Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: čtv 08.02.2018 9:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Už jsme malinko OT, ta spotřeba při svícení nebude o tolik vyšší, než rozdíl těch 10 km v rychlosti. Ač jsem si při zavedení tohoto pravidla ťukal na čelo, nyní s tím souhlasím. Myslim, že bezpečnost je na vyšším místě, než ta decka ve spotřebě. Mimochodem klimoška má určitě větší vliv na spotřebu, než ta světla. Vadí mi ale ta domontovávaná "světla" na denní svícení, která jsou umístěna těsně nad vozovkou a jsou to jen 4 slabě svítící ledky, takže to stejně není vidět.
Jinak zatím jsem neslyšel o zpochybnění záznamu z kamery z důvodu její neregistrace na ÚOOÚ. Ale možná to ještě nikoho nenapadlo. Případné zveřejňování záznamů podléhá ochraně osobních údajů. Ovšem použití pro soudy, policii a správní orgány je zcela jasné a logické. Záznam může předložit jak obviněný, tak poškozený, tak i svědek. Jak jsem uvedl výše, jen doufám, že záznam z kamery nebudu nikdy potřebovat.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: čtv 08.02.2018 9:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
DAF píše:
Už jsme malinko OT, ta spotřeba při svícení nebude o tolik vyšší, než rozdíl těch 10 km v rychlosti.


Jenže zásadní rozdíl je v tom, že těch 10 km/h navíc jet můžete, ale nemusíte. Je to vaše svobodná volba. To svícení je povinné a jeho vliv na bezpečnost je minimálně pochybný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: čtv 08.02.2018 9:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Kreyson píše:
Jenže zásadní rozdíl je v tom, že těch 10 km/h navíc jet můžete, ale nemusíte. Je to vaše svobodná volba. To svícení je povinné a jeho vliv na bezpečnost je minimálně pochybný.


Naprostý nesouhlas. Z hlediska bezpečnosti je minimální rozdíl mezi 90 a 100. Zato je ale obrovský rozdíl ve viditelnosti osvíceného a neosvíceného auta, kdy světlo navíc informuje o tom, že auto není jen zaparkované, ale je v potenciálním pohybu.

Když jedu Rakouskem tak ta tmavá auta mi vadí. A to dost. Stejně jako když se tmavý Rakušák plete u nás...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: čtv 08.02.2018 9:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Váš názor vám neberu, máte na něj právo. Já jsem odpůrcem denního svícení, nevidím v něm žádný přínos. Ale samozřejmě svítím, zákon je zákon :) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: čtv 08.02.2018 10:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Pokiaľ ide o autokamery v Rakúsku, našiel som toto. Je to z 08.2017
Viď posledný odstavec.
Citace:
V susednom Rakúsku síce situácia vyzerá ako úplný zákaz, skutočnosť však vyzerá inak. Ako povedal právnik rakúskeho klubu ÖAMTC Martin Hoffer, jednoznačne je zakázané zverejňovať záznamy na internete, pokiaľ neboli vyretušované evidenčné čísla vozidiel a tváre osôb. Rovnako sa nesmú používať záznamy ani ako dôkaz viny alebo neviny tretích osôb. To znamená, že majiteľ kamery môže záznam použiť len na svoju vlastnú obranu. No len pod podmienkou, že na zázname nie sú viditeľné, napríklad, tváre nezainteresovaných osôb alebo evidenčné čísla ostatných vozidiel. Pokiaľ toto pravidlo poruší, hrozí mu pokuta až do 10 000 eur. Filmovanie výletu alebo svojej jazdy po krásnej krajine sú povolené bez obmedzení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: čtv 08.02.2018 13:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Kreyson píše:
Váš názor vám neberu, máte na něj právo. Já jsem odpůrcem denního svícení, nevidím v něm žádný přínos. Ale samozřejmě svítím, zákon je zákon :) .

Já v tom přínos vidím a velký. Jedu-li např proti lesu, ze kterého vyjíždí tmavé auto bez světel, nevidím ho. Pokud auto svítí, vidím světla, ač auto jako takové ještě vidět není. Proto jsem psal o těch domontovávaných světlech, která jsou slabě viditelná a mnohdy i blbě umístěná. Je to podobné, jako s reflexními prvky pro chodce. Také jsem potkal mnoho chodců, kteří, byť ve městě, šli v tmavém a vyšli třeba zpoza auta a přes jeho světlo byli v danou chvíli prakticky neviditelní. To samé bylo s třetím brzdovým světlem. Dávaly se za to pokuty, dnes je to standard, jsou vidět přes několik aut, kdy klasické brzdovky jsou v předu stojícími vozidly kryté.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: čtv 08.02.2018 16:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
macil

Myslel som si to, že pre seba si možem natočiť čo chcem

_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: čtv 08.02.2018 19:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Kamerku jsem kdysi měl, ale časem hůř nahrávala, tak jsem ji sundal. Předloni jsem měl první bouračku v autě (nezaviněnou) a stejně by mi nebyla moc platná, protože to do mě borec nakouřil z boku (on vyjížděl z vedlejší doleva, já odbočoval na tu vedlejší doleva), prostě se blbě podíval a bylo. Jinak ale může být spásou jako v jednom hezkém případě z minulého roku - https://www.youtube.com/watch?v=B8BDjNyrAhg&t=1s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2018 17:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
Marek_Km píše:
Jinak ale může být spásou jako v jednom hezkém případě z minulého roku - https://www.youtube.com/watch?v=B8BDjNyrAhg&t=1s


Přesně tohle se stalo kolegům na služebce v rajchu. Omlácenej Ford plnej polskejch zedníků či co a na křižovatce na světlech zastavil, potom do nich nacouval. A bez kamery byli v řiti - policajt prostě šel na jistotu...

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2018 20:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Tak TrueCam A6 jsem nakonec zavrhl. Ne kvůli kvalitě, to určitě ne, ale kvůli tomu, co by následovalo při pokusu o instalaci zadní kamery. Stačilo se podívat na tapecírung a kolem dokola airbagy a když nechci zakopávat o kabel, tak bylo jasno. Nakonec jsem už skoro objednával TrueCam A7S a náhodou jsem při tom narazil na kamerku Navitel R1000. Geniálně jednoduchá, visí na magnetu, nepřekáží, video se dá stáhnout do mobilu, má GPS, ale jen 30fps.

Otázka tedy zní, je rozdíl mezi 30fps a 60fps při běžném provozu až tak významný?

Viděl jsem z ní pár videí na youtube a při 30fps se SPZ u protijedoucího vozidla přečíst nedaly a u stojících aut někdy ano, někdy ne. Pak jsem kouknul na pár videí s TrueCam A7S, a že bych viděl u protijedoucích auty rozdíl, tak to ne. U stojících už ale rozdíl je. Otázkou je, na kolik to je způsobeno kompresí na youtube a na kolik záznamem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2018 20:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Airbagům se vyhneš hladce - protáhneš to středem pod střechou...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2018 21:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Zkoušel jsem možnost ho sundat a vzdal jsem to. Stačila jeden zlomený pojistný čudl, který upadl při pokusu o jeho vytažení. A nějakou strunou to protáhnout by bylo na hóódně pokusů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2018 21:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
jio píše:
co by následovalo při pokusu o instalaci zadní kamery.


Zadní kameru (kabel) jsem natáhl prahem. Mám ji nad RZ, takže ještě protáhnout do pátých dveří.
V prahu je potřeba si dát pozor jen na pyropatrony na pásy (pokud je tam máš)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2018 22:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
jio píše:
Zkoušel jsem možnost ho sundat a vzdal jsem to. Stačila jeden zlomený pojistný čudl, který upadl při pokusu o jeho vytažení. A nějakou strunou to protáhnout by bylo na hóódně pokusů.


jde to dobře, stačí odšroubovat stropní světla a sundat gumu u zadních dveří. Odzadu prostrčíš nějakou lištu, přes otvory po světlech ji naviguješ. Vepředu k ní lepicí páskou chytneš kabel a dozadu ho lištou vytáhneš.

Dělal jsem to tak na několika autech různých typů, vždy s úspěchem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2018 22:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Na tú R1000 tiež už pár dní pokukujem. Zaujala ma hlavne jej kompaktnosť a jednoduchosť uchytenia. Nevýhodou môže byť nemožnosť nastaviť sklon, ale vzhľadom na široký uhol záberu zrejme vyhovie každému sklonu predného skla. Tých 30fps nevidím ako problém. Pôvodne som tiež chcel set vrátane zadnej kamery, ale Keď tak uvažujem, do zadu by sa dala použiť nejaká lacnejšia samostatná kamera a napájala by sa zo zadnej jednotky. Tým by odpadlo ťahanie kábla do prednej časti.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz