Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: SLOVAKINDOOR 2018, Viničné, 3.2.2018
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2017 15:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.2.2014
Příspěvky: 19
Bydliště: Bratislava, SK
Srdečne Vás pozývame na SlovakIndoor 2018 vo Viničnom.
Sučastou súťaze sú mastrovstva SR v halovej akrobacii.

termín 3.2.2018
miesto: Spoločenský dom Viničné, Cintorínska 11, 900 23 Viničné
GPS: 48° 16' 11.2193777" N 17° 17' 48.3019638" E
kategórie F3P-AP,F3P-AA,RCEA,F3P-AM,AIR-RACE
prihlášky : ivan.svetlik(.)tecton.sk
štartovne: 10€
uzavierka prihlasok: utorok 30.1.2018

program:
7:30-8:50, prezentácia, volné lietanie
8:50 zahájenie
9:00-17:30 súťažné lety
I.kolo RCEA,F3P-AA,F3P-AP,F3P-AM
II.kolo RCEA,F3P-AA,F3P-AP,F3P-AM
prestávka, obed cca 13:30
III.kolo RCEA,F3P-AA,F3P-AP,F3P-AM
AIR-RACE
vyhlásenie výsledkov

Organizačný tím

prihlasený:
1. Bohumil Švehla, F3P-AA, AirRace
2. Radim Hnilica, F3P-AP, F3P-AM, AirRace
3. Svaťa Hnilica, F3P-AP, F3P-AM, AirRace
4. Pavel Dienstpier, F3P-AP, AirRace
5. Ivan Svetlík, F3P-AP
6. Zdeno Bajer, F3P-AP, AirRace
7. Jan Špatný, F3P-AP, F3P-AM, AirRace
8. Miroslav Liška, RCEA, AirRace
9. Matej Hrica, F3P-AP, AirRace
10. Adam Hrbáček, F3P-AA, F3P-AM, AirRace
11. Vojtěch Kubiš, F3P-AA, AirRace
12. Dominik Obrlík, F3P-AA
13. Andrej Galovic, F3P-AA, AirRace
14. Igor Ňaňo, F3P-AA
15. Ľubomír Pavlík, F3P-AA, AirRace
16. Jaroslav Beragg, RCEA, AirRace
17. Jozef Dorozlo, RCEA, AirRace
18. Marek Lalík, F3P-AA, AirRace
19. Michal Centovy, F3P-AP, F3P-AM, AirRace
20. Stanislav Dedič, F3P-AA
21. Lukáš Židáček, F3P-AA, F3P-AM, AirRace
22. Jakub Nečesánek, F3P-AP, F3P-AM, AirRace
23. Ľubomír Hornáček, RCEA, AirRace
24. Josef Rolinek, F3P-AP, AirRace


Naposledy upravil keky dne pon 29.01.2018 11:14, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 31.01.2018 8:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.2.2014
Příspěvky: 19
Bydliště: Bratislava, SK
Ahoj,

upresnenie programu SLOVAKINDOOR 2018
piatok 2.2 od 18:00 volny trening
sobota 3.2 od 7:30, riadeny trening, 1 pilot, 1 let, 4 min , prosim o dodrzanie casoveho intervalu

Organizacne pokyny.
Lietat sa bude opacne ako v minulych rokoch, postavenie pilota celom k tribune. Tak ako sa lietali prve rocniky SlovakIndoor.

i.s.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 7:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
Pánové přeji vám ať se daří :)

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2018 4:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.2.2014
Příspěvky: 19
Bydliště: Bratislava, SK
ahoj,
vysledky
i.s.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2018 10:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.2.2014
Příspěvky: 19
Bydliště: Bratislava, SK
U sutaziaceho s.c. 1 Dominik Obrtlik, pri spracovani vysledkov za III.kolo kategorie F3P-AA , neboli zaratene body od jedneho bodovaca.

Po oprave, sa meni poradie v sutazi
SlovakIndoor 2018, kat F3P-AA
1. Adam Hrbáček
2. Dominik Obrtlík
3. Marek Lalík

Majstrovstva SR , kat F3P-AA
1. Dominik Obrtlík
2. Marek Lalík
3. Stanislav Dedič

Za vzniknuty problem, sa sutaziacim Domikovi Obrtlikovi a Marekovi Lalikovi ospravedlnujem.
i.s.


Přílohy:
slovakindoor2018.pdf [194.36 KiB]
148 krát
slovakindoor2018-b.pdf [414.14 KiB]
118 krát
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.02.2018 16:23 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 99
Tentokrát tu veľa príspevov po súťaži nepribudlo. (Na rozdiel od iných médií - "fasabúk")
A tak tu aspoň ja poďakujem organizátorom za posledné majstrovstvá Slovenska v tejto peknej kategórii. Na Slovensu sa zvykne používať výraz "ostatné" ale mne sa viac páči "posledné."
A prečo posledné?
Pretože ďalšie už nebudú. Iba ak ich bude organizovať niekto iný a niekde inde.
Vložiť do organizácie veľa času a aj vlastných peňazí, po skončení ostať v strate a ešte sa dočkať ohovárania "poza chrbát" keď bolo dosť možností svoje výhrady povedať aj priamo...
Tak preto!

A pre tých čo tam neboli- že vraj kvôli bodovaniu.
Na vysvetlenie- bodovači boli starí skusení piloti F3A a ešte nevien čoho iného, a ani bodovanie nerobili prvý krát.
Každý bodovač je len človek- nieje stroj a má svoj uhol pohladu. Tak to proste je a tak to je aj v Čechách bez výnimky! Áno stala sa chyba, ale pri zadávaní bodov do počítača. Občas sa niečo podarí aj na iných súťažiach.
Len tak na príklad ako si špičkový pilot škrkne krídelkom o zem. Videli to všetci čo sa pozerali, len bodovači nie!
Takto by som mohol pokračovať, možno napísať aj celý román, tak to skrátim. V roku 1972 som bol juiorským majstrom F2B Československa. Po vzniku samostatnej SR som viac ako 10 rokov lietal súťažne akrobaciu a zúčastnil sa viacerých majstrovstiev sveta a EU. Veľa krát sme po ceste domov prisahali že končíme s modelárstvom alebo aspoň s súťažným lietaním. Napriek tomu som sa v sobotu zase postavil na štart. Akrobacia je taká, spokojný je len víťaz, ostatný budú vždy intrigovať ako to malo byť ináč. Lietam už 50 rokov a snáď ešte chvilu budem. A pre tých ktorým sa to nepáčilo- bodovač za daný obrat dáva body ktoré sa násobia koeficientom obtiažnosti a celový výsledok nemusí zodpovedať vážmu umeleckému dojmu z daného letu alebo tradičnému poradiu na ktoré ste zvyknutý. (Ešte horšie keď to ovplivnuje bodovača.) Ja osobne sa domnievam že práve u nás toto nehrozilo teraz ani v predchádzajucich ročníkoch. :wink:

Takže Ivan ešte raz DÍK.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2018 3:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.12.2011
Příspěvky: 9
Je pravda ze je tu akosi podozrivo ticho,myslim si,ze sutaz Bola dobre zorganizovana gulas bol vyborny rovnako ako atmosfera.
Tiez by som sa chcel Ivanovi aj ludom ktori sa podielali na organizacii podakovat a napriek tomu ze tu ohlasov takmer nieje ,som si isty,ze mnoho ludi podakovalo Ivanovi osobne pri luceni tak ako ja.
Dufam ze reci o poslednom rocniku sa nezakladaju na pravde...Bola by to skoda.

Marek tam behal s fotoaparatom...nejake foto??

Letu zdar !

Lubo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 10.02.2018 19:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Ahoj Zdeno,

Chtěl jsem Ivanovi napsat nějaký rozsáhleší feedback do mailu,až bude víc času. Tak ti teď místo toho píšu v rychlosti z vlaku. Aby se neřeklo, že mlčíme, nebo nedej bože pomlouváme organizátory(!) za zády. Pokud vím, nic takového se neděje. Jediný výtky jsou na adresu bodovačů. A bez ohledu na jejich zkušenosti: Já toho za 14 let soutěžního halovýho lítání viděl taky dost. A myslím si, že tomu docela rozumím. Během soutěže jsem ještě konzultoval s Petrem Uhligem některý nejasnosti, kteří ti velmi zkušení bodovači měli. Snažil jsem se pomoct.

Nicméně, pokud první slova co slyšíš od bodovače jsou ve smylu "pokud nebudeš stát (přesně) na značce a tvůj pomocník (přesně) za tebou, dám ti za část obratu kterou nevidím nulu" nezačíná pro soutěžícího závod na dobrý notě. Taky jsem ho hned sjel zpět, že pokud něco nevidí, má napsat n/a nebo neviděl, ne dávat nulu. Na to mu pravidla nedávají nárok.

Co se dělo později byla ještě větší komedie, když (někteří) bodovači naprosto ignorovali poloměry přemetových částí v Mku, mezery před a po výkrutech atp. Koukali jsme jim (některým) s kolegy přes rameno, a občas to byl totální výsměch. Vůbec neřeším celkový pořadí, ale za obrat, ve kterým napočítám 3 větší chyby dát devítku? To se pak člověk nemůže divit, že třeba Michal Centový vyhrál třetí kolo. Michal lítá sakra dobře, ale to třetí kolo se mu podle mého názoru nepovedlo, a Kubovi jo.

Nebo jak jeden z bodovačů sypal v aeromuzikálu samé desítky. Viděl to někdy vůbec? Jak může na takovéhle soutěži dávat takhle vysoký body? Za ty sestavy, který lítáme? Promiň, ale bodování stálo za starou berlu. Je možný, že to kazil třeba převážně jen jeden bodovač, nerad bych to co jsem viděl nějak generalizoval, a po pravdě je mi velmi líto, jestli někdo bodoval velmi dobře, a někdo jiný ho svým "výkonem" v očích pilotů poškodil. Ale tak to piloti prostě vidí. My lítat nepřestaneme, ani soutěžit, a já jsem i byl proti názorům typu že na Slovensko už nepojedeme. Je to velká škoda že s tím končíte, moc mě to mrzí.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.02.2018 14:35 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 99
[quote="HonzaS"]
Nicméně, pokud první slova co slyšíš od bodovače jsou ve smylu "pokud nebudeš stát (přesně) na značce a tvůj pomocník (přesně) za tebou, dám ti za část obratu kterou nevidím nulu" nezačíná pro soutěžícího závod na dobrý notě. Taky jsem ho hned sjel zpět, že pokud něco nevidí, má napsat n/a nebo neviděl, ne dávat nulu. Na to mu pravidla nedávají nárok.

Ahoj Honzo, pokial si to dobre pamätám tak na začiatku súťaže sa to spomínalo že pomocník má stáť za pilotom.
Ak ti to ten bodovač hovoril, tak asi preto že ťa nechcel poškodiť, ale chcel vidieť čo má bodovať. Keď si sa tak dobre pozeral, mohol si si všimnúť že keď som ja robil nápovedu M.L. stál som nalepený na jeho chrbte aj keď to bola "len" RCEA. Nerobí sa to tak aj napr. na majstrovstvách sveta? Tak čo, nebola to úmyselná provokácia?

Tvoja veta " Taky jsem ho hned sjel " hovorí sama za seba. Ty, skúsený pilot nevieš že také niečo sa nerobí, minimálne z taktických dôvodov? :lol: Povedať svoj názor sa dá aj slušne.

Rozoberať kto čo dal za aký obrat komu vobec nemienim, to by sme museli mať aspoň na videu. Osobne mám radšej bodovačov ktorí bodujú podla toho čo vidia a nie podla toho ako sa kto volá! To podstatné som napísal v prvom príspevku. Čo ja vidím ako problém sú výrazy ako " Absolutne nezvládnutá práce bodovačú."
Ak by existoval dokonalý bodovač, nemuseli by byť traja, (alebo aj viacerí.)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz