Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 698 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 47  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 7:50 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 87
Bydliště: Polná
Zdar
brusku mám doma a jsem s ní spokojený. Úložné folie mají sloužit k nalepení papíru, který se sundá z brusky ( výměna papíru s jinou zrnitostí ), aby se nezanesla lepící strana papíru prachem. Tím by měl být papír připravený k opětovnému použití na brusce. Ale ještě jsem to nedělal, tak nevím :)
Náhradní brusné papíry se dají dokoupit třeba tady https://frantisekcerny.eu/obchod/456-prislusenstvi-ke-stolnimu-naradi , nebo tady https://www.nakol.cz/brusne-papiry, nebo kdekoliv jinde. Stačí zadat do vyhledávače heslo "samolepící brusný kotouč" či " samolepící brusné papíry"


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 10:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Já bych ty šmirgle na sucháč nebo jinak samolepící nepoužíval. Raději seženu kvalitní šmirgl na strojní broušení, vyříznu z pásu ten kroužek a nalepím na rovnou kovovou desku disperzním lepidlem. Ty kvalitní smirkové papíry ( nebo spíš plátna ) vydrží tak kolem půl roku a brousím na nich nejčastěji hliníkové profily a laminátové desky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 10:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Ale nemůžete měnit zrnitost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 11:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
také používám kotoučky vyříznuté z listů a měnit můžu kotouč je nalepený tavným lepidlem rozetřeným do jemné vrstvičky na hliníkovém unašeči.
při výměně stačí dát na 15 vteřin na plotnu sklokeramiky nebo na žehličku papír se v pohodě sloupne a dá se ihned nažehlit i jiná zrnitost.
tavné lepidlo obnovuji tak 1x za 3 roky.
Má to i jednu výhodu mimo záměr, naučilo mě to netlačit zbytečně na materiál aby se nezahříval příliš............ :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 12:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Kreyson píše:
Ale nemůžete měnit zrnitost.

Ono to fakt není potřeba - snad pouze tehdy, kdybych brousil ocel a balzu. Ale i u té balzy by nebyl problém, protože nejvíc záleží na tom, jak na materiál přitlačím. Ty profi smirkové pásy vydrží dost dlouho ostré a tak pokud na tu ocel netlačím, tak to opotřebení je minimální. V tom je naopak výhoda té brusky z ATASu, že má natolik malý výkon, že jakékoli větší přitlačení ten kotouč skoro hned zastaví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 13:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak jsem brusku koupil, odpoledne otestuju. A když už jsem byl v Lidlu, koupil jsem i tu trojci vinglháků.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 20:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Bruska odzkoušena. Našel jsem 3 chyby. Je cejtit ozón od komutátoru a motor ruší do rádia, doufám, že si časem sedne a přestane to. Stupnice úhlu naklopení stolku je pokud vložím mezi stolek a brusnej disk vinglhák ujetá o 2 stupně. Zkoušel jsem brousit s 150-kou šmirglem tvrdý dřevo a celkem dobrý ani se moc nedusí když přitlačím. Brousit bez odsávání se v podstatě nedá když nechci mít z dílny mlejnici. Dobrý je, že bordel nelítá kolem ale jen z otvoru odsávání. Problém je, že úhlový kolínko ani přidaná redukce odsávání nepasuje na hadici Karchera, takže budu muset redukci vykrouhat a nebo vytisknout na mý průměry.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 21:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Stupnici mám ujetou stejně ( kolem těch 2 stupňů ) a další malá chyba je na tom malém černém úhloměru, co má nastavovat úhel ve vodorovné rovině: ta strana, po které se má pohybovat broušený díl, je prohlá, takže je třeba tu plochu přebrousit do roviny ( což je práce tak na 2 -3 minuty ). Jinak jsem spokojený, brousí to dobře, rozsah otáček je slušný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: úte 30.01.2018 1:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Zapoměl jsem, v Lidlu maj plastovou trojdesku na zavěšení vercajku na zeď. Už ji mám asi 5 let a namaloval jsem si pro 3D tisk pár dalších závěsnejch háčků a oček na různej vercajk, těch co byly přiložený nebylo zas tak moc. Z Pet-G ty háčky drží jako sviňa.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: úte 30.01.2018 22:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Jsa ze staré školy rád listuju letáky, které pak vyhodím ;-). Nechce se mi elektronicky listovat.
Tento zlozvyk se mi v delší poslední době snaží vyhnat z hlavy nejen Česká pošta, ale i různí donašeči novin.
Proto se o novinkách dozvídám, až když už nejsou ;-)
Nicméně, přesto jsem se dnes prošel do Lídlu a hledal. Měli tam poslední delta brusku za 499,- (ani jsem nevěděl, že ji zrovna nabízí), ale talířovka nikde.
Nakonec jsem jednu našel mezi pravítky, krčila se tam, ale přesto jsem ji viděl ;-)
A zrovna jel kolem kolega modelář a říkal, že je dobrá.

Ještě jsem ji nestihl zkusit, ale pár "věcí" (i větší ruční delta brusku) už z Lídlu mám a zatím jsem byl vždy spokojený. Profi třída to pochopitelně není, ale taky ne za profi prachy. O co je Proxxon lepší, že je 5 x dražší? To je taky jen hobby vercajk.
Za tu cenu, s příslušenství a zřejmě modelářsky dostatečnou životností nelituju ;-)

Ad lepení kotoučů - na velkých jsme je vždy lepili Chemoprénem a vždy OK. Samozřejmě kromě opravdu velké, kde byl po obvodu "okruh" na šroubech. Stačí pak odmočit benzínem, ředidlem a pod. a vyměnit.
Pokud člověk není hovádko (slušně řečeno), pak šmirgl vydrží dlouho.
A i s jednou hrubostí si lze vystačit - v různých místech je různá rychlost i obroušená zrnitost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: úte 30.01.2018 23:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Zatím nejpoužívanější věcí z Lidlu je akuvrtačka se sundávací hlavičkou, kam jde nasunout bit. Velice to urychluje práci, protože pokud musím něco předvrtávat a pak šroubovat, musel jsem to dřív řešit dvěma vrtačkama. Jinak mě mrzí, že mně utekla ta pájecí stanice s displayem, protože byla neskutečně levná ( oproti obdobným z jiných obchodů ) a bohužel není ani v lidlovském e-shopu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: stř 31.01.2018 21:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Máš fotku?
Jestli někdy bude, tak ať vím, co ti máme koupit pod stromeček ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: stř 31.01.2018 22:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Steve píše:
Máš fotku?
Jestli někdy bude, tak ať vím, co ti máme koupit pod stromeček ;-)

Je to tato a bohužel velice rychle zmizela z e-shopu Lidlu.
https://www.skrblik.cz/lidl/digitalni-p ... 8-a1-48-w/

Tak vše je jinak: právě jsem ji objevil na lidlovském e-shopu !
Ihned objednávám.

https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Digit ... p100224517


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: stř 31.01.2018 23:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
Bořík píše:



Jako parodie na mikropájku dobré, za mne to není dobrá volba.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od pondělka/čtvrtka v Lidlu
PříspěvekNapsal: stř 31.01.2018 23:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Pochopitelně jsou daleko lepší, ale já nejsem profík na elekroniku a potřebuju občas natahat dráty do lodiček a aut, přípájet LEDky, motory a baterky a na to to bude dobré. Jako amatér se dívám na poměr cena/výkon a to je v tomto ohledu docela schopná záležitost. Podstatně dražší stroj bych nevyužil.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 698 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 47  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz