Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pony
PříspěvekNapsal: úte 07.11.2017 16:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Co se týká malých mastňáků tak mně to táhlo spíš k jakomaketám :-)
MPJ 1ccm, super motůrek.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pony
PříspěvekNapsal: stř 08.11.2017 12:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tak tady jsou slíbené fotky Ponyho s prodlouženým výfukem:
Příloha:
Model_Pony-uprava_vyfuku_01.JPG
Model_Pony-uprava_vyfuku_01.JPG
[ 77.21 KiB | Zobrazeno 2912 krát ]

Příloha:
Model_Pony-uprava_vyfuku_02.JPG
Model_Pony-uprava_vyfuku_02.JPG
[ 87.28 KiB | Zobrazeno 2912 krát ]


_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pony
PříspěvekNapsal: stř 08.11.2017 13:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tady je pohled na instalaci ve vnitřku trupu. To další servo pro směrovku zabralo dost místa a tak jsem byl nucen pro RC karburátor použít mikro servo (Dymon)
Příloha:
Model_Pony-vnutro_trupu_04.JPG
Model_Pony-vnutro_trupu_04.JPG
[ 126.26 KiB | Zobrazeno 2906 krát ]


A tohle je pohled na servo křidélek:
Příloha:
Model_Pony-servo_kridelok_05.JPG
Model_Pony-servo_kridelok_05.JPG
[ 51.65 KiB | Zobrazeno 2906 krát ]


A zde je vidět pohyblivá plocha směrovky:
Příloha:
Model_Pony-uprava_smerovky_03.JPG
Model_Pony-uprava_smerovky_03.JPG
[ 63.29 KiB | Zobrazeno 2906 krát ]


Vidíte, že je velká a opravdu perfektně účinná. 8) Původní pokus byl totiž takový obdélníček šířky asi 30mm a jen do výšky pevné části (bez aerodynamického vyvážení) - tak to prakticky nefungovalo :( - účinnost byla mizerná, nešlo s tím udělat souvrat ani lomcovák. :x
Ale ouha!!! 8O Po zvětšení směrovky jsem podcenil ty síly, které působily na plastikové panty. :( Takže po 3 lomcovácích v plné rychlosti (asi 120km/h) jsem ji ztratil (pak ani po hodině hledání ve vysoké trávě nenašel). Musel jsem vyrobit novou a pro jistotu i nové panty z Al plechu. Jenže ty síly jsou tak velké, že i ten Al plech začal na spodním pantu praskat. :cry: :o To jsem zatím vyřešil přidáním skobiček z ocelového 0,8mm drátu. Ale vidím, že asi budu muset vyrobit nové panty z nerezového plechu a asi jich dát i víc (počítám, že asi 4ks). :roll: Jen aby se to pak neurvalo i s kusem pevné SOP (je z tvrdé balzy, ale lepené ze 3 křížených vrstev, jako překližka), tak fakt nevím. :? Možná tu pevnou SOP přelaminuji 30g tkaninou. :roll:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pony
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 0:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
S těma anténama u RX Fujtajby celkem riskuješ. Jejich volný konce za letu přímo flutrujou a po čase se zlomí. Taky jsem to takhle měl na Atlasu a jedna mě při mytí po lítání zůstala v ruce. Zlom přesně na začádku díry do bočnice. Zalep tam nějaký tvrdý trubičky a antény do nich.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pony
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 9:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
No, když si všimneš, tak ty anténky nejsou prostrčeny nějakými otvory v bočnicích, kde by právě na jejich ostré hraně mohlo docházet k nalomení. Ony jsou přilepeny páskou na pěnovou hmotu, co mám mezi trupem a křídlem. Takže tam není žádná hrana o kterou by se při vibrování odíraly. Navíc s tím modelem lítám dost málo, Za tohle sezonu jen asi 10 startů. 8)
Ale asi máš pravdu, bude lepší když to upravím. :roll: Asi je jen stočím do vnitřku trupu - je to balzová bedna, bez karbonových laminátů (jenom skleněné), takže s nevhodným zastíněním VF by neměl být žádný problém. :wink: Takhle to mám v Diablotinu-Mini. Tam je to prostě jen tak "lajdácky" stočeno s jinými kablíky v trupu a navzdory tomu ani po takřka 800 startech nebyl s tím nikdy žádný problém (ani s dosahem ani s lámáním antének). :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pony
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 16:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Ono nejde o ostrou hranu trupu, ono jde o počet ohybů tý flutrující části antény. Kdysi jsme v práci dělali zkoušky kolik vydrží který lícno a tam se to lámalo o rádius cca 5 mm. Klasický lícna 0,35 a 0,5 z Kabla byla celkem bída, některý i pod 1000 180 st. ohybů. Ale kartáčovina, což jsou ty mnohažilý lícna v silikonový izolaci, co jsou třeba na výkonějších servech či LiPol baterkách vydrží řádově víc ohybů, až 30000. Kolik si myslíš, že při flutru tam je ohybů za jeden let? :) Sice budou mít ohyb jen třeba 30 st. ale bude jich tisíce.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pony
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 16:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Já se nepřu, dám si poradit. Dík 8)

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pony
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 18:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
VTjr píše:
Ony jsou přilepeny páskou na pěnovou hmotu, co mám mezi trupem a křídlem.


Neděláš dobře. Když s tím praštíš, tak anténky zůstanou přilepené a přijímač poletí - bez nich.

Nejlepší jsou nalepené trubičky z bowdenu nebo limobrčka. Antény tam zastrčíš, netřepou se a mají definovanou polohu. V případě nutnosti se z trubiček vysunou a nepoškodí se.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pony
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 19:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Už se to stalo. :wink: A nic. :P
Asi před rokem a půl haprovalo servo křidélek. Jen s velkou námahou se mi podařilo model vrátit nad dráhu, ale tam těsně pře přiblížení najednou to šlo do nože a končilo to mlýnským kolem. Model se rozložil (povolily plastikové šrouby křídla) a jediná škoda byla v tom, že se odlomila VOP a SOP koncem trupu. Ale ani přijímači, ani jeho anténkám se napodiv nic nestalo. :D

Příčinou bylo skutečně vadné servo. Má zajímavou závadu - chodí normálně ale má velmi malý moment. 8O Samozřejmě jsem ho vyměnil za nové.

Nicméně, jak už jsem napsal, Vaše rady nezpochybňuji a beru na vědomí. :oops: Opravdu rád se nechám poučit a ty anténky dám jinam. 8) Totiž podruhé to nemusí dopadnout tak šťastně. :roll:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pony
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 10:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Můj PONY :wink: https://www.rcalbum.cz/model/398-pony.html

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pony
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 11:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
No hezký! :D
PONY, ale i s kabinkou 8O :lol:

Co tam máš za motor? Není to dobře vidět, ale předpokládám že MVVS 2,5 GFS RC.
Boční výfuk má trochu delší to koleno k motoru, proto asi s velkostí vrtule a rezonančními otáčkami jsi neměl až takový problém jako já. Počítám, že Ti to rezonovalo už někde od 17-18 tisíc, takže motor asi snesl i 8x4", nebo 7" průměru, ale s vyšším stoupáním (např. 7x6"-7x7"), že? Zdá se mi ale, že tam máš černou prostějovskou.

A taky koukám, že máš asi stejnou soupravu jako já, tedy Futabu T-10CG nebo jinou z řady T-10, však? :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pony
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 12:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Jinak, na mých fotkách Ponyho z příspěvku viewtopic.php?f=119&t=82223&p=1385701#p1385430 jsou vidět dva bambusové kolíky v spodní části bočnic trupu.
To jsem experimentoval s 2-kolovým podvozkem přichycením na gumu. Leč neúspěšně. :( Na travnaté ploše se mi s tím nepodařilo odstartovat, při rozjezdu model pokaždé chytil hodiny. Je to asi tím, že ty kola jsou příliš vepředu před těžištěm a částečně i tím, že nebyla dostatečně účinná směrovka (to bylo ještě před jejím zvětšením) a nakonec i tím, že Pony nemá řiditelné ostruhové kolečko, jen balzovou lyžinu. No, kdo zná konstrukci ocasu, ten pochopí, že udělat ovládání ostruhy odvozené od směrovky je skoro nemožné. Muselo by se přidat další táhlo/bowden nebo samostatné servo. To by ale znamenalo další nárůst hmotnosti mého beztak už dost těžkého modelu.

Taky jsem experimentoval se startovacím vozíkem. :roll: Zakoupil jsem 4 kola pro koloběžku a vozík vyrobil ze zbytků plovoucí podlahy. Bohužel ani to se neosvědčilo. Valivý odpor koleček na travnaté ploše je tak velký, že dvaapůlka nedovedla rozběhnout model ani na délce 150m celé dráhy na vzletovou rychlost. :( Chtělo by to lehčí vozík a tenčí, větší a přitom i lehčí jeho kola.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pony
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 12:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
ZIPP píše:

A jak koukám, taky tam máš řiditelnou směrovku. :o 8)
No, ale její velikost nic moc, asi stejně málo účinná jako ta má první verze. :roll:
Zkus ji zvětšit, ale pak dej taky pozor na ty panty. :wink: Když dáš v plné rychlosti plnou výchylku, pro slušný kopanec, takty síly tam jsou opravdu značné.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pony
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 14:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
VTjr píše:
Na travnaté ploše se mi s tím nepodařilo odstartovat, při rozjezdu model pokaždé chytil hodiny
Škoda, nemůžu najít žádnou fotku, přece jen je to již dost let. Já jsem měl podvozek napevno, tři šrouby a nějaká výztuha zevnitř trupu. Asi byl posunutý víc dozadu, ale to už přesně nevím. Pravda, provozoval jsem ho především na betonu. Ale stala se mi trapná příhoda s dobrým koncem (fotky nemám, ale svědky). Upadlo mi za letu podvozkové kolo. Dokázal jsem přistát v náklonu na to zbývající, takže éro ani nevybočilo ze směru a až na závěr mi udělalo prakticky u nohou "hodiny" zcela bez následků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pony
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 17:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
VTjr píše:
No hezký! :D
PONY, ale i s kabinkou 8O :lol:

Co tam máš za motor? Není to dobře vidět, ale předpokládám že MVVS 2,5 GFS RC.
Boční výfuk má trochu delší to koleno k motoru, proto asi s velkostí vrtule a rezonančními otáčkami jsi neměl až takový problém jako já. Počítám, že Ti to rezonovalo už někde od 17-18 tisíc, takže motor asi snesl i 8x4", nebo 7" průměru, ale s vyšším stoupáním (např. 7x6"-7x7"), že? Zdá se mi ale, že tam máš černou prostějovskou.

A taky koukám, že máš asi stejnou soupravu jako já, tedy Futabu T-10CG nebo jinou z řady T-10, však? :wink:

Souprava je Hitec Focus 4. Moje úplně první 4 kanálová souprava. Dnes už ji nepoužívám. Mám ji uloženou v depozitu...co kdyby náhodou.. :lol:
Motor tam mám MVVS 2,5 GFS /R RC (ABC)
Vrtule prostějovská 8x4 (200x100).

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz