Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 22:25 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Bořík píše:
Když se dívám na ten tisk Mikrospringoška, tak z toho mám celkem jednoznačný závěr....
Obdivuji tvoje oko.... :roll:
Taky jsem fotil škrábanec na digestoři a dostal jsem slevu 30%. Teď ho nemůžu najít. Ale když jsem si pohrát s fotkou, tak to vypadalo, jako kdyby se AEG inspirovalo v Grand Canyonu. Tím chci říci, že realita a fotka se dost často liší.

Ber to takto. Pokud by nebyl 3D tisk, tak nejsou nejméně 4 lodě. Je ten výsledek tak málo?? Sice asi nikdo z nás nebude jezdit NS, ale loďičkář se počítá vždycky.


Asi se dám na železniční modelářství..... :D :D
Příloha:
DSC_0206.JPG
DSC_0206.JPG
[ 101 KiB | Zobrazeno 2215 krát ]



Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 22:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Jasně, v tomto směru je to 100% ( nebo spíš 400% ) přínos.
Něco pro inspiraci - toto se mi mooooc líbí:
Kód:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=sAxwcHnoHTY[/youtube]



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 23:02 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Toho Japonce znám, ale na solidní čtení mi google translátor nestačí..


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 23:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
no řekl bych že čtení v tomto případě fakt není nutné....... stačí to zkusit podobně....... podle obrázků.......... vidět znamená vědět..... ted si nevzpomenu který z antických velikánů tohle řekl....... pomůžeš mi?
aneb představivivost je klíčová v jakémkoli oboru a nejen technickém a uměleckém.......


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 23:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
TomasC píše:
Obdivuji tvoje oko.... :roll:
Taky jsem fotil škrábanec na digestoři a dostal jsem slevu 30%. Teď ho nemůžu najít. Ale když jsem si pohrát s fotkou, tak to vypadalo, jako kdyby se AEG inspirovalo v Grand Canyonu. Tím chci říci, že realita a fotka se dost často liší.

Ber to takto. Pokud by nebyl 3D tisk, tak nejsou nejméně 4 lodě. Je ten výsledek tak málo?? Sice asi nikdo z nás nebude jezdit NS, ale loďičkář se počítá vždycky.


Asi se dám na železniční modelářství..... :D :D
Příloha:
Příloha DSC_0206.JPG je dlouhodobě nedostupná.

a ž budeš realizovat ty mašinky tak dej vědět provedu tě základy .........
Příloha:
100_5270.JPG
100_5270.JPG
[ 83.47 KiB | Zobrazeno 2198 krát ]


Příloha:
Snímek 002.jpg
Snímek 002.jpg
[ 153.04 KiB | Zobrazeno 2198 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 23:17 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
No s tím ti nepomůžu. Jsem spíše na: Výkres je řečí techniků František Josef Gerstner.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 23:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
myšlenka řečí visionářů............ no nevím jestli to někdo už řekl, ale je to pravda i kdyby to řekl třeba jen ufon........ :lol:
výkres zmákne kdokoli s rukou a tužkou v pravou chvíli se vyskytující vedle vizionáře.........


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 0:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
,,,Ber to takto. Pokud by nebyl 3D tisk, tak nejsou nejméně 4 lodě. Je ten výsledek tak málo?? Sice asi nikdo z nás nebude jezdit NS, ale loďičkář se počítá vždycky.,,,

no ano , ale jen pokud bys chtěl aby se řady lodičkářů rozrostly pro vyšší počty tabulkově..... mě osobně jde spíše o to, aby se rozrostly třeba o 1děcko za rok a na celé kotlince , zato však o takové, co opravdu ví, co je loď a chce se o její stavbu opravdu zajímat a učit se, co je co ve skutečnosti, co se jak ve skutečnosti vyrábí a jak to jde v opradvdu dobré kvalitě naimprovizovat ve zmenšené verzi......
Pak je tu i druhá větev bohaté modelářské rostlinky a to ti, co ví co chtějí zkusit a znají základy a možnosti klasických materiálů ze kterých by se jimi navržené díly v měřítku 1:1 vyráběly , a těm budiž 3D pomocníkem...... nicméně to stahování je do možností nijak samo nedovede spíše je dovede do ,,hackingu,, placených zdrojů.......
To, že si 10 dětí něco vytiskne a tím se budou cítit na výši ( né před kolektivem , ale sami ve svém světě mentálních otázek a odpovědí , popřípadě před kolektvem ve smyslu ,,heč já umím a můžu si tohle a cokoli vytisknout a ty nééééééé ....heč......,,), už jen proto , že umí zmáčknout pár kláves pro stažení a tisk a jejich rodiče jsou ochotni to sponzorovat příspěvkem na materiál, protože jim někdo řekl, že v domě dětí (škole, učilišti, SŠ, VŠ), je velmi moderně koncipovaný kroužek vlastnící 3D tiskárnu a jejich ratolesti 2 hodky týdně se tím zaměstnají je naprosto IRELEVANTNÍ pro umění a CHTĚNÍ modelařit.....
OMLOUVÁM SE prostě mám názor , že toto není cesta na zlepšení žalostného stavu dětské manuální šikovnosti...... Pokud by šlo o eliminaci nepotřebných jedinců tak trošku v rámci evropské teze tzv. PRUMYSLU 4,0....... TO UŽ JE JINÁ STRÁNKA A TAM FAKT NECHCI RADĚJI ZACHÁZET NA MODELÁŘSKÉM SERVERU.........
Toliko k 3D tisku, jako vhodném modelářském začátku.... a nechci se fakt Tomasi tě dotknout , ale proč se angažuješ v něčem co není ,,tvá parketa,, a neimplantuješ 3D tisk do poletuch? Samozřejmě ti to nechci brát jako další rozvoj tvé osobnosti , ale mohl bys třeba předvést jakou loď jsi vyrobil před tiskovou érou?
Vždyt takové lože pro magnetem řízené svaháky je ideální téma , vlečné háky , kastlíky pro broky v házedlech s ložem pro gumové uchycení depronových křídel, popřípadě celé trupy až po depronový ,,ocas,,..... lože pro motory , vrtulové kužely, panty , podvozky , spojky nosníků, lože pro serva ...... je toho miliony témat a všechna už na světě někdo řešil, co zkusit tato a ukázat, že to jde lépe.........
zatím jedné cos opravdu dobře zvládl v lodních tématech , pokud dořešíš výkon šroubu je ten ponořený pohon...... a blesk na bazenu MH ale tam bych řekl, že je to poněkud mimo děckou ligu ostatních a vubec bych to nepočítal do stejné kategorie......býti dítětem co s tebou jelo na stejné dráze jako druhý modelařík, asi bych s loděmi ihned seknul v prvotní dětské reakci......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 0:38 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Věci na letadla si normálně tisknu, ale je to dost specializované. Málo kdo bude potřebovat montážní set přepážky do Avionika na pohon s jednolistou vrtulí za 6000,-/ks. Vytisknout motorovou přepážku, kolečka nebo koptéru, atd... nepokládám za hrdinství.
A v letectví je ABS/PLA výrazně za kompozity. Na lodě/železnici to nevadí.

Můj celkový zájem o lodní modelářství je určen zájmem o výcvik mladého modeláře. Lodička je skvělá do začátku. Jezdí to pomalu. Dá se to zastavit. Relativně nehrozí žádná škoda. Je to opravdu jednoduché na provoz. Samozřejmě, jak zvládne řízení směrem k sobě, tak lodičky mohou skončit. (nebo pokračovat na vyšší stupeň). Pak nastoupí auto nebo rovnou letadlo. Domnívám se, že je třeba se přizpůsobit, v konkurenci tabletu/PC. Nedá se postupovat, jako když jsem chodil do kroužku já. Postupy malými krůčky a materiál za odměnu.

Dítko, co se mnou jelo ten závod, má už průkaz SMČR a jmenuje se TomasC jun. Už dobře ví, že pokud se něco nedaří, tak musí zamakat a nebrečet. Má u mě v dílně svůj stůl, svoje nářadí, lepidlo, atd... Až bude větší, tak bude mít samozřejmě přístup k 3D tisku a třeba uvidí, jak taťka něco kreslí. Ale myslím, že se spíše naučí programovat v Javě, to se mu bude hodit asi nejvíc.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 0:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
njn ..... mé postrčení mělo směřovat směrem ,,kurnik tak vyrob házedlo s trupem z tisku a křídlem z depronu a pak ukaž jak to umíš v tvé parketě,, ale myslel jsem že ti to docvakne z náznaku...... no nic......
prostě lodě nejsou poletuchy a potřebují trošku pečlivější přístup pokud to má nějak vypadat(né jen nějak jezdit).... Jirka Syrovátko to předvádí kousíček vedle a kupodivu to jeho snažení ve špičkové kvalitě vzniká na skoro stejném ,,prditku,, , ale pokud ti stačí ostrouhat kůru abys měl pocit, že to je model(je ale pro děcko věku 3let s doprovodem tatíka) budiž..... stahuj kopíruj-te co kde se dá ale proboha to nepředstavujte jako umění stavět lodní modely....... to totiž fakt vypadá jinak a rozhodně ani né jako springer v základní verzi to je zase jen nářadí pro jezdiče.
to že tvůj potomek není zklamán tvým úspěchem když ho předjedeš se speciálem bych raději nekomentoval.......také jsem otec a mám syna , ale tohle bych nikdy takto nenastavil.......přece jen mám alespon to pedagogické minimum a nechci vychovávat potomka k preferování pocitu nutného soutěžení vždy a s každým..... můj přístup je typu ,,hele já zkusím tohle a co bys ty zkusil udělat,když ti to moje dám do ruky.............,, ale to je tvoje věc.....jen podle mého lety ověřeného názoru rodič má být vzorem ale né soupeřem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 1:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
no pokud to vidíš takhle :
,,Na lodě/železnici to nevadí.,,
tak to pak ledasco vysvětluje :wink: :roll: :wink:
kompozit je třeba i povrch štěrkového lže jakékoli cesty protože to není jednotlivý materiál ale využívá se vlastností jednotlivých složek jako kamenivo, podkladová vrstva a pojivo......to u vláčků......
a co takový kompozitní sendvičový materiál jako je nylonová dámská punčocha a polyesterová pryskyřice jako tvarový nosič na olaminované balze se skelnou tkaninou s povrchovým překrytím skelnou punčochou a polyesterovým povrchovým tmelem...... to je teprve kompozit i když bez uhlíku v základní verzi.....ale proč tu ,,skelnou fusekli,, nenahradit o pár korun dráž....... :lol:
prosím nevrtej do něčeho o čem nemáš opravdu dost zažitých zkušeností obvykle to nedopadne dobře........má parketa je poněkud širší, víš já dělám veškeré modely z materiálů i velmi exotických jako obživu už přes 20 let........a klidně ti postavím i funkční maketu domu1:1 stejně jako maketu čehokoli jiného v patřičném měřítku za adekvátní honorář.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 8:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Ten Microspringer náhodou vůbec nevypadá blbě, na fotce bije do oka ten pobořený levý dolní roh, ale to je jen support, který se po tisku odloupne a zahodí. Jinak na to, že je to tištěno jako rychlý tisk 0,25mm naprostá pohoda, dokonce je hotová povrchová úprava :lol: U 3D tisku prakticky bez jediné výjimky výsledek vypadá proti fotce nesrovnatelně lépe. Foťák z do jisté míry pochopitelných důvodů strukturu hodně zdůrazní, v reálu to vypadá daleko lépe kupodivu i při detailním pohledu, nejen při pohledu s odstupem, kde to je jasné.

Co mne v mém případě trochu štve je dlouhodobý postřeh, že "trvanlivá" PEI podložka Průši Mk2 nemá moc ráda ABS, i toto je tištěno z PLA (to je naopak úplně v pohodě). Při tisku z ABS se to dá triviálně dobrousit a případně dohladit acetonem, u podobného modelu práce na pár minut, ale bohužel je to na mé tiskárně trochu problém tisknout (jde to, ale riziko odloupnutí je zkrátka trochu moc velké). V tomto bodu byl Rebel či Průša i3 mk1 opravdu lepší a "pokrok" u mk2 je v reálu spíš na škodu. Ale to je spíš postesknutí do threadu k tiskárnám, ne do lodí :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 10:57 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Odlepování řeším přes BRIM, to mi hodně pomáhá a odstranění není problém.

Ohledně lodních modelů. Myslím, že je třeba respektovat rozdíl mezi modelem pro radost, závodním speciálem a maketou. Tahle nedůtklivost některých modelářů modelářství velmi ubližuje. Je to primárně zábava. A to bez ohledu na obor a myslím i úroveň.
Myslím, že není třeba na vše koukat optikou mistra světa nebo profesionálního modeláře.

V letectví je třeba materiál i posuzovat z jiných hledisek, než že "chci". Je třeba jít na nižší bezpečnostní násobky. Je třeba občas udělat nějaký výpočet a nejen tam vrazit trámek, protože to bude OK. V tom je pro mě lodička oddychem.

Ale dám tištěným loďkám ještě šanci. :D
Příloha:
DSC_0208.JPG
DSC_0208.JPG
[ 71.92 KiB | Zobrazeno 2113 krát ]



Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 11:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Máš pravdu v tom, že je třeba odlišovat modely soutěžní, pro radost, špičkové ... atd.
Jenže v poslední době se objevuje hodně modelů, které jsou tak odfláklé, že je hanba se na to dívat. A hned následuje komentář modeláře, že je to tak schválně, že je to jen na zkoušku a že ... prostě výmluvy, že autor nemá ani kousek trpělivosti, aby aspoň něco zabrousil, dotmelil, přilepil pořádně a ne jen žvýkačkou a dráty napájel tak, že aspoň 5 minut vydrží na místě ... Často to dopadne tak, že ani nevyjede, protože nemá nabitý vysílač, do lodi teče, na ocasních plochách si ani nevyzkoušel smysl výchylek, atd. Ale pořád tvrdí, že je to jen zkušební záležitost. Toho šlompáctví nějak hodně rychle přibývá. A tam je třeba rozlišovat, jestli jde jen o to zkoušení a nebo je to levýma rukama a stejně odfláknutým myšlením.
Jinak co se týká náročnosti lodí a letadel, problematika je skoro stejně náročná. Akorát u těch lodí o tom zatím nevíš, nebo jsi se k tomu ještě nedostal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 11:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Bořík píše:
... problematika je skoro stejně náročná. ...

Pravda, i loď může spadnout z deseti metrů, když ji ukazuješ sousedovi na vedlejším balkoně... 8)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz