Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Trenažér-ano či ne ?
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 16:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
jio píše:
My, co máme rádi, když nás bolí za krkem, létáme i desítky minut a není to dlouhé. :-) :lol:

Když jsem začal zvažovat větroně na vlekání, tak mi kolegové k 60 koupili židli. Prý, aby mě nebolely nohy a za krkem. :lol:

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Trenažér-ano či ne ?
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 17:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
To bolí i když sedíš. Ale je to "příjemné" bolení. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trenažér-ano či ne ?
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 18:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak proč si k tomu nelehneš? S větroněma to jde v pohodě, odzkoušeno. :) Pak Tě budou bolet záda jen když Ti nastydnou od studený země, chce to karimatku.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trenažér-ano či ne ?
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 18:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
jio píše:
My, co máme rádi, když nás bolí za krkem, létáme i desítky minut a není to dlouhé. :-) :lol:

... a většinou jsem sám a tak si vytáhnu stoličku, zapnu malé rádio a relaxuji a kochám se. EPP cca12-15min, větroně 30 a vejš, jak už tu bylo psáno - takže to sedí všade. Jen s akrobatem dávám 10-12min, pak už je člověk upáčkovanej. teda když chce aby to nějak na tý obloze vypadalo ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trenažér-ano či ne ?
PříspěvekNapsal: pon 20.11.2017 11:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
Jardátor píše:
Ten Sky surfer je na začátek určitě vhodný,jak píšeš,chceš si ho koupit.Ale taky píšeš,že už jsi dříve lítal,takže určitě ti nějaké dovednosti zůstaly.V tom případě byxh raději volil většího elektrovětroně od Multiplexu.Jsou to vynikající éra a myslím,že tě bude větroň od MPX bavit podstatně delší dobu.A pokud ti na začátek ještě někdo trošku pomůže ,tak se s Easygliderem,Soliusem,Heronem nebo Funrayem budeš bavit ještě dlouhou dobu.Ale musíš sám nejlépe vědět jaké dovednosti v tobě zůstaly.Přeji úspěšný start do super koníčka... :D

Souhlasím, pokud není autor vlákna úplný začátečník, osvěží si základní zvyky na simulátoru (ideálně s připojenou vlastní vysílačkou), letadlo typu Easyglider poslouží lépe. Pokud má přístup k simulátoru, přijde mi nejlepší zkusit si páčkovat a pak se rozhodnout, jestli si vybrat svou vysílačku (letadlo, baterky, nabíječku atd.) zvlášť, nebo třeba pořídit set i s letadlem. Do jara pak trénovat na PC...
BTW Éra od MPX lze zadarmo vyzkoušet na jejich simulátoru Multiflight (Funray tam tušm není)...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trenažér-ano či ne ?
PříspěvekNapsal: čtv 23.11.2017 9:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.8.2015
Příspěvky: 198
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 5
Bořík píše:
S délkou letu si vůbec nedělej starosti - s vhodným modelem můžeš na jedno nabití letět i dvě hodiny v kuse bez termiky ... je to doba mnohem delší, než by tě to po celou dobu bavilo.
S tím simulátorem je to ošidné - každý člověk to má jinak. Znám modeláře, kteří se na simulátoru naučili výborně létat a stejně tak znám další, kteří i po roce byli tam, co na začátku - nedokázali naučené věci ze simulátoru přetáhnout do reality. Ale rozhodně tím simulátorem nic nezkazíš.
EPP modely také zrovna nemusím, ale pro začátek ti ušetří hodně času a peněz - vydrží o dost víc, jak klasické konstrukční modely z balzy. Ale to, co si postavíš vlastníma rukama a za použití vlastní hlavy ti udělá mnohem větší radost.


2h bez termiky si se začátečnickým letadlem, no asi s žádným rozhodně nenalétáš :-)
Simulátor ROZHODNĚ doporučuji - důležité je natrénovat reakce když letíš proti sobě, ideál je trénovat proti sobě, nebo bokem k sobě - přistání. Pak záleží kde létáš, já jsem z podhůří, takže turbulence a náhlé změny větru při přistání beru již jako zamozřejmost
Asi bych se také přiklonil, aby jsi se sešel s někým, kdu ti nejaké EPP i další letadlo předvede, a odpoví ti na otázky ...
Já začínal se starším EPP, je to o ceně, tak moc se nebojíš, že to rozbiješ, dost to vydrží a dobře se to opravuje.....

_________________
Trutnov, X9D+
EasyPeasy,RELAX II,Vektor XXL,4ptéra 250ka
Šohaj(stavím)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trenažér-ano či ne ?
PříspěvekNapsal: čtv 23.11.2017 10:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Dvě hodiny bez termiky to zase tak velký problém není. Stačil k tomu potpronový dvouplošník s rozpětím 700 mm, váha 210g, stejnosměrný motor s převodovkou, baterky dvoučlánek Kokam 800 mAh. Venku -2°C, skoro bezvětří, zataženo, doba letu 81 minut. S většími baterkami by se ty dvě hodiny daly zalétnout. Letadýlko ale nebylo moc řízené - díky tomu, že mně mrzly prsty, bylo ovládání omezeno na mírnou zatáčku trimem a zhruba každých 10 mimut se let korigoval proti mírnému vánku a pak zase 10 minut volný let s rukama v kapsách.
Při troše optimalizace by se váha dala stáhnout pod 180g a s lepším motorem o trochu stáhnout odběr. Asi nejdůležitějším parametrem byl ten hustý studený vzduch. V létě jsem tak dlouho nelítal, bývalo to běžně o 10-15 minut míň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trenažér-ano či ne ?
PříspěvekNapsal: čtv 23.11.2017 14:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Bořík píše:
.....Letadýlko ale nebylo moc řízené - díky tomu, že mně mrzly prsty, bylo ovládání omezeno na mírnou zatáčku trimem a zhruba každých 10 mimut se let korigoval proti mírnému vánku a pak zase 10 minut volný let s rukama v kapsách....


Tak ti mi nějak uniká smysl tohoto lítání. To tě vyhnali z domu se slovy,,dřív jak za dvě hodiny se nevracej!!!!". :lol: :lol: :lol:

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trenažér-ano či ne ?
PříspěvekNapsal: čtv 23.11.2017 23:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
No prostě jsem podcenil tu zimu - na vysílačce jsem neměl zimní tunel a když už mě kamarád vzal na letiště a když už jsem měl s sebou to letadýlko a když už byly nabité baterky ... bylo by škoda to nechat v kufru auta - a taky hlavně proto, že bylo skoro bazvětří a tak se to dalo vydržet ( teda až na ty prsty ).
Je to něco podobného, jako když jsem jeden letní podvečer ( také skoro bezvětří ) ležel v pohodě na lehátku a lítal se stejným letadýlkem a dopadl jsem velice podobně, jak Mr. Bean na olympiádě v Londýně ... Akorát mě nebudil dirigent, ale kamarád, co si všimnul, že můj pohled směřoval úplně jinam, než lítalo to letadýlko. Ale nakonec v pohodě - dobře to dopadlo.
Samotné letadlo dopadlo po čase nejhůř: po 90 provozních hodinách ho v letu rozsekal vrtulí jiný nadupanější model. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trenažér-ano či ne ?
PříspěvekNapsal: pát 24.11.2017 5:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Hm, asi by mně nebavilo koukat hodinu na nezáživné ploužení. Možná až mi bude tak 80+ . :?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trenažér-ano či ne ?
PříspěvekNapsal: pát 24.11.2017 11:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Já zase preferuju čím pomaleji, tím líp. Moje reakce nejsou uzpůsobené na rychlé děje ... prostě nestíhám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trenažér-ano či ne ?
PříspěvekNapsal: pát 24.11.2017 20:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
jyrry píše:
Hm, asi by mně nebavilo koukat hodinu na nezáživné ploužení. Možná až mi bude tak 80+ . :?

Ono u mně jak kdy. Já mám kombatového Mustanga a asi tušíš jak lítá kombat. No a někdy mne to popadne a dva tři lety poletuji si 20min na půl plynu ve výši kolen. Teda občas nějaký přemet, záda či výkrut o něco vejš. Je to podle nálady a tak ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trenažér-ano či ne ?
PříspěvekNapsal: pát 24.11.2017 22:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Letadlo co uspí = dokonalej relax :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trenažér-ano či ne ?
PříspěvekNapsal: pát 24.11.2017 22:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
skybreaker píše:
Letadlo co uspí = dokonalej relax :D

Ono se to někomu už stalo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trenažér-ano či ne ?
PříspěvekNapsal: pát 24.11.2017 22:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
skybreaker píše:
Letadlo co uspí = dokonalej relax :D

Hoki píše:
Ono se to někomu už stalo.

no... je to tu o pár hodin nazpátek...

Bořík pát 24. lis, 2017 0:33 píše:
... jako když jsem jeden letní podvečer ( také skoro bezvětří ) ležel v pohodě na lehátku a lítal se stejným letadýlkem a dopadl jsem velice podobně, jak Mr. Bean na olympiádě v Londýně ... Akorát mě nebudil dirigent, ale kamarád, co si všimnul, že můj pohled směřoval úplně jinam, než lítalo to letadýlko....

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz