Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 13:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Stavím dvojplocha a trochu jsem změnil konstrukci - chci udělat horní křídlo dělené, aby bylo možné model rozložit pro skladování a přepravu. V originálním plánku jsou vzpěry řešené nějak takhle:

Příloha:
vzpery.jpg
vzpery.jpg
[ 42.88 KiB | Zobrazeno 2972 krát ]



- drát z jízdního kola, se závitem na obou stranách a v křídlech jsou vlepené zapichovací matky, do kterých se vzpěra zašroubuje.
Asi funkční, ale na časté rozebírání mi to nepřijde moc praktické, takže bych to chtěl změnit. Ale nějak nemám nápad na nějaké funkční, ověřené řešení, které by bylo alespoň trochu "polomaketové". Můžete mne někdo nasměrovat na to, jak udělat snadno rozebiratelné mezikřídelní vzpěry-ideálně s obrázkem nebo fotkou daného řešení?

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 14:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Maj ty vzpery a potazmo vyplet byt funkcni nebo jen designovka ? A rozmer ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 14:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Amper: Funkční.
Už jsem něco našel na RC Groups:

Příloha:
vzpery1.JPG
vzpery1.JPG
[ 48.66 KiB | Zobrazeno 2907 krát ]


Příloha:
vzpery2.JPG
vzpery2.JPG
[ 72.35 KiB | Zobrazeno 2907 krát ]


Příloha:
vzpery3.JPG
vzpery3.JPG
[ 62.49 KiB | Zobrazeno 2907 krát ]



To by asi bylo řešení, jen bych byl rád, kdyby se ten díl (nebo něco mu podobného), který je zašroubovaný v křídle, dal koupit - soustružit nemám možnost. Ale pokud by někdo měl tip na něco ještě jednoduššího, tak sem s ním.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 14:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Kovové servokoncovky na konce drátů? Mám tak řešené odnímatelné plováky, drží to fest, nandavá se celkem dobře a vypadá i docela maketově.
Na jiném éru (cessně) kde není takové namáhání mám použité plastové servokoncovky s kovovým kulovým čepem, na ten se vzpěra vždy nacvakne a při demontáži vycvakne

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 14:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
jiri: myslíš kovové vydličky třeba jako je tohle?
https://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mo ... -6-2-0-6ks

Jak jsem v předchozím příspěvku psal, že bych rád ten díl s drážkou koupil, tak MP Jet dělá toto:
http://www.mpjet.info/market/index.php? ... ts_id=1339

To by asi šlo použít, jen jsem nikde na jejich webu nenašel rozměry.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 14:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
http://www.pvmodel.cz/produkt/vidlicka- ... -pel-u7590


tam se nemusis srat se segrovkou skus to nekde montovat a demontovat jakykoliv sroubovany cep semuže za letu uvolnit
jinak fajn koncovky jsou vidlicky z al s cepem na plisku perku mato myslim funcup od multiplexu


Naposledy upravil SKAY dne pon 13.11.2017 14:53, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 14:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Ano, něco takového s tím, že mně v tom čep drží napevno. Takové jak od Pelikána v předchozôm odkazu.Takže to vždy jen šroubovákem roztáhnu a vyndám.
Vzpěra je drát od kola, na jednom konci manuálně vyříznutý závit, na kterém lze přesně doladit délku. U Cesny jsou vzpěry ze smrku a drát od kola jen na konci (ustřižený kus)

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 14:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Pravda, že to ještě nemám úplně dostavěné, ale budu to mít tak, že odšroubuju spodní křídlo a trupové vzpěry (z trupu, ne z křídla) a budu mít sundavací celé dvojkřídlí. Fotky bych ti případně poslal do mailu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 15:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Amper píše:
A rozmer ?

To jsem zapomněl napsat. Je to na model 1:6, rozpětí vychází na cca 170 cm. Takže žádný obr, ale už zase ne úplně prcek.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 15:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Pak bych možná zvažoval drát trojku, stejné vidličky na něj existují taky. Pokud tedy nemáš vzpěr víc.
Jinak ta moje Cesna má taky vzpěry od trupu a odpojuji je jen tam, na křídle zůstávaj, jen se k němu při přepravě připlácnou. Aby to drželo a neomačkalo se mám tam kousek suchého zipu co to při přepravě drží.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 15:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
https://www.lindinger.at/at/flugzeuge/z ... 4-alu-2stk.

Dvojka drat udrzi sto kilo anenito akrobat..... jabych ty vzpery udelal z uhlikové trubky heheh


Přílohy:
86979_KDH-GABELKOPF-M4-ALU-2STK.jpg
86979_KDH-GABELKOPF-M4-ALU-2STK.jpg
[ 40.2 KiB | Zobrazeno 2830 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 15:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Určitě bych se vyvaroval koncovek s odděleným čepem, blbě se hledá v trávě. Limitem pro pevnost není průměr drátu, ale průměr čepu v koncovce na střih, a to 100kg není ani omylem. Proto mi ta trojka přišla lepší. Drát může být jen na koncích, vzpěra dle potřeby uhlík/smrk/ olaminovaná balsa....

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 15:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
udelal jsem to pro vyplet velmi podobne - mam tam male napinaky od MPJetu a v nich jsou ty spojky co se tu resili. MPJet dela i protikus.

Pojisteni toho aby se to nevytahlo mam timdle https://www.rcguru.cz/zavlacka-karoseri ... -10ks-d658


Myslim ze pevnost je dostatecna - driv nez by se strihla ta ocelova sponka tak se urve medeny napinak, pretrhne lanko atd..... a ty sponky jsou tak pevne ze je musim vyndavat klestema. Ze by se to vyklepalo samo si nedovedu predstavit. Ztratit se samozrejme da ale prodavaj to ve velkem mnozstvi :-D

Na pojisteni vzper je to v klidu pouzitelne ale je jasne ze to je vic videtelne nez mrnavej sroubek nebo specializovany cep. Ale me to nevadi ani na 1.3m dvouplochu, z metru je to neznatelne

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 15:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
DAF píše:
Pravda, že to ještě nemám úplně dostavěné, ale budu to mít tak, že odšroubuju spodní křídlo a trupové vzpěry (z trupu, ne z křídla) a budu mít sundavací celé dvojkřídlí. Fotky bych ti případně poslal do mailu.


Jo tak tahle varianta mne napadla taky. A ještě bych si udělal šablonu, která by po sundání křídel byla přichycená u kořenového žebra, aby se dvojkřídlí nesklápělo. Budu to mít tak, že na kozlíku bude napevno centroplán, na spojku se budou nasouvat poloviny horního křídla. Spodní křídlo bude také jištěné šrouby. Mezi horním a dolním křídlem jsou tedy jen dvě vzpěry. Zatím proti téhle variantě mluví prostorová náročnost takhle uložených křídel-od té doby, co lítám něco jiného než elektrovětroně, zjišťuju, že mám malý byt :-). Výhoda by zase na druhou stranu byla, že bych se nemusel při každém lítání mořit s natahováním lanek.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 16:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Amper píše:
...
Pojisteni toho aby se to nevytahlo mam timdle https://www.rcguru.cz/zavlacka-karoseri ... -10ks-d658


Myslim ze pevnost je dostatecna - driv nez by se strihla ta ocelova sponka tak se urve medeny napinak, pretrhne lanko atd..... a ty sponky jsou tak pevne ze je musim vyndavat klestema. Ze by se to vyklepalo samo si nedovedu predstavit. Ztratit se samozrejme da ale prodavaj to ve velkem mnozstvi :-D

Na pojisteni vzper je to v klidu pouzitelne ale je jasne ze to je vic videtelne nez mrnavej sroubek nebo specializovany cep. Ale me to nevadi ani na 1.3m dvouplochu, z metru je to neznatelne

Jo jo, tyhle závlačky používám na lanka u Bristola a můžu potvrdit, že drží fakt fest. Dost často lítaj nepublikovatelný výrazy, když se je snažím v tom omezeném prostoru rozebrat.
K té viditelnosti - já občas na námitky, že by šlo něco udělat maketověji, říkám, že stavím trojmetrové modely. Ale ty tři metry nejsou rozpětí, ale vhodná vzdálenost, ze které se mají prohlížet :D .

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz