Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Učitel-žák
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2018 15:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.11.2008
Příspěvky: 228
Bydliště: Nepomuk
Čau všem. Mám na vás dotaz ohledně výběru vysílačky resp. značky. Mám Graupner MC12 který bych chtěl nechat synovi a já si chci koupit novou. Podmínka ale je abych měl možnost obě vysílačky propojit kabelem a využívat jako učitel-žák. Graupner jde propoji s JR-to jsem dříve využíval ale jak je to třeba s Graupner-Futaba,Hitec,Frsky? Uvažuji o koupi 7 nebo 9CH. Díky

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Učitel-žák
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2018 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Přes výstup DSC propojíš mezi sebou skoro všechno. V dnešní době ale doporučuju koupit 2 rádia od Graupnera - HoTT a ty mezi sebou chodí bezdrátově. Funguje to skvěle. Na bazaru jsou občas starší HoTTy za velmi slušné peníze. Možná to umí i Frsky a jiní, ale vždy musí být stejný systém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Učitel-žák
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2018 21:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Graupner nepoznám, ale pokiaľ k tej MC12 máš nejaký prijímač s CPPM výstupom, tak by to malo ísť bezdrôtovo prepojiť s FrSky, v OpenTX si nastavíš poradie kanálov ľubovoľne. Akurát namiesto D4R-II, ktorú som použil ja...
https://www.rcmodelytt.sk/bezdrotove-sp ... e-taranis/
... použiješ ten Graupner RX s CPPM výstupom. Graupner MC12 bude Slave a Taranis/ Horus Master.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Učitel-žák
PříspěvekNapsal: pon 05.02.2018 9:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Z MC-12 leze normalni PPM ale ma opacnou polarizaci nez je bezne. Nektere vysilace (urcite Jeti, asi i Taranis) maji moznost akceptovat positiv i negativ PPM.

Pokud by jsi ale narazil na to ze potrebujes opacny tak se da velmi jednoduse invertovat pomoci jednoducheho obvodu - napr. https://img.rcgroups.com/http://users.b ... 5FGzOG6zVg

Dalsi info najdes zde http://users.belgacom.net/TX2TX/somr-gb.htm

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Učitel-žák
PříspěvekNapsal: úte 06.02.2018 10:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.11.2008
Příspěvky: 228
Bydliště: Nepomuk
Díky za odpovědi. Řešit dvě rádia od Graupneru HOTT by bylo řešení ale mám mx-12 které prodávat nechci tak to zavrhnu. Uvažuji o koupi Taranise. Rádio jsem sice na živo neviděl ale podle zkušeností majitelů by my vyhovovalo. Už jen díky velké možnosti nastavení a telemetrii. Zkusím ještě oslovit někoho kdo taranise má jestli nemá zkušenost s provozováním učitel/žák.

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Učitel-žák
PříspěvekNapsal: úte 06.02.2018 11:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
sachssport píše:
Díky za odpovědi. Řešit dvě rádia od Graupneru HOTT by bylo řešení ale mám mx-12 které prodávat nechci tak to zavrhnu. Uvažuji o koupi Taranise. Rádio jsem sice na živo neviděl ale podle zkušeností majitelů by my vyhovovalo. Už jen díky velké možnosti nastavení a telemetrii. Zkusím ještě oslovit někoho kdo taranise má jestli nemá zkušenost s provozováním učitel/žák.

S Taranisom sa hral so zapojením U/Z Dano.... dával ti tam odkaz.
Čo sa týka U/Z .... je to ako s pomocnými kolieskami na bicykli.... je to len na chvíľu ... a ak sa synátor nechytí po pár letoch - tak sa nechytí nikdy.... Neurobíš s tým nič.
Na kábli som vodil pár ľudí......
MC12 - origo modul U/Z stál toľko, ako dnešné lacné rádio....
Ja som to riešil samodomo modulom s optickým oddelením a prepojené som to mal na MPX EVO9. Fungovalo to bez problémov, ale zapojenie už nenájdem a GR dávno nemám....
Čo sa týka OpenTX - na tom frčí Taranis..... je to ako EXCEL vs kalkulačka.....
V kalulačke máš hotové funkcie.... ale máš tam len to, čo tam dal výrobca.
V Exceli si naprogramuješ tabuľkové výpočty, aké ťa len napadnú... ale musíš zapojiť hlavu ... niekto volí kalkulačku, niekto excel.....

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Učitel-žák
PříspěvekNapsal: úte 06.02.2018 11:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
S taranisem není problém učitel žák, provozoval jsem to taranis učitel a Turnigy 9x žák a šlo to jak po másle.

Taranis umí vstupy od žáka i jakkoliv mixovat, takže se to dá použít k řízení složitého modelu ve dvou.

Takže můžete řídit třeba tank skoro jako ve skutečnosti jeden řídí tank a druhý věž a palbu.
Nebo u dronu jeden řídí let a druhy řídí kameru.
Taranis mám a je bezva, asi nemá na profi značky kvalitou, ale kvalita je plně dostačující.
Kdo jednou pochopí jeho filozofii programování (není tak složitá) zjistí že jde naprogramovat cokoliv na co si člověk vzpomene.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Učitel-žák
PříspěvekNapsal: úte 06.02.2018 14:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
Wormsnake píše:
S taranisem není problém učitel žák, provozoval jsem to taranis učitel a Turnigy 9x žák a šlo to jak po másle.

Taranis umí vstupy od žáka i jakkoliv mixovat, takže se to dá použít k řízení složitého modelu ve dvou.

Takže můžete řídit třeba tank skoro jako ve skutečnosti jeden řídí tank a druhý věž a palbu.
Nebo u dronu jeden řídí let a druhy řídí kameru.
Taranis mám a je bezva, asi nemá na profi značky kvalitou, ale kvalita je plně dostačující.
Kdo jednou pochopí jeho filozofii programování (není tak složitá) zjistí že jde naprogramovat cokoliv na co si člověk vzpomene.

Problém je na strane MC12 - nemá výstup U/Z, a na doske je výst PPM s opačnou polaritou.....
MC12 je 20 rokov staré rádio..... ak si to bude vedieť ubastliť - nieje problém - súčiastky stoja pár Eur a najdrahšia položka budú konektory ... ale ťažko sa tu nájde viac užívateľov s MC12 a káblom U/Z, aby poradili....
Zapojenie invertora je na stránke, ktorú tu dal Amper...

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Naposledy upravil lubo1 dne úte 06.02.2018 14:35, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Učitel-žák
PříspěvekNapsal: úte 06.02.2018 14:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
sachssport píše:
Díky za odpovědi. Řešit dvě rádia od Graupneru HOTT by bylo řešení ale mám mx-12 které prodávat nechci tak to zavrhnu. Uvažuji o koupi Taranise. Rádio jsem sice na živo neviděl ale podle zkušeností majitelů by my vyhovovalo. Už jen díky velké možnosti nastavení a telemetrii. Zkusím ještě oslovit někoho kdo taranise má jestli nemá zkušenost s provozováním učitel/žák.

Ešte ma napadá otázka... máš to v pásme 35 MHz, alebo už 2,4 GHz?

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Učitel-žák
PříspěvekNapsal: úte 06.02.2018 23:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Kdyby jsi měl zájem mám doma 2 rádia které mám vyzkoušené jako U-Ž a osazené konektory a přepínači. Jsou to Graupner MC-10 a Graupner 314, obě v 35 Mhz. Můžu levně přenechat, kdyžtak SZ.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: olisoft a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz