas sáček/filtr vypráším, ofouknu vzduchem a valím dál pořád první.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2018 12:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Už je doma. Koukám do návodu co a jak s ním a je asi čtveratej. Teda překlad je naprosto nesouvislej nic neříkající blábol. Vstup má cyklónovou zatáčku asi 45 st. dolů proti směru hodin.
Pochopil jsem doufám správně jednotlivý druhy provozu, zatím jsem měl typ "hrnrc" jen suchej a ten měl papírovej banánpytel a na středu kruhovej papírovej filtr jako měl kdysi Žigul na vzduchovým sání, takže žádná zkušenost s vodníkama.
- na mokrý se dává na střední sací komín molitan.
- na suchej cyklón se dává místo molitanu hadrovej pytlík
- na suchej jemnej prach se dává na cyklónový koleno papírovej pytel, co ale pak s tím hadrákem na středovej sací komím, ven nebo zůstane?
- foukání, tam asi nemusí být lautr žádnej filtr, pokud je nádoba prázdná.

Zkusil jsem ho jen tak na ruku, tah určitě větší než 1500W Karcher. Z vejfuku jde podstatně míň teplej vzduch než z Karchera. Dal jsem mu zatím asi 2 minuty naprázdno, docela je cejtit nějaká mazelína či volej. To je asi nějaká konzervace kovovejch dílů motoru či co.
Trochu mě vadí, že nemá na rukojeti hadice klapku na snižování podtlaku.
A už vůbec jsem nepochopil ty kecy kolem široký sací hubice. Píšou tam něco o výměně něčeho a že bez něčeho se poškrábou některý povrchy. Já mám v hubici vepředu štětiny a vzadu gumovej stěrač. Patří k tomu ještě něco dalšího nebo se tím dělaj jak hladký, tak chlupatý povrchy? To co jsem měl až dosud mělo přepínací hubici.
Nojo, co bych chtěl za necelejch 12 stovek. :mrgreen:
Díky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2018 16:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak vysavačníci, co je s Váma, potřebuju ten vysavač odzkoušet. :lol:
Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2018 19:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Celeron píše:
Tak vysavačníci, co je s Váma, potřebuju ten vysavač odzkoušet. :lol:
Díky


Tak se stav u mě v dílně ;-)

Sorry, musel jsem :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: sob 17.02.2018 21:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Od pondělka maj mít spoustu pneumatickejch mašinek. Mám už několik let z Lidlu nabízenou pneumatickou multifunkci. Obrousil jsem s ní celej barák okna a dveře a stále drží. Soused má z Lidlu nabízenej pneumatickej rázovej utahovák, taky dobrý, půjčuju si ho na výměnu gum na auťáku.
Určitě v pondělí vyrazím pro tyčovou brusku, za těch 299 kaček se neseženou ani brusný cigárka, co jsou v příslušenství. Mám v úmyslu ji upravit na uchycení do suportu soustruhu na broušení. Elektrická fortuna na cigára s 6 mm hřídelkou stojí minimálně 20 x víc....
Další věci, kdybych už neměl, tak by stála za to sada za 599. Hadice, ofukovačka, foukačka na pneu a dvě stříkací pistole. A nebo malá sada pistolí s různejma tryskama za 279.
Ty další mašinky jako excentrická bruska, ráčnovej utahovák, pískovačku a mycí pistole nepotřebuju. A o tý rozbrušovačce v porovnání s elektro jsem slyšel špatné reference, rychle se zadusí v řezu.

Pak maj mít ještě elektrickou rozbrušovačku se svěrákem. Kdybych neměl pásovku pilku, tak bych taky možná zauvažoval.

Jo a ještě maj mít vysokotlakej čistič a spoustu cajků k tomu. Píšou kovový čerpadlo, 2.1kW/max tlak 15MPa, 10m hadice na odvíjecím bubnu, samonasávací schopnost, třeba dešťový vody ze sudu. Při tom výkonu bude mít nejspíš komutátorovej motor, což asi není ideál ale na pár použití za rok to může stačit. Ta mě nerajcuje, už něco podobnýho mám opravenýho z SD. Prasklý kolínko ve spouštěcí pistoli. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 17:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Celeron píše:
Od pondělka maj mít spoustu pneumatickejch mašinek. Mám už několik let z Lidlu nabízenou pneumatickou multifunkci. Obrousil jsem s ní celej barák okna a dveře a stále drží. Soused má z Lidlu nabízenej pneumatickej rázovej utahovák, taky dobrý, půjčuju si ho na výměnu gum na auťáku.
Určitě v pondělí vyrazím pro tyčovou brusku, za těch 299 kaček se neseženou ani brusný cigárka, co jsou v příslušenství. Mám v úmyslu ji upravit na uchycení do suportu soustruhu na broušení. Elektrická fortuna na cigára s 6 mm hřídelkou stojí minimálně 20 x víc....


Pneu nářadí je od čtvrtka ;-)
Tak ať tam zítra ráno u regálu někdo zbytečně nekleje....:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 22:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Máš pravdu, od pondělka maj jen vysokotlakej čistič Parkside s příslušenstvím. :oops:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 23:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Dnes jsem testnul japonskou pilku.
Nechápu, jak jsem bez ní mohl žít..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 696 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 47  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz