Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2017 9:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
to nevypadá tak děsivě až na sílu lemování ta je tak odhadem v přepočtu ve skutečnosti z L profilu o síle 20mm stěny... kdybys olemoval jen ta síta 0,3mm páskem PSH pak řeknu moc pěkný a o tom to celé je umět zkombinovat co je reálné vytisknout a ušetřit si práci a co už je zbytečné tisknout a pokazit dojem.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2017 10:35 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Za mě má 3D tisk mnohem větší přínos pro modelářství než obrázky dokonalých malých lodí.

Takové dokonalosti, soustružené mosazné věci, odlévané díly jsou pro zájemce naprosto odrazující. Nemá ani předstvu, jak by takovou věc dělal a zmizí zájem.
To, že VIGO zveřejnil podklady je mnohem lepší.

A už taky tisknu.
Příloha:
DSC_0073.JPG
DSC_0073.JPG
[ 53.38 KiB | Zobrazeno 1199 krát ]




Určitě zkusím pohon z rozebraného standardního serva. Jen motor napřímo.

Obávám se, že tam bude špatná regulace a plán je, že pokud si nepomohu laděním na vysílači, tak to vidím na DSYS. Předchází je skvělá pověst o dokonalé regulaci.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2017 11:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Problém je, že DSYS už nevyrábí 4A jednočlánkové regulátory. Byly malé, lehké a se stejným SW, jako ty velké. Na takové malé aplikace ideální. Teď je ( bude ) nejmenším regulátorem 8A, ale ten je už o dost větší.
Obrovská výhoda toho tisku je, že lze takto vyrábět stavebnice a pokud se pár lidí domluví, je možné takový monotyp použít na vlastní soutěže skoro ve větší vaně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2017 11:55 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Tohle se mi zdá na tohle použití zcela ideální https://www.dsys.cz/?prod=63&lang=cz
Dva regulátory a 4 spínače najednou, to za 13gramů. Co více si přát?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2017 12:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Ono to nejsou 4 spínače a 2 regulátory - buď 4 spínače, nebo jeden regulátor a dva spínače a nebo dva regulátory. Někdy je těch 13 g už hodně.
Ten reglec 4A s drátama a bez smršťovačky váží 2.3 gramu.
Ale na ty tištěné lodě budou 8A regulátory akorát. Přece jenom ten výtlak už dovoluje trochu větší vybavení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2017 12:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Tome podle foto to chce nižší teplotu a víc ofuku, slejvá se to kolem okna :D Jinak pro info, vše jsem tisknul 0,2mm krom šroubu který je 0,15. Píšu to proto, že s 0,1 by to vypadalo zase jinak. Nicméně trup se i na 0,2 tisknul 7,5h, zbytek jde rychle. Cena materiálu, když nepočítám pokusy je do 100Kč (trup 56Kč) pokud počítám kilo PLA za 500Kč (teď jsem ale kupoval za 380). Podmínkou je to, že zpracovávám šrot co je doma, serva mám ze spadlého letadla, do letadla bych je nedal i když vypadají ok. Trubičky 6/4 mám doma z jiného projektu. Díky servu nepotřebuju regulátor, funguje to super, jen občas pípnu trimem o + - 1 Uměl bych to udělat jinak, ale tohle je jednoduché a "zadarmo" Baterky tam jsou dvě staré unavené LiFe (v pohodě to uveze i 5x AA jako levnou alternativu a vejdou se) přes UBEC, to ještě asi změním a dám je napřímo. Servo se dost nudí a tak by mu 6,5V snad nemělo vadit. Stoupnou tím i otáčky trochu.

Jinak já pokračuji v testech pohonu, už jsem prošel asi 10 kombinací převodů a šroubů, nicméně začíná to fungovat. Šroub zůstane ten co je na fotkách s průměrem 30mm:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

S převodem 52/7 to má teoreticky 890 otáček a jede takto( nemá to kormidlo zatím, ale zvuk je skoro scale, jak ty převody chrastí):


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Ještě tam dám 58/7 s modulem 0.6 což je maximum co tam rozumně dostanu. Pasotrek se 7 zuby už je brutál a uvidíme co to vydrží. Otáčky tím vylezou na 994ot/min a tak už to asi chvíli zůstane. Teď tisknu kormidlo a pak začnu vymýšlet vnitřek.


Naposledy upravil Vigo dne sob 28.10.2017 12:36, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2017 12:35 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Vidím to... Už jsem nějakou dobu z PLA netisknul. A hlavně jsem si nějak poslední dobou oblíbil trysku 0,5mm. A tisknul jsem na 0,3 vrstvu.

Jdu páchat lodní pohon.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2017 12:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Bořík píše:
Ono to nejsou 4 spínače a 2 regulátory - buď 4 spínače, nebo jeden regulátor a dva spínače a nebo dva regulátory. Někdy je těch 13 g už hodně.
Ten reglec 4A s drátama a bez smršťovačky váží 2.3 gramu.
Ale na ty tištěné lodě budou 8A regulátory akorát. Přece jenom ten výtlak už dovoluje trochu větší vybavení.


Uveze to překvapivě dost, s 280g závaží byla voda na spodní stranu pneumatik. Na vybavení netřeba moc šetřit váhou. Ona už je to celkem "vanička"


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2017 12:54 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Dorazil jsem zelenou....


Přílohy:
DSC_0074.JPG
DSC_0074.JPG
[ 64.66 KiB | Zobrazeno 1144 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2017 13:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Pěkný, ale máš obráceně schůdky bacha na to :) Pokud bys chtěl předělat trup na dvě vrtule, tak ti poskytnu model v Tinkercadu, já tu verzi určitě jako model dodělám. Já právě dokreslil držák pohoného serva, malou přepážku, kdyby teklo kolem hřídele (zatím je to ok) a takovou kortyho dýzu, ale uvidíme jestli ji tam dám.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2017 13:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
TomasC píše:
Takové dokonalosti, soustružené mosazné věci, odlévané díly jsou pro zájemce naprosto odrazující. Nemá ani předstvu, jak by takovou věc dělal a zmizí zájem.
To, že VIGO zveřejnil podklady je mnohem lepší.

tak to zase né Tomasi....... na mém ,,sprasingeru,, není odlitého vubec nic soustruženého ani frézovaného také vubec nic a jde postavit iz depronu pod podlahy co se vyhazuje jako nepotřebné odřezky po každé pokládce plovoučky, plánky jsou vytištěné z netu jen prostě nejsou nazvětšované na půlmetrovou velikost jak by správně měly být......Jediná ,,rocket science,, na něm je vrtulka z vystřiženého fosforbronzu s možností nakroutit pinzetou stoupání dle potřeby a pak to připájení na hřídel , což se dá obejít tavným lepidlem silikonem ze zbytku po spárování a vrtulkou vystřiženou z trubičky nebo ostřiženou vrtulkou z rozbité hračky.
Jen to člověka naučí asi 10x tolik z modelaření než stažený soubor poslaný do tiskárny. :wink:
P.S. leptané zábradlí je zbytek z HO vagonku ze šrotové krabice s nadpisem ,,hračky od kamarádů-hájkova popelnice,,
P.P.S....jak si tak znova prohlížím ty ostatní mikrouše co jsem ukázal tak na nich také není nic děláno jinak než poctivým lepením a broušením tmelu.....popřípadě využitím dílů z věcí původně nemodelářských.....fakt nevím jak jsi na to Tomasi přišel....... :wink: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2017 14:30 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Přiznám se, že jsem to bral jako reakci na tento model download/file.php?id=79764&mode=view , ale tvůj pohled ti neberu.


Během tisku kruhů
Příloha:
DSC_0084.JPG
DSC_0084.JPG
[ 59.4 KiB | Zobrazeno 1125 krát ]



jsem se vhrnul na "strojovnu".

Nějaké čínské servo jsem ověřil, že funguje.
Příloha:
DSC_0077.JPG
DSC_0077.JPG
[ 53.94 KiB | Zobrazeno 1125 krát ]



A zde je celkový výsledek
Příloha:
DSC_0083.JPG
DSC_0083.JPG
[ 41.12 KiB | Zobrazeno 1125 krát ]



Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2017 14:37 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Lodní tunel a hřídel je ze struny 1,5mm , trubička 2x0,25 a trubičky 3x0,5
Příloha:
DSC_0079.JPG
DSC_0079.JPG
[ 48.36 KiB | Zobrazeno 1123 krát ]



ložiska zalepena vteřiňákem.


Na hřídel je po zahřátí nabodnut kousek ABS (zbytek z nepovedeného tisku). Kousek ABS je obroušen, aby mě cca průměr jako ozubené kolečko na servu.
Příloha:
DSC_0082.JPG
DSC_0082.JPG
[ 46.32 KiB | Zobrazeno 1123 krát ]


Šroub v pozadí je experimentální šroub pro loď poháněnou gumovým svazkem, pro závod na MHBB.

Spojení hřídele a motoru je palivovou hadičkou. Jako ortodoxní elektroletec, jsem chvilku hledal.

Systém docela funguje. Mrtvý chod servozesilovače je široký 6ms a zdá se, že i rozběhy budou ok.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2017 15:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Tomasi kdysi Michal Černý dával seriál v RCR o úpravě servozesíků na regly , možná by to stálo za to vyhledat a zesík upravit.
má zkušenost s neupraveným je že řídím v rozsahu trimů od nuly až po maximálku což není příjemné.
jinak např šroub na klimkovi tedy na té fotce co ti přišla moc hi-tech je z člunu co občas prodávají řetězce jako vanové a řízené tahem motorů:
http://www.inchina.cz/hracky/mini-lod-n ... e-ovladani
řízení směru nebylo na servo a kormidlo ale byla využita druhá větev ze stejné lodě a spínalo to funkční příčný pohon na přídi.....ten vypadal asi jako ten na snímku jen byl slepen z plastových trubiček prodávaných v obi, mimochodem i tak se dá celá lodka dost dobře pohánět:
Příloha:
mikro tt (2).jpg
mikro tt (2).jpg
[ 184.55 KiB | Zobrazeno 1109 krát ]


a náhon hřídele:
Příloha:
mikro tt (1).jpg
mikro tt (1).jpg
[ 160.66 KiB | Zobrazeno 1109 krát ]


a spínač osvětlení :
Příloha:
laguna 003.jpg
laguna 003.jpg
[ 152.77 KiB | Zobrazeno 1109 krát ]


se schématem:
Příloha:
rc spínač.jpg
rc spínač.jpg
[ 173.42 KiB | Zobrazeno 1109 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2017 15:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Bořík píše:
Ono to nejsou 4 spínače a 2 regulátory - buď 4 spínače, nebo jeden regulátor a dva spínače a nebo dva regulátory. Někdy je těch 13 g už hodně.
Ten reglec 4A s drátama a bez smršťovačky váží 2.3 gramu.
Ale na ty tištěné lodě budou 8A regulátory akorát. Přece jenom ten výtlak už dovoluje trochu větší vybavení.


a kdyby někdo chtěl opravdu malý reglík tak se dá sehnat:

http://www.wintermayr.de/cms/index.php?id=116


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz