Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 10:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
ufon13 píše:
.... výkon je nesrovnatelně jinde než s klasickou soustavou motor uvnitř lodi+spojka+ hřídel vložiscícha vazelině uvnitř pouzdra+ šroub.....


Máš to změřené tahoměrem při stejném proudu ? spíš bych předpokládal, že výkon bude menší - díky tření pláště motoru o vodu a díky tření vody procházející motorem.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 15:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Pokud nebudou deti nemocne a bude nejake primerene pocasi, urcite se na Proseku rad stavim. Verim ze to remorkerek nejak zvladne : )


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 16:09 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Vnímám to podobně. Pokud se kluci uzdraví tak se objevíme. Případně se zkusím na chvilku utrhnout.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 23:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
boříku mám to ověřené díky člověku co původně navrženou zakrmku na pohon venkovním motorem , ukecán nejmenovaným olomouckým guru vehementně prosadil k úpravě na klasiku s hřídelí a ,,raboesch brusy,, pro vysoký tah přesně dle hesla zakrmovačka má tahat jako remorkér....... následovala výroba osazení a testování..... za 20 dní od předání byla lod zpět že nefunguje jak měla dle zadání(původnímu) a abych tedy udělal co uznám za vhodné aby fungovala.....

přestavěl jsem ji tedy na pohon né silnými 700 motory a drahými šrouby z leštěné mosazi ale na 2x 2830 venku a s 50 šrouby jako na fotce šedozelené obludky a lod se stejným nákladem 5kg krmiva jede najednou né 70m za minutu na plný kniply a mírně začmoudlými regulátory ale 110m za minutu na 3/4plynu s autíčkářskými obousměry za cenu obou jako jeden d-sys , nenabíjí se co každá druhá jízda, ale jednou za den se stejnými 3články li-fe-po/8Ah aku a kupodivu nejezdí jen za klidné hladiny ale i ve 30cm vlnách na pískovně.......ani nepřepaluje 30A pojistku použitou jako vypínač.....
TAKŽE fakt žádné teoretické měření už nepotřebuju , to proudění mě zajímalo protože kolega na monaku také nechtěl a nevěřila hlavně věděl že to rozhodně nemůže fungovat(a ví to dotedka) :lol: nicméně to funguje a já už díky příbuznému nejspíše tuším na jakém principu.
,,šedá je teorie, zelený strom reality,,
ale asi bychom neměli tímto zanášet jiným směrem toto plodné téma o tištěných škopcích, omlouvám se....... :wink:
šlo jen o to nebát se utopit střídáky :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: čtv 02.11.2017 8:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
to bohužel není žádné relevantní srovnání - jde mně o stejné motory se stejným šroubem a zdrojem a rozdíl pouze v tom, jestli je motor pod vodou a nebo uvnitř s klasickou hřídelí a spojkou. Pokud zvolíš nevhodnou 700 s nevhodným šroubem, tak pochopitelně budou výsledky mizerné. Ale to nic neříká o tom, že utopený motor pod lodí je lepší, jak suchý motor v lodi.
To by stálo za porovnání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: čtv 02.11.2017 11:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
tak to budeš muset zkusit sám..... sice tu mám právě 2 stejné motory jeden už je spojen s hřídelí a bude umístěn do vojenské lodi a druhý je připraven na ponoření do vody ale šrouby budou rozdílné a typ plavidla také. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: čtv 02.11.2017 21:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Tak jsem zkoušel dát serva napřímo na 2S LiFe, oproti BECU na 6V velký rozdíl. Jelo to znatelně víc, hodně nemaketově, ale bohužel nevím proč, servo pohonu vůbec nedrželo nulu, pořád se roztrimovávalo a občas proskočil převod. 7Z pastorek není to pravé ořechvé :) Takže tam šel zpět BEC.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: čtv 02.11.2017 22:54 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
I já jsem v minulých dnes experimentoval.

Malý motorek ze serva jsem vyměnil za "něco jako" speed 260, který jsem našel v šuplíkových zásobách ze stejnosměrné éry létání. Při zkoušce super, ale v lodi totální katastrofa. Ladil jsem uložení motoru, atd... a šel jsem na vodu.
Naprosto žádný rozdíl proti motoru ze serva. Změřil jsem napětí na motoru. Ze 4V na přijímači jsem naměřil 1,22V při jízdě vpřed a 0,2V při jízdě vzad.
Objednal jsem u DSYS regulátor.
S jednočlánkem to nějak nejelo, tak jsem vzal odloženou 2S2P lionku z notebooku. A výsledek super.

Na první pokus extrémní výkon. S 6listým šroubem to bralo 5A vpřed. Výměna za dvoulist tedy radikální snížení proudu nepřinesla.

Chvilka ježdění byla docela zábavná. Lépe zatačí, jak vpřed tak vzad. Ve vaně je příliš mnoho proudů a pořád to někam odplavává. Občas si to přisaje vzduch.
Nicméně regulace je skvělá a omezení křivkou plynu je bezproblémové.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 8:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Jaký máš průměr toho šroubu ? Na ty malé motory je třeba použít šrouby kolem 20-25 mm s malým stoupáním - tak kolem 0.6 x průměr ( třeba Graupner třílistý 25 mm, vyrábí se pravý i levý. Do kortyho trysky se dá dobře použít stočený na průměr 18-20 mm ).
Ty malé motorky mívají kv kolem 3000 a víc - a to je strašně moc. Když tam dáš velký šroub, tak jdou otáčky rapidně dolů a účinnost toho motoru je klidně pod 30%. Pokud tam dáš převodovku, bude to jezdit jak z praku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 9:44 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Uvidím, jak se to bude hřát.

Šroub mám dvoulist vytištěný. Něco jako tohle, ale s menším stoupáním. Obrázek.

Převodovku neplánuju. To tam dám spíš větší motor s menším kv.

Nejvíce záleží, jak se to bude chovat na otevřené vodě.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 10:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
On ten tištěnej šroub vydrží? Já jsem zkoušel tisknout vzduchovej ventilátor průměr 60 mm z PET-G a i když byly "léta" ideál, stejně se rozlámal. Tohle je sice menší ale hustota prostředí je řádově jiná.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 13:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Mě drží zatím tištěný jako nic. Průměr 30mm lopatky kolem 0,5mm tlusté a má za sebou asi hodinu provozu. Záleží jaké jsi měl otáčky a taky zatížení s průměrem šíleně roste. Nicméně co jsem koukal větráky se tisknou běžně.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 21:26 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Když jsem pracoval na lodi na gumový pohon, tak jsem roztrhal několik lodních šroubů z PLA. Vždycky, když loďka vyskočila z vody a šroub se roztočil naprázdno do extrémních otáček.
Ve vodě bez problémů.
ABS namočené v acetonu vydrželo zatím vše.


Dneska jsme byli jezdit. TomasC junior byl nadšen. K tomu nemám co dodat. Vigo díky.
Na velký výkon loďka zajíždí do vody, tak bylo nutno razatně omezit výkon. Ale motor studený. Spotřeba mizivá. Za 1/2hodiny ježdění jsme se s napětím dostali na 7,98V z dvoučlánku lionek.


Přílohy:
DSC_0106_.jpg
DSC_0106_.jpg
[ 46.41 KiB | Zobrazeno 714 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 22:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
koukám, že to ale není ,,jeti,, co drží v pacinách je to TGi 6 ?......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 1:03 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
FlySky i6. Kdybych mu zavěsil DC16 na krk, tak by přepadl do vody.
Jeti DS6 nebyla nikde skladem.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz