Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: pát 06.10.2017 15:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2010
Příspěvky: 196
Díky za postřehy a zkušenost..


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 1:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Už se tu řešili cenu metylového paliva, spotřební daň, problémy s dopravou (ADR), spotřebu, hmotnost zápalka, ale nikdo sa nezmínil o problémoch se skladováním věčšího množství metylu nebo už namíchaného paliva. Pokud máte toho doma 50 - 200 litrů cítíte sa bezpečne? Já tedy ne. Zvlášť když mám ke skladování i Li-Polky, různa lepidla, barvy, ředidla. A co na to říkají zákony?
Takže, ačkoli jsem velký příznivec žhavíků, tak vidím přece jednu velkou výhodu benziňáků v tom, že se kvůli ceně nemusíme palivem nĕjak extra předzásobovat.
A co se týká 4T žhavíků - tak ty rozhodne nejsou pro šetřílky. Jak známo, bez nitra to s nimi moc nejde, přičemž ty lepší ho vyžadují 15 a 25 %. A jelikož EK prodej a držbu čistého nitrometanu defacto zakázala, tak s domácím míchaním je problém. Nehledĕ na to, že i oleje se dává spíš víc a dražšího syntetického.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne stř 27.12.2017 13:25, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 15:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 439
[quote="VTjr"]Už se tu řešili cenu metylového paliva, spotřební daň, problémy s dopravou (ADR), spotřebu, hmotnost zápalka, ale nikdo sa nezmínil o problémoch se skladováním věčšího množství metylu nebo už namíchaného paliva. Pokud máte toho doma 50 - 200 litrů cítíte sa bezpečne? Já tedy ne. Zvlášť když mám ke skladování i Li-Polky, různa lepidla, barvy, ředidla. A co na to říkají zákony?

...no teda. Myslím, že by ses měl optat kompetentních orgánů a po udělení pokuty si možná budeš moci přečíst, které předpisy jsi porušil. Nepřeháníš trochu?
Cítíš se bezpečně při řízení auta nebo při přecházení silnice? Co topení, netrápí tě výbuch plynu, moc velká uhlíková stopa nebo moc CO? ATD atd...
Myslím, že určitá rizika člověk podstupuje každou vteřinu a je na každém jedinci aby tato rizika žití zvážil a udělal opatření. A když vyhodnotí vysoké riziko, ať to nedělá, není nic snažšího...
A aby nebylo mýlky, nenabádám k žádnému porušování zákonů, ale jen k používání selského rozumu..
Promiň, musel jsem...
A jestli si při lakování nitrolakem někdo svítí svíčkou, žádné zákony ho neochrání...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 17:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
To teda určitě nepřeháním! :P
Já jsem jen nahlas uvažoval a spíš nabádal k opatrnosti. :!: Tím jsem nechtěl říct, že zrovna já mám doma plný 200 litrový sud metylu, to určitě ne, ale k rozhoření slušného požáru stačí i 4litrový kanystr. :wink: Al e jak čtu příspěvky z tohoto vlákna, tak mám pocit, že někteří (nebudu jmenovat) ten sud doma opravdu mají a tak mě samého zajímá jak to skladování řeší.
Třeba já dostal kdysi 35l metylu úplně zadarmo jen proto, že dotyčný starý modelář už přešel na elektriku a tohle už nechtěl mít ve sklepě bytovky (kde mí mj. i ty LiPolky). Jenže já všechno dost rychle vylítám a pak sháním další. Takže větší množství se u mne dlouho neudrží.
Zajímavé je, že doma nesmíš mít ani deci čistého nitra, jinak je to přestupek, ale desítky litrů metylu, benzínu, éteru, ředidel, barev, lepidel je asi v pohodě. :roll: Přitom nitro metan sám o sobě velmi špatně hoří, zatím co ty jiné látky hoří fantasticky. To prosté postrádá jakoukoli logiku. Terorista si ho stejně sežene zákon/nezákon, s dostatkem peněz koupí všechno. Jen my všichni slušní lidé jsme najednou omezováni, de facto trestáni. :cry:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 6:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
VTjr píše:
To prosté postrádá jakoukoli logiku.
Myslím, že už nejsi tak mladý, aby Tě to ve výplodech našich (i Vašich) zákonodárců mělo překvapit. :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 7:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
K problematice skladování, existuje zákon o požární ochraně, přesný název a číslo teď nehodlám hledat. Je tam napsáno něco ve smyslu: každý se má chovat tak, aby nezavdal příčinu k požáru, nebo nezvýšil požární nebezpečí... Není to citace, ale volné přetlumočení. Jedu-li autem, používám plynový kotel či karmu, je to pořádku, pokud tyto stroje jsou v řádném technickém stavu. Nasyslím-li 200 l benzínu, který uskladním v PET dvoulitrovkách od Coly a ty naskládám do garáže, kde je také autogenová souprava, ředidla, laky, pucvol od oleje a další podobné látky, už se o zvýšeném požárním nebezpečí bavit můžeme. Není to výmysl, přesně s tím, co jsem popsal, jsem se osobně setkal. Majitel po příchodu do garáže rozsvítil vypínačem, který byl uvnitř garáže a byl rád, že z ní vypochodoval živý. Ohořelo mu auto (na odpis), zničila se garáž a prakticky vše, co bylo uvnitř. Naštěstí to nepřeskočilo na vedle stojící rodinné domy. Když hasiči po uhašení viděli, co všechno bylo uvnitř, vypadalo to, že dají majiteli garáže politické školení mužstva mezi 4 rukama (všichni by měli ruce od krve, jen majitel hubu). Jó, a nebyla to moje garáž!
Takže poznámka VTjr nebyla až tak z cesty. A samozřejmě je dobré u všeho používat ten slavný a nedostatkový selský rozum.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 21:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Pucvol od oleje není žádnej problém, ale pucvol od fermeže, to je zlej sen každýho hasičskýho preventisty. :mrgreen:
Pro neznalé, pucvol je taková níťovo-hadrová cupanina z textilky či přádelny a s fermeží je s vysokou pravděpodobností samozápalná.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 5:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Protože se to stalo před zhruba 20 lety, tak si už podrobnosti, co všechno a v jakém množství tam ten člověk měl. V každém případě výpary udělaly "své". I to malé zajiskření vypínače při zapnutí stačilo, aby se vzňaly. Koncentrace vysoce hořlavých a hlavně špatně uskladněných látek, špatné odvětrání a vypínač uvnitř, toť smrtelná kombinace. A to zvýšení požárního nebezpečí bylo právě v prvním bodě, koncentrace špatné uskladněných hořlavin.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 19:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.12.2017
Příspěvky: 2
Prosim,napiste podrobneji,kde shanite metyl a ricinovy olej. Kupuji hotove palivo a levnejsi varianta by se urcite hodila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 22:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
vlcakkazan píše:
Prosim,napiste podrobneji,kde shanite metyl a ricinovy olej. Kupuji hotove palivo a levnejsi varianta by se urcite hodila.

A chceš odkaz na prodejce na Aljašce, nebo v Turkmenistánu. Zkus si napsat do profilu odkud pocházíš a v jaké oblasti by pro tebe byly kontakty na prodejce nejvhodnější. A jinak pokud použiješ Google nebo podobný vyhledávač, najde ti prodejce propriet na palivo i tak. Dále, pokud to tady prohledáš a vlákna pročteš, určitě odpovědi najdeš sám.
P.S. Chceš zlevnit provoz, ovšem tyhle věci se moc poštou posílat nedají, možná by je nechtěla doručovat ani jiná přepravní společnost, tak abys na tom nakonec neprodělal, až spočítáš, kolik tě stála cesta.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: čtv 21.12.2017 12:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.12.2017
Příspěvky: 2
DAF píše:
A chceš odkaz na prodejce na Aljašce, nebo v Turkmenistánu. ....

Arogantní ironie a laskavost jsou dva protikladné póly, že? Google jsem samozřejmě prohledal, dodavatelů je velmi málo a často je minimum 20 litrů metylu. Že by byl lepší někdo v místě je nepochybné, ale nikoho takového jsem nenašel, a kromě toho existuje zásilkový obchod. Navíc nevím, zda se dají metyl i ricin jako jedy koupit volně, pár slov k tomu by jistě bylo užitečných. Vaše "míchám si sám" je bez podrobností na fóru primárně určeném pro rady poněkud bezúčelné, tykání vzhledem k formě dotazu buranské. Ale dobře, no...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: čtv 21.12.2017 13:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Té odpovědi se nedivte, protože kdyby jste uvedl své bydliště a před položením dotazu na tomto fóru, napřed trochu prohledal starší vlákna, tak už se to tady řešilo mnohokrát. Při tom by jste zjistil, že si tady všichni tykáme bez ohledu na věk a nikomu to problém nedělá. Je mi skoro 66 a vůbec mi nevadí když mi tu tyká třeba 15 letý klučina. :D
Ohledně toho paliva záleží na tom, jakou kubatůru motoru(ů) používáte a jakou máte roční spotřebu. Při malé spotřebě se ta vsoká cena moc neprojeví a při velké zase 20L není tolik, ab to člověk nespotřeboval. S tím posílání je to ale problém, protože ne každá firma využívá přepravu chemikálií a hořlavin, a ta doprava je taky patřičně dražší, tak většinou je výhodnější osobní odběr.
Pěkné vánoce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: čtv 21.12.2017 13:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Sory vole eror, vážený pane kolego na blbý dotaz blbá odpověď. Jinak ale logická. Jak zde poznamenal Lark, záleží od spotřeby a způsobu přepravy. Já třeba našel odběr metylu po 10 litrech, mohu si pro to dojet veřejnou dopravou, dokonce i pro ricín. Mně by se to i vyplatilo. Dávat odkaz v Karlových Varech někomu z Ostravy je nesmysl. Jinak pro Vaše uklidnění, podobně jednoduchých dotazů, na které nelze bez dalších informací jednoduše odpovědět, zde mají začátečníci snad každý den. Většina začátečníků si chybu po upozornění (někdy i drsnějším) uvědomila, informace doplnila a podruhé se už ptali lépe. Takže až si doplníš informace (to tykání je příjemnější, přeci lépe zní ty vole, než vy vole :lol: , v žádném případě ale nejde o to, že bychom si přes tykání chtěli nadávat či se urážet), dostaneš i odpovídající odpověď, a bez arogance a povýšenosti.
Příklad: sháním komponenty na výrobu metylového paliva a jsem z horní dolní, nevíte někdo, kde sehnat menší balení tak do 10 litrů, nejlépe v rozumném okolí? Všude mají kanystry 20 l, nebo sudy 200 l.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: čtv 21.12.2017 15:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Jak diskutovat a jak se ptát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: pát 22.12.2017 7:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Chtěl jsi nějaké odkazy, tady http://www.oleje.cz/vyhledavani/?x=0&y= ... 0wodptgFPQ, http://www.highperformanceparts.cz/meta ... nystr.6383 jsou.
Jinak ta Aljaška nebyla myšlena jako arogantní ironie, ale spíš pro tvé zamyšlení nad smysluplností položené otázky. Co kdyby nějakou radu kde sehnat propriety poslali kluci ze Slovenska, a že jich tu je dost! Jel bys tam?
Tak ti přeju pěkné svátky a ať ti to létá a nepadá 8) .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz