Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 325 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 13:35 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Souhlas. V tomto je to jistě přidaná hodnota F3-RES2M. Nicméně je třeba zase říci, že F3-RES2M je v pravidlech s materiálovým omezením spíše výjimkou. Nejsem si vědom, že by nějaká FAI pravidla předepisovala materiál na křídla, trup.
Dokonce je to tak, že se kráčí spíše k více obecnému popisu. U elektro pyloňáků se nedávno měnila pravidla, kde se likvidoval popis "Lipolka 5S s maximálním napětím 21V" na "typ zdroj povolený v EDIC o maximálním napětí 21V".


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 14:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Zrovna u tvé kategorie F5D ale vidím vliv pravidel na ekonomiku v jednom bodě docela velký... Nejde o model, ale právě o EDIC-limiter - umíš si představit, jaká katastrofa se spotřebou baterek by nastala, kdyby nebyl W/min limiter, ale napsalo je jen něco jako "max 21V a hmotnost baterie max xxxx gramů"?
To by bylo odrovnaných baterek vysátých zcela na hranu :lol: Koneckonců by mohli vyprávět lodičkáři u FSR-E, teď už také pomalu přecházejí na limitery pro neudržitelnost situace.

Samozřejmě souhlasím, že předpisy u F3-RES jsou poněkud atypické, ale jinak se dá pravidly ovlivnit věcí s dopadem na cenu docela hodně. A minimálně u národních kategorií, kde se snažíme o širší dostupnost, by se uvažovat tímto směrem mělo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 14:53 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Pamatuji doby, kdy baterky byly předepsané pouze počtem článků. Ve finálovém letu jsem nabíjel na 4,4V na článek. Jeden let to vydrželi a labutí píseň byla mimořádná.

Myslím, že omezení "kosmických" technologií pro národní pravidla je velmi žádoucí. Třeba v halových akrobatech je předepsána minimální hmotnost a zákaz protiběžek. Tedy existuje již precedent pro zavedení stavebních omezení i v jiné kategorii.

Jestliže se chce někdo realizovat technologicky nebo finančně, ať jde létat kategorie jiné.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 10:15 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.6.2016
Příspěvky: 62
Bydliště: Praha 4
Přikládám příspěvek z FB ze stránky Rc fórum pro letecké modeláře.
Ahoj všichni!
Co by jste řekli na setkání R.E.S. dne 21.4.2018?
Sejít se, pokecat, polétat a třeba i trochu si zasoutěžit?
Pokud bude zájem, je ochoten se toho ujmout náš klub LMK Králův Dvůr, a poskytnout letiště v Hostomicích pod Brdy. Máme i podporu jednoho z trenérů větroňářských kategorií. takže je to na vás! :D

Já osobně jsem natěšený a moje AMIGO II taky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 12:00 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 9.6.2013
Příspěvky: 71
Bydliště: Pardubice
czbobo píše:
Přikládám příspěvek z FB ze stránky Rc fórum pro letecké modeláře.
Ahoj všichni!
Co by jste řekli na setkání R.E.S. dne 21.4.2018?
Sejít se, pokecat, polétat a třeba i trochu si zasoutěžit?
Pokud bude zájem, je ochoten se toho ujmout náš klub LMK Králův Dvůr, a poskytnout letiště v Hostomicích pod Brdy. Máme i podporu jednoho z trenérů větroňářských kategorií. takže je to na vás! :D

Já osobně jsem natěšený a moje AMIGO II taky.


Ahoj všichni! Vzhledem ke kolizi s jinou akcí se mění termín!
Co by jste řekli na setkání R.E.S. dne 14.4.2018?
Sejít se, pokecat, polétat a třeba i trochu si zasoutěžit?
Pokud bude zájem, je ochoten se toho ujmout náš klub LMK Králův Dvůr, a poskytnout letiště v Hostomicích pod Brdy. Méme i podporu jednoho z trenérů větroňářských kategorií. takže je to na vás! :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 13:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
manta píše:

Ahoj všichni! Vzhledem ke kolizi s jinou akcí se mění termín!
Co by jste řekli na setkání R.E.S. dne 14.4.2018?
Sejít se, pokecat, polétat a třeba i trochu si zasoutěžit?
Pokud bude zájem, je ochoten se toho ujmout náš klub LMK Králův Dvůr, a poskytnout letiště v Hostomicích pod Brdy. Méme i podporu jednoho z trenérů větroňářských kategorií. takže je to na vás! :D

Luboši 14.4. jsou RCVS v HB!

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 14:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
14.4. si to užijte, já jsem na F5J v Szegedu (Eurotour a navíc první nominační akce české repre).
Fakt ale je, že z lidí přihlášených v Szegedu asi jen já bych jel i na RES setkání, takže zrovna tato akce nemá vliv nijak extrémní. Ale jestli jsou navíc i nějaké RCVS, tak to už je problém větší :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 15:04 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 9.6.2013
Příspěvky: 71
Bydliště: Pardubice
tomashr píše:
14.4. si to užijte, já jsem na F5J v Szegedu (Eurotour a navíc první nominační akce české repre).
Fakt ale je, že z lidí přihlášených v Szegedu asi jen já bych jel i na RES setkání, takže zrovna tato akce nemá vliv nijak extrémní. Ale jestli jsou navíc i nějaké RCVS, tak to už je problém větší :-(

Termíny se hledají velmi těžce. Navíc, nabídl jsem se , že něco uspořádám. Jenže to nechci dělat sám a jsem rád, že mne podpoří lidé v klubu. A právě proto jsem to musel přesunout na tento termín. Ano jsou VSky v Havlíčkově Brodě. To mne ale moc netrápí. Na našem letišti naopak v tomto termínu VSky také pořádáme a to dokonce dvou soutěž. Chceme to zkombinovat, Bude možnost srovnání , porovnání pravidel a diskuse.
Bohužel není možné zavděčit se všem a sezona je nabytá.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 19:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
manta píše:
Termíny se hledají velmi těžce. Navíc, nabídl jsem se , že něco uspořádám. Jenže to nechci dělat sám a jsem rád, že mne podpoří lidé v klubu. A právě proto jsem to musel přesunout na tento termín. Ano jsou VSky v Havlíčkově Brodě. To mne ale moc netrápí. Na našem letišti naopak v tomto termínu VSky také pořádáme a to dokonce dvou soutěž. Chceme to zkombinovat, Bude možnost srovnání , porovnání pravidel a diskuse.
Bohužel není možné zavděčit se všem a sezona je nabytá.

Jasně Lubo, velké díky za to že jsi se tohoto úkolu ujmul, tak snad příště, když bude možnost zkusím RESka příští rok i u nás.

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: stř 21.02.2018 9:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Termín nemá cenu komentovat, prostě neexistuje žádný, který by vyhověl všem, tohle pravidlo nemá výjimku. Je lépe udělat akci v termínu mírně horším, než ji neudělat vůbec :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: sob 03.03.2018 21:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2010
Příspěvky: 4
Ahoj, koukal jsem na překlad CZ pravidel pro RES a napadá mě pár poznámek (čerpal jsem z německých pravidel, vydaných 1.1.2017):

V CZ verzi - 2.1 f) - Tento bod již není od 1.1.2018 povolen.

V CZ verzi - 6 b) - část gumy je podle DE pravidel 15 metrů +- 0,2 metru (nikoli 0,5 jak se píše). Poté je uvedena tolerance i u nylonového vlastce (+- 1 metr).

V CZ verzi 6 c) - tah by zároveň neměl klesnout pod 2,75 kg (což je v CZ verzi úplně vynecháno).

V CZ verzi - 8.3 c) - příklad není moc šikovný. Za 1. je maximální možný počet bodů, které může pilot získat 820 (360s *2 za letový čas + 100 bodů za přistání - pokud dobře počítám). Za 2. se podle německých pravidel výsledek násobí 1000 (promile), nikoli x100 (procenta) jak je uvedeno v překladu.

V CZ verzi bod 9 - chybí postup klasifikace, když není možné letět Fly-Off. Z těch bodů do žebříčku jak je napsáno v CZ pravidlech nejsem moc moudrý. Myslí se tím do nějakého celkového, seriálového žebříčku? Mně se z té německé verze zdá, že se jedná o bonus za výhru v jednom kole flyoff, aby se jednotliví soutěžíce od sebe více oddělili, protože se předpokládá velká vyrovnanost výsledků... Ale nejsem si 100 % jistý.

To jsou jen rychlo postřehy při procházení pravidel. Díky za překlad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: sob 03.03.2018 22:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
CZ verze vznikla jako rychlopřeklad pro "výkop diskuse", takže není moc co komentovat, až se bude kategorie tvořit plně, tak se bude zpřesňovat.

Nicméně nevím, co není jasné na bodu 9 - celoroční žebříčky máme v ČR také, zrovna tak se takto hodnotí Eurotour - prostě bonifikace do dlouhodobého hodnocení.

Dál nevím, co je bod 8.3c - to v překladu není, možná překlep a mělo být 8.4c? Tam je to ale dobře, jen se ve finální verzi musí jasněji napsat, že to jsou zase body do žebříčku, ne body přímo na soutěži (ty jsou v 8.1 a 8.2). S těmi 1000-100 násobky pozor, Němci počítají na 1000b přímo na soutěži přepočet kol, ale pak to finální hodnocení do žebříčku berou v procentech, tedy 100x, tomu odpovídá i bonifikace max 3b v bodu 9 (jako Eurotour), jinak by bylo 30b. V ČR je zažité spíš dělat na 1000b všechno, tohle si v případných domácích pravidlech můžeme ošetřit dle libosti :D

Zbytek připomínek bez námitek, budou oprávněné, ale viz výše, zatím moc detaily nebyly řešeny. Vedu v patrnosti pro případ, že udělám další verzi :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: ned 04.03.2018 11:18 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2010
Příspěvky: 4
Žebříčky samozřejmě znám, jen jsem to z německých pravidel vyrozuměl trochu jinak, ale zřejmě máš pravdu. Hlavně mi teda uniklo přepočítávání na procenta právě do seriálu, to mi z DE pravidel není úplně jasné. Nicméně souhlasím, že pro momentální stav je ta CZ verze více než dostačující.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pon 05.03.2018 8:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Mimochodem nemáte někdo odkaz na originál německých pravidel? Chtěl jsem se na to podívat a případně překlad lehce aktualizovat, ale zaboha to nejsem schopný najít (německy umím mizerně, tak připouštím, že to bude moje chyba a někdo v tomto jazyce lepší to určitě najde). Je mi to ale trochu záhada, když jsem loni dělal tu "alfaverzi překladu", tak jsem německá pravidla našel dost rychle, netuším, co dělám nyní jinak :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pon 05.03.2018 10:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Trochu offtopic - jak se tu debatoval profil Jedelsky, tak celkem nedávno uvedl AeroNaut takto řešenou stavebnici začátečnického RC větroně - https://zeller-modellbau.com/home/lilie ... onaut.html .
Na F3-RES2M je to samozřejmě trochu malé, ale jinak mi to přijde jako hodně dobrý model pro získání zájmu začátečníků v kroužku - výsledek bude získaný rychle, což dnešní mládež vyžaduje, přitom ale získá zájemce stavebních návyků docela dost...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 325 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 22  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz