Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2017 18:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
Opravdu to vypadá na problém s nastavením MultiFlightu.
Teď jsem to zkoušel s Gamepadem, ten je také přes USB a podrobně popisuji postup:

Spustit MultiFlight, zkontrolovat ovladač:
Radio - Select game kontroller, mě to nabízí:
- vJoy Device (to je ovladač SmartPropo pro mikrofonní vstup )
- Logitech Cordless RumblePad - ten nyní chci používat, vyberu. Už se to hýbe, ale špatně.
? co to nabízí tobě?

Provést kalibraci:
Radio - Calibrate center, vybrat, OK, potvrdit, nehýbat kniply, samo to skončí a zobrazí https://premsvo.files.wordpress.com/2017/04/rumple2.jpg
Tím jsou nastavené nulové polohy, ale nejsou přiřazené kniply.

Přiřadit kniply:
Radio - Adjust channel assigment : je to několik kroků, vždy se ukáže obrázek a anglicky řekne (ukazuje i obrázky), co máš dělat:
- Max aileron to RIGHT - když to uděláš a chvilku knipl podržíš, tak to skočí na další obrázek
-Max elevator UP - když to uděláš a chvilku knipl podržíš, tak to skočí na další obrázek
-Max rudder to RIGHT - když to uděláš a chvilku knipl podržíš, tak to skočí na další obrázek
-Extend flaps - zrada, klapky nemám, tak zmačknout TAB na klávesnici, přeskočí to na
-Throttle to iddle - plyn na 0, podržet
-Landing gear UP - zrada, nemám to, tak kliknout na OK v tabulce napravo

A to je všechno, kanály jsou přiřazeny tak jak to má být a kniply na obrazovce se hýbají stejně jako na ovladači.

Uvedeným postupem jsem nastavil MultiFlight mnohokrát (viz https://premsvo.wordpress.com/multi-flight-simulator/ a to od odstavce: Kalibrace MULTI Flight Simulator ) , pro různé modely a pro ovládání z vysílačky přes mikrofonní vstup i pro ovládání z GamePadu.

Problémy jsem měl pouze u vysílačky Hitec Lite, která má tak zarušený signál, že i když se drží knipl v krajní poloze, tak poruchy s ním virtuálně hýbou a MultiFlight marně čeká na přidrženou krajní polohu.

Takhle na dálku líp poradit neumím.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2017 20:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.6.2014
Příspěvky: 35
Bydliště: Spytihněv
Děkuji konečně vše vpořádku:-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 7:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
Jsem rád, že můj návod pomohl. Teď bych ale měl otázky já ohledně toho USB kabelu https://www.banggood.com/FPV-Racer-Simu ... 47126.html :
- na jakých Windows to provozuješ? chodí to na Win 10?
- nemá to rušení (kniply se samy o sobě hýbou) ?
- zkoušel jsi ten FPV Racer Simulator co nabízejí ke stažení, je to k něčemu ? (ve srovnání s MultiFlight-em)

Už mě totiž přestává bavit rušení, které tam zanáší mikrofonní vstup mého PC.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.10.2017 20:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.6.2014
Příspěvky: 35
Bydliště: Spytihněv
Já používám Win7 a Kniply se občas jen vizuálně hýbou,ale opravdu jen málo kdy a bez změn směru ovládání letadla jestli myslíš toto.
FPV jsou zkusil jen na chvilku a je to konkretně na ovládání asi jen dronu a i kalibrace se mi moc dobře nepovedla takže jsem si stím moc nehrál.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.10.2017 15:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
Dík za info. Tak asi zkusím https://hobbyking.com/en_us/usb-simulat ... tore=en_us , v diskuzi tam píší, že chodí na Win10. Taky má více možností a měl by být použitelný i pro Hitec Lite, která má 3,5 mm jack.
Používá ho někdo pro TGY-i6 / FS-i6 ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.12.2017 15:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
Zřejmě jsem našel příčinu problémů s rušením u vysílačky Hitec Lite a občasných problému i u TGY i-6, které způsobovalo, že nešlo provést kalibraci v MultiFlight. Bylo to způsobeno mikrofonním vstupem v PC, který je vyveden na přední panel. Když jsem začal používat Line-In na zadním panelu, rušení ustalo a bez problémů se nakalibruje i HitecLite, což se mě nikdy dřív nepodařilo.

Další problém byl s konektorem miniDIN4, který měl jedno půlkruhové stínění asi o 0,5- 1 mm delší. Konektor nešel zasunout do správné hloubky zásuvky TGY i-6 a kontakt u pinu č.1 byl nespolehlivý. Konektor jsem rozebral, stínění opatrně upiloval. Nyní jde konektor zasunut hlouběji a spoj nezlobí. Snímky jsou na https://premsvo.wordpress.com/multi-flight-simulator/ .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 14.02.2020 14:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.4.2014
Příspěvky: 1114
Bydliště: ostrava-svinov
Kolgové.stáhl jsem si simulátor Multi flig ale nejde mi ovladač mám Hitec eklipse 7pro poradte prosím co a jak.Mám to pro vnuka.má také Hitec 6 sport .Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz