Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 0:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10492
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Ty Lipolky jsou v poslední době všechno stejnej sajrajt. Včera jsem mluvil s vrtulářem Pavlem Tošovským. Nedávno si místo 4 roky starejch Hyperionů koupil ty samý nový. Výsledek je ten, že ty starý jsou lepší než nový. Vypadá to, že výrobci nový série pěkně mršej, nejspíš "optimalizace materiálových a výrobních nákladů". No prostě čím dál větší šmejd jako se vším z elektroniky.
Je čas přejít na Lionky. Bohužel nahradit 4S1P 2,6Ah znamená kvůli proudu 8 ks 18650, což je o 1/3 těžší, větší průřez a dýlka asi o 1/4. Sice pak bude kapacita skoro dvojnásobná ale zase nižší napětí a taky vyšší cena...
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 5:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Celeron píše:
... nahradit 4S1P 2,6Ah znamená kvůli proudu 8 ks 18650, což je o 1/3 těžší, větší průřez a dýlka asi o 1/4. Sice pak bude kapacita skoro dvojnásobná ale zase nižší napětí a taky vyšší cena...
Jirka

Jirko, na tyhle výroky pozor, to se tu považuje za kacířství a rouhání... :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2017 16:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10492
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
jyrry píše:
Jirko, na tyhle výroky pozor, to se tu považuje za kacířství a rouhání... :mrgreen:

Myslíš, že u 4S2P průměrnej odběr cca 12-15A na článek je kacířství a rouhání? :mrgreen: Těch 45A je absolutní maximum a na 40A mám telemetrický řvaní, takže když si to pohlídám, tak krátkodobě max 20A článek. Jeti u svejch Lionek deklaruje 30A.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 8:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Celeron píše:
Jeti u svejch Lionek deklaruje 30A.
Jirka


Zaprvé si rýpnu - JETI žádné své LiION nemá, je to samozřejmě jen přeprodej, téměř jistě Sony Konion (asi tyhle https://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-s ... t-top.html ).

Jinak ale problém není ani tak s tím, že by to "shořelo", jde o to, že vybíjecí křivka je u LiION víc "do oblouku", prostě pokles napětí při zátěži je proti LiPOL větší a tím i pokles výkonu.
Sám jsem to teď řešil, uvažoval jsem o alternativě k 3s2200mAh do tištěného kombatu (což je dost blízko tvému požadavku), ale prostě to moc nesedí.
V podstatě máš tři varianty LiION: 1p3s je lehčí, ale výkonově prostě nestačí, 1p4s váží tak stejně a je to asi použitelné při použití vhodného motoru s menším kV pro vyšší napětí a menší proud (tedy už ne přímá náhrada), 2p3s je s přimhouřením oka přímá náhrada výkonností a s výhodou vyšší kapacity, ale tady už jde hodně nahoru hmotnost.
Sečteno a potvrzeno potvrzuji, že LiION do letadla použít lze zcela reálně a může to mít i své výhody, ale je to dost o hledání "průniků" a někdy i o potřeby změnit motor či aspoň vrtuli, s přímou náhradou kus za kus je to slabší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 10:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10492
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Já ale mám 4S1P, tak bych musel osadit 4S2P.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Alf a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz