Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problém s GPS Ublox Neo M8N
PříspěvekNapsal: stř 27.12.2017 11:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.8.2012
Příspěvky: 14
Dobrý den
Pořídil jsem si modul GPS Ublox Neo M8N k desce Naze 32 ale nedokazal jsem propojit GPS s U center. Nastavil jsem myslim vše com i rychlost ale v consoly nechodí žádné data. Usoudil jsem že je modul nefunkční a proto jsem si koupil nový stejný modul, ale opět po propojeni s PC (ve spravci je Com i ovladač funkční) opět v UCentru GPS neviditelná. Je tu někdo kdo měl podobný problém nebo v okoli PR, VY, KM, PV kdo by mi pomohl s provoznění modulu. Neverim tomu, že by oba dva moduly došly nefunkční. Predem děkuji za jakoukoliv pomoc


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s GPS Ublox Neo M8N
PříspěvekNapsal: stř 27.12.2017 14:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2009
Příspěvky: 1300
Možno blbá otázka, ale máš správne zapojené TX na RX a RX na TX? Toto je najčastejšia chyba ľudí, ktorí ešte nemajú skúsenosti s tými modulmi, že pripájajú TX na TX a RX na RX ;-) Inak, len malá pikoška, tiež som nedávno kupoval takýto modul z Alíka (verziu HGLRC) a celkom ma šoklo, že farby káblikov boli úplne poprehadzované (takže pustiť 5V do červeného káblu by asi skončilo magickým dymom).

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s GPS Ublox Neo M8N
PříspěvekNapsal: stř 27.12.2017 15:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.8.2012
Příspěvky: 14
jj jak píšeš barvy kabelů jsem předělával dle přiloženého nákresu dodávaný kabel byl barevně jinak označený. také o překřížení RX a TX vím a zkoušel jsem obě varianty, kdyby to mělo překřížení v sobě, jelikož jsem četl jeden příspěvek, kdy řešil to stejné a nakonec dal TX na TX a začala mu to chodit. Já už si nevím rady. Nevěřím, že dva dodané moduly jsou oba poškozené i když je to možnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s GPS Ublox Neo M8N
PříspěvekNapsal: stř 27.12.2017 16:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2009
Příspěvky: 1300
Skús ešte jednu vec: krátky USB kábel na pripojenie programátora. Prípadne iný USB port. Niekedy to zlostí, najmä pri tenkých a dlhých kábloch.

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s GPS Ublox Neo M8N
PříspěvekNapsal: stř 27.12.2017 19:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.8.2012
Příspěvky: 14
tak zkoušeno na jiném pc, druhý převodník a žádná komunikace. Holt budu asi objednávat jiný typ a snad bude fungovat. Může mi tu někdo doporučit na ZMR 250 s deskou naze 32 F3. Předem děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s GPS Ublox Neo M8N
PříspěvekNapsal: stř 27.12.2017 20:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Já bych spíš doporučil na dronu velikosti 250 žádný GPS modul nepoužívat. Zbytečná zátěž.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s GPS Ublox Neo M8N
PříspěvekNapsal: stř 27.12.2017 21:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
Modul jsi objednal odkud?

USB-UART převodník sis koupil jaký? Jsi seznámen s tím, že se prodávají 5V, 3.3V a občas 1.8V verze?

EDIT: Další věc: Modul napájíš externě nebo se jej snažíš napájet z toho USB převodníku? (nebývají stavěné na velkou zátěž) Pokud externě, máš propojenou zem? (nestačí jen TX-RX/RX-TX)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s GPS Ublox Neo M8N
PříspěvekNapsal: stř 27.12.2017 22:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.8.2012
Příspěvky: 14
Tak jeden modul koupen přes bengoo a druhý přes aliexpres. Napájení mám na převodníku 5V a 3.3V. Kdy napájím modul pouze z převodníku. U modulu ju napsané 3.3-5V kdy jsem modul zkoušel nejdrive s 3.3V a pak i 5V a U centru nebyla žádná komunikace


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s GPS Ublox Neo M8N
PříspěvekNapsal: čtv 28.12.2017 0:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 278
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 1
Tak teď to zrovna zkouším s 8.27 testovacím sw, převodník s FTDI na com 4 a modul má označení V-KEL, kousek od okna a jsou tam plech. žaluzie a je tam 3D fix.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s GPS Ublox Neo M8N
PříspěvekNapsal: čtv 28.12.2017 9:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
srnec111 píše:
Tak jeden modul koupen přes bengoo a druhý přes aliexpres. Napájení mám na převodníku 5V a 3.3V. Kdy napájím modul pouze z převodníku. U modulu ju napsané 3.3-5V kdy jsem modul zkoušel nejdrive s 3.3V a pak i 5V a U centru nebyla žádná komunikace

Takže s největší pravděpodobností to budou kopie, u kterých je otázka, do jaké míry respektují design uBlox. :mrgreen: Ohledně napětí: Nejde jen o napájecí napětí, ale i o napětí komunikace (podle toho se rozeznává 1 a 0).

Ve Správci zařízení jsi baudrate převodníku nastavoval? Hoď sem kdyžtak odkazy na ty moduly, ať víme o čem se bavíme (pokud to tedy není něco zacvaklého v UFO krabičce - pak by to možná chtělo rozloupnout).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s GPS Ublox Neo M8N
PříspěvekNapsal: čtv 28.12.2017 9:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 278
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 1
Jestli máš tenhle : https://hobbyking.com/en_us/ublox-neo-m ... tore=en_us
jsou tam i dva dráty pro kompas, nepřipojil jsi tyhle náhodou ?
P.S. Je tam i vysoké baudrate 38400. S průměrem puku 60mm bys měl koptéru jako malej avacs.


Naposledy upravil Plha dne čtv 28.12.2017 10:47, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s GPS Ublox Neo M8N
PříspěvekNapsal: čtv 28.12.2017 9:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2009
Příspěvky: 1300
Skús poslať fotky toho modulu aj so zapojením. Možno z toho budeme múdrejší. Aj keď mňa už nápady asi prešli. Neverím však, že dva rôzne moduly z rôznych zdrojov budú vadné.

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s GPS Ublox Neo M8N
PříspěvekNapsal: čtv 28.12.2017 17:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.8.2012
Příspěvky: 14
Tak rychlost jsem ve správci také kontroloval zkoušel jsem i nastavit nižší i vyšší rychlosti přenosu ale nic.
High Quality 8M Ublox M8N GPS Module For APM Pixhawk CC3D Naze32 F3 Flight Control Part For RC FPV Camera Drone Accessories Accs
http://s.aliexpress.com/BZfmMj2Q
(from AliExpress Android)

https://www.banggood.com/7M8M-Ublox-M8N ... rehouse=CN

Také se mi nechce věřit že by oba byli vadné. V balení byli přiložené kabely rozdílné barevně než obrázek s konektory modulu. Přeměřil jsem stínění na gnd kdy odpovídá druhému pinu což odpovídá obrázku dodávaném k modulu. Obrázek je v komentech u odkazů. Po te jsem zkoušel na stejný převodník a pc pripichnout gps modul ublox 6 ciz je tištěný spoj a k tomuto je spojena gps anténa a toto mě v u centru komunikuje.
Omlouvám se píší přes mobil. A děkuji všem za snahu
Bohužel jsem nyní moduly předal kamarádovi aby to zkusil on proto nemůžu poslat foto zapojení


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s GPS Ublox Neo M8N
PříspěvekNapsal: pon 01.01.2018 1:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2009
Příspěvky: 1300
Ja ho mám odtiaľto: https://www.aliexpress.com/item/New-7M- ... 86295.html

Išiel až prekvapivo jednoducho, v základe tuším na 9600 baudov, potom som si ho prepol na 115200. Akurát ma štve, že na 10Hz vie fičať len na jednej sieti (GPS), ale s tým asi moc nenarobím... Neviem, či ti to nejako pomôže, ale prikladám obrázky, ako som to zapájal (na testovanie) ja:

Příloha:
IMG_4646.JPG
IMG_4646.JPG
[ 82.9 KiB | Zobrazeno 7135 krát ]

Příloha:
IMG_4645.JPG
IMG_4645.JPG
[ 131.85 KiB | Zobrazeno 7135 krát ]


_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s GPS Ublox Neo M8N
PříspěvekNapsal: pon 01.01.2018 20:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.8.2012
Příspěvky: 14
Dík aspoň vim, že jsem ho neodpálil změnou pinů. Takže už jsou jen dvě volby buď převodník s modulem gps nekomunikuje nebo opravdu jsou oba moduly vadné. Při tomto propojení ti to na U centru naběhlo? Je možné že převodník zobrazuje Ublox 6 ale s Ubloxem 8 nekomunikuje? Nejsi někde poblíž Ol, Pr, Pv?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz