Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 13:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
naprosto souhlasím s boříkem , tiskem se děcko naučí leda tak koukat se každou minutu jestli už náhodou není hotovo.....a to je zábava pro generaci PC bezfantazijních děťátek...... :D


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 14:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Díky že ses mě zastal náčelníku :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 15:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Chvíli jsem ještě včera makal a dokreslil houkačku a záchranné vory, když už se nevejde Zodiac. Se světly počkám, chci to osadit ledkama, tak abych je udělal přesně.

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 16:20 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Za mě je to skvělá možnost doladit tak jak chci. Mám od Viga základ a možnost si věci dokreslit v programu.
Doladím si výstup lodní hřídele:
Příloha:
Bez názvu.png
Bez názvu.png
[ 201.24 KiB | Zobrazeno 981 krát ]


Mohl bych to řešit i na hotovém laminátovém trupu, ale tohle i přijde správnější.

Chci jinou velikost? Bez problémů změním měřítko.

Jistě jsou lepší trupy. Mám doma něco metrového, laminátového. Ale s tím se nedá jezdit na bazénu. Mám doma připravený SAR od Vladyky, barvičky, atd... ale tohle je pro mě větší zábava.

Takže za mě je nejdůležitější otázka od synka, zda půjdeme zase jezdit s lodičkou. A zda vytisknu kotvu. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 16:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Když už upravuješ tu záď ... proč neuděláš plynulou křívku mezi tím zadním dnem a tou šikmou plochou ( kde vychází pouzdro hřídele ) ? ( aby dno přecházelo do té zvýšené zádě křivkou jakoby plynulé S ). Je tam teď kout a ten znamená víření vody před šroubem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 17:57 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Před příštím tiskem. Teď už je vytištěno, osazeno, zajeto.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 19:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
to už pak nebude tak jednoduché imitovat rychleji z destiček bez tiskárny....... :lol: muselo by se tmelit...... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 10:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Tak jsem včera tisknul nástavbu a docela to šlo, bílá mi ale nějak zlobí a nechává zbytečně víc čar než by měla, no ale ujde to. Opět mě překvapilo co jde vytisknout, u kreslení podélných okének jsem si neuvědomil směr tisku a ono to 2cm rovné plochy ve vzduchu vytisklo jak nic. Na foto je to zatím jen tak volně poskládané:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Taky jsem testoval tištěné čerpadlo a to nefunguje vůbec, tj na to kašlu a objednal jsem si na testy 2x (2x aby bylo na pokusy) tohle: https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh ... 263.NUEAdD
stojí to nic a je to teda ponorné, tak na to vytisknu vodotěsný obal a celé to dám na dno lodi. Vejde se to v pohodě, jen uvidíme jak bude fungovat. Regulaci bych rád použil z jednoho z těch HXT900, snad to utáhne.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 12:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Není třeba to dávat celé pod vodu - stačí vytisknout přívodní kanál pro nasávání vody do čela čerpadla a čerpadlo dát na dno, aby byla hladina výš, než je to čerpadlo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 12:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Ahoj,

Uvažuji několik variant, ale nevím jak jednoduše půjde na plast čerpadla lepit přívodní kanál, proto ho asi raději zalepím do vytisknutého válce, který bude mít jednu trubičku jako vstup a druhou jako výstup. Celý bude pod úrovní hladiny na dně trupu a chycený jen tavkou. Pokud se něco rozbije, snadno vyndám celý válec a rozříznu ho (kdykoli si vytisknu nový). Cena válce bude kolem 10Kč a nakreslení do 30 minut. Bude to tak nejsnažší. Umisťoval jsem si to ve 3D modelu trupu a vleze se v pohodě. Jsem hodně zvědavý jaký to bude mít výkon.

Vigo


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 14:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Na čelo toho čerpadla, co máš objednané, nejde přilepit krátká ( 12-15 mm ) trubička ? na tu pak nasadit silikonovou hadičku a druhoustranou pak na další trubičku, co prochází trupem. Bylo by to nejjednodušší řešení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 15:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Ahoj,

Ano jak píšeš, pokusím se to tak udělat, ale nevím co to bude za plast. Podle fotek to bude takový ten co se nedá moc lepit.

Vigo


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 15:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
čerpadélko cos vytiskl je vlastně jen půlka zubového čerpadla které by ti fungovat mělo, nicméně v této velikosti ti jednoduché lopatkové kolo v trubce muže fungovat dobře ale musíš nejdříve zajistit aby se opravdu zaplavilo vodou , když ho jen spustíš prostě tam rotuje ve vzduchové bublině. v 70 letech jsem to zkoušel jako pohon torpedoborce a opravdu se musí do čerpadla přes sací trubičku vstříknout voda,¨na mých příčných pohonech používám stejný systém a pokud pokládám lod na vodu vždy do něj musím dostat vodu samo si nenasaje a pokud nasaje tak za delší dobu .
zkus to ještě myslím že problém nebude. U těchto maličkých rozměrů je problém s povrchovým pnutím vody a ta se chová jinak v malých průřezech trubiček než trubkách klasické velikosti.
Ale to čerpadýlko co jsi vytiskl by se dalo použít pro zdroj vzduchu pro kouřový mikromodul mám to tak na mém mikro modulu jen sání je bokem a výstup kolmo a je jen jeden
Příloha:
olejové kouřítko (25).JPG
olejové kouřítko (25).JPG
[ 169.03 KiB | Zobrazeno 808 krát ]


jak takové čerpadlo může běhat ve větší verzi je zde:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 16:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
TomasC píše:
Tak jsem otestoval menší šroub. Prvotní pointa je, že motor tedy neběží tak potichu jako dřív... Asi vyměním mazadlo.

Ale menší šroub = menší vlny v umyvadle a pocit, že to lze regulovat o malého plynu.

Teď na nějakou loďku...

Tomasi tisknout lodičku je zbytečné....... nezkusíš tohle?

http://www.instructables.com/id/Underwa ... dium=email

jen mi není jasný jestli to fakt muže běžet se dvěma střídáky na jednom reglu.... máte s tímhle někdo zkušenosti?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 16:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Vigo, to jedno ozubené kolečko jako čerpadlo fungovat nemůže. Buď to musí být jako klasické zubové čerpadlo, tzn. dvě ozubená kola, aby byla oddělená sací a výtlačná část temi vnořenými zuby, nebo musíš udělat oběžné kolo jako u odstředivého čerpadla, kdy se voda nasává středem v ose kola a vytlačuje odstědivou silou na obvodu kola. Účinnost je závislá i na těsnosti kol v komoře.
Odstředivé a zubové


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz