Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 71  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 12:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
skybreaker píše:
Lítání se zmrzlinářským pultem je prapodivná středoevropská anomálie. :wink:

A ještě se k tomu potřebujou ty kšíry ... :roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 12:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2008
Příspěvky: 613
LV píše:
Slidery mi nechýbajú, vždy som mal vysielače s otočnými potenciometrami navrchu.

To ze niekomu narocnost pilotaze umoznuje pustit knipel a tocit otocnym ovladacom na vrchnej strane neznamena, ze to je plnohodnotna nahrada za bocny slajder, ten umoznuje proporcionalne ovladanie a kniplami nadalej riadis model..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 13:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2008
Příspěvky: 613
LV píše:
Zhrnul by som to asi takto:
- Na bublinkolety (aké koľvek) Stačí vysielač do 8 kanálov so základným softvérovým vybavebím.
- Na akrobaty do 2m 8 kanálov so základným softvérovým vybavebím.
- Na akrobaty 2,5-3m 12kanálov stredný soft
- Na motorové makety 2m a viac 12 kanálov a dobrý soft.
- Na makety vetroňov do 4m 8 kanálov a stredný soft
- Na makety vetroňov od 5m 12 a viac kanálov a špičkový soft
- Na vetrone typu F3X a F5X 8 kanálov a špičkový soft.
To kam sa chce dostať pýtajuci sa je na jeho posúdení.
Moja rada je vždy "kúp si najdrahšie rádio ktoré splní tvoje potreby a dovolí ti tvoja peňaženka".


To takto nefunguje.
Dnes su bezne bublinkovetrone so stvorservovym kridlom, bublinkopolomakety tiez nie su ojedinely zjav, napr. v zakladnom sw pri graupnerovi nenajdes krivku plynu, takze na akrobat nepostacuje, ak si to vymyslal podla futaby, nuz tak tam u tvojho radia kde je "spickovy" soft pre f3f chybaju funkcie ako servobalancer pre akrobaty so "stredneho" sw, atd atd.. Je dobre pozriet moznosti u konkretneho vyrobcu radia.

Kupit si najdrahsie radio, aby tazatel nasiel co najviac sw moznosti, treba poopravit, v ramci jednej znacky. Urcite neplati, ze ked si kupis drahsiu futabu od jeti alebo frsky, budes mat viac moznosti :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 14:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
mac píše:
....napr. v zakladnom sw pri graupnerovi nenajdes krivku plynu, takze na akrobat nepostacuje....

A na to jsi přišel jak?


Přílohy:
Krivka.PNG
Krivka.PNG
[ 138.96 KiB | Zobrazeno 800 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 14:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Dobrý, střední a špičkový soft přeloženo do člověčiny znamená stupeň ořezání.
Tohle dělení u OpenTX odpadá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 14:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
skybreaker píše:
Dobrý, střední a špičkový soft přeloženo do člověčiny znamená stupeň ořezání.
Tohle dělení u OpenTX odpadá.


Já bych OpenTX popsal jako velmi dobře udělanou logickou část softwaru (předání parametrů pro generování signálu), ale s téměř totálně vynechanou částí UI (uživatelské rozhraní). Tohle je totiž podstata jeho problému. Když vezmu pro názornou ilustraci starší Futabu 14MZ, což bylo první rádio s barevným dotykovým displejem, tak u ní byly u softu vlastně dvě oddělené části. Jedna byla ta výkonná, která generovala signály, převáděla data z knyplů na výstup (včetně mixů), atd, vedle toho jako druhá část běželo uživatelské rozhraní ve Windows CE, které sloužilo pro snadné nastavování parametrů atd.
Funkčně je to takto u velké většiny rádií, u té 14MZ se to dá jen názorněji demonstrovat tím, že tam byly tyto části opravdu tvrdě oddělené.

U OpenTX mám silný pocit, že kdosi napsal opravdu hezky tu část 1, ale na druhou se víceméně vykašlal. Bohužel jeho vývoj i v současnosti směřuje spíš do věcí spadajících do oblesti 1, třeba opravdu vymakané prolinkování přes telemetrii s firmwary multicopterů atd, ale "lidské UI" pro letadla je i nadále naprosto popelkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 15:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Lark píše:
... A na to jsi přišel jak?

No, tak jak to Laco nalinkoval tak Mx-16 použitelná pro akrobaty fakt křivku plynu nemá. Má ji až Mx-20. Jak to je u Mz-xx to nevím.

Jinak mi to přijde že vznikla nová modla; po tom co si na své oblíbence nenechali "sáhnout" Fáčkaři, tak se nyní jeví jako nástupce "Fáček" ... no, vlastně taky "Fáčka" :lol:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 16:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2008
Příspěvky: 613
jyrry píše:
No, tak jak to Laco nalinkoval tak Mx-16 použitelná pro akrobaty fakt křivku plynu nemá. Má ji až Mx-20. Jak to je u Mz-xx to nevím.

Graupner MZ-12 ju tiez nema, neviem co riesi Lark..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 16:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
On je mezi těmi Mx-12, Mx-16 a Mx-20 opravdu značný rozdíl v softu; to není jen "ořezáním" toho nejvyššího. Docela mně překvapilo v Mx-16 co tam všechno oproti Mx-20 chybí, i struktura je poněkud jiná.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 16:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.3.2017
Příspěvky: 37
Bydliště: okr. Vyškov
skybreaker píše:
a všechno po ruce ))
Obrázek

No krásná vzpomínka, tipuju tak rok 1987. Tohle rádio si pamatuju z letiště, jako děcka jsme tam proháněli volňásky a u starších obdivovali moderní techniku :) ... omlouvám se za off topic


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 16:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2008
Příspěvky: 613
jyrry píše:
On je mezi těmi Mx-12, Mx-16 a Mx-20 opravdu značný rozdíl v softu; to není jen "ořezáním" toho nejvyššího. Docela mně překvapilo v Mx-16 co tam všechno oproti Mx-20 chybí, i struktura je poněkud jiná.

A v com je pointa tychto dvoch rad palcoviek, Mz vs Mx?
Mc rada - pultofky, to mi dava zmysel :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 16:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Trochu myšlení a logiky při pípání modelu neuškodí. Doma napípám základ, připravím si co budu ladit na letišti a jak.
Nedokážu pochopit lidi co pípaj novej model na letišti. Na druhou stranu obdivuju lidi co kupujou graupneří Rx za 3k5..to bych nedal..fakt ne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 17:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
mac píše:
... com je pointa tychto dvoch rad palcoviek, Mz vs Mx? ...

No... já myslím (můj náhled) že Mz měly prorazit v USA, kam se Graupner dřív moc nedostal... proto mají ten hračkoidní dotykáč a menu přizpůsobené fejsbůkovsko-dlaždicové době :?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 17:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
skybreaker píše:
... Na druhou stranu obdivuju lidi co kupujou graupneří Rx za 3k5.....

No, když tím chtějí řídit třeba model kde jen motor je za 80k... pak to plně chápu 8)
Já tím řídím jen blbý ARF kde se náklady vyšplhaly na nějakých 25k (v letovém stavu)... Třeba jen baterky na jedno osazení vyšly na těch 3k5 ...

Pokud by cena přijímače násobně převýšila náklady na bublinkáč, pak zase naopak chápu že si lidi pořídí něco jiného...
Nevařím z vody, bublinky jsem dloooouho létal - jistě pamatuješ na ty diskuze na MH :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 17:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
mac píše:
To ze niekomu narocnost pilotaze umoznuje pustit knipel a tocit otocnym ovladacom na vrchnej strane neznamena, ze to je plnohodnotna nahrada za bocny slajder, ten umoznuje proporcionalne ovladanie a kniplami nadalej riadis model..

No daj dajaké múdro, čo také máš nastavené na slajdroch pri náročnej pilotáži (čo bez sporu je) tvojich 2,6m 3D akrobatov?
Priznám sa, že pilotáž vlečnej či vetroňov nie je taká náročná a umožňuje mi pustiť ruku z knipla, ale skôr mi to umožňuje MOD2.
Na potenciometroch používam iba zakrivenie odtokovky (mimo rozsah prpínača) a trimy mixov a to iba pri odlaďovaní niektorých modelov. Klapky, butterfly mám vždy na páke plynu podľa letového režimu.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz