Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: utopený regulátor
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 18:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zdravím zkušené i začátečníky,dnes se mi podařilo neplánovaně a nekontrolovaně přistát s plackou v potoce,všechno bylo OK až na potopený regl. Vytáhl jsem ho a vyfoukal a teď ho ještě suším na topení,myslíte že je šance na další provoz nebo bude KO?? Má někdo zkušenosti s podobnou koupelí??Díky za rady všem


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: utopený regulátor
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 19:04 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.10.2017
Příspěvky: 54
Bydliště: Frydek Mistek
zapni proved zkousku na plny vykon a uvidíš, pokud netek do nej proud v době kdy sel pod vodou, pobezi.. v opacnem pripade budou fety nacate nebo po smrti, zakouri se z nej a pak kup novy..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: utopený regulátor
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 19:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.4.2014
Příspěvky: 1114
Bydliště: ostrava-svinov
Zítra ho vyfoukej vzduchem a potom zapni. z radiátoru ho sundej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: utopený regulátor
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 19:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
ago-56 píše:
z radiátoru ho sundej.


Je nějaký důvod bránit vysušení?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: utopený regulátor
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 20:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Čím dřív se to vyfouká a vysuší, tím líp. Zapnout až po úplném vysušení.
Já v takových případech odstraním smršťovačku, desku co nejdřív vyfoukám vzduchem, potom vymyju v IPA, vysuším a případně ještě ošetřím sprejem.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: utopený regulátor
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 20:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Udělej to jak píše JosefSvejk a budeš vědět, žes to neodbyl. Dělám to taky tak (ale peru to jen v lihu).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: utopený regulátor
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 21:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
nesušit , rovnou do lihu!!!!!!!!
Vysušením můžeš nechat vodu, aby tvořila soli s kovy na spojích a nožičkách a zanedlouho je vodivě či polovodivě propojila. Líh na sebe veškerou vodu naváže a pak mužeš vše ošetřit nanoprotechem .... výsledek zaručen i po DÉLE JAK TÝDNU OD UTOPENÍ.....
Jsem lodičkář , vím co píšu.......
i když je mi jasné, že pro tenhle regl je už asi pozdě.......... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: utopený regulátor
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 21:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
To je zajímavý jakou děláte pavědu z namočení reglu do sladký vody. Mýmu bráchovi spadl tlačítkáč Nokia na stavbě do vyhašenýho tekutýho vápna. Tak jsme ho hráběma vytáhli a hodili do kýble s kohoutovkou vodou. Doma jsem pak sundal dekly, vyndal baterku a postupně ho několikrát namočil do destilovaný vody dokud PH papírky neukazovaly trvale 7. Pak jsem ho prolil izopropylem a dal vyschnout na týden na topení cca 40 stupňů. Ten mobil makal další 3 roky i s původní NiNH baterkou. Přežilo to vlastně pobyt v koncentrovaným hydroxidu vápenatým tak proč by to nemělo přežít pár minut v téměř nevodivý vodě s PH kolem neutrálu? Vždyť v tom reglu není nic, čemu může voda uškodit. U toho mobilu jsou membrány sluchátka a mikrofonu, naštěstí obojí plastová fólie.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: utopený regulátor
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 21:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
Předloni jsem lítal s copterou a přišel zcela nečekaný liják. Musel jsem s ní přistát v řepce, asi 200 m od sebe. Lilo asi hodinu a potom jsem ji další hodinu hledal. Našel jsem ji díky telemetrii. Všechno totálně pod vodou a přesto radio pracovalo. Vše jsem rozebral a usušil na akumulačkách, regulátory a motory vyfoukal fénem a rovněž dosušil. Nijak jsem to dál neošetřoval a vše pracuje jak má. Před nedávnem jsem Nazu i přijímač rozebral, protože jsem lítal v mlze a také abych se podíval v jakém je stavu po té předloňské koupeli. Nic jsem nenašel.
Pravda je, že to byla voda dešťová a v té by moc solí být nemělo. Před několika roky jsme utopili loď v rybníku, tam jsme to ale máchali v lihu. Také nic neodešlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: utopený regulátor
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 21:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Celeron píše:
To je zajímavý jakou děláte pavědu z namočení ...
Takže jsi vlastně zvolil ten doporučovaný ale nejsložitější postup. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: utopený regulátor
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 21:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
Tak s mobilem mám docela jiný zkušenosti. Kamarádovi na jaře padl do rybníka a jedné spolupracovnici dokonce do záchodu. Oba navštívili odborný servis a oba telefony to měly za sebou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: utopený regulátor
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 22:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
mé zkušenosti jsou díky kamarádovi co mě přesvědčil na předváděčku....můj mikro-artík (mikroverze kutru Artur od igry o délce 120mm) přežil přejetí ,,blbem,, se zapůjčenou čínskou hračkou...... ale pouhé vysušení přes noc a koupel v izopropylu sice zajistila na ,,pentě,, druhý den jakž takž ježdění , ale po týdnu se musel přijímač komplet vyčistit pomocí jemného silonového kartáče a pod hladinou lihu protože prostě dosah začal klesat a některé povely z rádia byly ignorovány. Kontrola pod lupou ukázala zoxydování jemných pájených spojů a to až do propojení šedavou krystalickou hmotou...... Po vyčištění to fungovalo ještě půl roku příležitostního ježdění ..... následovalo postupné odumírání až do uplného odumření a při následné kontrole co se stalo jsem zjistil , že např kondenzátory se dokonce odlupovaly od tištáku a o cínu na spojích se dalo jen spekulovat, že tam byl.......

Druhá zkušenost je z provozu u kamaráda .... napřímo utopené veškeré vybavení v poletuše spadlé do rybníka a ošetřené vypnutím po vylovení .....
Ihned po vypnutí vše do pytlíku i s vodou, doma ihned do vysušeného lihu, na několik koupelí po půlhodině a třesení aby líh vlezl všude(lepší by byla ultrazvuková čistička, ale pomohla i vanička s excentrickým vibračním modulem z číny).
Po 5 cyklech v lihu nastříknuto nanoprotechem na autokontakty (jinej nebyl v dosahu) ..... vše funkční dodnes už 4 rok.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: utopený regulátor
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 23:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Ono to taky může být čím je to pájený a jaký tavidlo bylo použitý. Pokud to byl nějaký agresivní sajrajt nebo neudělali po pájení oplach, tak ho mohla voda aktivovat a začít žrát.
to ellet: A jak bys jinak dostal to vápno z mobilu, když ne opakovaným namáčením a ředěním v destilce? Čistá destilka je pokud vím izolant.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: utopený regulátor
PříspěvekNapsal: pon 16.10.2017 6:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
do lihu nebo do pytlíku s rýží

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: utopený regulátor
PříspěvekNapsal: pon 16.10.2017 6:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
bez IPA ani ranu :-) Pred dvema tydny jsem cistil starsi dcerce mp3 walkmana zakydany od bombonu mladsi sestry. Jedina chyba byla v tlacitkach - kovove pruzinky s kaptonovou izolackou pres. Musel jsem je prostrikat takze izolepa povolila a musel jsem je prelepit jinou.

Sprej beru sebou vsude tam kde odhadnu nejake zvysene riziko dopadu modelu do vody

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz