Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 9:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Na té vodě je to fakt OBR ! :D Na volné hladině venku si dávej pozor na vodoměrky - pokud bude blízko a kopne zadní nožkou do toho stroje, hrozí převrácení a utopení. A taky rozzuřený pulec by mohl ocáskem napáchat pořádné škody ! Bude to vždy adrenalin.
To kormidlo na fotce vypadá fakt hnusně ... kdyby jsi to aspoň přebrousil do hladka. To vrstvení materiálu je tam hodně vidět. Technologie tisku je zatím dost nedokonalá. Ale pokud se to podaří zlepšit, bude to dost velká konkurence klasické stavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 16:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
njn jenže to by to nesměl být takový booom.... to co se prodává netřeba zdokonalovat do doby než se to přestane prodávat to je ten problém dneška. a argument zní kdo chce lepší at si koupí dražší polymerku nebo práškovku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 20:55 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Z vodoměrek či pulců si děláme legraci. Dneska na Proseku jsme se účastnili s ostatními záchranné akce mnohem větší lodi a nebyl to problém. Trošku problém bylo popadané listí, ale stačilo couvnout a byl problém vyřešen. A ve dvou se to lépe táhne. Dokonce se někdo ptal, zda jsou naše lodičky dvě poloviny jedné :D :D .

To co myslíš, že vidíš na fotce je jen anti 3D tisk dojem. Nijak mě to netrápí. Vliv na funkci to nemá. Je to hladké dost. Tahle loď je zcela účelová. Účelem je probudit chuť do modelů. To splňuje na 100%. Zrcadlově hladké kormidlo by na tom nic nezměnilo.

Až budu potřebovat hladký povrch, tak to dokážu udělat. viewtopic.php?f=18&t=30150#p402569


Přílohy:
DSC_0123.JPG
DSC_0123.JPG
[ 53.51 KiB | Zobrazeno 1501 krát ]

DSC_0120_.jpg
DSC_0120_.jpg
[ 51.99 KiB | Zobrazeno 1501 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 21:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Držím ti palce, ať s takovou lodí v někom probudíš chuď do modelů. Kdyby se aspoň jeden chytnul, má to význam. Ale v tomto jsem dost skeptik. Myslím, že i účelová věc by mohla vypadat dobře. A vylepšit by se toho dalo hodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 23:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
i já ti držím v tomto palce.......
teď ještě něco méně náročného do počátečního HW.....kde by na stavbu opravdu stačil stůl v kuchyni a ulamovací nožík s lahvičkou vteřináku a výstražnou tabulkou z obi....... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 23:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Panove, panove co to je. To jsou lodickari tak netolerantni. Ja neumim kreslit, neumim to navrhnout, ucim se a me to bavi. Jo neni to nijak krasny, ale uz maluju a tisknu dalsi evoluci "-)

Jo a dneska to bylo fajn. Alespon mi to vlilo do zil energii na dalsi kresleni.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 0:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
mě nejde o tvary mě jde o materiál a technologii , osobně tisk nepovažuji za vhodný a levný začátek s modelařením spíše za momentální módní záležitost , každopádně přeji ti abys to dotáhl k nějaké chycené dušičce z řad dětí, která se pak následně snad začne hlouběji zajímat o souvislosti výtlaku a rozměrů, nebo o výkony v závislosti na hydrodynamickém odporu trupu či stoupání lopatek lodních šroubů a jejich počtu, popřípadě i o to, z čeho se skutečné lodě stavěly a nebo z čeho a jak se staví dnes....
Bohužel zatím jsem se setkal jen s tím , že děcka zhýčkaná tiskem či výřezy ,,předžvýkaných,, stavebnic jsou schopna udržet pozornost u modelů jen pokud jsou výtvory schopné činnosti maximálně druhý den od začátku stavby a to ještě v lepším případě ..... běžnější bývá termín tak do půlhodinky....

Všude říkám ,, 3D TISK JE VÝBORNÝ SLUHA , ALE TOTÁLNĚ DEBILNÍ PÁN,, snad všichni chápou jak to myslím.

Osobně nechci vychovávat další generaci která bez kabelu s 230V neumí vubec nic vytvořit at už manuálně nebo mentálně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pon 06.11.2017 8:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
[quote="ufon13"
Bohužel zatím jsem se setkal jen s tím , že děcka zhýčkaná tiskem či výřezy ,,předžvýkaných,, stavebnic jsou schopna udržet pozornost u modelů jen pokud jsou výtvory schopné činnosti maximálně druhý den od začátku stavby a to ještě v lepším případě ..... běžnější bývá termín tak do půlhodinky....[/quote]

A ono to snad bylo někdy jinak? Já začínal s modelařinou dlouho před revolucí, tehdy v "Domě pionýrů", kroužek fungoval perfektně, jiných lákadel typu počítačů bylo tehdy minimum, ale přesto byla úmrtnost obrovská.
Už na prvním jednoduchém házedle nastal úbytek, u následné jednoduché A3 ze stavebnice poklesly počty někam k polovině. No a při dalším postupu k náročnějším modelům, které vyžadovaly soustředění a snahu podstatně větší, to už padalo vyloženě drasticky.
Přijde mi, že máme moc iluzí o minulosti, tehdy se možná kroužky víc podporovaly a na začátku do nich vstoupilo víc dětí (protože neměly tolik alternativ), ale následný průběh zas tak idylický nebyl ani tehdy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pon 06.11.2017 12:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
no vzhledem ktomu že z matčina invalidního důchodu 1293Kčs na kroužky nezbylo tak jsem v 70letech žádný nenavštěvoval a jednou za rok dostal pod stromeček stavebnici jako igráckého RAY či delfína popřípadě PINTO a popřípadě od prarodičů pár korun na balzu k narozkám.....
takže stavět cokoli z čehokoli a nutnost vyhýbat se nakupováni je výbornou školou jak si s čím poradit technicky.....
JO a v kroužku jsem byl vlastně také , vedl ho mamčin kolega tak jsem tam na 3 schůzky zašel..... to vám byla legrace.... soudruh vedoucí nějak nemohl pochopit že rašplová interpolace žeber nemusí probíhat celé 2 schůzky ..... no a po třetí schůzce zdělil mamce že tím jak stavím rychle odrazuji ostatní....... :roll: :lol: a že bych to raději měl zase dělat jen doma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pon 06.11.2017 13:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
ufon13 píše:
Všude říkám ,, 3D TISK JE VÝBORNÝ SLUHA , ALE TOTÁLNĚ DEBILNÍ PÁN,, snad všichni chápou jak to myslím.

Osobně nechci vychovávat další generaci která bez kabelu s 230V neumí vubec nic vytvořit at už manuálně nebo mentálně.


Sice to je OT ale nedá mi to. Ve školství se pohybuju už nějakou tu desítku let a bohužel situace je taková, že o kroužek modelářství není opakovaně zájem (velká finanční, prostorová a materiálová náročnost)

Zatímco 3D kroužek mám naplněný pořád. Ovšem pozor není to o tom, že posadím děti k PC a 3D tiskárně.
Tu 3D tiskárnu si musej postavit, seřídit, kalibrovat a pak teprva se učej s CADem a něco tisknou. Ono stavba a používání 3D tiskárny není jen něco v PC namatlat a zmáčknout tlačítko TISK. Stojí mě to nemalé úsilí je přitáhnout k tomu něco vytvořit a né jen konzumovat/stahovat hotové věci z internetu ...

Taky jsem modelář ze staré školy a mám radši balsu, překližku vůni Kanagomu a laku, ale dneska už je jiná doba a jako už nestavíme auta ze dřeva a letadla také ne, není důvod stavět modely ze dřeva ...

Mimochodem něco vymodelovat v PC stojí kolikrát víc času a práce než to vypilovat rovnou, ale je to prostě jiná zábava ...

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pon 06.11.2017 15:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Tak ještě jeden OT.....:
je jiná doba a jiné možnosti ale ty fungují pouze v případě přívodního kabelu.....nedej bůh , aby došlo k nějakému většímu výpadku at už z jakéhokoli důvodu to pak hordy šikovníčků vyrazí shánět baterky a měniče a bude jim zcela jedno jakým způsobem si tu energii a na čí úkor seženou a to vše z jediného důvodu, bez kabelu nebudou schopni ničeho a v tom je ještě utvrzovat to né to prostě nebudu.... at se naučí cokoli v rukách a jednoduchými nástroji typu pilka pilní nůž nůžky vytvořit a pokud ano pak teprve za odměnu mohou pomáhat šroubovat a seřizovat věci předžvýkané.
Bohužel se tohle ve školách jaksi opomíná zcela programově.
Bylo fakt výživné sledovat devátáky které jejich učitelka -má sousedka přivedla na exkurzi do mé dílny...... absolutně netušili co to je soustruh ani že existují různá lepidla a to že se liší pilník od rašple to už pro ně bylo an úrovni grotesky alespon podle smíchu co to vzbudilo...... nicméně pohled vedle do synova pokoje kde stál zcela nový ,,herní PC,, ten je zcela nadchl.
Dnes ve školství vychováváni jsou tupci bez jakékoli nejzákladnější manuální zručnosti a sestavováním a štelováním se to o moc nezlepší.....
A neplácám o něčem co neznám, kroužek jsem vedl 20 let přírodovědný-eko a jak oba rodiče tak prarodič byli učitelé......

Mám pocit , že toto by měl moderátor převést jako samostatné téma abychom tu nezas..li téma malého remoše......co ty na to Tomasi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: úte 07.11.2017 18:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Není to sice k remorkéru od vigo, ale zase téma 3D tištěný remorkér na to přesně sedí, tak zatím nebudu otvírat nový thread...
Na https://www.youmagine.com/designs/micro ... c-tug-boat (tedy ne na masově známém thingiverse...) je k nalezení model, který je věrnou zmenšeninou klasického Springeru, tedy ne volný design jako má Vigo, ale přímo klasika...

Docela zajímavé, jednak se z toho dá udělat tištěný springer, na Průša mk2 délka až k 250mm, tedy dokonce přes 1:2 měřítka, za druhé pokud si někdo udělá jednoduchou vanu na fullsize springera z překližky, tak lze z tohoto modelu použít kompletní nástavbu, na https://ultimaker.com/en/community/9394 ... c-tug-boat je v diskusi i fotka skutečné lodě, podle které to vzniklo, takže tentokrát by měli být dost v klidu i "puristé" :lol:

Pozor, stažené STL soubory nemají korektní velikost, vychází to na asi metr osmdesát délku, je to nutno řešit změnou měřítka (cca 10% pro Rebela s deskou 20x20cm, až cca 13% pro PrusaMkII s 25x21cm).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: úte 07.11.2017 18:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Zajímavé to je .... a má to obrovskou výhodu v tom, že je to provozovatelné i doma v bazénu. Tak, jak je u nás zavedený velký TT, dala by se uspořádat zábavná poježděníčka s nějakou jednoduchou vanou. Jen to chce pár nadšenců, co by si to nechali vytisknout a domluvili se na pár setkáních.
Udělat si samotnou vanu z laminátových nebo PSH desek je otázkou dvou hodin, nástavby by se daly vytisknout.
Jen lidi nejsou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: úte 07.11.2017 22:03 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
tomashr píše:
https://www.youmagine.com/designs/microspringer-rc-tug-boat
Tak jsme jim to rozbili
This website is under heavy load (queue full)
We're sorry, too many people are accessing this website at the same time. We're working on this problem. Please try again later.



Nicméně to je přesně to co chci. Loď na ježdění na bazénu. Tam se prostě Adrea Doria 1:100 nehodí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: úte 07.11.2017 22:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
TomasC píše:
Tak jsme jim to rozbili
This website is under heavy load (queue full)
We're sorry, too many people are accessing this website at the same time. We're working on this problem. Please try again later.



Nicméně to je přesně to co chci. Loď na ježdění na bazénu. Tam se prostě Adrea Doria 1:100 nehodí.

tak vytiskni vanu já pak dodám sprasingera nebo já dodám vanu a mužeme se přetlačovat ...... nééééé já zase nebudu stíhat, ale vana tu je na fotkách jsem ji ukázal pokud byste chtěli dám vám rozteč a orientaci magnetických ,,spřáhel,,


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz