Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 9:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha 8
Standa Stuchlý píše:
otvory v přepážce udělej. Turbokužel je iluze o chlazení. Napsalo se toho tady už hodně o této problematice. Stačí pohledat. Lepší je nějaký náporový průduch za přepážkou. Štěrbina mezi trupem a kuželem funguje jako fixírka, čili vysává vzduch z trupu.


Nemyslím, že to je jen iluze. Zkus použít uzavřený kužel a potom turbokužel a měř teplotu, rozdíl to rozhodně je. Myslím, že je i výhoda, že vzduch se dostává přímo k vinutí motoru, vzduch ze štěrbin jde jen k plášti.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 20:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
no když myslíš .......
podívej se na fotky. Baterka byla těsně u regulátoru. Proč je očazená jen kousek a motor celý, včetně trupu skoro až k přepážce, když podle Tebe vzduch proudí trupem od přepážky dozadu. Podotýkám, že regulátor shořel, i když byl použitý turbokužel, který dle Tebe chladí. Ano, trochu chladí, ale při malé rychlosti. Od určité rychlosti se proudění vzduch v trupu obrací a turbokužel přestává chladit. Podotýkám, že regulátor shořel za letu.

Příloha:
20150423_172456.jpg
20150423_172456.jpg
[ 209.33 KiB | Zobrazeno 1884 krát ]


Příloha:
20150423_173425.jpg
20150423_173425.jpg
[ 92.14 KiB | Zobrazeno 1884 krát ]


Příloha:
20150423_173916.jpg
20150423_173916.jpg
[ 69.39 KiB | Zobrazeno 1884 krát ]



Naštěstí to odnesl jen ten regulátor. Motor běhá dodnes a baterka také. Regulátor byl Tusnigy 60A plush.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: sob 14.10.2017 7:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha 8
Otazka je,jestli mel vzduch z trupu kudy odchazet a potom hlavni otazka, jestli byl dobre zvolen pohon, vrtule atd. To bych videl spis jako pricinu. Pochybuji, ze spatnym chlazenim se vzniti regulator do plamenu. Taky to mohla byt technicka zavada na nekterem konponentu.

Odesláno z mobilu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: sob 14.10.2017 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
Otvor za křídlem pro odvod vzduchu má tvar trojúhelníku o stranách 4 cm. Což je plocha přibližně 7 cm2 a to je několikrát víc, než plocha otvorů v přepážce . Regulátor se vznítil díky jeho přetížení, i když mi v dílně shořel stejný regulátor jen pár sekund po připojení, ještě než se roztočil motor Vyhořel mu BEC.. Zrovna na tyhle regulátory mám smůlu, zvláště, když dáš 60ti ampérový regulátor k pohonu, který si vezme i 75A. Ale byla to z nouze ctnost a moje blbost.
Ale ty obrázky nejsou o tom, proč regulátor shořel, ale o tom, jak v trupu proudí vzduch a jak dalece je spoléhání se na turbokužel iluze. A jako bombónek ještě prozradím,, že v trupu je kousek za přepážkou přímo nad převodovkou náporový otvoz o velikosti přibližně 2x1 cm. Na fotce díky odlesku není vidět, ale je tam. Kouřilo se právě z tohoto otvoru. Blbý, že? :D Další otvor je otevřený konec trupu za motýlem. Asi 4 cm2.

Ještě jeden poznatek. Regulátory Turnigy Plush 60A rády hoří a to od BEC obvodu. Jinak jsou celkem dobré, spolehlivé, ale napájení elektroniky modelu bych mu nesvěřil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 16:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha 8
Ja bych se zkratka pri teto konkretni aplikaci tohoto chlazeni nebal,motor nepojede v kuse na plny plyn dele jak 20 sekund.

Odesláno z mobilu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 16:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Popravdě sem v práce v Solidu vymodeloval kužel s lopatkama který se měl ten vzuch hnát dovnitř vzduch tak sem přemýšlel zkusit no vytisknout na 3D. Jenom to zkusím v práci prohnat simulaci jestli se to nerozpadne, akorát nemůžu nikde sehnat nijaké pevnostní hodnoty k 3d tisku. Jak přijdu domů můžu to sem hodit a můžete na to říct váš názor co si o tom myslíte


Sent from my iPhone and I will remove the signature Pro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 18:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
Majky007s píše:
Popravdě sem v práce v Solidu vymodeloval kužel s lopatkama který se měl ten vzuch hnát dovnitř vzduch tak sem přemýšlel zkusit no vytisknout na 3D. Jenom to zkusím v práci prohnat simulaci jestli se to nerozpadne, akorát nemůžu nikde sehnat nijaké pevnostní hodnoty k 3d tisku. Jak přijdu domů můžu to sem hodit a můžete na to říct váš názor co si o tom myslíte


Sent from my iPhone and I will remove the signature Pro


někde jsem takové řešení viděl, ale je to již pár let a údajně to mělo něco do sebe. Doplnili turbokužel o vnitřní vrtulku. Otázkou je, jestli je to výrobně tak jednoduché, aby se to někomu vyplatilo vyrábět a prodávat za ještě přijatelnou cenu. Turbokužel s funkcí turbíny by mohl být fajn.

Když si vezmeš, že hned za vstupem do kuželu je hlava šroubu, není ten náporový prostor moc velký. Spíš se jedná o štěrbinu. A když k tomu přibereš obtékání kuželu vzduchem, tak tím kuželem toho moc neprojde. Ono je toho o proudění kolem těles docela dost, proto si alespoň já iluze o turbokuželu nedělám, i když je používám. Je to takové, co kdyby ... :-) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 18:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
martinni píše:
Ja bych se zkratka pri teto konkretni aplikaci tohoto chlazeni nebal,motor nepojede v kuse na plny plyn dele jak 20 sekund.

Odesláno z mobilu


Jistě, pokud motor nejede celou dobu, tak se sice i zahřeje, ale vydrží. Chlazení je dobré mít, ale nehrotil bych to. Dobrý motor se hned tak neupeče a šmejd, toho není škoda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 18:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
No já když sleduji tu diskuzi tak snad pořídím teplotní čidlo a zkusíme tu něco vyzkoumat. Další věcí při takovém návrhu je procil lopatky


Sent from my iPhone and I will remove the signature Pro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 19:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
zkoumej zkoumej, já taky zkoumal a k ochlazování dochází. Otázkou ale je, kterým směrem. Od přede dozadu, nebo naopak? :-) Přečetl jsem dost diskuzí na toto téma a mám doma trup, očazený od regulátoru po přepážku. Viděl jsem, kudy se valí dým a to mne přesvědčilo, že ti, co tvrdí nelogický směr proudění vzduchu v trupu, mají pravdu. Vím, blbě se to přijímá, ale dá se s tím lítat a to je hlavní.

našel jsem ještě fotku, kudy šel dým ven

Příloha:
20150423_173148.jpg
20150423_173148.jpg
[ 45.51 KiB | Zobrazeno 1555 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: pon 16.10.2017 11:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Jak jsem slíbil, tady je model, buhužel jsem neměl po ruce trámec abych ho oměřil takže nemusí kužel sedět, ale je to otázka pár kót a model je změněn. model ve STEP


Přílohy:
turbokuzel.zip [30.43 KiB]
105 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2017 8:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
a proč to máš ve 2D?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2017 8:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Není to ve 2D normálně sem to vyexportoval se Solidu do stepu a normálně mi to jde otavřít v solidu jako 3D
Edit:Možná je problém v tom že je to ve step214 ne ve starším 203

Sent from my iPhone and I will remove the signature Pro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2017 9:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
tak jsem to předělal na aby to odpovídalo rozměrům kuželu Unašeč sklopný 30/3,17 š.8mm turbo a uložil do STEP A203. tak kdo má zájem může se podívat, zkoušel jsem i simulace jen si nejsem zcela jistý jakým silám by měl odolat


Přílohy:
turbokuzel.zip [50.94 KiB]
102 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2017 17:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
Zadej do vyhledávače - výpočet odstředivé a tlakové síly. Je to pěkná tabulka v XLS. Nemám tu PC, tak nemůžu odeslat odkaz. Leda až v noci.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz