Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 29.10.2017 20:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2008
Příspěvky: 124
Ahojte,
zohnal som si starsi klasicky magneticky stojancek na odchylkomer s otocnym vypinacom. Chcel som ho poriadne vycistit a tak som z neho vytiahol aj otocny permanentny magnet a dutinu aj magnet ocistil a znovu zlozil.
Na moje velke prekvapenie ale stojancekpo zapnuti uz nedrzi, respektive magnetizuje velmi velmi slabo. Neviete mi poradit ako mu znovu obnovit funkcnost?


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2017 0:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2009
Příspěvky: 383
Bydliště: Strakonice, ČR
Tak to máš smůlu, magnet neměl uzavřený magnetický obvod a tak se částečne odmagnetoval - takto mi to alespoň bylo vysvětleno, když jsem v práci udělal to samý jako ty. Správně by jsi měl nejdřív vyndat tu záslepku z druhý strany a do mezery mezi magnetem a stojánkem vsunout magneticky vodivý materiál, který obvod uzavře - třeba stočený železný plech, a pak teprve magnet s plechem vysunout ven. Napravit to jde jen opětovným zmagnetizováním, ale pochybuju, že ti to někde udělají, levněji ti vyjde koupit novou jen tu spodní kostku s magnetem.
Myslel jsi asi něco podobnýho?


Přílohy:
IMG_3918.JPG
IMG_3918.JPG
[ 43.43 KiB | Zobrazeno 1610 krát ]


_________________
Jeti DC-24, Element F5J, Enjoy3, Piper 2,8
lodě Tito Neri, Smit Japan, Parat, Ragazza, Genesis.
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2017 6:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2008
Příspěvky: 124
Myslel som si, ze je to nejak tak, len mi neide celkom do hlavy, ze taketo magnety sa bezne skladuju "volne" a to nevadi. Nepomohlo by, keby som tam dal nejaky silny neodym?
Inak ano, ten stojancek je velmi podobny tomu na obrazku...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2017 20:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
A neposkládals to nějak blbě, že se magnety navzájem ruší? To zasunování plechový trubky se muselo dělat u stejnosměrných motorů s dvěma nebo čtyřma feritovejma magnetama. Tam se ale siločáry uzavírají přes póly rotoru motoru a když rotor vytáhneš, tak se siločáry přeruší a magnetický pole opravdu zeslábne.
U toho stojánku to asi bude jinej problém. Nevím, ale nikdy se mi nestalo, že když se zapomene stojánek v poloze 1 "magnetuje" aniž by byl na železný desce stolu nebo stroje, že by magnet zeslábl a pak nedržel. V tý poloze 1 siločáry vylejzaj z jednoho pólu stojánku, prochází přes kovovej předmět a zase se vrací do druhýho pólu stojánku.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2017 22:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2008
Příspěvky: 124
neposkladal. Urcite. Ten magnet ma ofrezovane plosky do ktorych zapadne samotny "vypinac". Cize su iba dve moznosti ako to moze byt. A neide to ani na jednej :(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.10.2017 2:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
A pokud tam není ten vypínač zasunutý v kostce magnetu, stojánek drží a nebo vůbec nedrží? Zítra se kouknu na můj a dám vědět.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.10.2017 6:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2008
Příspěvky: 124
Samotny magnet mimo stojanu funguje normalne. Samozrejme neviem odhanut ci ma byt silnejsi alebo nie, ale odhadom je ok (samozrejme sa mozem mylit). Ked ho zasuniem do stojanu, tak stojan drzi asi tak, ze ked ho dviham kolmo hore, tak nie som schopny posudit, ci prekonavam nejaku jeho pridrznu silu, alebo iba hmotnost. Cize nedrzi skoro vobec


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.10.2017 10:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2009
Příspěvky: 383
Bydliště: Strakonice, ČR
Ten ,,vypínač " je jen plastová páka nasazená na magnet, která usnadňuje jednoduché otočení magnetu o cca 90 stupňů. Kostka je ve svislé rovině dělená nemagnetickým materiálem (mosaz) a pole se buď uzavírá přes tyto poloviny - vypnuto, nebo poloviny slouží jako nástavce pólú a obvod se uzavře přes další magnetický materiál - zapnuto. Z toho vyplývá, že vypínač nemá žádný vliv na sílu magnetu, tedy snad kromě toho, že udržuje magnet ve středu otvoru kostky.
Koukni na
http://forum.strojirenstvi.cz/viewtopic ... 83&t=12379


Přílohy:
IMG_3925.PNG
IMG_3925.PNG
[ 307.01 KiB | Zobrazeno 1275 krát ]


_________________
Jeti DC-24, Element F5J, Enjoy3, Piper 2,8
lodě Tito Neri, Smit Japan, Parat, Ragazza, Genesis.
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 89 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz