Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 91  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 19:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Úžasná cena za Flair 4.5! Ale smysl asi nemá pro pilota hybrida bažícího po ještě výkonnějším typu, spíš pro někoho kdo chce teprve začít nebo kdo má třeba Free či podobný singleskin a chtěl by i větší vrchlík. Nebo pro někoho kdo má vrchlíků více. Za tyhle prachy menší než Free (!) bych se to fakt nebál doporučit ani začátečníkovi, lítá se s tím krásně, stejně jako s Flair 2.4, jen je to větší a chce to tím pádem i větší krosnu a krmit to většíma baterkama. Pro začátek určitě i lítat na větším prostoru bez překážek. Pro někoho to bude skvělej dárek k vánocům. Nemít ho, tak se taky podaruju. :lol:


Přílohy:
DSC06795.JPG
DSC06795.JPG
[ 21.37 KiB | Zobrazeno 1420 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 19:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
martin z píše:
Úžasná cena za Flair 4.5! Ale smysl asi nemá pro pilota hybrida bažícího po ještě výkonnějším typu, spíš pro někoho kdo chce teprve začít nebo kdo má třeba Free či podobný singleskin a chtěl by i větší vrchlík. Nebo pro někoho kdo má vrchlíků více. Za tyhle prachy menší než Free (!) bych se to fakt nebál doporučit ani začátečníkovi, lítá se s tím krásně, stejně jako s Flair 2.4, jen je to větší a chce to tím pádem i větší krosnu a krmit to většíma baterkama. Pro začátek určitě i lítat na větším prostoru bez překážek. Pro někoho to bude skvělej dárek k vánocům. Nemít ho, tak se taky podaruju. :lol:


Hnedka bych ho bral, ale co když to ta krosna pod 2.4 neutáhne. Kompletně přezbrojovat se mi nechce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 21:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Třeba by stačilo trochu vytunit Robina co máš. Mrkni co má na začátku videa v popisu za krosnu.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 23:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Ještě bych si dovolil napsal osobní názor, že nic neprospívá rozšíření RC paraglidingu v našich končinách tolik jako slevy vrchlíků v různých e-shopech, vzpomeňte na založení hlavního vlákna kolegou Terazkym a jeho nasměrování nás ostatních na slevy u Lindingera před dvěma lety, bylo to někdy v říjnu, listopadu 2015. Pak ten prvotní impuls ve mě asi 2-3 týdny zrál, až jsem si ten Flair 2.4 objednal. Tenkrát jsem si to sám sobě horko těžko odůvodňoval, ale z investic do tohodle odvětví modelařiny už dávno výčitky nemám, ten relax lítat si lážo plážo v podvečer na louce je k nezaplacení! Pak to sbalím a odnesu v batohu nebo v ruce, no řekněte, s kterým jiným érem tohle jde? To jen opakuju to, co vyzdvihoval Terazky už tenkrát.

Odhaduju, že vlákno o RC paraglidingu čte mnohem víc potencionálních a zatím váhajících zájemců než je aktivních pilotů, když jsem tady měl nedávno inzerát na prodej vrchlíku Flair 2.4 s krosnou, tak za týden se na něj podívalo přes 500 návštěvníků! Takže pokud váháte a nechcete moc investovat, tak zlevněný Flair 4.5 je jedna z těch šancí. Krosna se dá spáchat v nějaké zjednodušené cvičné variantě přes zimu a pokud jste z vysočiny nebo i odjinud, ale prostě ochotní za mnou přijet na jaře/létě do Pelhřimova, tak nabízím pomocnou radu či ruku a asistenci při rozlítání modelu, příp. možnost vyzkoušet si lítání s mojí krosnou. Toho, že tenhle vrchlík není prcek, ale je čtyřmetrový bych se fakt nebál, každý modelář přece ví, že větší model je ve výšce líp vidět a i líp lítá! :) (navíc když je v letu prohnutý do oblouku, tak je co se týče rozpětí jen cca třiapůlmetrový, takže přece jen prcek :lol: )


Přílohy:
f4.5 2.jpg
f4.5 2.jpg
[ 50.2 KiB | Zobrazeno 1369 krát ]

f4.5 3.jpg
f4.5 3.jpg
[ 45.36 KiB | Zobrazeno 1369 krát ]

F4.5 průlet.jpg
F4.5 průlet.jpg
[ 63.77 KiB | Zobrazeno 1369 krát ]

F4.5 - přistání na nohy.jpg
F4.5 - přistání na nohy.jpg
[ 56.64 KiB | Zobrazeno 1369 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 10:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Martine jestli jsi myslel toho pilota hybridu mě tak já o něj nemám zájem, hodil jsem to sem právě pro ostatní zájemce kteří o této akci nemusí vědět, já sám jsem na to přišel náhodou. Co se týká menší krosny EVO, tak můj názor je že pod tento vrchlík už je hodně malá a hlavně lehká. Na videu létá za bezvětří, ale jakmile začne foukat nebude to už moc letové. Já sám jsem EVO postroj naložil nejvíc na necelé 4kg a už to bylo na hraně z výkonem motoru a to mám ještě více wattů než setup ve videu. Navíc vrchlík Flair 4,5 má určitě větší odpor než Nyos který jsem takto naložený zkoušel v silném větru. Pokud někdy pořídím nějaký větší vrchlík tak počítám s postrojem EVO ale určitě zvětším ochranný rám vrtule aby tam vlezly 2x12" vrtule. Baterie počítám ty samé co mám akorát dám dva packy do série takže vznikne Lion 6S3P s celkovou kapacitou 7800mAh což se mě do postroje v pohodě vleze.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 17:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Jo, přesně tak jsem to myslel, pro Tebe Flair 4.5 nemá smysl, na lítání ve větru Flair opravdu není, to už pak není radost ale trápení. Proto jsem si od začátku zvyknul chodit lítat až pozdě odpoledne či v podvečer za klidu, přes den lítám s jinýma érama. Je moc fajn, že jsi sem to info o slevách dal, vůbec jsem o nich nevěděl. Dlouho jsem se na jejich stránky nedíval, vůbec mě nenapadlo, že by si takhle drasticky mohli odtrhnout od úst, to musejí těhle vrchlíků mít plný sklad. Za plnou cenu je to samozřejmě dneska v době hybridů už skoro neprodejný, ale takhle krutě za polovic je to prostě super nabídka, už jen to porovnání s cenou malého Free.

Vytunit stávající malou krosnu aby lítala pod velkým vrchlíkem je rozumný kompromis jak nemuset hned pořizovat krosnu novou. Všiml jsem si, že takhle postupovalo víc lidí co přešli na větší vrchlík, napřed vylepšili výkon krosny stávající a pak časem stejně postavili nebo koupili krosnu velkou. Předpokládám teda, že kdo si ten vrchlík pořídí a krosnu mít nebude, že si rovnou postaví nějakou tu jednoduchou konstrukci velkou nebo větší, na pohon 6článkem nebo do série 2x 3článkem (3články má doma každý kdo provozuje rekreační modely).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 20:26 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2016
Příspěvky: 44
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 0
Tyto diskuse nečtou jen ti, kteří se lítáním s rádiem řízenými padáky věnují aktivně.
Následující řádky jsou tedy určené hlavně těm, kteří se stále ještě rozmýšlejí.

U padáků v modelářském provedení jsou na trhu tři typy vrchlíků. Pro jednoduchost uvádím názvy, které se vžily.

U typu skin tvoří nosnou plochu pouze horní potah.

U typu hybrid je nosná plocha ušitá ze dvou vrstev, přičemž dolní vrstva je pouze částečná.

Vrchlíky v klasickém provedení jsou natolik známé, že je pro tentokrát pomíjím.

Každý s těchto vrchlíků má jiné letové vlastnosti. Podle toho se také budeme rozhodovat, jaký typ vrchlíku si pořídíme.

Skin.
Vhodný pro létání v klidu, nebo jen za slabého větru. V silnějším větru nestabilní a špatně ovladatelný. Výhodou jsou snadné a bezpečné starty a také to, že u tohoto typu dochází ke kolapsu vrchlíku jen výjimečně.

Hybrid.
Kombinuje vlastnosti skinu a klasického vrchlíku. Vhodný i do silnějšího větru. Stabilita dobrá, stejně tak ovladatelnost.

Klasický vrchlík.
Letové vlastnosti jsou odlišné podle toho, pro jaké létání byl ten který vrchlík konstruován. Rozsah využití je proti předcházejícím typům vrchlíků mnohem větší. Lze s nimi létat jak v termice, tak na svahu.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Takovéto lítání uspokojí, ale nenadchne.


A tohle už je opačný extrém.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Se stejným typem padáku létám už tři sezóny a mohu tak potvrdit, že v pohodě zvládne vítr, ve kterém by ostatní padáky vůbec neodstartovaly.

Pokud bych mohl radit, tak pro začátečníka je nejvhodnější vrchlík typu skin. V žádném případě to ale nebude Flair 4.5. A to i přesto, že tento vrchlík je teď k mání za velice rozumný peníz.

Podle mých zkušeností je pro začátečníka vhodný typ Rc FREE, případně Flair 2.4. Samozřejmě existují také vrchlíky od dalších výrobců. Každopádně bych u vrchlíků v provedení skin volil jako maximální velikost 2.4 plošného metru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 21:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Já za sebe mohu začátečníkům kteří už umí létat s klasickými rc letadly doporučit i toho hybrida. Sám jsem na začátku nevěděl jaký padák pořídit jako první. Úvaha byla i ten singl skin, ale jsem rád že jsem pořídil rovnou toho hybrida, určitě jsem tím ušetřil peníze právě za ten singl skin který bych brzo měnil. Nedovedu si představit že je ještě hodnější padák, možná akorát ten start bude trochu náročnější, ale za letu si nechá líbit hodně. V podstatě mě klapl jenom dvakrát a to bylo při zkoušení akrobatických manévrů je pravda že to nerozchodil ani jednou a šel až na zem. Jednou byl úplně zamotaný a podruhé chyběla výška. Při létání za překážkami v turbulentním víru sem tam zašustí a zatřepotá ucho. Padák už jsem půjčil i bráchovy z otcem, hned první let ho krásně vodily při zemi a i ostřejší zatáčky zvládly. Na rc paragliding jsem je ještě zatím nepřemluvil.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 22:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Samozřejmě si dovoluji polemizovat, Flair 4.5 lítá stejně pohodově jako Flair 2.4, jen je větší a chce to pro začátek lítat s ním na větším prostoru. Posuzuju z vlastní zkušenosti z provozu obou, naopak nemám vůbec žádnou letovou zkušenost s jiným vrchlíkem.

Nerozumím tomu proč zvolit u single skinu (terminologii "skin" jsem přiznám se teď četl poprvé) max. plochu 2,4m2. Má to nějakou souvislost s Flair 2.4?

Fakt bych netrval nutně na tom začínat na malém vrchlíku. Jenže já celou dobu asi mylně automaticky předpokládám, že se do lítání RC paraglidingu pustí jenom ten kdo je běžný pilot RC modelů letadel. Ani ve snu by mě nenapadlo to doporučovat někomu kdo lítat vůbec neumí! Nelítačům samozřejmě nic za sebe nedoporučuju, to bych si nedovolil! Celou dobu předpokládám, že jsme na modelářském fóru a čtou to lidi co lítají s modely. Těm, kdo s modely běžně lítají, Flair 4.5 za tyhle poloviční peníze sám za sebe doporučuju i do začátku.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 23:19 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2016
Příspěvky: 44
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 0
Tak pozor! Já nikomu nic nevnucuju!
Pouze jsem si dovolil zveřejnit moje vlastní zkušenosti a na základě toho doporučit začátečníkům jako první padák typ single skin.

K tomu názvosloví jen malá poznámka.
Kdo chce používat anglismy, ať je používá. Tady bych ale potřeboval vědět, jak se anglicky označuje klasický dvoupotahový vrchlík.

Abych to uvedl na pravou míru.

Pro začátečníka bude samozřejmě rozhodující cena. Když už se rozhodne investovat několik tisíc korun, tak by si měl předem rozmyslet, jestli ty peníze nevydá za něco, co mu nakonec nebude vyhovovat. Musí ale také mít jistotu, že ten padák zvládne ukočírovat.

Všechno je otázka priorit. Ty jsou samozřejmě u každého z nás jiné.

Já sám u všeho rozeznávám dvě veličiny. Cenu a hodnotu. Přičemž samotná cena pro mne naštěstí není rozhodující.
Jednoduše řečeno. Buď na to nemám a tak si to nekoupím, nebo na to mám a pak není co řešit. Musím ale předem vědět, že mi to, co si za moje peníze pořídím, bude také dobře sloužit.

Většímu rozšíření této u nás nové modelářské kategorie nebrání jen ta vyšší pořizovací cena. Když jsou ti mladí (tady většinou jejich rodiče) schopni utratit stejnou, nebo ještě vyšší částku za nejnovější SmartPhone, nebyl by pro ně problém investovat do rádiem řízeného padáku.

Jenomže on to problém je.
Smartfoun funguje i doma v teple. S padákem se dá lítat jenom venku. Hlavní a podstatný rozdíl ale spočívá v tom, že řízení padáku na rozdíl od ťukání do displeje už vyžaduje jisté znalosti a dovednosti.

viewtopic.php?f=16&t=82361

Do této akce jsem se přihlásil z pouhé zvědavosti.
Po přečtení celého vlákna jsem si tam taky něco přičinil. Můj příspěvek byl ale posouzen jako nevhodný a tak se tam nakonec neobjevil.

Troufnu si předpovědět, že tahle akce skončí fiaskem. Tou hlavní příčinou bude nechuť těch mladých přiložit ruku k dílu. Pořizovací cena předem vybraného modelu je až na druhém místě.

Možná mi vytknete, že tohle sem nepatří. Omyl! Ono jak známo vše souvisí se vším. A stavět dům bez toho, že bychom předem vybudovali základy, nelze. Přesto se o to někteří inovátoři stále pokouší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 23:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Začátečník který nikdy nic neřídil tak jednoznačně singl skin, přece jenom létají hodně pomalu a je tam dost času. Na druhou stranu podle mě začít létat s padákem za ideálních podmínek je jednodušší než z modelem letadla. Padák je prostě stabilnější díky nízko položenému těžišti vůči křídlu a pokud jej přestanu řídit tak se postupně srovná sám. Co je však víc potřeba, tak mít cit pro plynovou páku, ale to se dá eliminovat nižším výkonem motoru.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 23:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Ještě k těm anglickým názvům, tak u dvouplášťového vrchlíku se používá označení double skin (dvojitá kůže). Proto i u jednoplášťových vrchlíků se používá singl skin a opravdu jsem se také nesetkal s označením jenom skin, ale samozřejmě jsem pochopil co jsi tím myslel.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 17.12.2017 10:54 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2016
Příspěvky: 44
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 0
Martine, zdravím a děkuju za doplnění.

On je tady ještě jeden problém.

Když jsem se před rokem domlouval s panem Jiřím Rumíškem ohledně zveřejnění těch mých článků o RC paraglidingu, tak jsem si vymínil, že na konci bude také moje kontaktní mailová adresa.
Nenapadlo mě, jak moc si tím zavařím.

Reakce přišly vzápětí a nebyly vůbec příznivé.

Nejčastější byla výtka, že v těch článcích není nic nového. Těmto pisatelům jsem se snažil vysvětlit, že jsem to nepsal pro mistry světa
Další výtka mě už zamrzela.
Prý jsem jen obyčejný plagiátor, protože podklady pro ty články jsem různě posháněl po netu a teď to prezentuju jako moji vlastní zkušenost.
Obviňování z toho, že jsem jen obyčejný vejtaha, který se chlubí tím, že na to má, jsem přešel mávnutím ruky.

Největší brzdou, která brání rozšíření této nové modelářské kategorie, nejsou peníze.

Už jsem to zmínil v mém předchozím příspěvku, takže to teď pouze zopakuju. Tou největší brzdou je nechuť vytvořit cokoliv vlastníma rukama.
Kde jsou ty časy, když ještě modelářský kroužek fungoval na každé škole a zvláště pak na každém učilišti! Dnes už se prakticky nikdo nezdržuje lepením modelu. Proč taky, když si ten model může koupit hotový, že.
Dnes také začínající modelář nemusí vědět nic nejen o technice, ale také o aerodynamice a vůbec o všem, co s létáním jako takovým souvisí.

Velkou brzdou je také nedostatek volného času, zejména u střední generace.

Já sám mám velkou výhodu v tom, že jsem původním povoláním strojař. Proto jsem si kromě různých modelů mohl postavit také čtyři rogala (z toho dvě motorová) a spolu s kamarádem jednoho ultralajta. S tím vším jsem samozřejmě také létal.

Dnes si tak s drzostí mně vlastní mohu dovolit předávat tyhle moje osobní zkušenosti dál. A jen doufám, že to někomu pomůže.

Příloha:
1982.jpg
1982.jpg
[ 102.1 KiB | Zobrazeno 1225 krát ]


Příloha:
1982.1.jpg
1982.1.jpg
[ 149.4 KiB | Zobrazeno 1225 krát ]


Příloha:
1982.2.jpg
1982.2.jpg
[ 70.84 KiB | Zobrazeno 1225 krát ]


Příloha:
1983.jpg
1983.jpg
[ 17.28 KiB | Zobrazeno 1225 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 17.12.2017 14:20 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2016
Příspěvky: 44
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 0
Tady jsem už o nějaký ten pátek starší.

Příloha:
fotky-moje rogalo 011.jpg
fotky-moje rogalo 011.jpg
[ 90.44 KiB | Zobrazeno 1197 krát ]

Příloha:
fotky-moje rogalo 012.jpg
fotky-moje rogalo 012.jpg
[ 77.23 KiB | Zobrazeno 1197 krát ]

Příloha:
fotky-moje rogalo 018.jpg
fotky-moje rogalo 018.jpg
[ 53.93 KiB | Zobrazeno 1197 krát ]

Příloha:
fotky-moje rogalo 019.jpg
fotky-moje rogalo 019.jpg
[ 50.2 KiB | Zobrazeno 1197 krát ]



Vzpomínky na doby, kdy jsem se coural luftem nad tou naší nádhernou Vysočinou, mi vezme až doktor Alzheimer.

Že to nesouvisí s lítáním s rádiem řízenými padáky? Samozřejmě že to souvisí. Bez zkušeností, které jsem získal jako aktivní pilot, bych dnes s těmi rádiem řízenými padáky nebyl tam, kde jsem.
Měl jsem zkrátka na čem stavět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 21.12.2017 8:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Ahojte priatelia RC paraglidingu, som rad ked vidim ako sa rozrasta nasa kategoria modelarstva. Rovnako i ja doporucujem vrchlik typu single skin ako prvy pre zaciatocnika. V pohode i ten vacsi Flair teraz aktualne v akcii.

Skutocne ziadny iny model s podobnym rozpatim sa Vam do igelitky nevojde.. :wink: :wink:

O tom aka to je krasna kategoria modelarstva nehovoriac....

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 91  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz