Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 626 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 42  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 13:06 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 192
Bydliště: Plzen
U serv HD47MG nikde neni napsano KST! Jen je od te firmy bereme a nevedeli jsme, kam jinam je na web vlozit.
Serva: ufiknu patky, zasmrstim a zalepim do sachty. Pri demontazi se smrstovacka rozstrihne, servo snadno vyjme. Pak i ta smrsovacka. Dekuji Ondrovi Rezlerovi za tip. NIKDY NE do papirove pasky! Servo zustane drzet na ni na bocich. Vyzkouseno ... bolelo.
Ze serva i ze sachty necham vycnivat tak 3 cm servokabelu, spajeni nekde uprostred. V XPS se musi vystourat prostor a tech par cm tam naskladat. Servo se snadno opravuje i vymenuje.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.11.2017 16:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Jakou smršťovačku používáš? Zkoušel jsem tento postup u F3K, vyzkoušel jsem několik smršťovaček, ale výsledek se mi nelíbil. Tak jsem použil papírovou pásku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.11.2017 16:44 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
horejsi píše:
Serva: ufiknu patky, zasmrstim a zalepim do sachty.

Smršťovačka platí i při lepení pomocí silikonu? https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=2138


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.11.2017 20:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2010
Příspěvky: 202
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 4
TomasC píše:
Smršťovačka platí i při lepení pomocí silikonu? https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=2138


Pouzivam uz asi deset let silikon na lepeni akvarii. Nic nezasmrstuju a vzdycky to jde dobre vyndat a nikdy se to samovolne neodlepilo. A to ani po rane :-) Pouze odmastim a prilepim. Ale kazdy necht pouziva svou overenou metodu.

_________________
Robert Jícha
Jeti Duplex DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 19:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Pro pořádek fotka mého kusu...
Příloha:
IMG_1323.jpg
IMG_1323.jpg
[ 707.24 KiB | Zobrazeno 2404 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 20:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Pěknej! Jaký máš zbarvení zespodu? Co je nějak krutě dobře vidět? Já dneska prolítl novýho pěkně barevnýho pyloňáka do haly a zjistil jsem, že je vidět úplně stejně blbě jako všechny ostatní :lol:


Přílohy:
IMG_20171029_151340.jpg
IMG_20171029_151340.jpg
[ 79.29 KiB | Zobrazeno 2396 krát ]

IMG_20171104_165048.jpg
IMG_20171104_165048.jpg
[ 92.46 KiB | Zobrazeno 2396 krát ]


_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 20:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
HonzaS píše:
Pěknej! Jaký máš zbarvení zespodu? Co je nějak krutě dobře vidět? Já dneska prolítl novýho pěkně barevnýho pyloňáka do haly a zjistil jsem, že je vidět úplně stejně blbě jako všechny ostatní :lol:


To nahoře je fluo orange Oratrim, dole je asi podobně široký pruh červený "zrcátkový" - to je nějaká dekorační tapeta z Lídlu. Mimochodem skoro tenčí než ten Oratrim, ale hůř drží a má tendenci se loupat, tak asi sloupnu dám Oratrim i dolů.

Honza asi zná, ale tohle může zajímat i méně zkušené - Oratrim je vlastně samolepící Oracover-Orastick, který se ale prodává i rovnou v pruzích té šířky, jak je vidět na mé fotce. Je toho více, bohužel skladem toho bývá méně, třeba u Pecky mají Oratrim jen 9,5cm, pro RCEV/F5J je asi lepší 12cm, ale pořád lepší 9,5cm než nic. Navíc se samozřejmě dá koupit i Orastick v 60cm roli a nařezat podle potřeby.

Ad zbarvení delty - nemám fotku, ale mám Swifta v takřka dokonalém zbarvení: nahoře klasický potisk od výrobce, směrovky na konci jsou stříklé zářivě svítivou oranžovočervenou a dole je na každé půlce poměrně široký černý pruh. Všichni u nás na letišti to docela obdivují že tak čitelné samokřídlo snad ještě neviděli - fakt dobré. Ale jsme trochu offtopic, to je opravdu kombinace odladěná na samokřídlo se směrovkami na konci, u RCEV je to trochu jiné téma.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 21:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Podobně má samokřídlo Jirka Šotola, a i to je (podle mě) blbě vidět... Venku je lepší světlo, v hale se to podle mě všechno ztrácí v tom nepřirozeným osvětlení.

A tu zrcátkovou vidíš dobře jo? Já zkoušel nějaký holografický nálepky a přijdou mi naopak dost stealthový :D dělají odlesky úplně jiným směrem než ke mě!

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 21:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Ta zrcadlová (nebo i metalic fólie) je diskutabilní, někdy super, někdy děs. Na Djangu je to spíš pokus, netvrdím, že to tam nechám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 10:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Ještě mám dotaz k táhlům VOP a SOP. Vlastní táhlo bude drát 0,8mm s L a Z ohybem na koncích.

Jak se složením bovdenu? Bude stačit je tzv. vnitřní bovden, nebo mám použít ještě navíc vnější (obal). Z hlediska tuhosti bovdenu by určitě bylo lepší použít i vnější obal, ale mám strach z hmotnosti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 10:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2010
Příspěvky: 202
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 4
BoBik_CZ píše:
Ještě mám dotaz k táhlům VOP a SOP. Vlastní táhlo bude drát 0,8mm s L a Z ohybem na koncích.

Jak se složením bovdenu? Bude stačit je tzv. vnitřní bovden, nebo mám použít ještě navíc vnější (obal). Z hlediska tuhosti bovdenu by určitě bylo lepší použít i vnější obal, ale mám strach z hmotnosti.


Ahoj,

pokud checes pouzit jen vnitrni cast, je na to trik, ktery to vyresi. Do vnitrni trubicky navlec strunu, dej do trupu a zvenku zafixuj megnety po cele delce trubky. Pak tam kapni ridky vterinak a on ti to prilepi po cele delce. Pevnost je pak ok, zadne prohybani v trubce. V dalsi verzi RCEV jdu rozhodne do nahonu lankem (deneema, rybarsky kevlarovy navazec ...), usetris tim cca 15 - 20g na ocase modelu. Coz uz je znat.

R.

_________________
Robert Jícha
Jeti Duplex DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 11:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2009
Příspěvky: 98
Bydliště: Čtyřkoly
Ocelová struna je opravdu zbytečně těžká, doporučuji použít bowden 2/0,9mm a místo struny tam strčit 0,8mm uhlík zakončený buď přímo plastovou vidličkou přilepenou sekunďákem na straně u VOP,SOP a na straně serva zakončený mosaznou koncovkou se závitem:
https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=2646
pro donastavení vidličky. Váhově se to hodně přibližuje náhonu pomocí nitě.
Dodržení rovinatosti cesty bowdenu pomocí magnetů je nutnost, jinak vzniká hlavně u VOP že se nevrací do stejného neutrálu z "potlačena" i "natežena"

_________________
PRESTIGE 2PK UltraLight (1120-1260), Light (1430-1850), Windy (1540-2100), Demon F3F


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.12.2017 18:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Pánové díky za rady.

To řešení s uhlíkem a mosaznou koncovkou se závitem se mi líbí.

Jen mi vrtá v hlavě, jestli bude uhlík 0,8mm stačit? Fakt to bude OK?

Jinak jen abych to pochopil správně, postup u té varianty s uhlíkem bude takový, že do bovdenu navleču ocelový drát, pomocí magnetů přichytím a přichytím k ocasní trubce řídkým vteřiňákem, jak psal Tim? Pak drát vytáhnu a dám tam uhlík?

Ještě si nějak nedokážu představit to prolití vteřiňákem na celé délce ocasní trubky? Používáte k tomu nějaký aplikátor, kterým dosáhnete i někam doprostřed trubky nebo to zcela prostě necháte na působení gravitační síly? :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.12.2017 18:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2010
Příspěvky: 202
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 4
BoBik_CZ píše:
Pánové díky za rady.

To řešení s uhlíkem a mosaznou koncovkou se závitem se mi líbí.

Jen mi vrtá v hlavě, jestli bude uhlík 0,8mm stačit? Fakt to bude OK?

Jinak jen abych to pochopil správně, postup u té varianty s uhlíkem bude takový, že do bovdenu navleču ocelový drát, pomocí magnetů přichytím a přichytím k ocasní trubce řídkým vteřiňákem, jak psal Tim? Pak drát vytáhnu a dám tam uhlík?

Ještě si nějak nedokážu představit to prolití vteřiňákem na celé délce ocasní trubky? Používáte k tomu nějaký aplikátor, kterým dosáhnete i někam doprostřed trubky nebo to zcela prostě necháte na působení gravitační síly? :wink:


Presne tak, gravitace je pomucka. Proto pisu ridkej. Bacha, at nezatece i jinam! :-) Ten uhlik v trubicce je pevnej dost.

_________________
Robert Jícha
Jeti Duplex DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.12.2017 23:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
A kde se dá sehnat uhlík dlouhý víc než metr? Mám pocit, že metr bude do Djangouše málo (ale jistý si tím nejsem). Ariane řikal, abych si koupil Bowdeny 1,5m.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 626 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 42  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz