Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 71  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 12:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha 8
VSCharlie píše:

Souhlasím, skoro celý den přemýšlím jak to slušně napsat a ty jsi to trefil docela přesně. :wink:

Já osobně jsem celý (modelářský) život používal šablonový systém - od Hitec Eclipse, přes JR9, až k Spektru DX9 (starou Modelu nepočítám).
Teď čekám jako na trní, až vyjde OpenTX na Horuse X10, šablony FrskyOS mi už nesedí...
Jak jednou "ochutnáš" a samozřejmě taky pochopíš logiku OpenTX, nic jiného už nechceš - tedy aspoň já ne.

Ta svoboda v nastavování (přiřazování funkcí) je prostě perfektní.
Ovšem lidi jsou různí a každému vyhovuje něco jiného.
Takže vůbec nemá smysl se hádat o tom, který OS, vysílač, nebo způsob nastavování RC vysílače je lepší - co člověk, to jiná kritéria a požadavky... :roll:

P.S:
Jednou jsme na letišti měli kolegu, který si pořídil nějakého Graupnera (dnes se už asi nedělá) a nikdo z nás ho taky nedokázal napípat.
Nakonec jsme to vzdali, protože bez manuálu to prostě nešlo - nikdo tu logiku nastavování nepochopil.
ivkucera píše:
Nechci do toho šťourat, jestli OpenTx, nebo cokoli jiného. Dnes je sobota a bylo nádherně celý den na lítání. Když vidím časy od rána vložených příspěvků, tak nevím, nevím. Měli jste každý vzít to svoje rádio a jít na letiště.
Pisu z mobilu z Tapatalku, takze to je treba pri jizde v MHD, pri hrani deti venku na hristi atd. Nesedim cely den u pocitace.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 12:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
TomasC píše:
Za mě je docela zajímavá možnost poptat se na letišti. Přeci jen není nad operativní osobní radu a případnou pomoc.

Já dnes začínat a přijít na naše "letiště", kde převážná část modelářů používá JETI za dvacet tisíc a víc, tak se asi rychle otočím. Je jasný, že každý z nich si prošel nějakými zkušenostmi, ale nakonec to skončí u toho, že nejlepší je to, co teď používají, což je k rekreačnímu létání trochu zbytečný luxus. Možná proto jsem rád, že kdysi začínal sám a podle toho se rozhodoval. Udělat si přehled o tom co a jak a podle toho se rozhodnout. Možná to není nejoptimálnější případ, ale problémy, které tu tazatel aktuálně řeší jsem nikdy neměl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 13:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
jyrry píše:
... Jo a taky jsem přecházel z Eclipse na Graupner HoTT - ano, jiná logika menu ale rozhodně to není nepřekonatelné, stačí se oprostit od zažité logiky menu jednoho výrobce a pobrat systém jiného :?
A nenechat si radit od lidí kteří mají zažité systémy jiné - ti do toho velmi pravděpodobně vnesou jen další zmatek :roll:

Já měl za to, že ty máš Gr. HoTT už dávno zažitý několik let, tak by ti to snad nemělo dělat problém. :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 13:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No... neplodím éra co půlrok jedno, tak nastavování nového je skoro pokaždé objevná a objevující záležitost :mrgreen:

A Gr. Mx-20 HoTT jsem si v podstatě vytipoval sám; naštěstí jsem nešel do 8FG (bylo to také ve hře), odradila mně i nechutná hádka o tom zda toto rádio (v té době) má či nemá klasické zpomalení kanálu. A nemělo :lol:

Tak a jedu do haly, zalítat si 8)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 13:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
To máš určitě pravdu, a po delší době si člověk musí tu logiku nastavování zase trochu oživit, nebo se podívat, jak to nastavoval u jiného modelu. Proto moc nefandím tomu, mít několik souprav, každou s jinou logikou, protože pak se v tom po delší době začne ztrácet. Při přechodu z jednoho systému na jiný je to ale vždy horší, protože se člověk musí oprostit a zapomenout na postupy z předchozího, což bývá horší než začínat s čistým stolem. Taky si myslím, že Open-Tx je spíš pro lidi, kteří soustavně něco ladí a mají ten způsob programování pořád "čerstvý". Co by mi ještě u něj vadilo, že jsou pořád nové verze a ve kterých se třeba mění názvy proměnných, nebo spínačů, což asi moc k přehlednosti nepřidá. Pro mě by to určitě nebylo, protože jsem zvyklý při záletu model nastavit, a pak během provozu dělám jen drobné korekce.
Jinak pokud jde o to radění na letišti od lidí kteří mají jiné systémy, je asi spíš na škodu. Víc poznatků a řešení problémů jsem vždy získal spíš tady na fóru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 14:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Nevím co se tu furt řeší. Já to vidím takto.
1) výběr vysílačky nikdo a nikdy za mě neudělá, jen já sám. Což znamená, že je zapotřebí určité hledání informací a samostudium. Všechny systémy jsou dobré, jinak by neexistovali. Hold mají různou logiku ovládání, nastavování.... Nic nebude dokonalé podle našich představ. Nebo máte doma snad něco, co je opravdu na sto procent? Myslím, že ne.
2) když už se tedy po spocených a bezesných nocí konečně rozhodnu a koupím svůj vysněný aparát, tak jedině idiot s ním půjde rovnou na letiště, kde ho začně nastavovat. Furt zde čtu, to na letišti nastavíš/nenastavíš apod. Skrátka a dobře po vybalení čtu manuál, pak se v tom hrabu, pak si zkouším nastavit svoje éro , což je takové samostudium. A když mi něco nejde, tak se pídím po informacích. A jako na konec, když už jsem zoufalej, tak jdu otravovat ostatní na letiště, nebo na internet 8) :lol:
3) svým samostudiem jsem pak více schopen tomu porozumět, než když mi to někdo nandá rovnou na talíři :wink:

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 14:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Naprosto s tebou souhlasím, jen bych doplnil, že pro spoustu rádií se dají manuály sehnat předem na internetu, a když jsem vybíral nové rádio, tak mi to trvalo skoro rok a pročítal jsem manuály a srovnával co které rádio umí a jak se co nastavuje a hltal informace i z diskuzí a podobně. Když jsem pak koupil MC-20, měl jsem už základy nastudované. To vlastní rozhodnutí si ale musí udělat každý sám, podle toho co má za požadavky a co by se mu mohlo hodit i v budoucnosti, a taky co mu dovolí peněženka. To za něj nikdo neudělá. Při provozu se ale většinou objeví situace, kdy si s nějakým nastavením nebude vědět rady, a pak mi vždy pomohla diskuze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 14:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
jyrry píše:
... stačí se oprostit od zažité logiky menu jednoho výrobce a pobrat systém jiného :?
A nenechat si radit od lidí kteří mají zažité systémy jiné - ti do toho velmi pravděpodobně vnesou jen další zmatek :roll:

Lepšie si to napísať snáď ani nemohol a zvlášť tú poslednú vetu by som nechal zarámovať a vycapiť na plochu ako baner.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 15:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Lark píše:
Naprosto s tebou souhlasím, jen bych doplnil, že pro spoustu rádií se dají manuály sehnat předem na internetu, a když jsem vybíral nové rádio, tak mi to trvalo skoro rok a pročítal jsem manuály a srovnával co které rádio umí a jak se co nastavuje.


Přesně tak. Napřed koupit a pak teprve zjišťovat co mám je holý nesmysl.

Správná cesta je naprosto opačná. Ujasnit si co potřebuji a mohl bych potřebovat. Ujasnit si co které rádio umí a jak. Seřadit si je podle toho. Pak se teprve dívat na cenu a až podle ní do toho seznamu sáhnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 17:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Lark píše:
... pro spoustu rádií se dají manuály sehnat předem na internetu...

Jooo, ale některé ne v češtině. Když jsem tu jednou pověsil návod na už nevím kterého Gr. HoTT, byl jsem zástupcem firmy vyzván abych to dal pryč a bylo mi vyhrožováno právníky :?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 17:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
jyrry píše:
Jooo, ale některé ne v češtině. Když jsem tu jednou pověsil návod na už nevím kterého Gr. HoTT, byl jsem zástupcem firmy vyzván abych to dal pryč a bylo mi vyhrožováno právníky :?

Měl jsem spíš na mysli, že jsou manuály u některých výrobců na stránkách, nebo už někde vystavené, někde v němčině i angličtině, a pro základní pochopení co rádio umí většinou stačí i strojový překlad z angličtiny. Z němčiny to bývá hóódně kostrbaté, takže je to pochopení dost těžké. S tím "vyvěšením" na fóru je to samozřejmě problém, ale pak není problém se se zájemcem domluvit a poslat mu to třeba mailem, nebo přes nějaké úložiště.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 18:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
DXS píše:
Já dnes začínat a přijít na naše "letiště", kde převážná část modelářů používá JETI za dvacet tisíc a víc, tak se asi rychle otočím. Je jasný, že každý z nich si prošel nějakými zkušenostmi, ale nakonec to skončí u toho, že nejlepší je to, co teď používají, což je k rekreačnímu létání trochu zbytečný luxus.

Prečo si každý myslí, že rekreačné lietanie je to s modelom za 5 korún a setovou vysielačkou? Prečo si myslíš, že Jeti za 20000+ nie je vhodná na rekreačné lietanie? Musí si každý kto lieta súťažne s drahou vysielačkou kúpiť aj jednu "setovku" na "takové to domácí polétání"?
Poznám takých čo rekreačne lietajú turbínové modely, 6-8m makety vetroňov, 20 kilové makety z druhej svetovej... Myslím, že rekreačné lietanie je všetko to, čo je mimo súťaž či vystúpenie na akcii.
Dnes som si bol zalietať rekreačne s modelom F3F ktorý mám na súťažné lietanie. Včera som s ním lietal rekreačne na meraných bázach, ale nebola to súťaž. Takže rekreačné lietanie.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 18:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
LV píše:
Prečo si každý myslí, že rekreačné lietanie je to s modelom za 5 korún a setovou vysielačkou? Prečo si myslíš, že Jeti za 20000+ nie je vhodná na rekreačné lietanie? Musí si každý kto lieta súťažne s drahou vysielačkou kúpiť aj jednu "setovku" na "takové to domácí polétání"?
Poznám takých čo rekreačne lietajú turbínové modely, 6-8m makety vetroňov, 20 kilové makety z druhej svetovej... Myslím, že rekreačné lietanie je všetko to, čo je mimo súťaž či vystúpenie na akcii.
Dnes som si bol zalietať rekreačne s modelom F3F ktorý mám na súťažné lietanie. Včera som s ním lietal rekreačne na meraných bázach, ale nebola to súťaž. Takže rekreačné lietanie.

Samozřejmě jsem to myslel tak, že ne každý kdo začíná nebo se k modelařině vrací nemá chuť do toho investovat velký peníz. Mít vysílač za 20 tisíc a víc a k tomu vetroňářské bublinky nebo cokoliv jiného s cenovkou třeba kolem 5-10 tisíc je celkem mimo z mého pohledu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 18:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
DXS píše:
Samozřejmě jsem to myslel tak, že ne každý kdo začíná nebo se k modelařině vrací nemá chuť do toho investovat velký peníz. Mít vysílač za 20 tisíc a víc a k tomu vetroňářské bublinky nebo cokoliv jiného s cenovkou třeba kolem 5-10 tisíc je celkem mimo z mého pohledu.

S tým sa dá iba súhlasiť. Ale netreba ísť cestou, že si najskôr od vybraného výrobcu kúpim model vysielača č.1 za 60€, po pol roku model 2 za 100€, po roku model 3 za 150€, za dva roky model 4 za 300€ a za tri roky model X za 1200€. Týmto spôsobom sa to všetko iba predraží. Preto tvrdím ako som napísal, spýtať sa sám seba čo od toho čakám, kam sa v blízkej budúcnosti chcem dostať a podľa toho vybrať vysielač ktorý to splňuje a pozrieť do peňaženky a kúpiť najlepší (najdrahší) čo my tá peňaženka či osobný pocit dovolí.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Znám nejméně tři lidi ve svém okolí, kteří si hned na začátek koupili to nejlepší, co mohli. Teď jim na policích nebo ve skříni leží futaby 35 a 40 MHz. Už nelétají, nejezdí, ale pořád si myslí, že mají doma super techniku, za kterou by jim kdekdo utrhal ruce. Elektronika jde strašně rychle dopředu, na to je taky potřeba myslet.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz