Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 13:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
TomasC píše:
Souhlasím, kdo chce, ať si vybaví model zcela libovolně. Ale pak zde těžko může očekávat rychlou podporu a pomoc. Já osobně si vysílač i4 nekoupím. i6 ale mám, protože ta přidaná hodnota mě za to stojí. A pak jsem schopen s takovou vysílačkou pomoci.


Ale no tak Tome - tohle je hodně demagogický příklad :-( Vždyť je to přesně opačně - na i4 není naprosto o čem přemýšlet a každý znalejší ji pro OneStep zvládne na první kouknutí, což zas tak moc neplatí u i6... Já ji mám na blbinky taky a mohu například takřka s jistotou odhadnout, že přepnutí modelu bez přečtení manuálu nedá intuitivně skoro nikdo - že je nutno jako Enter použít Cancel jen s dlouhým držením fakt napadne málokoho :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 13:32 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
tomashr píše:
bez přečtení manuálu nedá intuitivně skoro nikdo - že je nutno jako Enter použít Cancel jen s dlouhým držením fakt napadne málokoho :lol:


No chvilku jsem to zkoušel a přišel na to. Nicméně uznávám, že tohle je na i6 pitomě udělané. Proti tomu výhody expo, D/R, atd... jednoznačně převažují. Tyhle jednoduchá a pouze jednomodelové vysílačky neberu jako modelářské.

A pokud se do Akce1000 FAQ napíše, že "Enter na i6 je dlouhý stisk Cancel", je problém hodně vyřešen. Pokud bude každá vysílačka jiná, je to problém.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 13:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Gratuluji, v inteligenci jsi nade mnou vyhrál... Já na to fakt nepřišel a musel jsem potupně přečíst návod :roll: :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 13:40 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
To není o inteligenci, ale o absenci mobilu při nastavování. Jinak bych to dávno vzdal a hledal návod. A jsem si jist, že jsi to měl rychleji.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 13:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Faktem je, že dnešní mládež má se čtením problém. Ne, že by číst neuměla, ale nechce. To vidím na kroužku, když si mají načíst co a jak udělat. Ale, jak píše TomasC, určitě bude jednodušší odpovídat na mnoho otázek k jedné vysílačce, než hledat jednu odpověď pro mnoho vysílaček. Set je nabízen v několika úrovních vybavenosti a kdo chce, ať si ho samozřejmě vybaví vlastními věcmi, podle svého vkusu a možností.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 14:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Pohledem postaršího pána tady vidím hodně bubáků a strašáků.Připadá mi že začátečník po 1měsíčním trénování s tímto modelem okamžitě přesedlá na nějakou super poletuchu kde mu 4 kanály a mix nebude stačit,dle mě je to nesmysl,je tam určitě nějaký další postup na vyší level kde stále 4kanál stačí.A pochybnosti o kvalitě značky vybavení???Zatím jsem četl více problémů se značkovým vybavením.Rozhodl jsem se že oslovím pár menších LMK kde nemají sponzory a děti jsou z ne dobře situovaných rodin a zkusím jim nabídnout sestavu STEPA +výbava o které jsem psal někde vepředu -cca 2000-2200Kč a to max. Komplet set který Vy nabízíte s lepším vybavením ovšem za dvojnásobnou cenu bych celý zasponzoroval sám.Pokud dostanu jedinou negaci na tuto OBYČEJNOU nabídku tak se všem veřejně omluvím za neznalost problematiky s budoucími piloty


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 15:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Nikdo neříká, že to s levnou výbavou nebude fungovat. Samozřejmě by se dala dát levnější serva, dají se sehnat tak za 1/3. Moje konkrétní zkušenost s jedněmi levnými 4g serva je ta, že jsem je dost rychle vyměnil za jiná, značková v dvojnásobné hodnotě, protože ta levná nebyla sto udržet nulu. Musel jsem to furt držet. Ta dražší to dokázala bez problémů. Určitě to bude zajímavé srovnání. Je však otázkou, zda je neznalý začátečník, který ještě vůbec nic neměl v ruce, schopen poznat nějaké nepravosti. S kluky na kroužku stavíme malý motoráček a plánuju do toho levná serva SG 9 od Pecky za cca 70,-Kč. Jsou v téhle velikosti dražší a určitě lepší. Doufám, že budou řádně fungovat a nepokazí se v nich něco.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 16:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Trochu bych oponoval,zatím tady byla jen kritika na levné součástky .Nevím jakou máte frekvenci létání ale já takřka každý den pokud počasí dovolí a i když na zdejší rady jsem zakoupil i6 tak nejraději chodím blbmout s nejobyč. HK4A a pokud potřebuji mix tak s C.V3 a všechna era mám osazeny nejobyč.Čínou a závada jen na 1 servu a to když jsem chtěl shodit model ze stromu pomocím výškovky takže moje blbost a to se éro i koupalo.Nevím Dafe zdali máš v kroužku pojem o tom z jakých vrstev děti pocházejí ale to že jsi v PHA tak tam jsou rodiče movitější tak to asi neřešíš.Jednoduché zamyšlení .bohatý synek si řekne a táta koupí cokoliv,chudší si může říkat o co chce a bude s toho házedlo za 300 Kč.Ze své zkušenosti s dětmi vím moc dobře o čem mluvím takže spoluautoři projektu a otcové dětí zamyslete se koho chcete učit létat a hlavně netvrďte že něco nejde ,na dotaz třeba jeden Plzeňák naseká takový éro za dvěstěpáďo a ještě mu zbude na 2 piva toť vše


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 19:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Jak kteří rodiče. Nikdy jsem nezkoumal majetkové poměry rodičů kluků, ani to dělat nehodlám. Mám tam např. tři (kosí) bratry a viděl jsem je vždy jen a pouze s maminkou. Ty dva starší to baví (jeden je šikovnější, druhý má pravou ruku jen jednu) a ten nejmenší prostě nemůže zůstat pozadu (toho jsem ke stavbě RC modelu zatím nepustil, staví nějaká házedla), tak tam chodí také. Už jen trojitý roční poplatek za kroužek musí být pro rodinu palba. Když jsem řekl, že každý bude mít lupenkovou pilku s vyřezávacím prkénkem a svěrkou (cca 170,-Kč v Globusu, jinde víc), tak se jejich mamka ptala, zda to musí mít opravdu každý. Oni to budou mít jednou (ostatní to přeci mají také jen jednou, ale další sourozenci tam už nejsou) a vzájemně si to půjčovat. To samé s vysílačkou, budou mít jednu, nabíječku také jednu a zbytek holt bude muset být tak nějak dvakrát. Vybírám, obecně pro všechny, spíše low end, protože z provozu kroužku je jen stavba modelu, vnitřnosti jsou na rodičích (souhlasili). Souhlasím i s tebou, že by šly najít na trhu levnější součástky, už jsem psal, že velikostně vhodná serva pro StepOne se dají sehnat tak za 1/3. Ale já jsem třeba na jedno takové levné spadnul, o výměně serv pro nedržení nuly jsem už také psal. Takže samozřejmě chce to zvolit něco rozumného. Tenhle set, pokud jsem to dobře pochopil, je složen se sortimentu výrobce a prodejce v jedné osobě. Vyrobí model, přidá k tomu ze svého sortimentu další věci, proč ne. Vzhledem k tomu, že nabízí i možnost koupit to v různých úrovních sestavení setu, nebude problém si model vybavit vnitřnostmi podle vlastního vkusu a kapsy. V takovém případě už to ovšem chce, aby adeptovi neviditelná ruka (zde nikoliv trhu, ale zkušeného modeláře) vedla jeho ruku při výběru vybavení. Rozumím snaze o tvorbu setu a jeho nabídce formou takové akce. A určitě nebude problém nabídnout trhu jiný set, levnější, s podobnými parametry. Co ty na to?
P.S. Tím nechci nijak hájit autory, cením si snahy a beru i tvoje názory, že by se daly udělat v sestavě určité změny, o tom přeci tahle diskuze je.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: sob 02.12.2017 11:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Stále si Dafe nerozumíme,co píšeš se vším souhlasím,sám mám 3 kluky a vím čím jsme si prošli takže bych ti mohl povídat o problémech vícečetné rodiny a k tomu ještě jsem v tu dobu kdy se u nich projevoval zájem o cokoliv jsem stavěl dům a později šli všichni 3 takřka najednou na VŠ tak pokud máš zájem tak ti ti soukromě popíšu,Ale polopaticky,ten set co je nabízen za cca 4400Kč by s přehledem mohl být v té samé sestavě o 1000Kč levnější a nikdo by netratil, myslím že jsi zkušený na to dost aby sis to spočítal,můj pohled je letadlo zachovat ovšem s cenou nejlacinějšího prodejce +vybavení co jsem již popisoval,vy máte představu prostě naservírovat začátečníkovy takřka maximální kvalitu.Jak jsem psal tak mám i soupravu FSi6 s možností 10ti kanálů,zatím využívám 3,o 4tém uvažuji,6tý je nekonenečně daleko a 10 k letu nepředstavitelné ,takže 4ch s mixem za necelých 900Kč pro začátek + další postup na 2-3 roky dost dobrý(max.dostačující)Tady předkladatelé návrhu se chovají přesně jak jsem popisoval,jsou z vyšší vrstvy ,koupi svojim ratolestem místo běžného mobilu Aiphon a takle si představují že funguje celý národ a nemyslí na ty méně fin.zdatné a z nich je si myslím většina potencionálních modelářů protože proč by se synek podnikatele snažil zdlouhavě v kroužku učit vyrábět když mu otec koupí třeba hotovou Cesnu nebo cokoliv jiného co vybalí z krabice a stejně ho to po 2hodinách už nebaví,co ty na to??Jinak dnes je hezky,mám nové silné baterie tak jdu lítat a testovat dmychadlo, modelařině zdar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: sob 02.12.2017 18:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Rozumíme si, předlož na pult svůj konkurenční set, který bude za polovinu. O tom se tu celou dobu dohadujeme. Oni zvolili "tohle" vybavení a měli k tomu nějaké své důvody. Je tomu přizpůsoben jimi navržený program. Předlož svůj set se "svým" vybavením a přizpůsob tomu program. Na kroužku řeším otázku, že se musím seznámit se všemi vysílačkami, které rodiče koupili. Zatím to je Optic 5 a Cadet. Letos přibudou další nejméně dvě. Zatím nevím jaké. TomasC má pravdu, že ty "jednomodelové" jsou dost na prd. Pokud máš jeden model, pohoda. Pokud jich už máš víc, může nastat problém, všechny modely musíš mít nastavené na páčkách absolutně stejně, nemáš mixy a další vymoženosti. Neříkám, ne všechno je nutné mít. Někdo skončí po prvním modelu, pak levné rádio nebude tolik bolet, jako kdyby měl nějaký hi-end za dardu peněz. Ale trochu bude problém s rozvojem. S tou "šestkou" se dá do budoucna už trochu pracovat, a na to, co umí, není drahá. Ale jak už jsem psal, v nabídce je stejně možnost si to poskládat podle svého. Zájemce si může koupit třeba jen model s motorem a reglem, protože mu z nějakého důvodu vyhovuje jiné vybavení, třeba to levnější rádio. Souhlasím, že třeba zrovna serva v patřičné kvalitě, jdou sehnat levněji.
Možná by mohlo být zajímavé, sehnat na to pro kroužky, a nejen pro ty pod SMČR, ale i ty pod školami a DDMkami, nějakou dotací z ministerstva školství. Také by mohlo být zajímavé udělat levnější verzi setu. Ale chápu organizátory, že pokud chtějí přes web radit, potřebují pokud možno jeden identický set pro všechny. Pak se budou jednoduše zodpovídat otázky, než když bude mít každý adept stejný model, ale všichni odlišné vybavení.
P..S. O cenách a názorech (nejen) rodičů si můžeme hodně dlouho povídat. A že ne všichni si samozřejmě můžou dovolit vše, na co se podívají, mi je také jasné. Nejsem na tom špatně, ale také se musím rozmýšlet co si koupím, nebo v jakém pořadí to koupím. Ale podobně na tom bude zřejmě většina z nás.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 03.12.2017 11:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Možná si myslíš že rozumíš ale čteš asi mezi řádky,psal jsem už 2x o možné podobě setu a to podstatně lacinějším ale se zachováním původního modelu STEPA.sám jsi mi zase nahrál informací o poskytovateli setu že se zabývá i obchodem s vybavením takže opět jednoduché počty,asi dost modelářů nakupuje v Číně takže zná tamní ceny všeho,i já je znám protože tam nakupuji takže to jsou ty jednoduché počty a cenu výroby modelu jsem také zčásti deklaroval a abych nebyl jen tlachal tak jsem začal zkusmo ten Step na koleně vyrobit,přenést rozměry z obrázku z obrazovky +nákres na desku xps cca 20 min cena celé desky79 Kč a udělám z ní 3 trupy+ deska depronu nebo epp taky 3x křídlo i s výškovkou a kormidlem cena desky 120Kč. Co se týká používání různých typů souprav tak bych předpokládal že zkušený modelář který chce učit mládež zná základní použití jakéhokoliv setu.Já jsem starý neznalec a analfabet digitalizace a elektroniky a podle rad tady od kluků po netu jsem tu FS i6 taky zprovoznil.A nastavení trimů ??Asi dělám moc primitivní éra protože mi na nastavení stačí zhruba 10vt.Takže u Vás profiků to nemůže být žádný problém a proto neznám terminologii JEDNOMODELOVÉ SOUPRAVY.Čekal bych pádnější argumenty a né dětské výmluvy.Znova ale podotýkám plně podporuji takovou to akci ale s rozumnými podmínkami pro širší publikum.nic jiného v mojich reakcích není třeba hledat.Jinak se hrdě hlásím k získání souseda +2 děti k počátkům modelařiny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 03.12.2017 13:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Postav cenovou kalkulaci tak, aby se to zítra mohlo začít prodávat. To se zase snažím vysvětlit tobě. Nelze počítat 120 korun na model, když v tom máš stroje, přípravu výroby, další zpracování polotovarů a mnoho dalšího. Termín "jednomodelová" vysílačka použil TomasC a já tomu termínu dobře rozumím. Není to terminus technicus, takto lze označit setové vysílačky typu Cadet, ale i tu z HK. Prostě takové, kde nejsou paměti na modely a musíš mít všechny modely seřízeny na jedno nastavení.
Jak zde bylo řečeno, ten set má různé úrovně až po plné vybavení. Takže to levné čínské vybavení si tam může kdokoliv dat. To, že set připravil nějaký prodejce, je celkem pochopitelné. A že ho složil z výrobků, které sám vyrábí a použité vybavení má ve svém sortimentu také, je celkem logické. Ano, mohl by sortiment rozšířit o levnější věci, vhodné do setu. Ale je to jeho rozhodnutí. TomasC sám o pár příspěvků výše píše, že pro takto koncipovaný set, který je primárně určen "divočákům", kteří nejsou v žádném kroužku, klubu, či podobné organizaci a chtějí začít, je připravena další podpora, kterou ale nemůže zaručit při jiném vybavení. To je snad také pochopitelné. Ke změně obsahu setu s levnějšími věcmi by se spíš měl vyjádřit někdo, kdo se na jeho sestavení podílel. Mimochodem v ceně kolem 4tisic prodává Wasserfták několik setů pro začátečníky, daly by se i ty poskládat levněji? Tyhle sety ale nejsou v žádném "programu podpory", jako StepOne.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 03.12.2017 14:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
DAF píše:
Tyhle sety ale nejsou v žádném "programu podpory", jako StepOne.
Pořád mi trochu uniká, v čem reálně spočívá ta podpora. :(

Cílem je asi naprostý začáteční (resp. jeho otec, který má dát 4 400 Kč, i když netuší, jestli to kluka bude vůbec pár měsíců bavit).

Na webu "Akce 1000" najde jen registraci bez odezvy a odkaz na zakoupení sady. Pak ještě odkaz na nefungující kanál Yuotube (první tři videa si může při troše šikovnosti nějak najít sám, ale stavba není dovedená do konce). Odkaz na RCM, kde se odehrává diskuse, ho absolutně nemůže zajímat. Snad jen skupina FB, kde se může případně zeptat, je reálným přínosem. Nebo je něco dalšího, co nevidím :?:

Není "Program podpory" trochu silné slovo? Kolik lidí přesvědčí, že jen tohle je to pravé a stojí za ty peníze?
I k jiným setů jsou build videa a základy záletu a pilotáže.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 03.12.2017 19:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Dafe stále to jsou dětské výmluvy.mám 6 poletuch a není problém 2 soupravy bleskurychle nastavit na kteroukoliv a děti jsou učenlivé takže přestaňte jim všechno stále servírovat na zlatém podnosu SKY 59-Pravě proto že spousty lidí se boji cokoliv napsat nebo jsou absolutně lhostejní tak to k ničemu nepovede a jistá úzká skupina lidí si bude prosazovat svůj byznys za zástěrkou pomoci dětem,už to nemůžu dál vydržet jen tak okolo chodit po špičkách,zatím mi na spočítání ceny setu a zisku z něj stačí 5 prstů jedný ruky a nejsem z těch kteří bezhlavě vše odsouhlasí a už vůbec se nebojím že mě budou vyškrtávat a pokud vyškrtnou tak potvrdí svoji spoluúčast na projektu,sem se dostanu kdy budu chtít,ne nadarmo mám doma 3 ing. tak pánové letu zdar a podporu 1000 dětem obzvlášť ale za max.2000Kč


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz