Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 9:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Njn uvidíme jak malý šroub se povede vytisknout. Já mám jako lodní hřídel dvě mosazné trubičky, 4mm pasuje do 6mm. Doufám, že až to zamáznu vazelínou, nebude to protékat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 9:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Trubka v trubce - bez ložisek na koncích - je zoufalost. Stačí 2 mm hřídel ( nerezová kulatina nebo rovná špajchna z kola a hliníková ( nebo mosazná ) trubička, ale každopádně na obou koncích s ložisky. Dostanou se koupit, nejsou drahé. http://eshop.mmodely.cz/kluzne-lozisko- ... saz-p2323/. Nikdy nesrovnáš trubku a hřídel se stejným vnitřním/vnějším průměrem tak, aby tam nebylo zbytečné tření.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 15:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Klucí tyhle tisknutý lodičky - prostě paráda!
Klobouk dolů a jen tak dál!

Připomnělo mi to dětství, když jsem si hrál s plastovýma lodičkama, pak jsem si začal stavět lodičky z tvrdého papíru dodatečně oblemcaného nějakou pryskyřicí (bylo to tvrdé a vodovzdorné a plavalo to!), na plochou baterku s motorkem Igla. Tyhle tisknuté jsou kromě toho že funkční, tak i hezké na pohled. Fakt se mi líbí.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 18:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Moje nejoblíbenější hračka ( v dobách, kdy jsem se vešel do vany a ještě tam zbylo místo ) byla tato:
http://www.starehracky.cz/katalog_detai ... hracka=401
Něco takového by bylo parádní vytisknout. A jako RC do bazénku by to bylo akorát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 19:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Tak půl dne dělám pokusy s pohonem. Přímý pohon motorkem ze serva jsem vyloučil jako moc rychlý, těch 120otáček napřímo jsem ani nezkoušel, ale vytisknul jsem redukční převodovku na to servo rj zrychluji znovu jeho převod. No účinnost bude šílená, ale prostě je to tak nejjednodušší :D Začal jsem s převodem 8/32 a skončil 8/42 v(asi 700 otáček). Ještě by šel v pohodě zmenšit model zubu a tím bych se dostal o 100-150 výš nicméně pořádně to nejede. Zkoušel jsem to na tomhle pěkném pětilistu https://www.thingiverse.com/thing:1667362 ale líp to jezdí s obyčejným dvojlistem co jsem namaloval za pět minut v cadu. Prostě dvě placky 35°nakloněné. No a teď tisknu další dvě varianty. Ten můj primitivní, ale čtyřlist se stoupáním 45°a pak ten pětilist, ale protažený na 1,5 násobek délky tj se stoupáním snad 60°. Pokud to nepomůže budu dál měnit převody. Malá fotka, konfigurace je jen zkušební, servo narychlo tavným lepidlem, abych to mohl přehazovat. Kola jištěná špendlíkem.

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Bořík píše:
Trubka v trubce - bez ložisek na koncích - je zoufalost. Stačí 2 mm hřídel ( nerezová kulatina nebo rovná špajchna z kola a hliníková ( nebo mosazná ) trubička, ale každopádně na obou koncích s ložisky. Dostanou se koupit, nejsou drahé. http://eshop.mmodely.cz/kluzne-lozisko- ... saz-p2323/. Nikdy nesrovnáš trubku a hřídel se stejným vnitřním/vnějším průměrem tak, aby tam nebylo zbytečné tření.

Boříku ty jehly u mě jsou také trubka v trubce a bez problémů...... už hodně let.....jen je to méně než 6a4mm :wink:
ložiska nahrazena filmem WD
co se týče přetížení motorku napřímo, jde o stoupání vrtule a ta se dá bud 3D vychytat nebo ji nakroutit dle potřeby z plechu jako to dělám já.
K tiskárnám:
klasika a současný boom tzv. ,,prdítek se strunou,, jejich výsledný vrstvený a jakoby přeoraný povrchs tenkou stěnou a dutinou vyplněnou výztuží je fakt občas lahudka co do pevnosti, a hlavně obrobitelnosti (nakytuješ ornici aobrousíš a stačí jen trošku přitlačit kde je třeba a ejhle budeme plnit dutinu mezi vnitřním a vnějším povrchem tisku kitem..... několikráte jsem to už absolvoval a fakt díky nechci.....
Jéééé pokud člověk použije práškový systém, tam je to už jinéa nesrovnatelně lepší nicméně také nesrovnatelně dražší...
výsledek? jít cestou polymerových systémů, tam nemám připomínky je to krásně hladké a dobře obrobitelné pro zminované detaily na modely ideální a kupodivu se dá už i dnes tento typ tiskáren sehnat za rozumné ceny...... tedy samozřejmě né u našich prodejců.
Jooooooa srovnání ceny tištěných detailů a odlévaných je trošku mimo realitu.... vím co píšu odlity dělám a vím , že díly pro jednoduchý naviják odleju v setině za 5,-kč během 3 minut takže výsledná cena je na 18,-kč cca při ceně práce 250,-/hod a v nesrovnatelně lepším povrchu včetně detailů....... a nemusím na to čekat 20 minut než to tiskárna vypr......tiskne a nemusím se mořit uhlazováním a dalšími opravami nedokonalosti povrchu které tištěné díly ve výsledku cenově (při započtení času) navýší na 3 násobek.
jak to myslím?
Tisk je skvělá technologie ,ale není tzv samospasitelná a všeumějící..... Něco dokáže skvěle a něco prostě bude umět tak za 2-3 roky dnes prostě ne nejsme-li miliardáři.
Takže prosím, neučme to mladé jako jedinou cestu k dobrým výsledkům, naučme je základům o materiálech , naučme je opracování materiálů ručně , naučme je technicky myslet bez kabelů a pak teprve začněme s moderními technologiemi.......jinak budeme mít instantní modeláře které je třeba zalévat elektřinou aby něco uměli......
SORRY za názor za kterým si stojím, jinde jsem už kuli němu svou přítomnost zrušil, tak zde to bud vstřebejte nebo smažte. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 20:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Vigo,
vidím dobře , že servopřevodovka přes velké kolo žene malý pastorek na hřídeli?
jestli jo tak to nějak nemužu vstřebat technicky.... proč motor zpomaluješ převodovkou na výstup serva a tím mu ubíráš na výkonu každým převodem v servu a následně ještě dalším zpět dorychla?
vyndej motor z krabičky a vytiskni převod do pomala na hřídel přímo. vše bude jednodušší a mnohem lepší co do poměru příkon /výkon......
na malé motorky používám celkem často převodová kola do mikrovrtulníků
u tebe bych typnul že by na hřídel motoru pasoval ten pastorek co máš na hřídeli pohonu a na hřídel pohonu to kolo co máš na výstupu servopřevodovky
servo jako takové je výborná převodovka a osobně ji používám jako pohon s napájením jednočlánkem třeba jako přímý náhon koles.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 20:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
2 Ufon 13: jo já vím, není to rychlé ani nejlevnější, ale na tyhle pokusy supr věc ten 3D tisk.

Jo a správně, zpomaluju a pak zase zrychluju, že je to zvěrstvo vím, spíš testuji co a jak. Ono při odběrech téhle srandy ta nižřší účinnost není moc problém, nicméně zkoušel jsem teď ten svůj jednoduchý čtyřlist s 45°a je to lepší, ale pořád se to sune šnečím tempem tj budu muste asi opravdu vymyslet jiné řešení, pravděpodobně tím servomotorkem napřímo redukovaným.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 20:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
ok dám odkaz na to jak to může jezdit s motorkem z toho serva:
https://www.youtube.com/watch?v=N185EGH7tPo&t=240s




Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
na jednočlánek jak jsou na fotkách
jinak tenhle prcek utlačil i tugtowingovou ,,sofii,, na bazenu modelhobby 2010


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 20:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Vigo píše:
2 Ufon 13: jo já vím, není to rychlé ani nejlevnější, ale na tyhle pokusy supr věc ten 3D tisk.

Jo a správně, zpomaluju a pak zase zrychluju, že je to zvěrstvo vím, spíš testuji co a jak. Ono při odběrech téhle srandy ta nižřší účinnost není moc problém, nicméně zkoušel jsem teď ten svůj jednoduchý čtyřlist s 45°a je to lepší, ale pořád se to sune šnečím tempem tj budu muste asi opravdu vymyslet jiné řešení, pravděpodobně tím servomotorkem napřímo redukovaným.

nicméně líbí se mi jak vypadají ta kola , řešil jsem nedávno ozubence k projektu a bylo to přes kolegu ale nepoužitelné...... ta tvoje jsou proti tomu špičková shodou náhod převod byl ve stejném poměru jako u tebe jde o tohle:
Příloha:
PICT7375.jpg
PICT7375.jpg
[ 89.1 KiB | Zobrazeno 1215 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 20:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Hm, tak jede mi to ais jako na začátku toho odkazu, pak jak přidáš, tak to se nechytám. Nicméně mám právě v ruce ten natažený pětilist a plocha listů je obří, tak snad... Vypadá vážně dobře, kéž by tak jezdil.

Jo a k těm tiskárnám, já mám starého Rebela 2 co jsem koupil za 8000Kč tj za hubičku a jsem s ním moc spokojený. No neni to krása :) jako má to chybky, ale taková droboť a ty převody, to je radost malovat i tisknout

Obrázek

Obrázek

Jo a kola, tohle je modul zubu 0.7, mám vyzkoušený, že i 0,6 funguje, ale životnost neznám, u PLA je problém s ohřevem, ale to tady na té lodi nehrozí, ty převody jsou asi 100x předimenzované.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 20:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
tak tohle bych viděl do vodometu velikosti pro 280 motor.......napřímo ještě dokonstruuj komoru a ovládané části a budeš moci prodávat.... to si fakt nedělám srandu, nedávno jsem takovouhle vrtuli měl v ruce z německého jetu
jen ti doporučím staré známé heslo o nejednodušším řešením co bývá to nejlepší...... fakt dej jednoduchej převod když už chceš nějakej převod dávat ten můj ,,sprasinger ,, převod nemá a ani spojku motor je na hřídel jen silikonovou bužírkou z kabelu a jak jezdí vidíš
kdybys chtěl sochat spojku pak mužeš rozvést do 3D tohle:
http://ufon13.rajce.idnes.cz/spojka/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 21:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Pokud použiješ motor MIg 280 3Li a k tomu vrtuli 25 mm, tak na jeden článek to nepotřebuje žádné převody a hlavně je to tiché, levné a bez převodů. Čím má vrtule větší stoupání, tím je určená pro vyšší rychlosti a má pak hodně velký odběr - takže pokud je problém s vysokými otáčkami, tak raději menší stoupání.
Co se týká toho tisku, tak třeba palubu z žebrového perforovaného plechu včetně výztuh bych v ruce nevyrobil ani náhodou, ale ve 3D tisku to byla otázka chvilky ( pochopitelně včetně nakreslení ). Takže je jen otázka správného výběru, co třeba odlévat, co vyrábět kus po kuse a co tisknout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 21:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Bořík píše:
Pokud použiješ motor MIg 280 3Li a k tomu vrtuli 25 mm, tak na jeden článek to nepotřebuje žádné převody a hlavně je to tiché, levné a bez převodů. Čím má vrtule větší stoupání, tím je určená pro vyšší rychlosti a má pak hodně velký odběr - takže pokud je problém s vysokými otáčkami, tak raději menší stoupání.
Co se týká toho tisku, tak třeba palubu z žebrového perforovaného plechu včetně výztuh bych v ruce nevyrobil ani náhodou, ale ve 3D tisku to byla otázka chvilky ( pochopitelně včetně nakreslení ). Takže je jen otázka správného výběru, co třeba odlévat, co vyrábět kus po kuse a co tisknout.


UKAŽ PROSÍM, to chci vidět, jak je hladká a fakt vystupují žebra a perforace a nic jiného na klasické tiskárně s filamentovou technologií bez následného zjemnování acetonem nebo zalévání hustým stříkacím tmelem.......
:wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tištěný remorkérek
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2017 8:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Neumím sem dávat obrázek, ale fotku ti pošlu Skypem. Je to bez jakéhokoli vyhlazování acetonem.
http://boricek.galerie.cz/6586003-pororost#104611943
Jsou to rošty pod kanón na lodi Edisto, měřítko 1:25


admin obrázek přiložit umí: při psaní příspěvku kliknout na tlačítko Procházet, vybrat na disku obrázek a kliknout na tlačítko Přiložit soubor.
Vše se najde směrem dolů pod psaním příspěvku


Přílohy:
052bfdcdf9_104611943_o2.jpg
052bfdcdf9_104611943_o2.jpg
[ 72.47 KiB | Zobrazeno 1100 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz