Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Návod jak postavit vlastní copter
PříspěvekNapsal: stř 17.06.2015 18:51 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2009
Příspěvky: 36
Výborné vlákno, hezky napsané.
Bylo by možno něco napsat něco takhle hezky i k hexakoptérám? Tedy hlavně asi ke konstrukci rámu. Elektronika je témeř shodná s hexa... Musejí být třeba ramena stejná a stejně vzdálená? Jde postavit například čtvercová hexa?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Návod jak postavit vlastní copter
PříspěvekNapsal: pon 06.06.2016 9:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 515
Bydliště: Mlada Boleslav
[quote="Troll"]A teď něco málo počtů.
Ahoj děkuji za krasné podáni a vysvětleni již několik krat jsem četl tuto informaci
ale stracim se ve výpočtech jestli mužů poprosit o pomoc
chci postavit octocopter X na 6s 5000mAh muže byt dvě aku tedy 10000mAh předpokladam velikost 700/800
musi mi zvednout RC Parašutistů jeden važi 2kg dle vypočtu jeden nebo dva takže 2kg nebo 4kg
jake motory?
orientačně
3508-268KV
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=70344
a vrtule? 15x5.5
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
děkuji V.

_________________
JETI DS-14 / MAVERICK / Goblin RAW / Spirit / Phoenix /


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návod jak postavit vlastní copter
PříspěvekNapsal: pát 10.06.2016 14:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Bohužel Ti moc neporadím, nikdy jsem nestavěl coptera který by byl schopen vozit 4 kg zátěže. Takže to další bude jenom můj odhad. To, co jsi sem dal, podle mne uveze 2 kg bez větších obtíží, 4kg budou silně na hraně a na nějaké svižné stoupání do výšky na odhoz parašutistů bych se nespoléhal . Můj odhad je, že se to se 4 kg zátěže jenom taktak uvisí. Mírná tolerance oběma směry od tohoto odhadu se dá očekávat. Nikdy jsem tyhle motory a vrtule neměřil proto jsou to jenom odhady. Rozměry udělej radši větší (800 lepší než 700) budou trošku lépe fungovat vrtule. Vyšší napětí baterky než 6s pomůže málo protože musíš dát o dost menší vrtule abys neupekl motory. Menší vrtule mají nižší tah na jednotku příkonu. Dobrá cesta je větší vrtule ale k tomu zase musíš vybrat motory s nižším KV. Baterku bych nedělal moc velkou ve smyslu obrovské kapacity. Velká baterka je těžká a Tobě by měl stačit krátký letový čas k vynesení paragánů. Možná by stačilo i 6s3300. Takové baterky budou levnější ( můžeš jich mít více) a hlavně lehčí. Zkus najít někoho kdo má třeba DJI 800 ( není jich tady až tak málo) a poprosit zda Ti nedá data odběru z letu a hmotnosti. To bys ten odhad dokázal dost upřesnit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návod jak postavit vlastní copter
PříspěvekNapsal: pon 13.06.2016 18:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 515
Bydliště: Mlada Boleslav
Děkuji litam vrtulník Goblin 500 tak aku mam 4500mAh 6s tak že chci to zjednodušit aby nemusel kupovat jine :-)
taky se přiklanim k te velikosti 800 zaměřím se tedy jen na jednoho parašutistu tedy 2kg
takže zůstalo mi vyřešit vrtule a motory
Děkuji

_________________
JETI DS-14 / MAVERICK / Goblin RAW / Spirit / Phoenix /


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návod jak postavit vlastní copter
PříspěvekNapsal: ned 04.09.2016 19:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 89
Bydliště: Brno
Velke dik autorovy za tuto temu. Chystam sa na svoju prvu quadru a hodne mi to pomohlo zorientovat sa.
Mal by som jeden dotaz. Narazil som na ESC 4 in 1. Napada ma plno nevyhod tohoto riesenia, preto otazka znie, ma to nejake vyhody?
Jedine co ma napada je hmotnost.
A v pripade poruchy je to asi pri quadre jedno ci odide jeden alebo vsetky (4in1) naraz, dole pojde tak ci tak. Mozno dokonca lepsie ked pojdu vsetky naraz, aspon bude padat na plocho co by mohlo aspon trochu spomalit pad a zmiernit nasledky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návod jak postavit vlastní copter
PříspěvekNapsal: úte 20.09.2016 12:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Má to výhodu, že máš méně kabelů a jednodušší montáž. Také se to snadněji kalibruje. Nemyslím, že by byla nějaká velká výhoda v úspoře hmotnosti. Já osobně používám samostatné regulátory. No a když nějaký motor vysadí, tak je zcela fuk jaký je tam regl. Naplocho to padá jenom zázrakem. Motory se nikdy nezastaví úplně stejně a taky nikdy není dokonalé vyvážení. A i kdyby bylo , copter není aerodynamicky stabilní a pokud by ho cokoli z rovnovážné polohy vychýlilo, už se tam nevrátí. Takže argument že to bude padat naplocho při jednotce 4 in 1 je dle mne nesprávný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návod jak postavit vlastní copter
PříspěvekNapsal: sob 29.10.2016 21:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.1.2016
Příspěvky: 2
Četl jsem celí článek,ja mám stejný problém a ten jsem vyřešil.Stahni si na guglu
kalkulačku aCalk tam se toho dozvíš jaké vrtule add.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návod jak postavit vlastní copter
PříspěvekNapsal: sob 29.10.2016 22:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.1.2016
Příspěvky: 2
Program na výpočet www.ecalc.ch .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návod jak postavit vlastní copter
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2016 19:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 89
Bydliště: Brno
Dnes som narazil pri stavbe na problem. Dostaval som, vsetko pozapajal a vsetko tak nejak fungovalo. Uz som nastavoval pixhawk ked sa zrazu ozval pipak na PDB. Od tej doby, chvilku po zapojeni baterky zacne pipat PDB pipak a neprestane. Pozeral som na odber a power modul ukazuje odber cca 20A v kludovom stave. Co je zvlastne. Neviete niekto poradit cim by to mohlo byt?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návod jak postavit vlastní copter
PříspěvekNapsal: úte 14.11.2017 17:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.11.2017
Příspěvky: 2
Zdravím vás, přečetl jsem si tyto podrobné rady a návod na stavbu vlastní coptery (super práce, muselo to zabrat neuvěřitelně času, klobouk dolu) a měl bych jediný (asi hloupý) dotaz naprostého laika v oblasti copter. Ve chvíli kdy pořídím a dám dohromady rám a všechnu elektroniku mi chybí informace o způsobu spárování s vysílačkou? Nebo to znamená, že postavím kopteru se vší tou výbavou, kterou popisujete, pořídím například toto, vše zapnu a bude to fungovat/létat? Sám tomu nevěřím, asi se to bude muset nějak spárovat? Jak to v reálu funguje?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návod jak postavit vlastní copter
PříspěvekNapsal: úte 14.11.2017 18:03 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
V návodu k vysílači a přijímači je uveden postup na spárování i příslušná párovací propojka. Vůbec bych se toho nebál.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návod jak postavit vlastní copter
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017 19:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
saww píše:
Zdravím vás, přečetl jsem si tyto podrobné rady a návod na stavbu vlastní coptery (super práce, muselo to zabrat neuvěřitelně času, klobouk dolu) a měl bych jediný (asi hloupý) dotaz naprostého laika v oblasti copter. Ve chvíli kdy pořídím a dám dohromady rám a všechnu elektroniku mi chybí informace o způsobu spárování s vysílačkou? Nebo to znamená, že postavím kopteru se vší tou výbavou, kterou popisujete, pořídím například toto, vše zapnu a bude to fungovat/létat? Sám tomu nevěřím, asi se to bude muset nějak spárovat? Jak to v reálu funguje?


Konkretne u toho pripojis prijimac k FC (ridici deska kopteru) a na posledni kanal das bindovaci kabel dodavany k prijimaci. Nasledne pripojis kopter na baterku, aby prijimac dostal stavu a na vysilaci drzis bindovaci tlacitko a u toho ho zapnes. Hrc prc a je hotovo. Odpojis kopter a vypnes vysilac. Zapnes vysilac a nasledne i kopter a muzes nastavovat. Jen pro info: nikdy nemej nasazene vrtule na kopteru!

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návod jak postavit vlastní copter
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 17:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.11.2017
Příspěvky: 2
Fakt, tak to je super, dobrá zpráva. A ještě jedna otázka za zlatého bludišťáka. Dejme tomu, že mám kopteru osazenou kamerou a vysílačem 5,8GHz, nemám FPV brýle. Chytím obraz na staré analogové TV? (Nenašel jsem nikde laditelný rozsah TV tuneru). Nebo budu potřebovat nějaký mezičlen?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návod jak postavit vlastní copter
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 17:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Na televizoru určitě takovou frekvenci nenaladíte. Musíte mít příslušný AV přijímač 5,8 GHz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návod jak postavit vlastní copter
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2019 20:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.5.2018
Příspěvky: 25
Díky za tento návod. Na jeho základě jsem se nakonec dopracoval k první koptéře. Pár poznámek z první stavby jsem sepsal semka: http://podhledem.blogspot.com/2019/08/s ... tavba.html.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz